Sezon ogórkowy 2019

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez Pavlos Le Paul Cz sty 18, 2018 18:39  Re: Sezon ogórkowy 2019

Jak widzę jak zaczyna się ten wątek to chyba na koniec roku będziemy tutaj w okolicach strony 150 jak tak dalej będzie to szło.
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Simi Cz sty 18, 2018 18:44  Re: Sezon ogórkowy 2019

@quickNick @tomek evo
Mam wielką nadzieję, że nie piszecie na serio. Naprawdę nie widzicie różnicy między facetem po 30, który jeździ ciągle od wielu lat i wciąż się sprawdza, a gościem, którego przez 7 lat prawie nie było widać w wyścigach i jest po 30?
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez tomek evo Cz sty 18, 2018 21:13  Re: Sezon ogórkowy 2019

Oczywiście, że jest różnica ale to nie ma nic do rzeczy. Czepiam się tylko tego aby pisać rzetelnie ile kto ma lat. Dywagować o tym jak się śpieszę Robert można w nieskończoność ale dopóki nie weźmie udział w przynajmniej kilku GP to zwykłe spekulacje.
Wg. mnie wiek nie jest przeszkodą. Oczywiście lepiej by było jak by Robert był młodszy ale jak pokazują liczne przykłady z przeszłości F1 bardzo dobrą formę zawodnik może utrzymać nawet do 36-38 lat. Po Alonso nie widać aby był jakiś spadek formy a Robert w jego wieku będzie dopiero w połowie sezonu 2021. Mansell swój jedyny tytuł zdobył w wieku 39 lat a ostatni raz wygrał mając jeśli się nie mylę 41. Prost czwarty tytuł zdobył mając 38 lat a największe boje z Ayrtonem toczył "grubo po trzydziestce". Schumacher jak wracał miał 41 i do samego końca był bardzo konkurencyjny a odchodząc był przeszło 10 lat starszy niż Robert obecnie. Kimi mając 37 lat pokonał w sezonie 2016 w kwalifikacjach boskiego Sebastiana. Oczywiście można się czepiać, że daje przykłady z przeszłości i w ogóle a współczesna F1 jest inna ale to nie jest jakaś prehistoria a Kimi i Fernando jeżdżą nadal. Prawda jest taka, że na długą karierę w F1 mogą liczyć tylko Ci naprawdę szybcy i bardzo konkurencyjni zawodnicy. jeśli Robert pokaże się w tym roku, dostanie posadę a potem udowodni, że dalej jest naprawdę szybki to może spokojnie pojeździć nawet 5-6 sezonów a na pewno 2-3 sezony wyłączając sezon 2018. Raikkonen na koniec tego sezonu będzie miał 39 lat. Tyle Robert będzie miał w sezonie 2024.
tomek evo
 
Dołączył(a): Wt lip 04, 2017 14:45

Postprzez quickNick Cz sty 18, 2018 22:02  Re: Sezon ogórkowy 2019

Widzę ze niektorzy juz wiedza jakie tempo bedzie miał Robert po pelnym powrocie. Orzekli za samego człowieka nie dając mu szansy.
Avatar użytkownika
quickNick
 
Dołączył(a): Śr sie 31, 2016 23:39

Postprzez Simi Pt sty 19, 2018 2:31  Re: Sezon ogórkowy 2019

@tomek evo
Pisałem swoją opinię, popierałem ją licznymi argumentami, a Ty i kilku innych zamiast poprowadzić dyskusję dalej, przedstawiając swój punkt widzenia, przyczepiłeś się do tego, że Robert ma 33 lata, bo 34 skończy dopiero w grudniu. Serio? Wygląda to po prostu na desperackie czepialstwo pt. "bo nie mam żadnych argumentów, to będę wymachiwał mieczykiem na ślepo". Wybacz, nic do Ciebie nie mam, ale dla mnie to wyglądało w taki sposób.

Jeśli chodzi o dalszą część Twojej wypowiedzi - jasne, że na razie to spekulacje, ale w pewnym sensie na tym polegają przewidywania dotyczące czegokolwiek. I zasadnicza sprawa - NIGDZIE nie napisałem, że wg mnie Kubica będzie zbyt wolny przez wiek, czy cokolwiek innego. Napisałem tylko, że moim zdaniem jego perspektywy mogą być marne, bo wiele zespołów stwierdzi, że będąc "in the mid thirties", nie jest tak perspektywiczny jak kilku młodych gniewnych w stawce lub utalentowane dzieciaki pukające do F1. Oprócz tego, kasa wciąż może być problemem. To są hipotezy, ale nie są one bezpodstawne, wszyscy dobrze wiemy jakie są realia. Nie mówię też, że na pewno mam rację. W pewnym sensie wolałbym nie mieć, bo naprawdę życzę Robertowi dobrze. Ale uważam to co uważam.

@quickNick
Widzę ze niektorzy juz wiedza jakie tempo bedzie miał Robert po pelnym powrocie

No ciekawe. A powiesz nam gdzie to widzisz?
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez tomek evo Pt sty 19, 2018 10:17  Re: Sezon ogórkowy 2019

Simi napisał(a):@tomek evo
Pisałem swoją opinię, popierałem ją licznymi argumentami, a Ty i kilku innych zamiast poprowadzić dyskusję dalej, przedstawiając swój punkt widzenia, przyczepiłeś się do tego, że Robert ma 33 lata, bo 34 skończy dopiero w grudniu. Serio? Wygląda to po prostu na desperackie czepialstwo pt. "bo nie mam żadnych argumentów, to będę wymachiwał mieczykiem na ślepo". Wybacz, nic do Ciebie nie mam, ale dla mnie to wyglądało w taki sposób.

Jeśli chodzi o dalszą część Twojej wypowiedzi - jasne, że na razie to spekulacje, ale w pewnym sensie na tym polegają przewidywania dotyczące czegokolwiek. I zasadnicza sprawa - NIGDZIE nie napisałem, że wg mnie Kubica będzie zbyt wolny przez wiek, czy cokolwiek innego. Napisałem tylko, że moim zdaniem jego perspektywy mogą być marne, bo wiele zespołów stwierdzi, że będąc "in the mid thirties", nie jest tak perspektywiczny jak kilku młodych gniewnych w stawce lub utalentowane dzieciaki pukające do F1. Oprócz tego, kasa wciąż może być problemem. To są hipotezy, ale nie są one bezpodstawne, wszyscy dobrze wiemy jakie są realia. Nie mówię też, że na pewno mam rację. W pewnym sensie wolałbym nie mieć, bo naprawdę życzę Robertowi dobrze. Ale uważam to co uważam.

@quickNick
Widzę ze niektorzy juz wiedza jakie tempo bedzie miał Robert po pelnym powrocie

No ciekawe. A powiesz nam gdzie to widzisz?


Ja nie prowadziłem Tobą dyskusji tylko skomentowałem Twój błąd wiec nie był to żaden argument na nic. Swoją drogą postarzanie Kubicy i następnie argumentowanie, ze jest za stary jest nagminne i trochę irytujące. Jeśli ktoś pisze, ze jest za stary ale sam podaje błędny wiek to jak traktować go poważnie? Nie piszę w tym momencie do Ciebie tylko ogólnie bo zawyżenie wieku Kubicy jest nagminne. Niby tylko o rok ale między " ma już 34 lat (w domyślę zaraz będzie miał 35) a "dopiero miesić temu skończył 33 lata" jest różnica. Prawda? Czepiam się o nieistotny rok? To może przyjmiemy, że Kubica i Vettel są w tym samym wieku bo jak jednemu odejmiemy rok a drugiemu dodamy to różnica będzie niecałe 6 miesięcy.
Wiem czepiam się ;)
tomek evo
 
Dołączył(a): Wt lip 04, 2017 14:45

Postprzez Simi Pt sty 19, 2018 10:58  Re: Sezon ogórkowy 2019

@tomek evo
Wiem, że to nie był argument, właśnie o to mi chodzi. Przedstawiłem swój punkt widzenia, który poparłem argumentami, a tu wchodzi gość i pisze, że Kubica ma 33, nie 34 lata. Świetnie, ale w tym konkretnym przypadku, wybacz, ale nie ma to znaczenia. W kontekście mojej wypowiedzi i mojej argumentacji, mógłby mieć 32, albo 35 lat i wciąż nie byłaby to różnica, która sprawiałaby, że to co pisałem nagle stałoby się nieważne.
A z kolei nikt tu nie argumentował, że jest za stary. I z tym postarzaniem też nie przesadzaj, bo 33, a 34 lata to tak naprawdę niewielka różnica - zwłaszcza w tej kwestii. Przynajmniej w moim mniemaniu. Sam jestem z końca roku i nieraz podaję już swój "rocznikowy" wiek i jakoś nic mi się nie dzieje, więc nie stanie się także Kubicy. Najważniejsza informacja była taka - ma już trochę ponad 30 lat, a nie 25 i to się nie zmieni czy będzie miał 32, czy 35. Uff, nie sądziłem, że takie niepotrzebne dyskusje będą się tu toczyć.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez bartoszcze Pt sty 19, 2018 11:12  Re: Sezon ogórkowy 2019

"Szanse Kubicy jako funkcja jego wieku liczonego w dniach", Acta CSI:F1WM.PL, 2018 :D
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez tomek evo Pt sty 19, 2018 11:38  Re: Sezon ogórkowy 2019

Simi napisał(a):@tomek evo
Wiem, że to nie był argument, właśnie o to mi chodzi. Przedstawiłem swój punkt widzenia, który poparłem argumentami, a tu wchodzi gość i pisze, że Kubica ma 33, nie 34 lata. Świetnie, ale w tym konkretnym przypadku, wybacz, ale nie ma to znaczenia. W kontekście mojej wypowiedzi i mojej argumentacji, mógłby mieć 32, albo 35 lat i wciąż nie byłaby to różnica, która sprawiałaby, że to co pisałem nagle stałoby się nieważne.
A z kolei nikt tu nie argumentował, że jest za stary. I z tym postarzaniem też nie przesadzaj, bo 33, a 34 lata to tak naprawdę niewielka różnica - zwłaszcza w tej kwestii. Przynajmniej w moim mniemaniu. Sam jestem z końca roku i nieraz podaję już swój "rocznikowy" wiek i jakoś nic mi się nie dzieje, więc nie stanie się także Kubicy. Najważniejsza informacja była taka - ma już trochę ponad 30 lat, a nie 25 i to się nie zmieni czy będzie miał 32, czy 35. Uff, nie sądziłem, że takie niepotrzebne dyskusje będą się tu toczyć.


Spoko. Teraz przynajmniej każdy będzie wiedział ile Kubica ma lat :-)
tomek evo
 
Dołączył(a): Wt lip 04, 2017 14:45

Postprzez sneer Pt sty 19, 2018 19:26  Re: Sezon ogórkowy 2019

Nosz... się skończyło w jednym wątku, to się w drugim zaczyna....
Ale wiecie, żeby podnieść poziom dyskusji: o jakich latach mówimy, to bardzo ważne! Bo np. rok księżycowy jest inny od roku słonecznego, także domagam się precyzji w wypowiedziach! :x
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Gie Pt sty 19, 2018 19:35  Re: Sezon ogórkowy 2019

W razie wątpliwości można policzyć godziny a nawet minuty. :D
http://www.infor.pl/kalkulatory/ilosci_dni.html
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez Simi Pt sty 19, 2018 22:10  Re: Sezon ogórkowy 2019

@sneer
Gdybym mógł, dałbym Ci "lajka"! :D
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez Kamikadze2000 So sty 20, 2018 13:14  Re: Sezon ogórkowy 2019

Jak dywagować, to dywagować:

Mercedes - Hamilton (po ewentualnym tytule) nie przedłuża kontraktu i kończy karierę. Jego miejsce zajmuje Esteban Ocon.
Ferrari - Kimi Raikkonen po nie przedłużonym kontrakcie kończy karierę i jego miejsce zajmuje świetnie spisujący się Charles Leclerc.
Red Bull Racing - skład bez zmian.
Renault - skład bez zmian.
Williams - sponsorzy Sirotkina zawodzą i jego miejsce zajmuje świetnie spisujący się na testach Robert Kubica.
Force India - obok Sergio Pereza debiutuje George Russell.
McLaren - po udanym sezonie Alonso zostaje.
STR - skład bez zmian.
Sauber/Alfa Romeo - miejsce Leclerca zajmuje Antonio Giovinazzi.
Haas - bez zmian.

;)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez kermit01 So sty 20, 2018 13:55  Re: Sezon ogórkowy 2019

Zgadzam sie co do merca. Tez mam wrazenie, ze HAM odejdzie po sezonie. Wydaje sie, ze juz sie trochę znudził i potrzebuje nowych wyzwań. Tez bym widziałem ocona - jeśli w tym sezonie bedzie jeszcze lepszy niz w 2017. Ewentualnie VET do merca.
Williams- Mysle, ze moze byc bez zmian. SIR Mysle, ze bedzie jeździł powyżej oczekiwań( vs STR), a samego Str sie nie pozbędą bo kasa. Pytanie, co dalej w HASS, tam bym widział kubice.
kermit01
 
Dołączył(a): N lip 09, 2017 8:03

Postprzez quickNick So sty 20, 2018 14:12  Re: Sezon ogórkowy 2019

Dywagacje:

Haas moim zdaniem ma cały skład do wymiany i obu zawodników pożegnają po tym sezonie.

Leclerca nie upchnąłbym do Ferrari po zaledwie roku startów. Nie jest powiedziane, że okaże się wymiataczem. Może z nim się zadziać tak samo jak z Vandoorne i po prostu poleci kolejny rok w tym samym zespole. Na miejsce Raikkonena wylądować może Ricciardo.

Sainza widziałbym w Red Bullu po powrocie z wypożyczenia. Stroll może kupić FI.

Nie wiadomo też co zrobi Alonso, który oprócz F1 bawi się w długodystansowe. Czy nie znudzi mu się F1?

Stąd opcje dla RK to Renault, Williams i Haas. Może McLaren - kwestia czy Alonso zostanie.
Avatar użytkownika
quickNick
 
Dołączył(a): Śr sie 31, 2016 23:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron