Grand Prix Bahrajnu 2020

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez fordern Pn lis 30, 2020 11:39  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

Obrazek

No i jest decyzja ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez rno2 Pn lis 30, 2020 12:10  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

Romainowi już podziękujemy.
Oczywiście ogromna ulga, że skończyło się tylko na niewielkich oparzeniach, bo ja po tym urywku w tv na żywo spodziewałem się najgorszego.
Mimo wszystko był to kolejny idiotyczny manewr Grosjeana i może dla dobra swojego i innych kierowców niech sobie odpuści też Abu Dhabi i niech skupi się na wirtualnym ściganiu, bo tam takie wariactwa nie pozostawiają konsekwencji...
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez Kazik Pn lis 30, 2020 16:33  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

rno2 napisał(a):Romainowi już podziękujemy.
Oczywiście ogromna ulga, że skończyło się tylko na niewielkich oparzeniach, bo ja po tym urywku w tv na żywo spodziewałem się najgorszego.
Mimo wszystko był to kolejny idiotyczny manewr Grosjeana i może dla dobra swojego i innych kierowców niech sobie odpuści też Abu Dhabi i niech skupi się na wirtualnym ściganiu, bo tam takie wariactwa nie pozostawiają konsekwencji...

Też tak uważam od wczoraj o czym wspomniałem widząc Romaina zupełnie żywego wychodzącego z płomieni... 8-)
Apropos Pietro Fittipaldiego to w sumie ciekawa informacja chociaż on na razie nie ma żadnych perspektyw na angaż w F1 w najbliższej przyszłości. Patrząc w jego metryczkę to miał i wzloty i może nie upadki ale też przeciętne wyniki w innych seriach. Myślę jednak, że pokazanie się w F1 (oby na dwa ostatnie wyścigi) może pomóc młodemu kierowcy o słynnym nazwisku. Na razie dobrze sobie radził jako komentator pomagający Willowi Buxtonowi. :wink:
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Kubicomaniak Pn lis 30, 2020 17:11  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

Na wp.pl czytałem artykuł w którym napisano że to był RA i że żadnej winy Grosjeana w tym nie było.
Także tego ...
Tego typu bariera przy takim uderzeniu pod takim kątem musiała się poddać , z kolei przebicie bariery spowodowało że bolid o nią zahaczył co mogło być przyczyną jego rozerwania. Ale pomimo tych wszystkich niesprzyjających okoliczności zabezpieczenia w bolidzie zadziałały i wszystko skończyło się dobrze.
Jak słusznie napisał:
krisow napisał(a):Nie da się zaprojektować systemu, który przetrwa wszystko. Monocoque nie zawiódł, reszta może się rozpadać.


nic dodać nic ująć ...
Kubicomaniak
 
Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:41
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Kazik Pn lis 30, 2020 18:20  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

Kubicomaniak napisał(a):Na wp.pl czytałem artykuł w którym napisano że to był RA i że żadnej winy Grosjeana w tym nie było.
Także tego ...

Ja nie czytałem wp.pl co prawda ale dla odmiany oglądałem wyścig od początku do końca i faktycznie też uważam, że to był RA ale...znowu z udziałem Romaina i z jego winy. Stewardzi pewnie byli szczęśliwi jak my wszyscy więc darowali już sobie przydzielanie jakiejkolwiek kary kierowcy, który uzyskał jeszcze jedno życie i mam nadzieję, że skoro i tak zakończył karierę w F1 z przyczyn "prozaicznych" to już na ten ostatni wyścig w sezonie (Abu Zabi) też da sobie spokój ze ściganiem w F1.
Także tego...
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Kubicomaniak Pn lis 30, 2020 19:49  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

Gdy w transmisji na żywo zobaczyłem powtórkę z onboardu Kwiata, to pomyślałem że tak gwałtowny skręt bolidu musiał być spowodowany jakąś wcześniejszą kolizją Grosjeana z innym bolidem , okazało się coś zgoła innego.
To był skrajnie brawurowy celowy manewr który doprowadził do groźnego wypadku.
Myślałem że określenie RA w F1 stosuje do sytuacji gdy jest jakaś kolizja której nie zawinił żaden kierowca.
Down
Właśnie to chyba tylko Grosjean potrafi gwałtownie zjechać z jednego na drugi skraj toru wpadając na inny bolid.
Ostatnio edytowano Pn lis 30, 2020 20:08 przez Kubicomaniak, łącznie edytowano 2 razy
Kubicomaniak
 
Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:41
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez mich909090 Pn lis 30, 2020 19:55  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

Nie chce zwalać winy na Grosjeana bo w końcu chłop ledwo uszedł z życiem po tym koszmarnym wypadku ale patrząc na wczorajszy wypadek od razu przypomniało mi się Spa 2012. Chodzi o samo zapoczątkowanie wczorajszego wypadku i karambolu z 2012 roku za,który Romain dostał swoją drogą bana na wyścig...
W obu przypadkach mając koło siebie dużo miejsca po prostu wjechał w rywala,który nie miał gdzie uciec. W obu przypadkach mogło dojść do tragedii.

Słaba jakość ze screena ale ogólnie widać o co chodzi :wink:


Spa 2012:
Obrazek

Bahrajn 2020:
Obrazek
Vettel: ,,that was close''
Hamilton: ,, I lifted, that's why you were close.'' Belgia 2017
#44 #1
Avatar użytkownika
mich909090
 
Dołączył(a): N lut 26, 2012 17:00

Postprzez Kulfon00 Pn lis 30, 2020 20:01  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

mich909090 napisał(a):Nie chce zwalać winy na Grosjeana bo w końcu chłop ledwo uszedł z życiem po tym koszmarnym wypadku ale patrząc na wczorajszy wypadek od razu przypomniało mi się Spa 2012.


Przysięgam, ale Spa 2012 to pierwsze co mi przyszło do głowy jak zobaczyłem manewr Grosjeana z onboardu Kwiata...
Avatar użytkownika
Kulfon00
 
Dołączył(a): N kwi 16, 2017 7:01

Postprzez baron Pn lis 30, 2020 20:11  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

W przeciwieństwie do Spa 2012 tutaj Kwiata miał prawo zobaczyć dopiero po zjeździe na wewnętrzną(i to bardzo krótko). W Belgii przez dłuższy czas jechał obok Hamiltona.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Kubicomaniak Pn lis 30, 2020 20:21  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

Tak bardzo krótko , właściwie nie miał szans go zobaczyć jeśli tak bardzo gwałtownie zmieniał tor jazdy z lewego skraju na prawy.
Kubicomaniak
 
Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:41
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez exxxile Wt gru 01, 2020 15:43  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

Już sobie wyobrażam, jak jeszcze bardziej udramatyzują ten incydent w serialu netflixowym...
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Van_Helsing Wt gru 01, 2020 22:27  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

qTeck napisał(a):Swoją drogą co się stało z pagonami na kombinezonach kierowców, które były stosowane w pierwszej dekadzie tego wieku i miały służyć do wyjmowania nieprzytomnych kierowców z kokpitów?

Te pagony są nadal obecne, tylko zmieniło się wzornictwo i są lepiej wkomponowane :):
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Van_Helsing
 
Dołączył(a): So sie 28, 2010 11:47

Poprzednia strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron