GP Bahrajnu 2016

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez rocque N kwi 03, 2016 18:32  Re: GP Bahrajnu 2016

Nie podobał mi się ten wyścig. Start był w porządku, ale dużo kierowców miało po pierwszych okrążeniach ' po zawodach '. Dalej w zasadzie tylko przetasowania wynikające ze strategii, w czystym wydaniu tylko kilka wyprzedzeń. Ciekawe jakby wypadł Vettel. Dobrze, że Rosberg wygrał po raz kolejny - będzie ciekawiej dla mistrzostw :)

Coś z tymi pośrednimi oponami musiało być na rzeczy - Williamsy objechał każdy kto tylko mógł, bo reszta była po za zasięgiem. Degradacja? Massa zjechał chyba na ósmym kółku.
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez rydz14_09 N kwi 03, 2016 18:35  Re: GP Bahrajnu 2016

Ja już zagłosowałem, na Nico Rosberga, pojechał znakomity wyścig, drugi raz z rzędu ograł na starcie Hamiltona, kontrolował wyścig, czyli zrobił wszystko co musiał. Raikkonen na drugim miejscu, szkoda startu i piewszych kilku okrążeń, kiedy to stracił do Nico 12 sekund, wtedy tylko SC mógł coś zmienić. Hamilton po słabym starcie i staranowaniu przez Bottasa ładnie się przebijał, ale od mistrza świata oczekuje się zwyciestw. Szkoda że Seb nie wystartował, bo podjerzewam ze byłbym bliżej Mercedesa Rosberga niż Kimi. Ogólnie to wyścig nawet spoko, super jazda Romka, zresztą już w zeszłym sezonie jeździł bardzo dobrze, cieszą punkty Ricciardo i Stoffela, oby był to początek pięknej kariery, zresztą tak jak u Pascala z Manora.
rydz14_09
 
Dołączył(a): Pn paź 06, 2014 7:58

Postprzez Sycior N kwi 03, 2016 18:36  Re: GP Bahrajnu 2016

Naprawdę dobry wyścig, sporo się działo w całej stawce oprócz P1 także było co oglądać.

Mercedes - Rosberg pełna kontrola wyścigu od początku do końca. Póki co chwyta okazje do wygrywania. Hamilton znów zawalony start, ale ostateczny wynik całkiem niezły.

Ferrari - Raikkonen mimo słabego startu pojechał bardzo dobry wyścig. Już drugi wyścig i spektakularna awaria silnika, mają co popracować nad niezawodnością bo raczej trudno żeby to był przypadek.

Red Bull - Wynik Ricciardo to maks możliwości Red Bulla póki co, Kwiat całkiem spory awans także nie wiem dlaczego niektórzy już wieszczą jego koniec w Red Bullu

Haas - Kolejny bardzo dobry wynik i przykład jak budować zespół. Co prawda mają grono hejterów że sporo dostali od Ferrari, ale zobaczcie gdzie są Caterhami i inne wynalazki jak HRT (które zresztą też brały różne rzeczy od innych zespołów).

STR - Dobry wynik tym razem bez płakania Verstappena. Szkoda Sainza, ale takie są wyścigi

Williams - Jeszcze 3-4 lata temu taki wynik wzięliby w ciemno. Świetny start ale tempo wyścigowe masakra + całkowicie niesłuszna kara dla Bottasa. Było kilka incydentów podczas wyścigu ale ukarali tylko Bottasa.

McLaren - Świetny debiut Vandoorne'a. Buttona co prawda wyeliminowała awaria, ale podczas weekendu Vandoorne prezentował dobre tempo i może czas już zwolnić miejsce dla młodych?

Renault - Widać było niedostatki mocy, gdzie momentami Magnussen miał problem z wyprzedzeniem Wehrleina, ale Kevin mimo wszystko pojechał na miarę możliwości.

Sauber - Spodziewałem się że przyjadą na samym końcu także można powiedzieć że zaskoczyli tempem wyścigowym.

Manor - Wehrlein jak na możliwości Manora pojechał naprawdę dobry wyścig. Sam zespół również dokonał postępu i nie jest skazany na pożarcie przez innych. Haryanto wyraźnie odstawał od Wehrleina, ciekawe czy tym razem również zostanie kierowcą wyścigu :D

Force India - Całkowicie pogubili się w wyścigu i objechani nawet przez Saubery a i Wehrlein robił ich jak chciał.
True 2013 World Champion: Pastor Maldonado :P Bo gdyby miał bolid Red Bulla to byłby mistrzem...
Avatar użytkownika
Sycior
 
Dołączył(a): Śr maja 30, 2007 18:16
Lokalizacja: Kobyłka

Postprzez baron N kwi 03, 2016 18:44  Re: GP Bahrajnu 2016

Prędkości maksymalne:

Obrazek

Mclaren nie tak źle.

Zapomniałem wspomnieć, że ładne trofea otrzymali zawodnicy na podium.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Gszegosz N kwi 03, 2016 19:02  Re: GP Bahrajnu 2016

Królowa karmi nas kolejnym świetnym wyścigiem pełnym walki i przetasowań. Profesorska jazda Rosberga, który chyba jako jedyny z czołówki uniknął przygód na starcie. Później jechał już w swojej lidze, choć mam przeczucie że Vettel mógłby mu napsuć nieco krwi. Hamilton ponownie zgubiony jak dziecko, jeśli ma tak dalej jeździć to kiepsko widzę czwarty tytuł, Rosberg zdaje się być silny jak nigdy.
Warto wspomnieć też o świetnej jeździe Grosjeana, mój faworyt do kierowcy dnia. Przejechał kolejny świetny wyścig i udowodnił że Haas to solidna konstrukcja, również Ricciardo wycisnął siódme poty z rbr, ale nie było to tempo na podium, tym bardziej po przygodach z T1. Kwiat za to może już chyba odlewać fotel dla Verstappena, nie potrafię zrozumieć co stało się gościowi który jeszcze w zeszłym roku walczył z Ricciardo jak równy z równym.
Wyścig w wykonaniu williamsów to równia pochyła. Zespół który jeszcze dwa lata temu był typowany do podjęcia walki z mercedesem, dziś jest objeżdżany przez red bulle na przebrandowanych renówkach, smutne. Dostałem wielkiego banana gdy zobaczyłem co wyprawia Werhlein w manorze, zajebiście jest oglądać ta ekipę nie wlokącą się pięć sekund za liderem.
Bardzo pozytywny weekend i gdyby nie cyrk z kwalifikacjami mógłbym śmiało powiedzieć że F1 wraca na właściwe tory. Czekam na chiny, może Ricciardo uda się w końcu liznąć podium po dwóch czwartych miejscach, dobrze było by też zobaczyć Fi w jakiejkolwiek dyspozycji.
Avatar użytkownika
Gszegosz
 
Dołączył(a): Cz maja 09, 2013 18:23

Postprzez michal2111 N kwi 03, 2016 19:33  Re: GP Bahrajnu 2016

Wyścig znakomity. Przy całym cyrku jaki dzieje się wokół torów to bardzo dobrze, że chociaż na torze mamy zdrową i fantastyczną rywalizację. Widać, że nowe przepisy dotyczące opon dają naprawdę duże pole do popisu zespołom, co zapewnia emocje. Jak widać, czasami warto postawić na swobodę kosztem restrykcji. Moje oceny:

Mercedes - pewne i zasłużone zwycięstwo Rosberga. Doskonale wystartował i potem kontrolował sytuację, a zarazem nie odjechał rywalom gdzieś w kosmos. Hamilton zawalił start i przez to stracił nie tylko wygraną, ale i drugie miejsce.

Ferrari - najpierw brawa dla Kimiego! Poza niemrawym startem, reszta bez zastrzeżeń. Niestety druga awaria silnika, a tym razem ofiarą Sebastian. Martwią mnie problemy Scuderii z turbosprężarkami. Oby to rozwiązali. Jak widać, wierzgający koń z Maranello nie lubi turbo. :-P

Red Bull - skuteczna jazda Ricciardo. Czwarte miejsce to jednak wszystko, co mógł ugrać. Kwiat często był pokazywany, często uwikłany w jakieś pojedynki. Wystarczyło, aby być punktach.

Haas - szokujące. Kapitalny wyścig Grosjeana, bardzo agresywna i skuteczna strategia. Bajka wciąż trwa. Nie licząc Gutierreza, który znów odpada nie z własnej winy. A mógł też być wysoko.

Toro Rosso - Verstappen tym razem nie musiał się wykłócać o strategię i pojechał dobry wyścig. Wyprzedził Kwiata i wyrasta na kandydata do fotelu Red Bulla za rok.

Williams - start znakomity. Potem już tylko gorzej. Zły dobór opon na wyścig. Pośrednia mieszanka nie była dzisiaj za dobra. Ale samo tempo Williamsa zaczyna być zastanawiające. Zespół zaczyna wyraźnie słabnąć, co nie jest dobrym prognostykiem.

McLaren - Vandoorne w debiucie w punktach. Gratulacje. Button - cóż, reakcja Alonso niech będzie najlepszym komentarzem, co się stało.

Renault - Magnussen w wyścigu znacznie lepiej niż w kwalifikacjach. 11 miejsce to i tak nieźle biorąc pod uwagę start z alei serwisowej.

Manor- Wehrlein zaskoczył postawą. Cały czas gdzieś w okolicach 12 miejsca. Haryanto no cóż, chyba tym razem kierowcą wyścigu nie zostanie :twisted: .

Force India - nieudany, okraszony problemami wyścig. Do zapomnienia.

Znakomity, emocjonujący wyścig. W dodatku F1 jest bardzo szybka w tym roku. Czas Pole Position rekordowy, a i najszybsze okrążenie wyścigu świetne, lepsze niemal od znacznej części ery V8. W końcu mogę napisać, że nie mogę doczekać się kolejnego wyścigu. Tylko niech rozwiążą kwestię kwalifikacji i to byle szybko.
Avatar użytkownika
michal2111
 
Dołączył(a): Pt lis 02, 2007 21:54
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postprzez Kazik N kwi 03, 2016 19:46  Re: GP Bahrajnu 2016

Angulo napisał(a):Przeczucie mi mówiło, że w tym roku wreszcie Rosberg przełamie dominację Hamiltona i tak też się dzieje. Teraz to Hamilton popełnia błędy i na nim spoczywa presja, z którą moim zdaniem sobie nie poradzi i to Rosberg będzie mistrzem.

Trzeba być niezłym kaskaderem żeby na 19 wyścigów przed końcem sezonu przewidywać mistrza. 8-) Niewielu ma takie zdolności.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez bartoszcze N kwi 03, 2016 19:56  Re: GP Bahrajnu 2016

Lewis też uznał kolizję za incydent wyścigowy.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Mr President N kwi 03, 2016 20:13  Re: GP Bahrajnu 2016

Dobry wyścig, dużą rolę odgrywała strategia i stosunkowo łatwe wyprzedzanie. W tych warunkach Williams zapłacił za swoje zachowawcze podejście, przejechali cały wyścig na najwolniejszych oponach to i punktów nie wywożą zbyt wiele. Gdyby to było Monaco czy nawet Australia, to mogłoby się udać, ale nie na torze z dobrymi okazjami do wyprzedzania.
Bardzo dobre tempo pokazał Raikkonen, gdyby ruszał z PP, mógłby wygrać. Cieszy, że za Mercedesem i Ferrari możliwe są przetasowania przy małych różnicach w tempie poszczególnych bolidów.
Gszegosz napisał(a):Hamilton ponownie zgubiony jak dziecko, jeśli ma tak dalej jeździć to kiepsko widzę czwarty tytuł, Rosberg zdaje się być silny jak nigdy.

Można by tak powiedzieć, gdyby nie to, że to Hamilton wygrał kwalifikacje dwa razy i to zbyt duże straty po słabych startach wyłączyły go z walki o zwycięstwa. W Bahrajnie nie pomogli mu stratedzy, przewaga nad P4 była wystarczająco duża, by zaryzykować strategię taką, jaką miał Grosjean. Brytyjczyk moim zdaniem ciągle ma tempo, by pokonać Rosberga, nie traci mając czysty tor przed sobą.
Avatar użytkownika
Mr President
 
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 11:04
GG: 2897060

Postprzez TommyYse N kwi 03, 2016 20:56  Re: GP Bahrajnu 2016

bartoszcze napisał(a):Lewis też uznał kolizję za incydent wyścigowy.


Myślę, że decydującym czynnikiem w uznaniu Bottasa winnym kolizji, było to, że wyraźnie postawiło go bokiem tuż przed zderzeniem (złapał nadsterowność), przez co wyrzuciło go na zewnątrz zakrętu zdecydowanie bardziej niż by tego chciał.
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez bartoszcze N kwi 03, 2016 21:09  Re: GP Bahrajnu 2016

Właśnie sobie uświadomiłem, że pojedynek Ericssona z Wehrleinem w końcówce był zarazem pojedynkiem o P10 WCC. Choćby tymczasowo...
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Indy N kwi 03, 2016 21:16  Re: GP Bahrajnu 2016

bartoszcze napisał(a):Właśnie sobie uświadomiłem, że pojedynek Ericssona z Wehrleinem w końcówce był zarazem pojedynkiem o P10 WCC. Choćby tymczasowo...


Jakbym miał zgadywać to myśle, że jednak przynajmniej Sauber punkty w tym sezonie zgarnie. Wehrlein świetnie się spisywał dzisiaj, Ericsson także wspaniale się bronił.
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Gszegosz N kwi 03, 2016 21:22  Re: GP Bahrajnu 2016

Mr President napisał(a):
Gszegosz napisał(a):Hamilton ponownie zgubiony jak dziecko, jeśli ma tak dalej jeździć to kiepsko widzę czwarty tytuł, Rosberg zdaje się być silny jak nigdy.

Można by tak powiedzieć, gdyby nie to, że to Hamilton wygrał kwalifikacje dwa razy i to zbyt duże straty po słabych startach wyłączyły go z walki o zwycięstwa. W Bahrajnie nie pomogli mu stratedzy, przewaga nad P4 była wystarczająco duża, by zaryzykować strategię taką, jaką miał Grosjean. Brytyjczyk moim zdaniem ciągle ma tempo, by pokonać Rosberga, nie traci mając czysty tor przed sobą.

Wykręcenie najlepszego czasu w sobotę to jedno, a solidny start i dowiezienie zwycięstwa w niedzielę to drugie, i jak na razie ta sztuka słabo wychodzi Hamiltonowi. Tempo i owszem ma, ale dziwi mnie to że taki mistrz nie wytrzymuje napięcia na starcie i Rosberg z ferkami objeżdża go jak dziecko, ewidentnie coś się popsuło. Zobaczymy czy poukłada to na Chiny. Rosberg wygląda na silnego bo potrafi zachować zimną głowę na starcie, co nie znaczy że od razu wieszczę mu majstra.

A tak z ciekawostek, Vandoorne pierwszym zdobywcą punktów dla Mclarena w sezonie 2016. :twisted: Chłopak poradził sobie wzorowo w zaistniałej w ten weekend sytuacji, nie mogę doczekać się by zobaczyć go w pełnym cyklu mistrzostw.
Avatar użytkownika
Gszegosz
 
Dołączył(a): Cz maja 09, 2013 18:23

Postprzez Shaitan N kwi 03, 2016 21:42  Re: GP Bahrajnu 2016

Indy napisał(a):Jakbym miał zgadywać to myśle, że jednak przynajmniej Sauber punkty w tym sezonie zgarnie. Wehrlein świetnie się spisywał dzisiaj, Ericsson także wspaniale się bronił.

Póki co pojawiły się plotki, że Sauber może się nie pojawić w Chinach. Sytuacja zespołu bardzo kiepska i trwają rozmowy z potencjalnymi inwestorami, którzy mogliby uratować sytuację (m.in. Alfa Romeo).

Mam nadzieję, że wyjdą na prostą.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez Mr President N kwi 03, 2016 22:42  Re: GP Bahrajnu 2016

@Gszegosz
Chiny to tor Hamiltona, ma 5 PP i 4 zwycięstwa. Jeśli tam znowu przegra z Rosbergiem, można zacząć dzielić skórę na niedźwiedziu. Wystarczy jednak, że dołoży do tego, co prezentuje bezbłędny start i znów będzie walczyć o tytuł. Rzeczywiście niezbyt agresywnie podchodzi do wyprzedzania czy jest zadowolony z mniejszej niż możliwa zdobyczy punktowej po tym GP, ale już tyle razy dawał sobie radę pod presją, że raczej trudno, by stracił tę zdolność.
Avatar użytkownika
Mr President
 
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 11:04
GG: 2897060

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości