GP Japonii 2016

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez marrak So paź 08, 2016 21:55  Re: GP Japonii 2016

No na pewno kilka mniejszych różnic było. Ja jeszcze na szybko z niedawnej przeszłości pamiętam Singapur 2014, bodaj 0.006s było. Ale ciekawie by było zobaczyć czy ten dzisiejszy wynik jest w TOP 10?
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez rydz14_09 N paź 09, 2016 7:38  Re: GP Japonii 2016

Jeżeli Rosberg wygrywając 9 wyścigów w sezonie nie wygra tytułu to chyba będzie rekord. Nico nigdy nie jeździł lepiej niż teraz i pewnie nie będzie już tak jeździł więc teraz albo nigdy. Obstawiam że teraz.
rydz14_09
 
Dołączył(a): Pn paź 06, 2014 7:58

Postprzez bartoszcze N paź 09, 2016 7:47  Re: GP Japonii 2016

rydz14_09 napisał(a):Jeżeli Rosberg wygrywając 9 wyścigów w sezonie nie wygra tytułu to chyba będzie rekord.

Jego ojciec ma rekord w drugą stronę - zdobył tytuł wygrywając tylko 1 wyścig w sezonie ;)
Na 4 wyścigi przed końcem 33pkt przewagi, Hamilton dał radę coś podobnego przegrać w 2007.

Kierowcą dnia zostają tradycyjnie Stratedzy Ferrari.
Wyprzedzenia do Spoon, wyprzedzenia do 130R, wyprzedzenie po zewnętrznej w szykanie, wyprzedzanie na trzeciego - było na co patrzeć.
Hulk powiedział Bottasowi "See you later" i nie dotrzymał słowa ;)

Warto było wstać.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez konchma N paź 09, 2016 7:49  Re: GP Japonii 2016

Straredzy z Ferrari znowu Dali d... :-(
Avatar użytkownika
konchma
 
Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 18:01

Postprzez sowa_kubica_fan N paź 09, 2016 7:52  Re: GP Japonii 2016

Co wy tak ciągle pijecie do tego Rosberga? Wygrywa - źle, przegrywa - źle. Facet wygrał 9 z 17 wyścigów, ma 33 punkty przewagi i wcale nie zanosi się na to aby chciał przestać. Hamilton mógłby ze swoimi gierkami psychologicznymi skończyć, bo chyba widzi, że Rosberga ni to grzeje, ni to ziębi, a tylko on sam ciągle traci.

-- N paź 09, 2016 7:53 --

I nie porównujcie dzisiejszego Rosberga z Hamiltonem z 2007 roku, błagam was. Różnica w doświadczeniu jest kolosalna.
Wiele razy słyszałem tekst w stylu "on robi ze mnie idiotę!" To nieprawda. Osoba, która tak mówi sama z siebie robi idiotę. Ktoś inny po prostu jej to uświadamia :D
Avatar użytkownika
sowa_kubica_fan
 
Dołączył(a): N paź 22, 2006 9:51
Lokalizacja: Poznań

Postprzez baron N paź 09, 2016 7:56  Re: GP Japonii 2016

Brakowało pojedynku o pierwsze miejsce przez kiepski start Hamiltona. Poza tym więcej walki widzieliśmy w boksach, niż na torze. Brawa dla Rosberga.

Verstappen pewnie znów zostanie kierowcą dnia. W sumie... zasłużenie.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez slipstream N paź 09, 2016 8:03  Re: GP Japonii 2016

Hamilton mógłby ze swoimi gierkami psychologicznymi skończyć, bo chyba widzi, że Rosberga ni to grzeje, ni to ziębi, a tylko on sam ciągle traci.

Dobra, ekspertem nie jestem, ale z tego jak Nico od pewnego czasu zachowuje się na podium i ogólnie jak reaguje na to wszystko mam nieodparte wrażenie że solidnie popracował z jakimś psychologiem i jakimś specem od PR. Nie, nie zamierzam tego krytykować, bo widać że to absolutnie było słuszne i skuteczne. W każdym razie czy samemu czy z czyjąś pomocą Nico ewidentnie zmienił się w porównaniu z poprzednimi sezonami czy nawet początkiem obecnego.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Kamikadze2000 N paź 09, 2016 8:05  Re: GP Japonii 2016

F1 to biznes - Rosberg w tym roku ma zdobyć tytuł. Nie wiadomo, co będzie w 2017 roku. Merc może swoją kolosalną przewagę stracić tak szybko, jak zyskał. Już przymierzają się do Formuły E. Osobiście nie widzę ich w F1 po 2020 roku. Zespół jest niemiecko-brytyjski. Dali dwa tytuły Hamiltonowi, to teraz mistrzostwo trafi do Rosberga.

Ale abstrahując od tego graty dla Nico - znakomity sezon i mam nadzieje, że tego majstra zdobędzie ! :D Zasłużył ! :D
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez fordern N paź 09, 2016 8:20  Re: GP Japonii 2016

Kamikadze2000 napisał(a):znakomity sezon i mam nadzieje, że tego majstra zdobędzie ! :D Zasłużył ! :D


Szczególnie takimi występami, tak jak inny wielki niemiecki mistrz świata ;)

Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez Shaitan N paź 09, 2016 8:21  Re: GP Japonii 2016

Haas zmarnował dzisiaj okazję na bycie przed Williamsem... Dwa kółka za późno zjechali, do tego doszedł problem z zielonym światłem przy pit stopie i wyszło jak wyszło. Nie mam pojęcia co sobie myśleli na "stanowisku dowodzenia", chyba że będą realizowali papierową strategię bez względu na wszystko... Frustrujące.
Na początku wyścigu obawiałem się procesji, ale wyszedł całkiem niezły wyścig :-) .
Ok, w tym momencie uwierzyłem w tytuł Rosberga. Oczywiście nie w to, że go na pewno zdobędzie, ale w to, że jest to w istocie możliwe.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez rydz14_09 N paź 09, 2016 8:24  Re: GP Japonii 2016

fordern napisał(a):
Kamikadze2000 napisał(a):znakomity sezon i mam nadzieje, że tego majstra zdobędzie ! :D Zasłużył ! :D


Szczególnie takimi występami, tak jak inny wielki niemiecki mistrz świata ;)



Taka sama sytuacja, z tą różnicą że tutaj Rosberg dał się wypchnąć, a w Austrii Hamilton mimo wypychania skręcał.
rydz14_09
 
Dołączył(a): Pn paź 06, 2014 7:58

Postprzez bartoszcze N paź 09, 2016 8:28  Re: GP Japonii 2016

Shaitan napisał(a):Haas zmarnował dzisiaj okazję na bycie przed Williamsem... Dwa kółka za późno zjechali

Cóż, kto inny już odpowiada za strategię ;)
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Kamikadze2000 N paź 09, 2016 8:36  Re: GP Japonii 2016

rydz14_09 napisał(a):
fordern napisał(a):
Kamikadze2000 napisał(a):znakomity sezon i mam nadzieje, że tego majstra zdobędzie ! :D Zasłużył ! :D


Szczególnie takimi występami, tak jak inny wielki niemiecki mistrz świata ;)



Taka sama sytuacja, z tą różnicą że tutaj Rosberg dał się wypchnąć, a w Austrii Hamilton mimo wypychania skręcał.


@fordern to zaślepiony fan Hamiltona. W 2012 roku zrobił nawet zestawienie występów jego pupila, robiąc z niego mistrza "gdyby nie coś tam".

Kolego @fordern - w odwrotnej sytuacji kolizji by nie było. GP USA dobrze to pokazało. Rosberg nie uderzyłby w Hamiltona, tylko pojechał prosto. A tak w ogóle gdyby nie problemy z hamulcami, to nie byłoby mowy o tamtej walce. :P
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez Kazik N paź 09, 2016 8:38  Re: GP Japonii 2016

No cóż, zepsuty start zadecydował o losie wyścigu. Na tym etapie mistrzostw koncentracja powinna być "włączona" na max. Lewis ma teraz dużo do myślenia a czasu coraz mniej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez fordern N paź 09, 2016 8:42  Re: GP Japonii 2016

Kamikadze2000 napisał(a):@fordern to zaślepiony fan Hamiltona. W 2012 roku zrobił nawet zestawienie występów jego pupila, robiąc z niego mistrza "gdyby nie coś tam".


Fan - jak najbardziej. Zaślepiony - daruj sobie. ;) Zestawień mam więcej, od 2008 do 2013.
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości