GP Bahrajnu 2017

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez sneer N kwi 16, 2017 20:52  Re: GP Bahrajnu 2017

Bez jaj, Sainz był z tyłu. Wina ewidentna.
Co do wyścigu - Mercedesy są z przodu. Gdyby nie kara, Hamilton byłby pierwszy. Formę Kimiego pomijam milczeniem. Bottasowi pokazano dziś, gdzie jego miejsce. Ale na 2 miejsca ma potencjał. Vettel wygrał fuksem - SC mu pomógł.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Michal2_F1 N kwi 16, 2017 21:05  Re: GP Bahrajnu 2017

baron napisał(a):Vettelowi pomógł SC

IceMan11 napisał(a):Zeszły wyścig popsuł Sebowi SC tak teraz nieco pomógł. Równowagaaa...

sneer napisał(a):Vettel wygrał fuksem - SC mu pomógł.

Kompletna bzdura. Vettel stracił na SC, bo nie mógł jechać na pełnej prędkości gdy rywale byli w boksach. Możliwe, że gdyby Bottas miał sprawny pit-stop to wróciłby przed Ferrari, mimo, że ten nadrobił kilka sekund na nowych gumach. Wystarczy spojrzeć na Kimiego, który spadł za Massę, odbywającego swój postój podczas SC.

Bardzo fajny wyścig, drugie zwycięstwo Ferrari. Wbrew przedziwnym wieszczeniu dominacji Mercedesa to Ferrari okazało się lepsze w Bahrajnie i prowadzi w obydwu klasyfikacjach. Oby tak dalej. Kimi musi się poprawić, choć dzisiaj była szansa na podium, co tylko pokazuje jak wolny był Bottas. Warto też podkreślić dobrą robotę Force Indii, są jedynym zespołem ze środka stawki, który nie wygrał kwalifikacji/wyścigu 'drugiej' grupy, a liderują nad nimi w konstruktorach.

Palmer i Ericsson :twisted:
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez bartoszcze N kwi 16, 2017 21:25  Re: GP Bahrajnu 2017

sneer napisał(a):Co do wyścigu - Mercedesy są z przodu. Gdyby nie kara, Hamilton byłby pierwszy. (..)
Vettel wygrał fuksem - SC mu pomógł.

Bzdura. Vettel miał tempo na poziomie Hamiltona, co było wyraźnie widać, kiedy Hamilton zbliżył się na 6 sekund. Wcześniej Vettel po prostu kontrolował tempo oszczędzając silnik.
W pociągu za Bottasem było oczywiste, że ten kto spróbuje podcinki, może na tym solidnie zyskać, bo reszta nie zyskałaby miejsca do przyspieszenia. Vettel wygrałby to IMHO i bez SC, i bez kary dla Lewisa.

Byłem ciekaw jak szybko Stroll zostanie obwiniony "za nazwisko" :D Swoją drogą ostre walki odchodziły w T1.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez konchma N kwi 16, 2017 22:00  Re: GP Bahrajnu 2017

sneer!! Chyba oglądałeś zamiast dzisiejszego wyścigu powtórkę z Kanady 2008 ;)
Avatar użytkownika
konchma
 
Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 18:01

Postprzez RdQ_ N kwi 16, 2017 23:06  Re: GP Bahrajnu 2017

Swoją drogą, na reddicie coraz więcej osób spekuluje, że Alonso wycofał się z wyścigu specjalnie, w celu wkurzenia szefostwa Hondy i McLarena.

Tutaj jeszcze taki filmik.
Avatar użytkownika
RdQ_
 
Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 22:36

Postprzez FM WMR Pn kwi 17, 2017 9:01  Re: GP Bahrajnu 2017

Brawo dla Sebastiana.Porównajcie sobie wykresy Rai i Vet.Ewidentnie widać,gdyby strategia Vettela była dla Kimiego to on byłby tam gdzie Seb.Nie ma co to nie poprzedni sezon,Merce chyba mają problem z jazdą w slipstream.No ale takie są wyścigi nieprzewidywalne,dlatego ciekawią tylu ludzi na świecie.
FI niby takie bezpłciowe,a kolejne punkty wpadają.
Ogólnie bardzo fajne zmagania,po kwalach wyglądało zupełnie inaczej.
F1 jest jak życie.Jedni mają talent,drudzy kasę.
FM WMR
 
Dołączył(a): Wt gru 09, 2014 12:58
Lokalizacja: okolice

Postprzez bartoszcze Pn kwi 17, 2017 9:15  Re: GP Bahrajnu 2017

FM WMR napisał(a):gdyby strategia Vettela była dla Kimiego to on byłby tam gdzie Seb

Uwzględniając siedem okrążeń straconych po starcie, za Massą na P7 ?
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez FM WMR Pn kwi 17, 2017 9:41  Re: GP Bahrajnu 2017

Po wyprzedzeniu Mas miał 3sek straty do Bot,gdyby zjechał jak Vet to znalazłby się ewentualnie za Pal,a tak tylko tracił.
F1 jest jak życie.Jedni mają talent,drudzy kasę.
FM WMR
 
Dołączył(a): Wt gru 09, 2014 12:58
Lokalizacja: okolice

Postprzez bartoszcze Pn kwi 17, 2017 10:06  Re: GP Bahrajnu 2017

Ale mówisz teraz o pierwszym wyprzedzeniu/stopie czy o drugim? Po pierwszym wyprzedzeniu Massy (L8) miał 6,6 sekundy straty, w ciągu 4 okrążeń zmniejszył do 5,4 sekundy, potem zjechał (dwa okrążenia po VET).
Zaraz po restarcie tracił do BOT 2,9 sekundy, ale kolejne sześć kółek za MAS zwiększyło tę stratę do ponad 8. Tych sekund mu zabrakło do podium, nie mówiąc o zwycięstwie.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez FM WMR Pn kwi 17, 2017 10:33  Re: GP Bahrajnu 2017

Sorki 3 straty do Ric miałobyć,ale potem był SC i właśnie o to mi biega.Wiem ,że gdybologia itp.ale mogliby finiszować blisko siebie.
F1 jest jak życie.Jedni mają talent,drudzy kasę.
FM WMR
 
Dołączył(a): Wt gru 09, 2014 12:58
Lokalizacja: okolice

Postprzez xdomino996 Pn kwi 17, 2017 11:10  Re: GP Bahrajnu 2017

Naprawdę dobry wyścig, więcej takich. Bez wymijanek, ładnej czystej walki :)

Ogólnie kilka słów ode mnie. Szkoda bottasa. No nie miał dziś tempa wyścigowego, stąd musiał być numerem 2... Nieladny ruch że strony Mercedesa, ale przy świetnym tempie Vettela i kiepskiej formie kimiego, Mercedes musi mieć kierowcę nr1 bo inaczej tytuły im odjada.
Ogólnie co do Niemca to świetny wyścig, bardzo mi się podoba jego radość po wyścigu, jak cieszy się z zespołem i ich zachwala. Tego w Ferrari nie było od x lat, bo jak wygrywał Fernando, to wszyscy byli be, tylko on pojechał wspaniale.
Max świetnie jechał, ciekawe co by było gdyby...
Massa, ja rozumiem że on jedzie swoim tempem, ale on w ogóle z nikim nie walczył, zupełnie nie podoba mi się że kto tylko się do niego zbliży to podjmuje próbe ataku i jest to próba udana bo Massa nawet nie odpowiada na nią. Zupełnie moim zdaniem zły wybór był angazowanie go zamiast bottasa, ale to moje zdanie.

Rosja pewnie nudna będzie, ale zobaczymy :)
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez exxxile Pn kwi 17, 2017 11:36  Re: GP Bahrajnu 2017

Nie robiłbym tak wielkiej dyskusji wokół TO w Mercedesie. Co innego, gdyby Bottas prezentował tempo podobne Hamiltona. W tym wyścigu jednak, nie wiem czy to tylko kwestia tych ciśnień, czy po prostu był naturalnie wolniejszy, no ale Lewis był w stanie jechać dużo szybszym tempem i tyle, wstrzymywanie go było bez sensu.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Kazik Pn kwi 17, 2017 12:23  Re: GP Bahrajnu 2017

RdQ_ napisał(a):Swoją drogą, na reddicie coraz więcej osób spekuluje, że Alonso wycofał się z wyścigu specjalnie, w celu wkurzenia szefostwa Hondy i McLarena.

Też mnie trochę zaskoczyło wczoraj gdy na koniec Nando powiedział przez radio:"engine problem" ale z drugiej strony to słabo by ich wkurzył bo sklasyfikowano go w zasadzie na takiej pozycji na jakiej i tak by ten wyścig ukończył.
Chyba, że wizerunkowo? Kolejne DNF?.
Ciężkie życie mają w tym Mc Larenie od początku tego roku zwłaszcza.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Darth Tom Pn kwi 17, 2017 14:40  Re: GP Bahrajnu 2017

sneer napisał(a):Co do wyścigu - Mercedesy są z przodu. Gdyby nie kara, Hamilton byłby pierwszy. Formę Kimiego pomijam milczeniem. Bottasowi pokazano dziś, gdzie jego miejsce. Ale na 2 miejsca ma potencjał. Vettel wygrał fuksem - SC mu pomógł.


W dwóch poprzednich sezonach żaden SC ani kary ani opady śniegu czy porywy wiatru nie pozwalały Ferrari nawet myśleć o 1 pozycji na mecie.

A pierwszy jest ten kto pierwszy zobaczy biało czarną szachownice i tyle :)
Forca Italia !!!
Avatar użytkownika
Darth Tom
 
Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 8:44
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez rocque Pn kwi 17, 2017 16:03  Re: GP Bahrajnu 2017

Szczerze mówiąc trochę brakuje mi bezpośredniej walki - trzeci wyścig z kolei kolejność top3 rozstrzyga się przez przetasowania w pit lane - aż żal Maksia :wink:
Tak jak już było wspomniane wyżej - Vettel zapewne wygrałby nawet bez wyjazdu SC - Bottas nie miał tempa, a Hamilton już nie pomógł sobie wczoraj, z kolei przez karę tylko się pogrążył.
Na twitterze mignęło mi coś o problemach z rozgrzewaniem opon w Mercedesie.

Kimi - beznadzieja. Reszta do końca top10 (+Wehrlein) raczej na więcej nie mogła liczyć. Tak wkurzonego Carlosa chyba nigdy nie słyszałem :)

Romain Grosjean (P8): Później mieliśmy pecha z momentem wyjazdu na tor samochodu bezpieczeństwa – chwilę wcześniej wykonaliśmy pierwszy postój. Zobaczyłem tylko wyjeżdżającego z pit lane Sergio i pomyślałem: "jakim cudem mógł znaleźć się przede mną, skoro miał do mnie 10 sekund straty?". Dzięki neutralizacji zyskał 12 sekund i to kosztowało nas utratę pozycji.

http://www.f1wm.pl/php/news_id-40364.html
Perez - ten to ma zawsze szczęście :) Ocon zjechał do pit lane zaraz przed SC... Potem wydaje się, że odpuścił - trzymał się nie mniej niż 2.5s za Hulkiem, a na mecie miał 15 sekund straty. Niemniej jednak dobrze widzieć znowu obydwa bolidy Force India w punktach... i jeden Renault, które coś nie ma tempa wyścigowego. Po SC Perez odjechał na osiem sekund i po drugim zjeździe dołożył dziesięć, a RoGro zjechał wcześniej i ostatecznie uciekł na pięć sekund (zdaje się, że softy lepiej pracowały zarówno u Haasa jak i Renault).

xdomino996 napisał(a):Massa, ja rozumiem że on jedzie swoim tempem, ale on w ogóle z nikim nie walczył, zupełnie nie podoba mi się że kto tylko się do niego zbliży to podjmuje próbe ataku i jest to próba udana bo Massa nawet nie odpowiada na nią.

Dwa razy wskoczył przed Kimiego i raz przed Daniela po restarcie. Nie wydaje mi się, żeby była szansa dojechać przed nimi.

McLaren - kurtyna.
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości