Grand Prix Australii 2022

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez Kazik N kwi 10, 2022 15:14  Grand Prix Australii 2022

Obrazek

Z "przyzwoitości" kibica F1 myślę, że warto wspomnieć o dzisiejszym wyścigu w Melbourne rozegranym po 2-letniej przerwie. Wstawanie rano nie każdemu pasuje w niedzielę ale kiedyś bywało gorzej (bo wcześniej) więc wstałem i nie żałuję. Niby dramaturgii nie było bo Charles kontrolował ten wyścig od początku do końca ale sam fakt, że Ferrari potwierdza w ten sposób iż jest aktualnie kandydatem nr 1 do tytułu niesie jakąś ciekawą odmianę. Kolejna awaria w bolidzie Maxa dodatkowo nie była spodziewana (Checo zwątpił przez moment myśląc, że sam też zaraz nie dojedzie :wink: ).
No bardzo ciekawi mnie jak ten układ sił, który mamy na początku sezonu może jeszcze ewaluować w trakcie tego sezonu i czy w ogóle do tego dojdzie. Miło widzieć "budzącego się" Mc Larena w środku stawki jak i nadal bezradnego Mercedesa, którego kierowcy na tym torze co prawda dowieźli przyzwoite pozycje (dość szczęśliwe) ale nadal są zdecydowanie trzecią siłą w stawce a Lewis to chyba już nie myśli o nawiązaniu walki z czołówką tylko raczej o koledze zespołowym...
Szkoda trochę Alonso bo jakieś oczekiwania na dobry wynik były a wszystko poszło nie tak po dwóch SC. Alex Albon mnie zadziwił jadąc prawie do końca na jednym zestawie, on sam się zdziwił, że dowiózł w ten sposób pierwszy punkt dla Williamsa i dla siebie. Astonowi Martinowi jako jedynemu w stawce taka sztuka jeszcze w tym roku się nie udała-porażka na dzień dobry niesamowita.
Generalnie jest bardzo ciekawie w 2022 roku. :dobrze:
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez sneer N kwi 10, 2022 16:27  Re: Grand Prix Australii 2022

Trochę się dzisiaj działo. W Ferrari i w Mercedesie chyba już ustalili nr1. Ciekaw jestem co się będzie działo w Red Bullu jeśli Checo będzie sporo wyżej od Maxa. W Astonie chyba już wszyscy są sfrustrowani i stąd myślę, że obecny skład nie dokończy sezonu. Williams, naprawdę błysnęli. Byłem przekonany, że zapomnieli, ale jednak nie i stąd ten jeden zasłużony punkcik. Było na styk, prawie się nie udało. SC pomógł Georgowi, który jest wiceliderem tabeli.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cwiek N kwi 10, 2022 20:35  Re: Grand Prix Australii 2022

Wstawanie rano nie każdemu pasuje w niedzielę ale kiedyś bywało gorzej (bo wcześniej) więc wstałem i nie żałuję.


Kiedyś nie dość, że było wcześniej, tak nie było takich możliwości oglądania czegoś z odtworzenia. Dzisiaj można nagrać sobie na dekoderze czy cofnąć program w usługach online u operatora. Ja wstałem sobie wyspany i obejrzałem wyścig jakby był na żywo ;)

Co do wyścigu, nie był może jakiś mocno porywający, ale był ciekawy i działo się sporo. Leclerc potwierdza, że na razie Ferrari jest daleko z przodu, nie mają problemów z samochodem i na ten moment Monakijczyk jest największym faworytem. Sainz powoli stabilizuje swoją pozycję "nr2". RBR walczy nie tylko z Ferrari (a i o to dziś było ciężko) ale i z niezawodnością. Merc mimo słabszego samochodu wykorzystuje każdą nadarzającą się okazję i są przed RBR w generalce.

Russell miał dzisiaj trochę szczęścia ze stopem pod VSC, niemniej udowadnia, że jest godnym rywalem dla Hamiltona. Ciekawe, jakby wyglądała ich walka gdyby mieli topowy bolid. Bo już przykład Ferrari pokazuje, że trochę inaczej wygląda rywalizacja, kiedy masz bolid z czołówki, a inaczej kiedy jest on zdecydowanie na topie(zeszłoroczna vs tegoroczna rywalizacja w Ferce).

Brawa dla McL, sam Lando po wyścigu przyznał, że mają identyczny bolid jak w poprzednich wyścigach a byli w stanie pojechać dużo lepiej niż w Arabii czy Bahrajnie. To tylko udowadnia, że te bolidy są bardzo mocno uzależnione od charakterystyki toru.

Williams zdecydowanie na plus dzisiaj, zastanawiałem się czemu Albon nie zjechał kilka kółek wcześniej po miękkie opony i nie spróbuje wyprzedzać aby wrócić do TOP10. Chyba jednak problemy z wyprzedzaniem w Australii zdecydowały i Williams postawił na inną strategię. Jak widać opłacało się.

Aston Martin to totalna porażka. Obawiam się że bez szczególnych okoliczności może być im trudno o punkty.

PS. O co chodziło Hamiltonowi ze stawianiem go w trudnej sytuacji? Tam było jakieś polecenie wcześniej?
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Kulfon00 So maja 21, 2022 18:18  Re: Grand Prix Australii 2022

Piszę tutaj bo nie ma temat o Grand Prix Hiszpanii - czy Sainz nie powinien być zdyskwalifikowany - napił się wody przed ważeniem?
Avatar użytkownika
Kulfon00
 
Dołączył(a): N kwi 16, 2017 7:01

Postprzez Kazik N maja 22, 2022 20:03  Re: Grand Prix Australii 2022

Kulfon00 napisał(a):Piszę tutaj bo nie ma temat o Grand Prix Hiszpanii - czy Sainz nie powinien być zdyskwalifikowany - napił się wody przed ważeniem?

Jak nie ma temat to trzeba było założyć. Sainz napił się wody i potem w żwir wjechał...(nadwaga) :wink:
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez exxxile Pn maja 23, 2022 20:56  Re: Grand Prix Australii 2022

Kazik napisał(a):Sainz napił się wody i potem w żwir wjechał...(nadwaga) :wink:


To chyba z Maxem z jednej butelki pili :-o
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Kulfon00 Cz maja 26, 2022 17:28  Re: Grand Prix Australii 2022

exxxile napisał(a):To chyba z Maxem z jednej butelki pili :-o


Mi mama zawsze mówiła, żeby nie pić z jednej butelki bo się zarażę czymś...
Avatar użytkownika
Kulfon00
 
Dołączył(a): N kwi 16, 2017 7:01

Postprzez Masterr So sie 20, 2022 21:49  Re: Grand Prix Australii 2022

Gratulacje dla Kulfona00. Nie pierniczył się, napisał na tym pięknym forum posta, na którego nikt nie odpowiedział.

J3b@ć tego żydowskiego facebooka i USreal :-D :D
Masterr
 
Dołączył(a): Wt sty 19, 2021 10:33


Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron