Grand Prix Azerbejdżanu 2018

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez Pauree N kwi 29, 2018 16:38  Re: Grand Prix Azerbejdżanu 2018

bartoszcze napisał(a):
Pauree napisał(a):ze słabiaka gwiazdą (tu przykład Pereza, który start wyścigu miał fatalny i był bodajże koło 15. miejsca).

Perez oberwał na drugim zakręcie wyścigu w tył od Sirotkina i zjeżdżał do boksów, dlatego był tak z tyłu.

Ano racja - umknęło to mojej uwadze przy "ocenie sytuacji" ;)
Zanim rzucisz się komuś do gardła w obronie swoich racji, zastanów się czy zrobiłbyś to samo w realu... Na pewno byś tego nie zrobił - więc dlaczego chcesz robić to w internecie?
Avatar użytkownika
Pauree
 
Dołączył(a): Pn sty 01, 2018 12:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez sneer N kwi 29, 2018 16:55  Re: Grand Prix Azerbejdżanu 2018

Do listy asów doliczamy Kevina. Kolizja z Gaslym, dostał karę . No, to mamy chyba komplet. :)
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Michal2_F1 N kwi 29, 2018 17:09  Re: Grand Prix Azerbejdżanu 2018

Jeszcze jest Ericsson, który wjechał w Magnussena na starcie i dostał +10s. Niewiele brakowało by Raikkonen do nich dołączył, bo mocno uderzył w ścianę podczas końcowego restartu, ale jechał dalej. Patrząc na jego przygody to prawdziwy cud, że ma to drugie miejsce. Ricciardo też się przyczynił w niemałym stopniu do kolizji i ma reprymendę.

idylla napisał(a):Choć w mojej opinii to raczej za wjechanie w PER, a nie zaincydent z ALO i HUL.

Tak, to za Pereza.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez sneer N kwi 29, 2018 17:12  Re: Grand Prix Azerbejdżanu 2018

@ Michał2_F1

No to mamy naprawdę komplet. Równo 100% kierowców, po których można się było spodziewać, że coś odwalą - odwaliło.
Co do kolizji: bezwzględnie winny jest Max. Dwa razy zmienił tor jazdy, tego robić nie wolno. Wcześniej prawie wepchnął na ścianę Daniela. Słowa Helmuta, to propaganda promaksiowa. Tak jak kiedyś provettelowa, kosztem Webbera.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez zobq N kwi 29, 2018 17:14  Re: Grand Prix Azerbejdżanu 2018

Swoją drogą jak wiele wysiłku przy wyprzedzaniu wymagają obecne bolidy, że potrzeba 2,2km prostej i DRS, żeby kierowca mógł podjąć próbę wyprzedzania. Może to jest właśnie powodem tego, że ostatnie 2 wyścigi były takie interesujące? W 2016 przy tamtej aerodynamice, to były zwykłe mijanki, teraz trzeba się wysilić i łatwiej o zamieszanie. Plus, drugi raz się okazało, że kierowcy nie są tu w stanie trzymać temperatury opon za SC i mamy to co mamy. Po prostu tor idealnie skrojony na obecne przepisy.

Ja tam nie wiem czemu tak się czepiacie Maxa. Przynajmniej nie wyszedł na frajera jak, według wielu, Bottas w Chinach :razz:
zobq
 
Dołączył(a): Śr wrz 06, 2017 17:31

Postprzez Simi N kwi 29, 2018 17:17  Re: Grand Prix Azerbejdżanu 2018

Nie wyobrażam sobie rozgoryczenia fanów Ferrari - po takim początku sezonu, biorąc pod uwagę same osiągi, mogli mieć spokojnie cztery zwycięstwa na czysto. A jeśli nawet nie to Vettel mógłby z powodzeniem prowadzić w klasyfikacji - z całkiem przyzwoitą przewagą. Dziś po prostu stracił punkty z własnej winy. Dla Hamiltona jest to może w pewnym sensie szczęśliwe zwycięstwo, ale może się okazać dość ważne. Nadal Ferrari jest górą, ale na razie Mercedes brutalnie wykorzystuje ich potknięcia. Jeśli Srebrne Strzały się nie ogarną w kwestii szybkości (opony, opony!), dzisiejsze zwycięstwo może nic nie znaczyć. Jeśli jednak w którymś momencie wrócą do takiej formy jak rok temu, GP Azerbejdżanu bardzo zyska na znaczeniu.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez Pauree N kwi 29, 2018 17:24  Re: Grand Prix Azerbejdżanu 2018

Jako fan Ferrari, muszę przyznać że wcale nie czuję się rozgoryczony :) W Chinach o wyniku Vettela zadecydował pech (SC) i manewr Verstappena. W Baku również duży wpływ na wyniki miał SC. Fakt - Vettel stracił dwie pozycje i lidera generalki przez swój manewr, ale to dwa SC zabrały mu w gruncie rzeczy bardzo dobre punkty.

Poza tym, jako kibic Ferrari, wolę żeby czerwoni atakowali, niż się czaili pół wyścigu jak Bottas w Bahrajnie.
Zanim rzucisz się komuś do gardła w obronie swoich racji, zastanów się czy zrobiłbyś to samo w realu... Na pewno byś tego nie zrobił - więc dlaczego chcesz robić to w internecie?
Avatar użytkownika
Pauree
 
Dołączył(a): Pn sty 01, 2018 12:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez rocque N kwi 29, 2018 17:29  Re: Grand Prix Azerbejdżanu 2018

Na początku wyścigu powiedziałem: "nie skreślajmy Raikkonena, Bottas w zeszłym roku dojechał na P2..." - no i masz :wink:

Ocon pojechał zbyt optymistycznie - Raikkonen miał zniknąć? Na hamowaniu nic się nie stało, dopiero agresywny skręt spowodował kolizję.

Hulkenberg popełnił błąd i choćbym chciał to nie ma usprawiedliwienia. Już myślałem, że znowu zostanie wykreowany na "bohatera" wyścigu, ale później zaczął się istny kabaret:
- kolizja kierowców Red Bulla (reprymenda dla obydwu panów)
- Grosjean rozbija się podczas neutralizacji
- Vettel mimo SC mógł wygrać, a po głupim ataku Bottasa wypadł z podium
- Magnussen 10 sekund i 2 punkty karne za kolizję z Gaslym

Ericsson przywalił w Magnussena, za co dostał identyczną karę jak później Duńczyk :lol:
(i już mnie uprzedzili z listą wszystkich incydentów... tak, jeszcze był Sirotkin i uderzenie w Pereza)

Zastanawiałem się, czy wyścig nie powinien zostać przerwany po odpadnięciu Grosjeana.
Oponiarska farsa - na supersoftach można było przejechać bez problemu cały wyścig. Opłacało się zmienić na softy podczas pierwszej neutralizacji - Renault sknociło sprawę i Sainz do neutralizacji miał marne szanse na walkę z PER i GRO.
Szkoda Bottasa. Nie wiem czy byłby przed Hamiltonem przy identycznych strategiach, ale na podium zasłużył.
Kto dzisiaj nie rozrabiał (albo rozrabiał delikatnie) zgarnął punkty, a w jednym przypadku nawet podium :)

Cieszyłem się dzisiaj z wyniku Checo, ale niech mi ktoś powie, że w tym moim wspominaniu o jego "legendarnym szczęściu" nie mam odrobiny racji :wink: Zero litości dla Vettela dzisiaj, fantastycznie to wykorzystał :dobrze:

Michal2_F1 napisał(a):Hulkenberg znowu fatalny wyścig, nie tylko się rozbił, ale też zniszczył zawody Alonso i Sirotkinowi, choć Hiszpan jak zwykle wyczarował punkty.

Incydent jak z Kwiatem i kierowcami Ferrari w Chinach.
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez JQ77777 N kwi 29, 2018 17:31  Re: Grand Prix Azerbejdżanu 2018

Przyznam, że nigdy nie czułem się po wyścigu jednocześnie w tak dużym stopniu podekscytowany, jak i sfrustrowany.. niemal każdy kierowca do którego mam sympatię lub wspierałem go podczas wyścigu spartolił/miał pecha.

Ocon - kolizja z Raikkonenem, Alonso - kolizja i uszkodzenia po niej , Hulkenberg - świetna jazda, szkoda że spartolił w tak głupi sposób, Verstappen i Ricciardo - ehh.. Verstappen się niestety nie popisał, Ricciardo również mógł nieco bezpieczniej do tego podejść, ale wina raczej bardziej po stronie Maksia, choć nie wiem po co Ricciardo tak się pchał w tą wewnętrzną, Vettel - przeszarżował pod koniec, no i Bottas.. nie jestem jego wielkim fanem, ale chciałem żeby to wygrał.. do tego w klasyfikacji byłoby bardzo ciasno, ale no cóż.. chyba tylko Leclerc dzisiaj nie zawiódł mojego serduszka :razz:
Gratki dla Lewisa za zwycięstwo, walka o MŚ z SV się zaostrzy, choć wolałbym żeby Seb jednak trochę teraz LH uciekł i miał jakiś bufor :D
Avatar użytkownika
JQ77777
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 8:01

Postprzez sneer N kwi 29, 2018 17:33  Re: Grand Prix Azerbejdżanu 2018

A Perez, Finkimi i Okoń dostali w końcu jakąś karę, czy nie? :)
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez bartoszcze N kwi 29, 2018 17:36  Re: Grand Prix Azerbejdżanu 2018

rocque napisał(a):Oponiarska farsa - na supersoftach można było przejechać bez problemu cały wyścig.

Czemu farsa? To element gry :)
Opłacało się zmienić na softy podczas pierwszej neutralizacji - Renault sknociło sprawę

No jednak niekoniecznie, bo po przejściu na softy miał słabe tempo i nie potrafił dogonić Alonso, a tak wykorzystał ultrasofty w rewelacyjny sposób.
Cieszyłem się dzisiaj z wyniku Checo, ale niech mi ktoś powie, że w tym moim wspominaniu o jego "legendarnym szczęściu" nie mam odrobiny racji

Teraz rozumiesz, dlaczego mówię że brak szczęścia jest wadą Hulka? ;)
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Kazik N kwi 29, 2018 17:40  Re: Grand Prix Azerbejdżanu 2018

Wyszło na to, że Baku to taki mały "thriller" sezonu. :wink:
Po dzisiejszym wyścigu już tylko 3 kierowców punktowało w każdym z nich. Vettel, Hamilton i...Alonso 8-).Nadal wydziera sie przez radio, mówią mu, że ma poważnie uszkodzoną podłogę a ten jedzie dalej. Mimo wszystko będzie mi go szkoda gdy jednak wpadnie na pomysł zakończenia kariery po tym sezonie (jest taka opcja).
Normalnie nigdy nie wyzywam kierowców F1 bo mam do nich szacun ale gdyby ktoś po wyścigu założył ankietę pt. "Idiota dnia" to bez wahania kliknąłbym w Romaina , niestety. (nadimpulsywność, nadpobudliwość-psycholog potrzebny) :(
Wszystkie zespoły F1 zdobyly już w tym roku punkty (Williams też) więc jest o.k. :dobrze: Sezon powinien być ciekawy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Michal2_F1 N kwi 29, 2018 18:10  Re: Grand Prix Azerbejdżanu 2018

Ten wyścig przypomniał mi trochę GP Australii 2006, też wyścig rozgrywany w niskich temperaturach, gdzie były problemy z dogrzaniem opon i było pełno zamieszania. Wtedy Melbourne gościło wyścig w mniej-letniej porze roku, tak jak Baku.

sneer napisał(a):Co do kolizji: bezwzględnie winny jest Max.

Tylko, że Ricciardo sam przyznał się do błędu ze zbyt późnym manewrem. Tam naprawdę było bardzo mało miejsca.

Bez kar za nielegalne użycie DRS ani za kolizję Raikkonena z Oconem. Także Lewis wygrywa przed Kimim i Checo, a Vettel musi zadowolić się czwartym miejscem. Sirotkin ma +3 na starcie w Hiszpanii, Ericssonowi i Magnussenowi doliczyli 10s do wyścigu za kolizję, a karę 5s Perez odbył podczas neutralizacji.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez bartoszcze N kwi 29, 2018 18:56  Re: Grand Prix Azerbejdżanu 2018

Nie wiem jak Was, ale mnie rozśmieszyła końcówka uzasadnienia w sprawie uznania kolizji Raikkonena i Ocona za incydent wyścigowy:
The driver of car 31 accepted the comments of the stewards that a driver should not assume another car is not in his proximity just because he cannot see one, as it is well
known that vision from the current cars is not optimum in some positions.

"Esteban, pamiętaj że samochodu obok ciebie czasem nie widać, więc nie zakładaj, że go tam nie ma" :)
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Gszegosz N kwi 29, 2018 19:04  Re: Grand Prix Azerbejdżanu 2018

Wyjaśni ktoś dlaczego wywiady z pierwszą trójką przeprowadzono jeszcze w parc ferme? Cóż to za nowa moda?
Avatar użytkownika
Gszegosz
 
Dołączył(a): Cz maja 09, 2013 18:23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość