Przed GP Chin 2016

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez sneer So kwi 16, 2016 9:51  Re: Przed GP Chin 2016

Cóż, kolejny dowód, że Kimi to emeryt, a Vettel to jednak tylko bardzo dobry średniak. Supermistrz nie marnuje takich okazji.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Michal2_F1 So kwi 16, 2016 9:52  Re: Przed GP Chin 2016

Raczej o PP byłoby bardzo ciężko, ale przynajmniej zdobyliby P2 i P3. Natomiast ten emeryt póki co objeżdża Vettela, który wbrew twierdzeniom przedmówcy, nie jest tylko bardzo dobrym średniakiem :)
Ostatnio edytowano So kwi 16, 2016 9:54 przez Michal2_F1, łącznie edytowano 1 raz
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez TommyYse So kwi 16, 2016 9:54  Re: Przed GP Chin 2016

No przecież Raikkonen był szybszy od Rosberga do tego felernego nawrotu. Vettel trochę wolniejszy, więc na tysięczne z Rosbergiem.
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Indy So kwi 16, 2016 9:55  Re: Przed GP Chin 2016

Z której strony na tabelę nie popatrzeć to Mercedes na czele ;) Rozczarowuje póki co Renault pokonane przez Saubery, świetnie spisał się Ricciardo choć jutro raczej Ferkom nie sprosta. Jeśli Haas znowu zdobędzie punkty to zaskoczą mnie niesamowicie, dzisiaj tak dobrze nie wyglądali.
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez IceMan11 So kwi 16, 2016 9:57  Re: Przed GP Chin 2016

Ferrari co weekend walczy z sobą... Parodia. Obecnie nie ma nikogo kto mógłby pokonać Mercedesa. Jest Ferrari, ale nie podskoczą, bo są looserami. Jest RBR, ale obecnie same podwozie nie jeździ co pokazał Rosberg w S3 w ostatnim przejeździe, a nie szykuje się szybki przyrost mocy. Jest McLaren, któremu wiele lat zajmie wdrapanie się na regularne podium. To kto? Williams? Bitch please... Nadzieja w Haas!!! To co zrobił Rosberg w 3-cim sektorze pokazuje, że silniczek mają mocarny.
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez Phaedra So kwi 16, 2016 10:01  Re: Przed GP Chin 2016

Michal2_F1 napisał(a): W każdym razie na pewno interesujące kwalifikacje, z wieloma niespodziankami. DAN!


:zzz: Fascynujący qual, istny horror. Trzęsienie ziemi, bo Hamilton nie wyjechał a debiutant lekko przytarł bandę. Nuda.
As long as the car is not red, I wish you the best! - Alonso - Monza 2006 r.
Avatar użytkownika
Phaedra
 
Dołączył(a): Śr lis 30, 2005 21:45
Lokalizacja: HRUBIESZÓW

Postprzez Michal2_F1 So kwi 16, 2016 10:02  Re: Przed GP Chin 2016

TommyYse napisał(a):No przecież Raikkonen był szybszy od Rosberga do tego felernego nawrotu.

O setne części sekundy, a w ostatnim sektorze Rosberg zmiótł stawkę i był szybszy o 0,4s od poprzedniego czasu Kimiego. Stąd sądzę, że nawet bez błędu byłoby ciężko zdobyć PP.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez Damos So kwi 16, 2016 10:03  Re: Przed GP Chin 2016

Zaskakując błędy w nawrocie a i tak wysokie pozycje Ferrari! Niecierpliwie czekam na dalszy rozwój wypadków zarówno w wyścigu jak i w całym sezonie. Zapowiadana modyfikacja turbosprężarki czerwonych może dać im szansę na realna walkę z Mercedesami! :)
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Gszegosz So kwi 16, 2016 10:04  Re: Przed GP Chin 2016

Phaedra napisał(a):
Michal2_F1 napisał(a): W każdym razie na pewno interesujące kwalifikacje, z wieloma niespodziankami. DAN!


:zzz: Fascynujący qual, istny horror. Trzęsienie ziemi, bo Hamilton nie wyjechał a debiutant lekko przytarł bandę. Nuda.

Chyba jednak wolę taką nudę niż eliminacyjną farsę, gdzie niedzielny grid to w 50% przypadek.
Ostatnio edytowano So kwi 16, 2016 10:05 przez Gszegosz, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Gszegosz
 
Dołączył(a): Cz maja 09, 2013 18:23

Postprzez rocque So kwi 16, 2016 10:04  Re: Przed GP Chin 2016

Natomiast ten emeryt póki co objeżdża Vettela

Najśmieszniejsze jest dla mnie to, że pierwszy raz ma więcej punktów od niego :D Statystyka potrafi płatać figle.

Szans na PP Ferrari chyba nie było. Wielki plus dla Riccardo, że ich dzisiaj ograł. Hulk drugie kwalifikacje z rzędu otrzymuje tytuł największego pechowca - znowu ostatnia pozycja, z której trzeba startować na supermiękkiej.
Nie zdziwię się, jeśli Bottas jutro poleci w dół przez dużą degradację opon - ba - nawet wg mnie może skończyć wyścig za Massą, który chyba ma idealną pozycję startową.
Button, Alonso, Grosjean też nie muszą źle na tym wyjść. Zastanawia mnie, czy coś uległoby zmianie, gdyby Guttierez jechał swoje kółka w Q1 na świeżym komplecie opon albo gdyby ściągnęli go po nowy komplet pod koniec, niemniej jednak rozczarowanie.
Cóż... jeśli nie będzie niespodzianek, to zwycięzcę nietrudno przewidzieć. Ciekawe będzie przebijanie się Hamiltona. O walkę Red Bulla z Ferrari chyba będzie ciężko.
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez IceMan11 So kwi 16, 2016 10:05  Re: Przed GP Chin 2016

TommyYse napisał(a):No przecież Raikkonen był szybszy od Rosberga do tego felernego nawrotu. Vettel trochę wolniejszy, więc na tysięczne z Rosbergiem.

To, że Vettel skaszanił to widzieliśmy, ale Kimiego błędu na nawrocie nie dostrzegłem. Jak słyszę niemiecki to mnie krew zalewa! Za... RTL. F1 też sobie leci w kulki. Zamiast pokazać na bieżąco międzyczasy najszybszych, to oni pokazują Bottasa jadącego o 0.3s wolniej w samym S1. Widząc to, mogliby chociaż przełączyć na np. VET, który jechał za ROS, aby było porównanie, a tak nic nie wiedziałem. Jak ten frajer patrzyłem do linii mety...
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez bartoszcze So kwi 16, 2016 10:06  Re: Przed GP Chin 2016

Michal2_F1 napisał(a):Wydaje mi się, że nowe przepisy oponowe tak naprawdę pomagają najlepszym

Dlaczego nowe? Zasada dotycząca startu na oponach z Q2 nie jest nowa, zawsze była możliwość, żeby zagrać strategicznie i wejść do Q3 na prime.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez IceMan11 So kwi 16, 2016 10:10  Re: Przed GP Chin 2016

Czy mi się wydaję, czy Vettel siedział całe Q3 w boksie, aby zaoszczędzić SS? Ktoś coś wie?
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez TommyYse So kwi 16, 2016 10:10  Re: Przed GP Chin 2016

IceMan11 napisał(a):To, że Vettel skaszanił to widzieliśmy, ale Kimiego błędu na nawrocie nie dostrzegłem.

Raikkonen pojechał tam nawet szerzej od Vettela :evil:

No, tylko jeden wyjazd miał więc można przypuszczać że oszczędzali na wyścig. Ciekawe czy te Supersofty w ogóle będą przydatne jutro.
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez bartoszcze So kwi 16, 2016 10:14  Re: Przed GP Chin 2016

rocque napisał(a):czy coś uległoby zmianie, gdyby Guttierez jechał swoje kółka w Q1 na świeżym komplecie opon albo gdyby ściągnęli go po nowy komplet

Odczytałem to jako "ma na tyle dużą przewagę, że go nie dogonią", bo miał ponad sekundę nad Sauberami i Renaultami. Strategia kwalifikacyjna znów nie była ich mocną stroną :)
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości