GP Węgier 2017

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez bartoszcze So sie 19, 2017 19:30  Re: GP Węgier 2017

W Chinach to nie było tak, że RIC w początkowej fazie puścił VER ze względów strategicznych?
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez IceMan11 So sie 19, 2017 19:44  Re: GP Węgier 2017

bartoszcze napisał(a):W Chinach to nie było tak, że RIC w początkowej fazie puścił VER ze względów strategicznych?
Było nie było. Miał lepsze tempo i startował daleko za Danielem. Czy RIC miał w tym sezonie choć jeden mocniejszy weekend od Maksa? Pytam serio, bo ja sobie nie przypominam. Bottas miał wpadkę w Chinach, Azerbejdżanie i Hiszpanii. Jeździ równo z przebłyskami. Daniel jeździ po prostu równo i unika kłopotów, ale nie szybko.
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez bartoszcze So sie 19, 2017 19:47  Re: GP Węgier 2017

IceMan11 napisał(a):
bartoszcze napisał(a):W Chinach to nie było tak, że RIC w początkowej fazie puścił VER ze względów strategicznych?
Było nie było. Miał lepsze tempo i startował daleko za Danielem.

Nie chce mi się teraz grzebać w szczegółach, ale ZTCP to Dan puścił go na początku, a dojechał na końcu (ale wtedy musiałby "wyprzedzić w równej walce").
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Simi So sie 19, 2017 22:53  Re: GP Węgier 2017

Reasumując, widać jak bardzo Ricciardo zalazł za skórę @IceManowi11 złojeniem tyłka jego ulubieńcowi w identycznym sprzęcie :D :D
Tylko nie bierz tego kolego super poważnie ;)
Koniec końców, nie wiem czy ma to tak wielkie znaczenie czy jest się 5, czy 6 w rankingu. Należy też pamiętać, że niektórzy głosują na kierowców tylko na zasadach "no przecież wygrał tyle i tyle wyścigów, więc musi mieć super sezon", a dobrze wiemy jak to działa naprawdę. Więc jednak nie gorączkowałbym się aż tak bardzo i traktował tego typu zestawienia z nieco większym dystansem, bo wszyscy wiemy, że czasem punkty w klasyfikacji, czy ilość podiów/zwycięstw nie odpowiada temu co jest w rzeczywistości.
Nie przesadzałbym też jednak z takim surowym ocenianiem Ricciardo - fakt, że jeśli chodzi o tempo, ustępuje Maxowi w tym roku, o żadnej dominacji nie może być jednak mowy. Są blisko siebie, z tym że Verstappen jakby o pół koła z przodu.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez IceMan11 So sie 19, 2017 23:30  Re: GP Węgier 2017

Nie mam z tym problemów. Daniel w 2014 był lepszy od Niemca, ale od tamtego czasu hype na Kangura leci tylko z tego powodu podczas, gdy w 2015 przegrał z Kwiatem, w 2016 nie miał lekko z Maksem mimo, że ten dołączył w trakcie sezonu, a teraz przegrywa z nim. Niedobrze. Jest bardzo dobry, jeździ z głową, świetnie wyprzedza, ale... No właśnie mam jakieś ale. To jest czołowy kierowca. Może tak duży docisk mu nie pasuje. Hmm...
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez AleQ N sie 20, 2017 0:04  Re: GP Węgier 2017

Wspominanie 2015 i 3 awarii DR, gdzie stracił ok. 50 punktów przy jakiś śmiesznych groszach Kwiata jest niepoważne. Tempo Dana w tamtym sezonie także było zazwyczaj lepsze, a cały sezon RBR wiadomo - jeden wielki rollercoaster z karami etc. Już rozmawialiśmy o tym, ale jak widać faktów nie przymujesz do wiadomości, a Sebka byś od razu tłumaczył, co zresztą robiłeś rok temu ;)


BTW. O Rzekomym hypie to właśnie jest na odwrót. Max jest na ustach wszystkich, a Rysiek obsikiwany i pomijany.

Jest bardzo dobry, jeździ z głową, świetnie wyprzedza, ale... No właśnie mam jakieś ale



IceMan11 28 maja 2016, o 21:33 Re: Daniel Ricciardo

Niebywałe, że dopiero teraz zdobył swoje pierwsze PP. Nie widzieliśmy go jeszcze w walce o mistrzowski tytuł, ale IMO ten gość nie ma słabych punktów. Każdemu kierowcy w stawce - zwłaszcza czołowemu - można coś zarzucić. Jemu na razie nie mogę nic zarzucić.


Może się zdecydujesz chyba, że jesteś kobietą? :wink:

A poważnie, to Dan ma niestety jakieś dziwne wahania formy. Na dobitkę wróciły stare problemy, czyli starty. Poza tym przegrywa z Maxem w soboty, a powinno być inaczej.

Daniel jeździ po prostu równo i unika kłopotów, ale nie szybko.


No przecież jego występy w Austrii i zatrzymanie Hamiltona czy kapitalny awans na Silverstone to nic ... :twisted: W Baku farta mieć może i miał, ale podwójne i potrójne wyprzedzenia były wspaniałe.

Mimo wszystko jakby nie patrzeć Max>Dan w tym roku, choć za ostatnie zachowania z Codemasters Max nie zasługuję na pochwały.
Avatar użytkownika
AleQ
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 14:47
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Simi N sie 20, 2017 8:57  Re: GP Węgier 2017

W 2015 Dan przegrał z Kwiatem tak jak w tym roku Max przegra z Danem - czyli pomimo bycia szybszym i to raczej był szybszy od Kwiata w tamtym sezonie niż Max od Dana w tym.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez Duif N sie 20, 2017 9:27  Re: GP Węgier 2017

Tak czytam od początku tą dyskusje i przychodzi mi tylko na myśl jedno. Podniecacie się rankingami, tak jakby miały wpłynąć na mistrzostwo. Ile rankingi są warte wiemy wszyscy - po co więc kłótnie. Akurat Red Bull jest w dobrej sytuacji - obydwaj kierowcy są w świetnej formie i jeżdżą bardzo szybko. To samo można powiedzieć o Mercedesie. Porównywanie na podstawie czystych statystyk jest zawsze dla kogoś krzywdzące i takie rankingi można traktować tylko z przymrużeniem oka - czego i wam życzę :)
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez IceMan11 N sie 20, 2017 9:48  Re: GP Węgier 2017

@AleQ
Po prostu nie jestem krową i zmieniam poglądy. Cytujesz moją wypowiedź z maja 2016r (zawziętyś. Mi by się nie chciało), w której dodałem "jak na razie". Od tamtego czasu sporo się zmieniło za sprawą Maksa i moja opinia się nieco zmieniła. Nadal uważam go jednak za czołowego kierowcę w obecnej stawce. Sezon 2015 to Wasza ulubiona statystyka. Wiem jak wyglądał sezon 2015, ale zdobył ostatecznie mniej punktów od Rosjanina. Jakoś nikt nie stawał w obronie Vettela w 2014 i nie dodawał mu punktów, które mógłby zdobyć gdyby nie coś tam... Zobaczymy jak potoczy się dalsza część sezonu.

PS. Do Austrii i Silver doczepić się nie mogę. Jednak 2 świetne występy na 10 to trochę średnio - słabo jak na Dana. Nie sądzisz?
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez Simi N sie 20, 2017 9:55  Re: GP Węgier 2017

Sezon 2015 to Wasza ulubiona statystyka. Wiem jak wyglądał sezon 2015, ale zdobył ostatecznie mniej punktów od Rosjanina.

Hej, hej, w takim razie czemu tak często mówisz, że Ricciardo ma w tym roku farta i ma więcej punktów od Maxa, choć to młody jest szybszy?
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez IceMan11 N sie 20, 2017 10:35  Re: GP Węgier 2017

Bo tak jest? Nie zmieni to faktu zwycięstwa na koniec Daniela. Dokładnie jak w 2015. Tam Daniel był szybszy z czym nawet nie staram się polemizować.
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez bartoszcze N sie 20, 2017 12:34  Re: GP Węgier 2017

Zrobiłem przeliczenie, jak wyglądałaby tabela, gdyby stosowano punktację za 8 miejsc:
Vettel 84
Hamilton 77
Bottas 70
Raikkonen 48
Ricciardo 47
Verstappen 27
Perez 19
Ocon 14
Sainz 11
Hulkenberg 8
Stroll 6
Massa 6
Grosjean 5
Alonso 3
Magnussen 3
Wehrlein 1

Zespołowo:
Mercedes 147
Ferrari 132
Red Bull 74
FI 33
Williams 12
STR 11
Renault 8
Haas 8
McLaren 3
Sauber 1

Wszystko prawie tak samo, ale teraz to Kwiat odstaje bardziej niż Palmer ;)
A gdyby przeliczyć za 6 miejsc...
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez IceMan11 N sie 20, 2017 12:39  Re: GP Węgier 2017

Ech. Taka piękna punktacja była. Już 7 rok mamy obecną, a ja nadal nie potrafię ogarnąć momentami...
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez bartoszcze N sie 20, 2017 12:52  Re: GP Węgier 2017

A dla jeszcze większej zabawy przeliczyłem dolną część tabeli (poniżej F.India) punktacją Moto GP
SAI 59 / HUL 55 / MAS 52 / GRO 49 / MAG 39 / STR 37 / KVY 28 / VAN 26 / PAL 26 / ALO 23 / WEH 23 / ERI 18 / GIO 4

Williams 89 / Haas 88 / STR 87 / Renault 81 / McLaren 49 / Sauber 45
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez IceMan11 N sie 20, 2017 14:01  Re: GP Węgier 2017

Chyba nudzisz się majster ;D
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości