Grand Prix Sakhiru 2020

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez Kazik Cz gru 03, 2020 16:11  Grand Prix Sakhiru 2020

Obrazek

Sezon pandemiczny w F1 zawiera kilka "atrakcji" i jedną z nich jest nitka toru Sakhir. Trochę przypomina owal chociaż nim nie jest ale jak wszyscy mówią moc silnika ma odegrać największe znaczenie.
Podczas samego weekendu dochodzą "atrakcje" dodatkowe.
Brak Hamiltona ale w zamian za to obecność George'a Russella w czarnym bolidzie (nie srebrnym) i być może szansa na jedyną zdobycz punktową w tym sezonie dla potencjalnego następcy tegoż Hamiltona w przyszłości przecież. Ano zobaczymy...
Dość niespodziewany debiut w F1 dwóch kierowców, którzy nie byli brani pod uwagę do takiego debiutu bo nawet po sprawieniu dobrego wrażenia i tak nadal nie będą brani w zasadzie pod uwagę. Aitken być może przy tych zawirowaniach z Williamsem może mieć marzenia ale Pietro Fittipaldi po wieloletnim zakontraktowaniu innych debiutantów na 2021 to już chyba nie bardzo.

Obrazek

Nieszczęsna bariera powróciła do swojego pierwotnego wyglądu i w tej sytuacji można mieć nadzieję, że skoro Romain nie jedzie to nikt w nią ponownie nie przywali z takim efektem.

A kto w tej sytuacji może być faworytem do zwycięstwa? Pierwsza myśl...Bottas... ale po chwili zastanowienia...on nie da rady nawet bez Hamiltona. Coś pójdzie znowu nie tak. :wink:
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez mich909090 Cz gru 03, 2020 17:17  Re: Grand Prix Sakhiru 2020

Pierwszy raz od 13 lat na starcie nie będzie Lewisa. Pierwszy raz będę oglądał wyścig jak zwykły trening :o Ale zamierzam kibicować Bottasowi.Mam nadzieję,że nie da się młodemu i uratuje swój honor. Z drugiej strony jeśli Red Bull zaprezentuje podobną formę jak tydzień temu to Max objedzie obydwa czarne Mercedesy.
Vettel: ,,that was close''
Hamilton: ,, I lifted, that's why you were close.'' Belgia 2017
#44 #1
Avatar użytkownika
mich909090
 
Dołączył(a): N lut 26, 2012 17:00

Postprzez Kazik Cz gru 03, 2020 17:29  Re: Grand Prix Sakhiru 2020

mich909090 napisał(a):Pierwszy raz będę oglądał wyścig jak zwykły trening :o Ale zamierzam kibicować Bottasowi.Mam nadzieję,że nie da się młodemu i uratuje swój honor. Z drugiej strony jeśli Red Bull zaprezentuje podobną formę jak tydzień temu to Max objedzie obydwa czarne Mercedesy.

Wyścig jak trening? 8-) O no, o no. U mnie jest jeszcze jeden cichy faworyt z Meksyku oprócz Maxa no i George'a, który mam nadzieję jednak błędu tym razem nie popełni. Valtteri w tym wyścigu mimo wszystko też będzie miał "stresa wizerunkowego" więc prawdopodobieństwo popełnienia błędu istnieje.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez mich909090 Cz gru 03, 2020 17:42  Re: Grand Prix Sakhiru 2020

Kazik napisał(a):
mich909090 napisał(a):Pierwszy raz będę oglądał wyścig jak zwykły trening :o Ale zamierzam kibicować Bottasowi.Mam nadzieję,że nie da się młodemu i uratuje swój honor. Z drugiej strony jeśli Red Bull zaprezentuje podobną formę jak tydzień temu to Max objedzie obydwa czarne Mercedesy.

Wyścig jak trening? 8-) O no, o no. U mnie jest jeszcze jeden cichy faworyt z Meksyku oprócz Maxa no i George'a, który mam nadzieję jednak błędu tym razem nie popełni. Valtteri w tym wyścigu mimo wszystko też będzie miał "stresa wizerunkowego" więc prawdopodobieństwo popełnienia błędu istnieje.


Emocje też będą ale inne. Na pewno ciekawie będzie zobaczyć jak Russell poradzi sobie w topowej ekipie. Coś nowego.
Vettel: ,,that was close''
Hamilton: ,, I lifted, that's why you were close.'' Belgia 2017
#44 #1
Avatar użytkownika
mich909090
 
Dołączył(a): N lut 26, 2012 17:00

Postprzez marrak Pt gru 04, 2020 14:50  Re: Grand Prix Sakhiru 2020

Ktoś chyba nie pomyślał wybierając tą nitkę dla F1. Czasy okrążenia 0:5X:XX ? Naprawdę nie dało się tego ułożyć lepiej?
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez exxxile Pt gru 04, 2020 15:00  Re: Grand Prix Sakhiru 2020

W tym dziwnym sezonie, który mógł w ogóle się nie odbyć? Ja myślę, że to fajna ciekawostka. Choć oczywiście dla F1 na dłuższą metę to bez sensu, choćby kwestia maruderów będzie wyjątkowo upierdliwa.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez sneer Pt gru 04, 2020 16:09  Re: Grand Prix Sakhiru 2020

Dublowania będą ciekawe :)
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez idylla So gru 05, 2020 22:20  Re: Grand Prix Sakhiru 2020

Wielkie brawa dla 4 kierowców LEC, VER, AIT, RUS dokładnie w tej kolejności. Mało brakło, żeby AIT był przed LAT czym sprawiłby nie lada sensację, okrążenie LEC świetne, podobnie jak VER. Co do dwójki Mercedesa BOT schrzanił ostatnie kółko, RUS wykonał "plan pośredni", nie dał się wypchnąć z pierwszego rzędu Maxowi. Chciałbym, żeby w Abhu Dhabi RUS jeszcze zastępował HAM, byłoby więcej do porównania. Jeśli RBR zostawi ALB, a na to się chyba zanosi( od kilku wyścigów odnoszę wrażenie, że na siłę ciagną chłopaka za uszy) to zwątpię w zdolność ich logicznego myślenia.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez cravenciak So gru 05, 2020 23:25  Re: Grand Prix Sakhiru 2020

Perez chyba bez żadnego 'ale' zgodziłby się na rolę Webbera 2.0, nie wiem po co Red Bull holuje wyraźnie najsłabszego z zeszłorocznej fali młodych. Meksykanin natomiast na każdym kroku udowadnia, że zasługuje na fotel, cała sytuacja to jakaś kpina, która triggeruje mnie prawie tak bardzo, jak Russell w Mercedesie zamiast Vandoorne'a.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez konchma N gru 06, 2020 18:26  Re: Grand Prix Sakhiru 2020

Och ten Charles :(
Avatar użytkownika
konchma
 
Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 18:01

Postprzez Kamikadze2000 N gru 06, 2020 19:50  Re: Grand Prix Sakhiru 2020

George pokazał klasę. Pokazał, że jest diabelnie zdolny. Pokazał także, gdzie można być, kiedy posiada się odpowiedni bolid. Merc dziś zawalił totalnie. Potem ten nieszczęsny kapeć. Oby dostał szansę w Abu Zabi. Brawa dla Checo! Zasługuje na swoją szansę w RBR. Myślę, że ten wyścig przechyli szalę na jego korzyść. :)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez Angulo N gru 06, 2020 19:52  Re: Grand Prix Sakhiru 2020

Stratedzy McLarena o raz drugi wypuścili zwycięstwo z rąk i zamiast trzeciego miejsca w WCC skończą na piątym.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez TimOOv N gru 06, 2020 19:54  Re: Grand Prix Sakhiru 2020

Tak na chłodno, ciekawe czy George dostanie dodatkowe sekundy za pomylone opony.
Jeżeli z przeczytaniem tego tekstu miałeś jakiekolwiek problemy udaj się do okulisty po okulary
TimOOv
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 23:33
Lokalizacja: I tak nie wiecie gdzie to jest

Postprzez idylla N gru 06, 2020 19:55  Re: Grand Prix Sakhiru 2020

Mercedes spieprzył wyścig RUS i BOT także, pytanie czy jeszcze nie będzie kary dla RUS za założenie złych opon. RUS zdał test śpiewająco, BOT nie miał podejścia przez cały wyścig. Chciałbym zobaczyć ten sam skład za tydzień.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez uqad N gru 06, 2020 19:55  Re: Grand Prix Sakhiru 2020

Po tym wyścigu to powinno się zwolnić miejsce w... Williamsie. RUS do Merca, PER do RBR, Bottas do rajdów czy gdzieś tam i sezon 2021 wydawałby się przynajmniej na papierze ciekawy mimo kolejnej dominacji Merca.
"Felipe, Valtteri is faster than you."

"Za komuny było lepiej".
Avatar użytkownika
uqad
 
Dołączył(a): Śr lip 18, 2012 6:58

Następna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości