GP Singapuru 2016

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez J.P.S. N wrz 18, 2016 12:28  Re: GP Singapuru 2016

Simi napisał(a):A BBC poinformowało, że bolid Lewisa ma mniejszy docisk niż samochód Rosberga, co wyjaśniałoby jego problemy..

BBC w stosunku do Hamiltona jest tak samo obiektywne jak Gutowski w stosunku do Kubicy ;)
J.P.S.
 
Dołączył(a): Pn lut 09, 2009 14:46

Postprzez kwmb N wrz 18, 2016 15:06  Re: GP Singapuru 2016

Zasnąłem 3 razy... Sytuacja wymyka się Lewisowi z rąk.
Mały (mimo 1,90m wzrostu), wkurwiony człowiek.
kwmb
 
Dołączył(a): Wt lut 09, 2016 18:59

Postprzez bartoszcze N wrz 18, 2016 15:12  Re: GP Singapuru 2016

My, oh, my.
Kawał wyścigu było.

Brawa dla Seba za ten podwójny manewr, brawa dla Kimiego, brawa dla Kwiata za pokaz jazdy defensywnej, brawa dla strategów Merca, brawa dla Magnussena (choć nie mam przekonania że mu to pomoże).
Pomysł z głosowaniem na DOTD w trakcie wyścigu... trochę ryzykowny, bo można wybrać kogoś kto głupio wyleci przed końcem, choć Seb niezłym dziś wyborem jest, znakomicie nadganiał.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Kamikadze2000 N wrz 18, 2016 15:15  Re: GP Singapuru 2016

@bartoszcze - brawa dla Rosberga, że uratował zwycięstwo świetną jazdą. Normalnie jakby wyliczył... :P
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez iceneon N wrz 18, 2016 15:19  Re: GP Singapuru 2016

Chciałem zagłosować, a tu takie cuś
Obrazek
iceneon
 
Dołączył(a): N lut 05, 2012 16:35

Postprzez Shaitan N wrz 18, 2016 15:21  Re: GP Singapuru 2016

Niesamowita jazda Magnussena :dobrze: . Przypominają mi się ostatnie rozważania jednego z forumowiczów jak to kierowcy w niektórych ekipach nie mają znaczenia :wink: .
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez baron N wrz 18, 2016 15:21  Re: GP Singapuru 2016

Co oni biorą w tym Ferrari? :twisted: Tak dać się ograć Mercedesowi...

Gdy widziałem podążającego Gutierreza przed Ricciardo, to wiedziałem, że Australijczyk nie da rady. Mimo wszystko wyrazy szacunku dla Daniela za tą pogoń.

Bardzo dobry wyścig Vettela, Alonso, Pereza i Magnussena.

Moment wyścigu? Walka Kwiata i Verstappena.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Michal2_F1 N wrz 18, 2016 15:23  Re: GP Singapuru 2016

iceneon napisał(a):Chciałem zagłosować, a tu takie cuś

Bo teraz kierowcę wyścigu wybiera się w trakcie drugiej połowy zawodów. Najnowszy genialny pomysł F1.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez Simi N wrz 18, 2016 15:27  Re: GP Singapuru 2016

Rewelacyjny weekend Nico Rosberga, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Fantastyczny weekend również dla Daniela Ricciardo - po raz kolejny lepszy od Maxa i w sobotę, i w niedzielę. Pod koniec była pewna szansa, ale oczywistym było, że tempo Dana spadnie. Mógłby wygrać jedynie gdyby Merc pękł i ściągnął Rosberga na pit stop.
Hamilton - cóż, bardzo nieudany weekend, teraz musi się spiąć w pozostałych. Rosberg jest obecnie na fali. Strata jest jednak nieduża, więc jeszcze wiele się może zdarzyć.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez bartoszcze N wrz 18, 2016 15:27  Re: GP Singapuru 2016

Shaitan napisał(a):Niesamowita jazda Magnussena :dobrze: .

No właśnie na tyle się skupiłem na tym co z przodu że zupełnie mi umknęło jak jechał :P
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez xdomino996 N wrz 18, 2016 15:36  Re: GP Singapuru 2016

Simi napisał(a):Rewelacyjny weekend Nico Rosberga, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Fantastyczny weekend również dla Daniela Ricciardo - po raz kolejny lepszy od Maxa i w sobotę, i w niedzielę. Pod koniec była pewna szansa, ale oczywistym było, że tempo Dana spadnie. Mógłby wygrać jedynie gdyby Merc pękł i ściągnął Rosberga na pit stop.
Hamilton - cóż, bardzo nieudany weekend, teraz musi się spiąć w pozostałych. Rosberg jest obecnie na fali. Strata jest jednak nieduża, więc jeszcze wiele się może zdarzyć.


Mogł wygrać. Daniel bul blisko, zabrakło żeby opony nie straciły tak gwałtownie tempa. Tam z 1:48.4 spadło chyba od razu w okolice 1:50. Ale możliwe że systemy też nie dały tylu okr w tempie kwalifikacyjnym. Szkoda bo byłaby ogromna sensacja
Vettel dokonał niemożliwego, naprawdę super pogoń.
Kvyat super obrona. Jakby się przełamał?

Hamilton jakby puchnal, traci grunt pod nogami, sezon się kończy a tu takie coś :/ przewaga jest śmiesznie mała, ale gdybym miał postawić majątek na któregoś z nich to bym postawił na Niemca :/
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Shaitan N wrz 18, 2016 15:39  Re: GP Singapuru 2016

bartoszcze napisał(a):No właśnie na tyle się skupiłem na tym co z przodu że zupełnie mi umknęło jak jechał :P

Grosjean nie wyjechał, z Oconem stało się coś dziwnego podczas pierwszego pit stopu, to skupiłem uwagę głównie na Gutim i Kevinie. Potem tylko na Kevinie. Przecierałem oczy ze zdumienia widząc jego tempo. Heh, kto tu w ogóle liczył na punkty Renault.

Mam wrażenie, że w Renault się trochę fermentu wokół niego ostatnio zrobiło. Czy dzisiejszy wynik może być zwrotem? Hmm... nie mam pojęcia. Na pewno nie zaszkodził, zwłaszcza w kontekście szukania miejsca w innych ekipach.

BTW. ciekaw jestem czy dzisiejszy wynik/występ może być dla Kwiata narodzinami "nowej nadziei". Chciałbym, bo szkoda było patrzyć na to, co do tej pory w STR pokazywał.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez rocque N wrz 18, 2016 16:09  Re: GP Singapuru 2016

Pomyślałem sobie ostatnio: gdzie się podziały te świetne starty Hulkenberga - no i mam - klątwę Verstappena. We Włoszech ruszał bezpośrednio za nim na czym stracił - został wyprzedzony na starcie przez Massę i później po walce z nim jeszcze przez Alonso. Dzisiaj mogła być walka o P5 z Vettelem, a chcieli razem z Carlosem objechać Maxa i niestety zabrakło miejsca. Wina niczyja, a dla obydwu już było po zawodach. Nie minęło 5 sekund, a miałem już ochotę to wyłączyć - jak na ironię dzisiaj był jeden z najdłuższych wyścigów. Po karze dla Grosjeana przeczuwałem punkty Sergio i nie myliłem się. Carlos i Hulk wypadli z gry, Button bez połowy skrzydła, Bottas jak kamień w wodę i pierwsza zmiana opon za półdarmo. W sumie norma, jak tylko Hulk startuje wyżej, można powiedzieć - powtórka z Austrii. Jak sobie robiłem nadzieję na pogoń w punktacji, tak chyba trzeba ją porzucić.

Co do reszty - Ferrari i strategia w normie, Guttierez też. Ładnie Kevin, chyba warte prześledzenia jak się znalazł tak wysoko w początkowej fazie wyścigu. Daniel wydawało się, że złapie Rosberga, jednak tak się nie stało.
moment wyścigu: Kwiat trzymający za sobą Verstappena :)

Shaitan napisał(a):Niesamowita jazda Magnussena :dobrze: Przypominają mi się ostatnie rozważania jednego z forumowiczów jak to kierowcy w niektórych ekipach nie mają znaczenia :wink: .

Jeśli chodziło Ci o mnie, to już spieszę z odpowiedzią :wink: Wywód dotyczył tylko Saubera, a skoro mają dwóch kierowców z budżetem i ledwo wyrabiali, to akurat większą różnicę robi kasa od sponsorów niż jedna pozycja w generalce. No chyba, że lepszy trochę szybszy kierowca na powiedzmy połowę sezonu, albo Alonso na pięć wyścigów, a potem kończymy starty, bo nie ma pieniędzy. Zgoła odmienna sytuacja niż Monako '14, gdzie trzeba było tylko w miarę bezbłędnie dojechać do mety. Wątpię, żeby Kevin zrobił dzisiaj różnicę 30s do Felipe, gdyby rozwój Renault w przeciwieństwie do znikomych poprawek Saubera nie zrobił różnicy.
Nie umniejszając nic Kevinowi też miał trochę więcej szczęścia w stosunku do kierowców Saubera - startował z lepszego pola (w świetle wypadku Hulka): https://www.youtube.com/watch?v=wL6Het5avEk
Ostatnio edytowano N wrz 18, 2016 17:06 przez rocque, łącznie edytowano 3 razy
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez Kazik N wrz 18, 2016 16:13  Re: GP Singapuru 2016

Shaitan napisał(a):
BTW. ciekaw jestem czy dzisiejszy wynik/występ może być dla Kwiata narodzinami "nowej nadziei". Chciałbym, bo szkoda było patrzyć na to, co do tej pory w STR pokazywał.

Występ Kwiata też mi się podobał ale obawiam się, że najzacniejszy z doktorów o imieniu Helmut ma na ten temat zgoła odmienne zdanie. RBR walczy z Ferrari o cenne punkty i pieniądze) w Pucharze Konstruktorów.
Lewis przygaszony po wyścigu. Mówi, że musiał skręcić obroty bo to ostatni silnik.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez bartoszcze N wrz 18, 2016 16:17  Re: GP Singapuru 2016

Kazik napisał(a):Lewis przygaszony po wyścigu. Mówi, że musiał skręcić obroty bo to ostatni silnik.

Że co? :) :D
Po tym jak w Belgii wziął 3 nowe? :)
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron