Czas na GPWC ?

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez gregoff Śr cze 22, 2005 14:42  

Szczególnie jak grożą wykluczeniem Michelin :cry: :cry: :cry:
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Thunderbolt Śr cze 22, 2005 15:06  

Wcale bym sie nie zdziwił gdyby faktycznie Michelin został wykluczony z F1. To zresztą chyba jedyna szansa na zdobycie kolejnego mistrzostwa prze Ferrari. I może tu nalezy dopatrywać sie takich posunięć.
Pozdrawiam Thunderbolt
Thunderbolt
 
Dołączył(a): Pn maja 16, 2005 8:05
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postprzez gregoff Śr cze 22, 2005 18:12  

Ty mi tu zaraz to odpukaj w nie malowane drewno. Chciałbyś aby podczas kolejnych wyścigów było tylko 6 samochodów :?:
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Mariusz Śr cze 22, 2005 18:35  

Ja mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. To byłoby po prostu chamskie.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Bart Śr cze 22, 2005 18:43  

Nawet o tym nie myślcie (do panów z FIA)! Przecież przez wyklucznie Michelina z mistrzostw doprowadziliby do przedwczesnego upadku F1 i to nawet w tym sezonie! Nie można WSZYSTKIEGO tłumaczyć lobbingiem Ferrari, chociaż wygląda to podejrzanie. Pozdro!
Avatar użytkownika
Bart
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 20:45
Lokalizacja: Kąśna Dolna/Kraków
GG: 1284088

Postprzez ylid Wt lip 05, 2005 21:40  

Zidi napisał(a):Pewnie myślą, że to by naruszyło reputację F1 i nieomylność FIA

Oni nie myślą, oni to wiedzą. Działa tak samo jak w wojsku - jest rozkaz - wykonać, a nie myśleć nad nim. W FIA jest przepis(y) - wyegzekwować, a nie myśleć nad nimi. W ten sposób zabija się ducha sportowej walki - i prowadzi do rozłamu. Ciekawi mnie tylko kto pierwszy wyjdzie z szeregu F1 i powie, że ma dosyć i odchodzi. Na kogo byście postawili że będzie inicjatorem, katalizatorem tych nieuchronnych zmian ??
Avatar użytkownika
ylid
 
Dołączył(a): Śr cze 15, 2005 9:11
Lokalizacja: Srebrne Miasto

Postprzez Fonsitos Wt lip 05, 2005 22:11  

gregoff napisał(a):Szczególnie jak grożą wykluczeniem Michelin :cry: :cry: :cry:


No i co - boildy na kołki ??

A inicjatorem moze byc ten, ktory ma dość kasy, żeby uderzyć pięścią w stół.
Fonsitos
 

Postprzez W Wt lip 05, 2005 22:23  

Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia, inicjatorem implozji F1 mogą być kierowcy w osobach własnych...
Do czego doszło...?
:evil:
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez Bart Śr lip 06, 2005 9:38  

W napisał(a):Do czego doszło...?

Szkoda nawet gadać! Swoją drogą ciekawi mnie to, że właściwie nie słyszę skarg przedstawicieli innych dyscyplin pod zwierzchnictwem FIA. Czy aż tak uwzięli się na F1? Wiadomo, że pieniążki największe płyną właśnie z Formuły 1, ale to nie powód, żeby ją niszczyć.
Avatar użytkownika
Bart
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 20:45
Lokalizacja: Kąśna Dolna/Kraków
GG: 1284088

Postprzez Firix Śr lip 06, 2005 10:05  

Hej powiedzcie mi jak to jest z tym regulaminem ?!
-Zespoły musiały się zgodzić bo inaczej regulamin nie został by wdrożony
-FIA miała wolną rękę, a zespoły nie miały prawa nie zgodzić się
-FIA ustaliła regulamin, a zespoły formalnie go zatwierdziły choć nie miały nic do powiedzenia ?
Bo to że ze zdaniem kierowców mało kto się liczy to już wiem.
Firix
 

Postprzez W Śr lip 06, 2005 11:26  

Bart napisał(a):Swoją drogą ciekawi mnie to, że właściwie nie słyszę skarg przedstawicieli innych dyscyplin pod zwierzchnictwem FIA.

Myślę sobie, że to może być spowodowane mniejszym zainteresowaniem mediów. Po prostu mniej wiemy. F1 to potężne transmisje telewizyjne, które nie towarzyszą innym dyscyplinom chyba z wyjątkiem serii amerykańskich, więc same media są zainteresowane odpowiednim nagłośnieniem.

Wielkie pieniądze - wielki szum...
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez Maraz Śr lip 06, 2005 12:30  

Bart napisał(a):Swoją drogą ciekawi mnie to, że właściwie nie słyszę skarg przedstawicieli innych dyscyplin pod zwierzchnictwem FIA.

Okazuje się jednak, że nie tylko w F1 dzieje się źle. W rajdach (WRC i tych po bezdrożach) też jest sporo kontrowersji, a nawet w wyścigach ciężarówek i na najniższym szczeblu, czyli w kartingu. To właśnie przez karting Mosley chciał się podobno wycofać z prezydentury FIA w 2004. Powoli zaczyna się wielka nagonka na Mosleya, ale FIA podobno jest jak wielka twierdza pilnowana przez jego zwolenników i trudno będzie ją zdobyć. Jedyną alternatywą może być wręcz odejście większości zespołów z F1... niestety.

Zainteresowanych tematem odsyłam tutaj:
http://www.grandprix.com/ns/ns15185.html
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez DarekDK Śr lip 06, 2005 14:59  

A mi sie wydaje ze cala gadka o GPWC to przykrywka. Chca w taki sposob zrobic konkurecje MM i BE i tylko w taki sposob moga ich szantazowac.
Wczoraj odbylo sie spotkanie w kwaterze glownej BMW w München, na ktorym nie bylo podane wczesniej planu spotkania. Napewno ustalali jak zrobic aby ME odszedl. Jedno jest pewne, ze na temat ME i BE bedzie jeszcze duzo slychac...bardzo duzo!
DarekDK
 

Postprzez W Śr lip 06, 2005 15:10  

DarekDK napisał(a):kwaterze glownej BMW w München

BMW wkracza do akcji...
Potężna firma. :twisted:
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez Fonsitos Śr lip 06, 2005 17:01  

No GPWC może i będzie, ale kasa i tak wygra. Na moje to F1 jest już na tyle znaną marką, że zrobić coś porównywalnego to bedzie trzeba dużo pracy i pieniędzy. Nawet jak kierowcy czy szefowie teamów będą chcieli to sponsorzy powiedzą adieu, jesli tam sobie pojdą. To będzie mimo wszystko mało znana seria i sponsorzy nie będą mieli tylu odbiorców reklam. Tak czy inaczej. ja chce zmian w FIA i F1, nie chce GPWC. Nie bedzie juz takiego klimatu i legendy.
Fonsitos
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości