GP Bahrajnu 2016

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez mich909090 N kwi 03, 2016 23:39  Re: GP Bahrajnu 2016

Spokojnie z tym mistrzem Rosbergiem bo Hamilton już większe straty miał do niego i to w dużo późniejszej fazie sezonu. Jak narazie obydwa wyścigi zostały ustawione przez zaspane starty Lewisa, a nie przez tempo Rosberga.
Vettel: ,,that was close''
Hamilton: ,, I lifted, that's why you were close.'' Belgia 2017
#44 #1
Avatar użytkownika
mich909090
 
Dołączył(a): N lut 26, 2012 17:00

Postprzez rangiz Pn kwi 04, 2016 2:22  Re: GP Bahrajnu 2016

Ukaranie Bottasa to jakaś żenada - albo ścigamy się z pasją, koło w koło, albo festiwal szydery ze strony fanów Moto GP czy innych sportów motorowych, gdzie można się normalnie wyprzedzać, a dzieje się znacznie więcej, będzie się tylko wzmagał.
Jeszcze tylko brakuje tych komicznych osłon, rzekomo chroniących głowę i można będzie przyrównać F1 prawie do szachów.

Pierwsze pół godziny konkretne, dynamiczny wyścig i dużo się działo - na plus.
Całość zepsuła komedia z karą dla Fina, jak i statyczna druga część jazdy na torze. Nie napiszę walki, bo sędziowie jasno pokazali, nie pierwszy z resztą raz, że w F1 to chyba walczyć już nie wolno. :sad:
W takim ścisku na pierwszych zakrętach to zwykły incydent wyścigowy i przypadek, za który ukarano kierowcę Williamsa. Quo Vadis F1?
Avatar użytkownika
rangiz
 
Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 18:15
Lokalizacja: Poznań

Postprzez bartoszcze Pn kwi 04, 2016 6:22  Re: GP Bahrajnu 2016

rangiz napisał(a):Ukaranie Bottasa to jakaś żenada - albo ścigamy się z pasją, koło w koło, albo festiwal szydery ze strony fanów Moto GP

Masz na myśli Iannone-Dovizioso?
Natomiast moją pierwszą myślą na widok incydentu Hamilton-Bottas było "jak w Meksyku". Czy Raikkonen jakoś skomentował tę karę? :)
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez baron Pn kwi 04, 2016 8:30  Re: GP Bahrajnu 2016

Kazik napisał(a):
Angulo napisał(a):Przeczucie mi mówiło, że w tym roku wreszcie Rosberg przełamie dominację Hamiltona i tak też się dzieje. Teraz to Hamilton popełnia błędy i na nim spoczywa presja, z którą moim zdaniem sobie nie poradzi i to Rosberg będzie mistrzem.

Trzeba być niezłym kaskaderem żeby na 19 wyścigów przed końcem sezonu przewidywać mistrza. 8-) Niewielu ma takie zdolności.


Z drugiej strony Rosberg wygrał drugi wyścig z rzędu w tym sezonie. Ktoś wspomniał w komentarzach na stronie głównej, że od 34 lat nie było przypadku, by kierowca, który zwyciężył w dwóch pierwszych wyścigach nie zdobył tytułu.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez fletcher Pn kwi 04, 2016 9:01  Re: GP Bahrajnu 2016

baron napisał(a):Z drugiej strony Rosberg wygrał drugi wyścig z rzędu w tym sezonie. Ktoś wspomniał w komentarzach na stronie głównej, że od 34 lat nie było przypadku, by kierowca, który zwyciężył w dwóch pierwszych wyścigach nie zdobył tytułu.

Zawsze jest ten pierwszy raz. Ale dla spokoju sumienia można postawić u buka na mistrzostwo Rosberga. :)
Avatar użytkownika
fletcher
 
Dołączył(a): N lip 26, 2009 20:20

Postprzez baron Pn kwi 04, 2016 9:14  Re: GP Bahrajnu 2016

baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Indy Pn kwi 04, 2016 9:33  Re: GP Bahrajnu 2016

Kazik napisał(a):
Angulo napisał(a):Przeczucie mi mówiło, że w tym roku wreszcie Rosberg przełamie dominację Hamiltona i tak też się dzieje. Teraz to Hamilton popełnia błędy i na nim spoczywa presja, z którą moim zdaniem sobie nie poradzi i to Rosberg będzie mistrzem.

Trzeba być niezłym kaskaderem żeby na 19 wyścigów przed końcem sezonu przewidywać mistrza. 8-) Niewielu ma takie zdolności.


Nic w tym trudnego, też przewiduję że Nico zdobędzie mistrza.

Inna sprawa, czy przewidywania się sprawdzą :D

IceMan11 napisał(a):Ja na nikogo, bo dzieci bawią się w takie głosowania.


Ja na Romaina choć było kilku dobrych kandydatów.
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kazik Pn kwi 04, 2016 10:56  Re: GP Bahrajnu 2016

Indy napisał(a):
IceMan11 napisał(a):Ja na nikogo, bo dzieci bawią się w takie głosowania.


Ja na Romaina choć było kilku dobrych kandydatów.

Ja byłem niezdecydowany ale pomyślałem sobie, że Raikkonen tak dawno niczego nie zdobył więc oddałem głos na niego. Niech ma (może to ostatni sezon w F1). :wink: Oprócz startu zaliczył wczoraj solidny wyścig.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez exxxile Pn kwi 04, 2016 12:15  Re: GP Bahrajnu 2016

Raikkonen pojechał solidny wyścig, ale sknocił start, ciężko więc oceniać jego występ wyżej niż choćby Rosberga, nie mówiąc o Grosjeanie, Wehrleinie czy Vandoornie.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Kazik Pn kwi 04, 2016 12:39  Re: GP Bahrajnu 2016

Dlatego głosowanie na "driver of the day" jest bardziej zabawą i taką małą atrakcją dla kibiców a nie super obiektywną opinią wydaną po głębokiej analizie. :tak:
Aha...zapomniałem o Haryanto, który przecież skończył wyścig tym razem. :hmm:
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez TommyYse Pn kwi 04, 2016 18:03  Re: GP Bahrajnu 2016

https://twitter.com/F1/status/717033829404258305
Your driver of the day is... Romano Grożano!
Nie ma dokładnej liczby głosów, a szkoda. Ale znowu jest notka, że niektóre głosy z tych samych źródeł nie były liczone, więc można śmiało przypuszczać że Indonezja znowu nabijała głosy.
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez exxxile Pn kwi 04, 2016 18:24  Re: GP Bahrajnu 2016

Też zagłosowałem na Romaina. Podchodzę do tego w ten sposób, że tak jak przy meczach NBA - najlepszym zawodnikiem może być ten, który haruje jak wół w defensywie, ale splendor wśród "zwykłych" fanów przypada tym, którzy zdobywają dużo punktów i fruwają nad obręczami w efektowny sposób. Francuz dał wczoraj wiele radości swoimi wyprzedzeniami i był widoczny na torze, ale wiadomo, że jego częste ataki wynikały ze strategii - krótkie stinty na miękkich oponach, gdzie po wizycie u mechaników tracił pozycje aby znowu wyprzedzać na super softach. Choć oczywiście poza tym zrobił też po prostu świetną robotę.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez sneer Pn kwi 04, 2016 21:23  Re: GP Bahrajnu 2016

Romek przeszedł długą drogę. Należy mu się, chociażby za to, że przestał się rozbijać i jeździ dojrzale. Choć oczywiście Haas to nie jest złom. Tym niemniej przestaną go niedługo rozwijać i zobaczymy jak wtedy będzie.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kamikadze2000 Wt kwi 05, 2016 8:40  Re: GP Bahrajnu 2016

Oby tak dalej Romain! :D

-- Wt kwi 05, 2016 2:41 --

Oby tak dalej Lewis! :D
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez rno2 Wt kwi 05, 2016 12:18  Re: GP Bahrajnu 2016

^ Romain osiąga dobre wyniki tylko dlatego, że ma dobry bolid. Moim zdaniem powinien przejeździć 8 sezonów bolidem z końca stawki. Wtedy docenię jego kunszt wyścigowy.
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron