GP Bahrajnu 2018

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez Damos Pn kwi 09, 2018 13:19  Re: GP Bahrajnu 2018

7ka napisał(a):W tym ,że w chwili gdy zespół medyczny przyjechał on próbował ratować go dalej z ratownikami...
Ratownicy medyczni dziś a 30 lat temu to dwa różne światy. Tak samo odpowiedzialność prawna za przyczynienie się do zwiększenia uszczerbku na zdrowiu przez przeszkadzanie ratownikom.
Kiedyś kierowca mógł napić cię drinka przed wyścigiem i palić papierosa obok beczki z paliwem - dziś jest to nie do pomyślenia.
Tak samo - kiedyś pitstop trwał kilkanaście sekund a dziś pomoc "osoby trzeciej" wcale by nie przyspieszyła wymiany kół, wręcz przeciwnie - przeszkadzałby niezręczny pomocnik.

Kimi nie przydałby się tam do niczego. Tylko by przeszkadzał. On jest profesjonalistą i oczekuje, że da mu się w spokoju wykonywać jego pracę - tak samo traktuje innych. Dał innym profesjonalistom wykonywać ich pracę bez robienia zbędnego tłumu gapiów.

7ka napisał(a):Tak jak powiedziałem ja to widzę inaczej a pewnie większość z was mnie za chwilę powiesi :)
Widzisz... problem w tym, że ta "reszta" właśnie nie wykazuje żadnych chęci do wskazywania winy, publicznego piętnowania i "wieszania" kogokolwiek za złe postępowanie :)
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez marcelo92 Pn kwi 09, 2018 14:53  Re: GP Bahrajnu 2018

Nie rozumiem fenomenu Kimiego i kultu zbudowanego wokol niego. Ogladanie z nim wywiadow to katorga. Dziennikarz zadaje pol minuty pytanie, a on odpowiada dwoma slowami. Az strach pomyslec jak zamarzy mu sie napisanie ksiazki.
marcelo92
 
Dołączył(a): Pn cze 27, 2011 14:49

Postprzez Pauree Pn kwi 09, 2018 15:01  Re: GP Bahrajnu 2018

marcelo92 napisał(a):Nie rozumiem fenomenu Kimiego i kultu zbudowanego wokol niego. Ogladanie z nim wywiadow to katorga. Dziennikarz zadaje pol minuty pytanie, a on odpowiada dwoma slowami. Az strach pomyslec jak zamarzy mu sie napisanie ksiazki.

Bo odpowiada po prostu to, co myśli, a nie to co wypada i co ludzie chcieliby usłyszeć. Jak ktoś Cię pyta, czy czujesz się zagrożony ze strony kierowcy A, bo kierowca A robi to, to i to... to nie zaczynasz opowiadać historii swojego życia, tylko odpowiadasz, że... nie czujesz się zagrożony. Co ma więcej mówić, kiedy nie ma takiej potrzeby? Poza tym to jest problem dziennikarzy, że zadają pytania tak długie, że gdy już je skończą zadawać, nie wiadomo od czego zaczynali i na co odpowiedzieć. To normalne, że pół minuty zadaje się pytanie? Nie wydaje mi się. Mnie też by to irytowało, że ktoś zadaje setki pytań, a Ty masz mu szybko odpowiedzieć, bo jemu się spieszy i zaraz leci zarabiać kolejny hajs na wywiadzie z kim innym...

To jest po prostu szczery i prosty w odbiorze człowiek, stąd ten "fenomen".
Zanim rzucisz się komuś do gardła w obronie swoich racji, zastanów się czy zrobiłbyś to samo w realu... Na pewno byś tego nie zrobił - więc dlaczego chcesz robić to w internecie?
Avatar użytkownika
Pauree
 
Dołączył(a): Pn sty 01, 2018 12:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez konchma Pn kwi 09, 2018 15:26  Re: GP Bahrajnu 2018

Właściwie problemy z innymi kierowcami maja "psychofani" swoich pupilków :-D
Avatar użytkownika
konchma
 
Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 18:01

Postprzez slipstream Pn kwi 09, 2018 17:18  Re: GP Bahrajnu 2018

Rany, tyle stron ciągnąc temat Kimiego? Prawda że cokolwiek by nie zrobiłby nikomu by nie dogodził. Od tego że za mało zdjęć na Insta wrzucił z opisem jak mu smutno i łaczy się w bólu z rodziną poszkodowanego, po wypominanie że może i stał obok, ale nie zrobił sam osobiście resuscytacji. Wiecie, jak z darowaniem przez np. piłkarzy kasy potrzebującym. Jak nie dadzą, to wypominanie że tacy bogaci to by się podzielili. Jak dadzą, to zaraz wypominanie że nieszczere tylko zwykły PR i w ogóle lepiej żeby nie dawali bo się tylko ośmieszają taką sztuczną troską. Zwyczajnie ludzie "życzliwi" zawsze znajdą coś żeby się czepić przy takich okazjach.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Arnulf Pn kwi 09, 2018 17:40  Re: GP Bahrajnu 2018

Tym bardziej, że kamery wyraźnie w trakcie wyścigu pokazały Raikkonena jak zatrzymał się przed wejściem do boksu i patrzył w stronę mechanika. Że nie podszedł - prawdopodobnie już był obstawiony przez służby medyczne i jakakolwiek obecność osób trzecich jest w takich sytuacjach niepożądana.
A i jakbym był tym poszkodowanym mechanikiem to wolałbym jednak nie poklepywać się z Kimim w świetle kamer, gdy ryczę wniebogłosy z bólu.

Podchodzić do mechaników mógł sobie Grosjean po GP Australii - co faktycznie zrobił.
Swoją drogą, bardzo podoba mi się polityka Haasa - nazwiska mechaników na plecach, tak jak i kierowców. Daje to wrażenie takiego ujednolicenia zespołu, bez podziału na kierowców w świetle kamer, a gdzieś tam z tyłu bezimiennych mechaników.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Kamikadze2000 Pn kwi 09, 2018 18:20  Re: GP Bahrajnu 2018

W trakcie pitstopu, który trwa około trzech sekund, jedyne co interesuje Kimiego, to sygnalizacja świetlna. Pojawiło się zielone, więc ruszył. Co mógł więc zrobić, kiedy mechanik był pod opieką medyków? Nie przeszkadzać... ;)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez Aeromis Pn kwi 09, 2018 21:01  Re: GP Bahrajnu 2018

Zacznijmy od tego że na wstępie nikt nie wiedział jaki jest stan poszkodowanego, jak źle z nim jest. Zawsze się zainteresuję jak ktoś potrzebuje pomocy i mam to "szczęście" do takich sytuacji. Nie denerwują mnie osoby które się wypną na wszystko, bo jak ktoś się nie nadaje to lepiej niech sobie pójdzie, tak jest lepiej, praktyczniej.
Aeromis
 
Dołączył(a): Wt wrz 28, 2010 9:42

Postprzez kubusiowy Wt kwi 10, 2018 7:45  Re: GP Bahrajnu 2018

Mnie osobiście zastanawia za co Ferrari dostało karę finansową?? Bo nie możemy tutaj mówić o sytuacji unsafe release skoro wszystkie koła były dokręcone... jedyne co mi przychodzi do głowy to kara za wyjazd z box-u na złej mieszance. Ma ktoś jakieś szczegółowe info np. oficjalny komunikat FIA w tej sprawie.
Avatar użytkownika
kubusiowy
 
Dołączył(a): Wt cze 29, 2010 14:08
Lokalizacja: Łódź
GG: 2581849

Postprzez fordern Wt kwi 10, 2018 9:04  Re: GP Bahrajnu 2018

Niebezpieczne zatrzymanie samochodu + stworzenie zagrożenia, w wyniku którego ktoś ucierpiał? :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez J.P.S. Wt kwi 10, 2018 9:47  Re: GP Bahrajnu 2018

Jak to nie możemy mówić o "unsafe release"? Przecież nawet dosłowne tłumaczenie tutaj pasuje idealnie.
J.P.S.
 
Dołączył(a): Pn lut 09, 2009 14:46

Postprzez dex Wt kwi 10, 2018 10:18  Re: GP Bahrajnu 2018

Ja bym chciał zwrócić uwagę na coś innego, my tu o Kimim, o mechaniku, Ferrari czy pościgu Bottasa a co powiecie o Maxie ? bo co by się nie okazało, że jest mistrzem w bolidzie co goni, natomiast jeżeli bolid już jest dobry, a przecież sami przyznają że RBR jest lepsze niż rok temu i bliżej Ferrari ( które wygrywa) to popełnia błędy. W tym roku ma presję z wynikiem, bo już ciężej będzie się wytłumaczyć bo Ferrari lepsze, bo RBR za słabe, bo silnik za słaby itp. widać ewidentnie u niego nerwy i pojawiające się błędy.
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez kermit01 Wt kwi 10, 2018 10:20  Re: GP Bahrajnu 2018

Ano, w poprzednim wyscigu tez zaliczył spektakularnego spina. Ciekawe, co bedzie dalej.
kermit01
 
Dołączył(a): N lip 09, 2017 8:03

Postprzez exxxile Wt kwi 10, 2018 10:37  Re: GP Bahrajnu 2018

Red Bull mocno broni Verstappena. Spin w Australii tłumaczony był uszkodzeniami bolidu, teraz zadecydował nagły skok mocy jednostki. Z Bahrajnem to chyba prawda, bo do zdarzenia doszło w momencie, kiedy zupełnie nie musiał poprawiać czasu okrążenia - choć nie sądziłem, że Renault tak szybko wprowadzi party mode na kwalifikacje, tylko chyba nie wyposażyli go w żaden kontroler.

Nie zgodzę się zupełnie za to z teorią, jakoby Max lepszy był w słabszych bolidach czy goniąć. Udowodnił już, że potrafi wygrywać, kontrolować wyścigi itd. Jego problemem jest jego największa broń, czyli zawziętość w manewrach wyprzedzania. Potrafi pojechać jak na PlayStation i zrobić to czyściutko, że czapki z głów, a czasem przesadza. W Bahrajnie mógł lekko wyczilować jeżeli chodzi o atak na Hamiltonie, choć ja nie wiem, czy tam nie przeszkodził Alonso - Holender jakby nieco musiał odbić w lewo, niemniej wiedział dobrze, że ma przed sobą nie tylko Mercedesa, ale też McLarena. Może spodziewał się, że Fernando będzie szybszy po wyjściu z zakrętu, ale tak czy inaczej, ewidentnie nie pomyślał i sam jest sobie winien. Na onboardzie można zobaczyć taki moment zawahania - Alonso znika po prawej, po lewej jest Lewis, Max mógł odpuścić gaz i zacieśnić linię, ale zdecydował się pojechać do zewnętrznej, nie zostawiając miejsca Hamiltonowi.

Generalnie jeździ trochę po samurajsku jak swego czasu Kobayashi, którego manewry niektórych zachwycały, ale to działało na zasadzie 0-1, albo się uda, albo będzie tragedia. Z drugiej strony, nie chciałbym, żeby Verstappen zupełnie się uspokoił w tym względzie, bo wnosi koloryt, niemniej mógłby trochę podpatrzeć u kolegi z zespołu jak można wyprzedzać czy bronić się efektownie, efektywnie i bezpiecznie.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez bartoszcze Wt kwi 10, 2018 10:53  Re: GP Bahrajnu 2018

kubusiowy napisał(a):Mnie osobiście zastanawia za co Ferrari dostało karę finansową?? Bo nie możemy tutaj mówić o sytuacji unsafe release skoro wszystkie koła były dokręcone... jedyne co mi przychodzi do głowy to kara za wyjazd z box-u na złej mieszance. Ma ktoś jakieś szczegółowe info np. oficjalny komunikat FIA w tej sprawie.

Oczywiście, że za unsafe release. Wypuszczono samochód w momencie, kiedy na jego drodze (w sposób niedostrzegalny dla kierowcy) znajdował się człowiek. Oficjalne uzasadnienie:
 The Stewards determined that the car was released unsafely in breach of Art. 28.13 a). The team released the car in a manner endangering team personnel and causing injury

Niewłaściwe opony kierowca ma obowiązek ponownie zmienić w ciągu 3 okrążeń, a jeśli tego nie zrobi, to kara stop&go (30 sekund), a nie wysoka pieniężna.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości