Grand Prix Austrii 2020

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez baron So lip 04, 2020 15:09  Re: Grand Prix Austrii 2020

Mercedes w swojej lidze. Na tak krótkim torze wyprzedzić trzeciego Verstappena na 0,5 sekundy to jest wyczyn. Dobrze, że Bottas jest na PP, chociaż obawiam się, że dojdzie do TO.

Ferrari :shock: Szykuje się najgorszy sezon od 2014 roku.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez xdomino996 So lip 04, 2020 15:27  Re: Grand Prix Austrii 2020

Mercedes duża przewaga, ale strategia Red Bulla jest dużo lepsza.
Lando bardzo dobry wynik 2 rząd to wynik bardzo niespodziewany. Racing Point moim zdaniem bardzo słabo. Oczekiwałem ich zaraz za Red bullem, a tu jest spora strata. Russell bardzo dobry występ znowu lepiej od kolegi z zespołu i jakaś rywalizacja o Q1 była. Ogólnie Williams jest lepszy niż rok temu i mogą podgryzać przy szczęściu. Renault w miarę wporzadku. Ferrari... Po testach mozn bylo się tego spodziewać. Byleby tylko poprawki w trakcie sezonu coś pomogly.

Podsumowując, jutro spodziewam się wygranej Maxa, ale sam Red Bull ma sporą stratę której pewnie się sami nie spodziewali. Środek stawki jest mega zbity.
Jutro ma byc jeszcze cieplej, bardzo zła wiadomość dla Mercedesa :/
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez fletcher So lip 04, 2020 15:29  Re: Grand Prix Austrii 2020

baron napisał(a):Ferrari :shock: Szykuje się najgorszy sezon od 2014 roku.

Cała nadzieja w poprawkach, które szykują na Węgry. Jeśli one nie zadziałają to będzie fatalnie dla nich i dla nas. Boję się, że już znamy mistrza 2020 i 2021 roku.
Avatar użytkownika
fletcher
 
Dołączył(a): N lip 26, 2009 20:20

Postprzez dszra So lip 04, 2020 19:48  Re: Grand Prix Austrii 2020

xdomino996 napisał(a):Mercedes duża przewaga, ale strategia Red Bulla jest dużo lepsza.

Według mnie wcale nie jest lepsza. Jest bardzo ryzykowna, bo nikt nie zna jeszcze możliwości konkurencji na dystansie wyścigu. Mercedes podjął świadomą decyzję o starcie na miękkich, bo przecież spokojnie mogli też startować na pośrednich. Ich stratedzy nie popełniają takich błędów, że startują na miękkich kiedy bardziej opłaca się startować na pośrednich. Ja bym obstawiał wygraną Mercedesa, chyba że ich osiągi mocno spadną. Jednak nie spodziewałbym się tego. Jutro ma być poniżej 30 stopni, czyli jeszcze nie jest to tragedia dla Merca.
Co do Verstappena to bardziej obstawiam, że ta strategia da mu więcej złego niż dobrego. Nie ma przewagi nad resztą stawki, takiej jak miał rok temu, więc jestem pewien, że zostanie podcięty przez przez przynajmniej jednego kierowcę startującego za nim i później niepotrzebnie będzie musiał z nimi walczyć. Przy tak małych różnicach w bolidach, może się okazać też, że straci pozycje na starcie.
Jako, że jest to początek sezonu, to RBR podjął bardzo ryzykowną decyzję nie znając możliwości konkurencji i jak dla mnie jest to błędna decyzja. Obstawiam Maxa poza podium
dszra
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2018 14:32

Postprzez xdomino996 So lip 04, 2020 20:16  Re: Grand Prix Austrii 2020

@up Jutro ma być 4C cieplej niż dziś, a dziś na treningach były problemy z przegrzewaniem opon miękkich. Zakładając że miękkie się skończą w 10/12 okrążeń to wydaje mi się że nowe twarde powinny być równie dobre jak używane pośrednie z bolidu Maxa, tym bardziej ze Red Bull fajnie dba o opony. Problem z ta strategia może pojawić się wtedy gdy na starcie spadną za inne auta. No i jeżeli zespoły pojadą na 2 pit stopy to faktycznie może być problem gdy zespoły z miękkich przejdą na pośrednie, ale myślę że raczej będzie przejście z miękkich na twarde.

Swoją drogą wiecie czemu Ferrari nie sprzedaje bolidów z zeszłego roku innym zespolom?
Bo by przegrali z nimi :twisted:
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez sneer So lip 04, 2020 21:54  Re: Grand Prix Austrii 2020

No jak zwykle największy przeciwnik Ferrari to Ferrari. Alfa Romeo strasznie słabo. Latifi bez zaskoczeń :D :D :D
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dszra So lip 04, 2020 23:57  Re: Grand Prix Austrii 2020

xdomino996 napisał(a):@up Jutro ma być 4C cieplej niż dziś, a dziś na treningach były problemy z przegrzewaniem opon miękkich

Nadal nie wiemy jak działa system DAS i do czego będzie go wykorzystywać Mercedes. Ich stratedzy mają dostęp do danych o jakich my tylko możemy dywagować, a mimo to podjęli decyzję o starcie na miękkiej mieszance. Mercedes nie jest zespołem środka stawki, że miałby się martwić czy uda się awansować do Q3, nawet jakby jakimś cudem popsuli okrążenia na pośrednich i musieli wyjeżdżać ponownie na miękkich. Oni nawet nie podjęli ryzyka. Tak więc myślę, że to celowe zagranie i dopiero w wyścigu poznamy prawdziwą siłę DAS
dszra
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2018 14:32

Postprzez Damos N lip 05, 2020 4:39  Re: Grand Prix Austrii 2020

dszra napisał(a):Ich stratedzy nie popełniają takich błędów, że startują na miękkich kiedy bardziej opłaca się startować na pośrednich.
A niby dlaczego bardziej opłaca się startować na miękkich? Miękkie przy maksymalnie dociążonym bolidzie i wysokiej temperaturze mogą się szybko skończyć i wymusić dodatkowy pitstop, kiedy pośrednie mogą dać szanse na dłuższy i stabilny stint a miękkie założone później, przy lżejszym aucie pozwolą na konkurencyjny drugi stint.
Jedyny problem z pośrednimi to przyczepność po starcie, ale jeśli miękkie się przegrzeją - to pośrednie mogą być całkiem niezłym wyborem.
Ja nie skreślam Verstappena i z ciekawością obejrzę wyścig, bo jest szansa na ciekawą konfrontację 2 różnych strategii.
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Van_Helsing N lip 05, 2020 5:49  Re: Grand Prix Austrii 2020

Różnice czasów w porównaniu do zeszłego roku:

Racing Point -0.921
Williams -0.737
Renault -0.493
McLaren -0.473
AlphaTauri -0.360
Mercedes -0.323
Red Bull +0.038
Haas +0.619
Ferrari +0.920
Alfa Romeo +1.119
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Van_Helsing
 
Dołączył(a): So sie 28, 2010 11:47

Postprzez sneer N lip 05, 2020 14:14  Re: Grand Prix Austrii 2020

Mamy_chat?
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cravenciak N lip 05, 2020 14:48  Re: Grand Prix Austrii 2020

Kod: Zaznacz cały
https://oldf1wm.pl/forum/chat/


Ostatnie 10-15 okrążeń po prostu cudne, dużo fajnego racecraftu (Leclerc, Norris).
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez Kubicomaniak N lip 05, 2020 15:56  Re: Grand Prix Austrii 2020

Pierwszy wyścig za nami , totalny chaos , mało ścigania, dużo przypadku ...
Kubicomaniak
 
Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:41
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez rno2 N lip 05, 2020 16:08  Re: Grand Prix Austrii 2020

Szkoda Verstappena, bo pewnie by wykorzystał sytuację i wygrał ten wyścig.
Szkoda też Albona, ale trochę za mocno się podpalił do wyprzedzania Hamiltona...

Vettel zaczyna sezon w mocnym stylu :D
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez cichy N lip 05, 2020 16:13  Re: Grand Prix Austrii 2020

Czy zachowanie Lewisa w stosunku do Azjatów nie jest trochę... rasistowskie? 8-)
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Kazik N lip 05, 2020 16:21  Re: Grand Prix Austrii 2020

Wyniki wyścigu takie jak gdyby to był wyścig w czasie ulewy. :wink: Prawie połowa stawki go nie ukończyła a na podium to równie dobrze mógłby być ktoś inny. Akurat Lewisowi nie dałbym tych 5 sek bo nie zauważyłem żadnego ruchu kierownicą z jego onboardu i to Alex za mocno się podkręcił a mógł mieć to pierwsze podium na spokojnie ale stewardzi to stewardzi i mają swoje zdanie.
Jest w zamian pierwsze podium Lando i bardzo mocny wynik Mc Larena na otwarcie. Jest podium Charlesa na otarcie łez u Ferrari.
A po starcie myślałem, że będzie w miarę spokojnie i stabilnie a tymczasem stopniowo zaczęły się dziać rzeczy niezbyt przewidywalne. 8-)
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości