Co tu się kurdebele dzieje?

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez cwiek Pn mar 04, 2024 12:55  Re: Co tu się kurdebele dzieje?

Anderis napisał(a):Arnulfa pamiętam i nie pomyślałbym, że ktoś będzie mnie z nim mylił, no ale najwyraźniej były jakieś podstawy. :-P


Mieliście chyba podobne avatary(a przynajmniej w podobnej kolorystyce) i to też powodowało, że jakoś tak mi się kojarzyliście ;)
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Mariusz Cz mar 14, 2024 10:50  Re: Co tu się kurdebele dzieje?

Angulo napisał(a):Tyle tylko, że młodsza widownia nie zna już czegoś takiego jak forum dyskusyjne tylko udziela się w mediach społecznościowych. Ruch jest na FB, na Twitterach znanych dziennikarzy itp. Ci, którzy pamiętają lata świetności tego forum mają już grubo ponad 30 lat i praktycznie zero czasu na pisanie na forum czy jakąkolwiek inną działalność.

Jest to niestety prawdą. Fora dyskusyjne obecnie utrzymują się tylko jeśli dotyczą wąskiej specjalizacji, jakieś branżowe, eksperckie itp. Dyskusja przeniosła się na grupy na Facebooku, które (moim zdaniem) może łatwiej nadzorować administracyjnie, ale od strony zawartości merytorycznej to pozostawia sporo do życzenia. Zamiast pisać rzeczowo na forum dyskusyjnym, spierać się na argumenty, to obecnie ludzie preferują szybki wpis na X/Twitterze, żeby łatwo zaistnieć, najlepiej jakiś komentarz ze śmieszkowaniem, memem albo kontrowersyjną tezą. Byle szybciej i zwykle byle ja. To dotyczy nie tylko Formuły 1. Liczy się ilość polajkowań, udostępnień, heheszków...

Jako historyk na przykład bardzo rzadko wypowiadam się na grupach dyskusyjnych na Facebooku, bo trudno o rzeczową merytorycznie dyskusję, ludzie żyją w swoich "bańkach" i każdy argument, nawet poparty faktami i dokumentami źródłowymi, kończy się inwektywami wszelkiego typu i rodzaju. Społeczeństwo jest okropnie spolaryzowane, nie tylko w polityce. Jestem przekonany, że większość osób, która kiedyś przeczyta ten mój wpis tutaj będzie mogła odnieść to również do swojej branży/zainteresowań.

W czasach, kiedy powstawało to forum dyskusyjne spora część użytkowników nie posiadała nawet stałego dostępu do Internetu. Sam pamiętam, jak po zajęciach na uczelni biegałem do biblioteki i godzinę spędzałem na przeglądaniu serwisu i czytaniu/pisaniu komentarzy na forum. Ludzie wtedy bardziej liczyli się z netykietą i ogólnie okazywali więcej szacunku w sieci. Dziś dostęp do Internetu mają nawet kilkuletnie dzieci, konta na Twitterze i Facebooku posiadają nastolatkowie, ale ilość komentarzy w sieci zupełnie nie przekłada się na jakość. Tu chcę jeszcze podkreślić, że pisząc "dawniej" nie znaczy jednocześnie, że było "lepiej" niż jest teraz. Po prostu te dwie dekady to szmat czasu i jest "inaczej", bez wartościowania.

Ja loguję się tu okazjonalnie nadal, raczej przez sympatię do osób, z którymi tu dawniej współpracowałem przy tworzeniu serwisu i forum. Czyli zwyczajny sentyment.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez dex Pn kwi 15, 2024 15:15  Re: Co tu się kurdebele dzieje?

Hej, Ja na F1WM na główną stronę wchodzę codziennie kilka razy, ale tu na forum tylko przeglądam. Postaram się tez logować i coś pisać, a nie tylko być gościem :)
Ale fakt że facebook, instagram czy "diskordy" zabiły fora itp. a szkoda tak samo z forum na PPE.pl jest czy shoutbox który został tam zlikwidowany właśnie przez te inne komunikatory. Czy lepsze nie wiem, ale nie dla mnie wole tradycyjne fora.
Pozdrawiam kto mnie pamięta to pamięta jestem z Wami praktycznie od początku :)
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Poprzednia strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości