GP Włoch 2017

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez Kazik N wrz 03, 2017 16:38  Re: GP Włoch 2017

No bo Daniel stosuje masaże i rozmowy z bolidem (jak sam powiedział). I tu ma przewagę nad resztą (a przynajmniej nad Maxem). :wink:
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez tuba N wrz 03, 2017 16:42  Re: GP Włoch 2017

Taka ciekawostka z trybun. Vettel nie jest nadzwyczajnie uwielbiany przez włoskich kibiców. Natomiast Alonso to dla wielu z nich "numero uno".

Ci z którymi siedziałem gromko bili brawo Hamiltonowi na okrążeniu zjazdowym, więc chyba nie wszyscy mają problem by docenić zwycięzcę.

No i Holendrzy byli załamani gdy Verstappen przejechał po żwirze ze zniszczoną oponą... ale kilka piwek i nastrój im wrócił :wink:
"So you thought it was end of the story..."
Avatar użytkownika
tuba
 
Dołączył(a): Pt mar 28, 2008 10:41
Lokalizacja: Blizne

Postprzez Maciek znafca N wrz 03, 2017 16:46  Re: GP Włoch 2017

Ferrari dostało łomot u siebie. Kolejny raz, kolejny rok z rzędu. Już od jakiegoś czasu Scuderia dostaje bęcki od rywali z którymi walczy o mistrzowskie tytuły, za każdym razem. Było tak z Red Bullem, od paru lat jest tak z Mercedesem i tym bardziej boli ich, jak dzieje się to na Monza. Niesamowity obrazek, że kierowca obecnie największego rywala odbiera pozycję lidera mistrzostw ich pupilowi i to jeszcze na ich terenie!! Niesamowity zwrot akcji, zwłaszcza że Seb był liderem od początku sezonu. Pięknie pojechał Lewis, kolejny weekend do kolekcji z tych zdominowanych :) Fajnie wyśmiał czerwonych jak go wybuczęli, swoim zwycięstwem i tym gestem zamknął im wszystkim buzie.
Po tym dublecie Mercedesa przypomniało mi się, jak coś identycznego wykonał McLaren równo dekadę temu, gdy bili się łeb w łeb ze Scuderią o oba mistrzowskie tytuły a na ich ziemi sięgnęli po dublet(Alonso, Hamilton) i też we wspaniały sposób uciszyli Tifosich. Wtedy to o wiele bardziej buczęli.
Cóż, 3 punkty różnicy to prawie jak remis, więc walka o tytuł jest tym bardziej otwarta, nie mogę doczekać się Singapuru. Co roku tam jest niespodzianka jeśli chodzi o układ sił na torze oraz w generalce. Pamiętajmy, że Hamilton 3 lata temu został liderem po tym wyścigu, 2 lata temu Ferrari zdobyło P1 i P3 a Merc skończył bez podium, rok temu w Singapurze to Rosberg objął pozycję lidera klasyfikacji generalnej i nie oddał jej do końca sezonu :D Także wiele nas jeszcze czeka w tym roku.
7 LEGENDA USA Grand Prix 2018 GRANDE KiMi

#11 #20 Pamięć za autografy wieczna...
Maciek znafca
 
Dołączył(a): Pn gru 08, 2014 1:45

Postprzez SirKamil N wrz 03, 2017 17:31  Re: GP Włoch 2017

Gszegosz napisał(a):Wygląda na to że nareszcie rozwineli skrzydła i zaczynają udowadniac swoją wartość.

Dziwne wnioski. Z tą liczbą mnogą chyba omsknął Ci się palec. Ocon zaczął "udowadniać swoją wartość" rok temu i od dawna nie musi.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez slipstream N wrz 03, 2017 17:37  Re: GP Włoch 2017

Strolla można chwalić za wynik (należy się) ale wciąż nie można mówić o udowadnianiu wartości i rozwinięciu skrzydeł, bo do tego brakuje pewnej równości jazdy i wyników. Baku czy Mozna na razie są wciąż incydentalnymi wynikami, a nie stabilnością. Stabilności którą Ocon właściwie pokazuje od początku sezonu. Francuz nic nie zaczął, co najwyżej potwierdził.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez xdomino996 N wrz 03, 2017 17:38  Re: GP Włoch 2017

Maciek znafca napisał(a):Ferrari dostało łomot u siebie. Kolejny raz, kolejny rok z rzędu. Już od jakiegoś czasu Scuderia dostaje bęcki od rywali z którymi walczy o mistrzowskie tytuły, za każdym razem. Było tak z Red Bullem, od paru lat jest tak z Mercedesem i tym bardziej boli ich, jak dzieje się to na Monza. Niesamowity obrazek, że kierowca obecnie największego rywala odbiera pozycję lidera mistrzostw ich pupilowi i to jeszcze na ich terenie!! Niesamowity zwrot akcji, zwłaszcza że Seb był liderem od początku sezonu. Pięknie pojechał Lewis, kolejny weekend do kolekcji z tych zdominowanych :) Fajnie wyśmiał czerwonych jak go wybuczęli, swoim zwycięstwem i tym gestem zamknął im wszystkim buzie.
Po tym dublecie Mercedesa przypomniało mi się, jak coś identycznego wykonał McLaren równo dekadę temu, gdy bili się łeb w łeb ze Scuderią o oba mistrzowskie tytuły a na ich ziemi sięgnęli po dublet(Alonso, Hamilton) i też we wspaniały sposób uciszyli Tifosich. Wtedy to o wiele bardziej buczęli.
Cóż, 3 punkty różnicy to prawie jak remis, więc walka o tytuł jest tym bardziej otwarta, nie mogę doczekać się Singapuru. Co roku tam jest niespodzianka jeśli chodzi o układ sił na torze oraz w generalce. Pamiętajmy, że Hamilton 3 lata temu został liderem po tym wyścigu, 2 lata temu Ferrari zdobyło P1 i P3 a Merc skończył bez podium, rok temu w Singapurze to Rosberg objął pozycję lidera klasyfikacji generalnej i nie oddał jej do końca sezonu :D Także wiele nas jeszcze czeka w tym roku.

Mercedes ma taki problem, że na torach jak Singapur dostanie becki i od ferrari i pewnie od red bulla. Stawiam na Singapur i Brazylie. Na pozostałych torach powinny siły być wyrównane.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Maciek znafca N wrz 03, 2017 18:05  Re: GP Włoch 2017

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. To, że mieli problem z ciśnieniami opon i przegrali z Ferrari i Red Bullem w 2015 nie znaczy, że teraz będzie tak samo, że będą od nich odstawać. Rok temu wszystko wróciło do normy, byli trochę szybsi od RBR, kunszt Rosberga na ulicznym dał zwycięstwo. Nie wiem jak będzie teraz, może cała trójka bedzie na mniej więcej tym samym poziomie i i czeka nas najciekawszy weekend w sezonie? :)


Ocon zaczął "udowadniać swoją wartość" rok temu i od dawna nie musi.

Od kiedy to zeszłoroczny debiutant i 21-letni kierowca F1 nie musi udowadniać swojej wartości? Żyjemy w innym świecie, a może wymiarze?
7 LEGENDA USA Grand Prix 2018 GRANDE KiMi

#11 #20 Pamięć za autografy wieczna...
Maciek znafca
 
Dołączył(a): Pn gru 08, 2014 1:45

Postprzez Angulo N wrz 03, 2017 18:19  Re: GP Włoch 2017

Mercedes ma taki problem, że na torach jak Singapur dostanie becki i od ferrari i pewnie od red bulla. Stawiam na Singapur i Brazylie. Na pozostałych torach powinny siły być wyrównane.

Nie ma nic pewnego, wszyscy jak widzę doczepili się tego 2015 roku jak psiego ogona. Na wynik w wyścigu składa się znacznie więcej czynników niż czyste tempo wyścigowe bolidu, to też trzeba wziąć pod uwagę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez xdomino996 N wrz 03, 2017 18:44  Re: GP Włoch 2017

Ja się sugeruje Węgrami, tam mercedes nie istniał, tak jak dzisiaj ferrari
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Gszegosz N wrz 03, 2017 18:55  Re: GP Włoch 2017

SirKamil napisał(a):
Gszegosz napisał(a):Wygląda na to że nareszcie rozwineli skrzydła i zaczynają udowadniac swoją wartość.

Dziwne wnioski. Z tą liczbą mnogą chyba omsknął Ci się palec. Ocon zaczął "udowadniać swoją wartość" rok temu i od dawna nie musi.

Miałem na myśli to, że w dotychczasowym sezonie żaden z nich nie wybijał się za bardzo ponad zespołowego partnera, a w ten weekend taki Perez czy Massa byli tylko tłem dla młodzieży.

A będac już przy Perezie można powiedzieć, że na monzy dopadła go swoista "karma" za spa. Może w końcu nabierze respektu do Estebana, bo dotychczas zachowywał się wobec niego jak buc.
Avatar użytkownika
Gszegosz
 
Dołączył(a): Cz maja 09, 2013 18:23

Postprzez mich909090 N wrz 03, 2017 19:34  Re: GP Włoch 2017

xdomino996 napisał(a):Ja się sugeruje Węgrami, tam mercedes nie istniał, tak jak dzisiaj ferrari


Można też spojrzeć na to z innej strony. Np. Mercedes dominował na Silverstone i każdy spodziewał się tego samego na Spa. Jednak tak nie było i Vettel siedział Lewisowi na ogonie przez cały wyścig, a gdyby startował z PP to pewnie mógłby wygrać.Ferrari zaskoczyło na Spa więc i Merc może zrobić tak w Singapurze. Myślę, że nikt nie spodziewał się takiej przewagi Merca tutaj. Mercedes był faworytem ale walka miała być bardziej wyrównana.
Vettel: ,,that was close''
Hamilton: ,, I lifted, that's why you were close.'' Belgia 2017
#44 #1
Avatar użytkownika
mich909090
 
Dołączył(a): N lut 26, 2012 17:00

Postprzez --- N wrz 03, 2017 19:53  Re: GP Włoch 2017

@mich909090
A czy ja wiem? Po tym ostatnim cyrku z 1,2 l / 0,9 l, na którym Ferrari sromotnie przegrało z Mercem, to może i to było spodziewane. Natomiast co do straty to trzeba pamiętać, że dzisiaj Merce zdążyły sobie zrobić ogromna przewagę na tych kilku okrążeniach zanim Vettel nie uporał się ze Strollem i Oconem, a wcześniej jeszcze z Raikkonenem.
---
 
Dołączył(a): So mar 26, 2016 15:13

Postprzez bartoszcze N wrz 03, 2017 20:00  Re: GP Włoch 2017

@---
Nie, regularnie powiększali przewagę. Potem czołowa trójka skręciła silniki.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez xdomino996 N wrz 03, 2017 20:45  Re: GP Włoch 2017

Ja dla mnie to nie ma co inaczej patrzeć, w Singapurze mercedes będzie miał duże problemy, ale potem może być z górki.

W ogóle z całym szacunkiem do Ricciardo, ale ludzie się czepiaja że max się wpycha gdzie popadnie i przez to wyleciał, a potem manewr Ricciardo na kimim uważają za fenomenalny. Gdzie to max wykonał poprawny do bólu manerw, a Massa przesadził z hamowaniem i wpadł w niego, a daniel wepchnal się po prostu w 1 zakret. W ogóle dziwi mnie brak kary dla massy, moim zdaniem przesadził tam
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez AleQ N wrz 03, 2017 21:00  Re: GP Włoch 2017

Wyścig bez sensacji. Cieszy każda strata punktów Ferrari oraz kolejne dobre występy Bottasa i Dana. Brawa też dla Ocona, który zaraz może wyprzedzić Pereza w generalce :wink: O występie McLarena i Renault aż szkoda mówić. Chyba bardziej wszyscy czekają na jutrzejsze info w sezonie ogórkowym 8-)

W ogóle dziwi mnie brak kary dla Massy, moim zdaniem przesadził tam


Massa już po raz kolejny udowadnia, że lusterka w jego bolidzie służą jako atrapa :twisted: Z jednej strony szkoda Maxa, ale z drugiej znowu pokazał "czystą" walkę pod koniec. Tak czy siak nie szkoda Magnusa, karma ( :lol: ) za Węgry.
Avatar użytkownika
AleQ
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 14:47
Lokalizacja: Koszalin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości