"Liga niezwykłych dżentelmenów"...

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez Maraz Pt kwi 15, 2005 18:52  "Liga niezwykłych dżentelmenów"...

Po kilku ankietach pora na temat nieco bardziej związany z aktualnymi wydarzeniami w F1 :) Za nami zaledwie 3 wyścigi z 19, a tu niektóre zespoły, które zgodziły się na dobrowolne ograniczenie testów do 30 w trakcie sezonu, wykorzystały już 1/3 tego limitu. Z moich pobieżnych wyliczeń, uwzględniających okres od 8 marca do wczoraj, wygląda to tak:

BAR 10
Renault 10
McLaren 9
Williams 9
Toyota 7
Red Bull 5
Sauber 3
Jordan 2

Coś mi się wydaje, że kilka zespołów wyłamie się z tego słynnego już "dżentelmeńskiego porozumienia", bo jakoś nie wyobrażam sobie, żeby np. w drugiej połowie sezonu walczący o mistrzostwo zespół Renault wstrzymał rozwój swojego bolidu po wyczerpaniu tego limitu.
Oczywiście francuska stajnia mogłaby później powiedzieć w przypadku przegranej z Ferrari, że Włosi wygrali dzięki większej ilości testów, ale to raczej nie pocieszyłoby pewnie władz Renault.
Zespoły, które będą miały niewielkie szanse na mistrzostwo, może i będą w stanie dostosować się do limitu, ale wątpię, aby ktokolwiek chciał przepuścić szansę na mistrzostwo w taki sposób.
W ogóle to słowa "dżentelmen" i "F1" nijak do siebie chyba nie pasują, przynajmniej w dzisiejszych czasach. Może w epoce Grahama Hilla było inaczej, ale teraz liczy się już tylko wygrana za wszelką cenę. Jak myślicie, kto pierwszy udowodni, że nie jest dżentelmenem, Dennis? Briatore? A może Sir Frank W.? :twisted:
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez zoon Pt kwi 15, 2005 19:22  

Zawierając takie porozumienie musieli wiedzieć co robią. Nie pierwszy rok ścigają się i testują, i wiedzą doskonale ile dni testowych wychodzi na sezon.
Czołowe zespoły pewnie w podobnym czasie osiągną te 30 dni i jeśli Ferrari przekroczy ten limit, to zrezygnują z porozumienia mówiąc, że mieli dobre chęci. A Ferrari na pewno przekroczy.
W sumie to porozumienie to chyba tylko część przepychanki pomiędzy FIA a pięcioma koncernami.
Avatar użytkownika
zoon
 
Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 21:08
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postprzez Ahmed Pt kwi 15, 2005 19:26  

Maraz, wiesz może ile ok. dni testowało już Ferrari? Wydaje mi sie, ze ok 15 lub nieco wiecej. Masz jakies informacje na ten temat?
na urlopie ;)
Avatar użytkownika
Ahmed
 
Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 21:11
Lokalizacja: Wągrowiec

Postprzez Poolek Pt kwi 15, 2005 19:28  

A czy możesz nam Maraz powiedzieć ile mniej więcej dni na testy wykorzystało Ferrari? Wiem, że są oni poza "kontraktem", ale ciekawi mnie za ile testów przekroczą limit 30 dni... Bo wątpie żeby tego nie zrobili.

EDIT: haha, Ahmed mnie ubiegł :mrgreen:
Avatar użytkownika
Poolek
 
Dołączył(a): Pn kwi 11, 2005 20:40
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mariusz Pt kwi 15, 2005 19:30  

Ja myślę, że pierwsi wyłamią się BARmani. Po sukcesach z roku ubiegłego teraz czeka ten zespół dużo pracy, a patrząc na dotychczasowe rezultaty to mają nad czym pracować.

Spotkałem się z taką opinią, że ostatnim dżentelmenem w F1 był Nigel Mansell. Nawet stonowany Damon Hill nie pozyskał sobie takiego tytułu u większości znawców ze światka F1.

Ciekawie, jak mijają testy ekipie Minardi...
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Maraz Pt kwi 15, 2005 19:34  

Ahmed napisał(a):Maraz, wiesz może ile ok. dni testowało już Ferrari? Wydaje mi sie, ze ok 15 lub nieco wiecej. Masz jakies informacje na ten temat?

Nie wiem ile dokładnie testowali w trakcie weekendów Grand Prix Australii i Malezji (musiałbym sprawdzić na zachodnich serwisach), a podczas pozostałych testów naliczyłem 12 dni. Jest więc pewnie tak jak mówisz, że mają na koncie około 15 dni.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez mateusz Pt kwi 15, 2005 19:48  

Umowa umową, ale o tytuł trzeba walczyć :D
Avatar użytkownika
mateusz
 
Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 22:34
Lokalizacja: Szczucin

Postprzez Ahmed Pt kwi 15, 2005 20:20  

Mariusz napisał(a):Spotkałem się z taką opinią, że ostatnim dżentelmenem w F1 był Nigel Mansell. Nawet stonowany Damon Hill nie pozyskał sobie takiego tytułu u większości znawców ze światka F1.


hmm a co z DC? Wg. mnie to on był, jest i mam nadzieje, że będzie "gentelmenem" (patrz np. kolizja z JV, a raczej wydarzenie po niej)
na urlopie ;)
Avatar użytkownika
Ahmed
 
Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 21:11
Lokalizacja: Wągrowiec

Postprzez gregoff So kwi 16, 2005 8:26  

Od początku było wiadomo że bez Ferrari taka umowa nie ma szans spełnić swoich założeń.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Mariusz So kwi 16, 2005 9:03  

Ahmed ja nie sądzę, aby Coulthard zasługiwał na takie miano. Owszem, postąpił bardzo honorowo po kolizji z Villeneuve'm w GP Bahrajnu w tym roku. Ale zdarzało się też, że nie dokońca postępował fair na torze - chociażby sytuacja z GP Belgii '98, kiedy to spowodował zderzenie z Schumacherem na 26 okrążeniu (Schumacher miał 37 sekund przewagi nad drugim zawodnikiemi i próbował zdublować Coultharda). Było ostro później w boksie ekipy McLaren, ale ostetecznie FIA nie ukarała nikogo sugerując, że to był tzw. racing accident. No i Schumi później nie wywalczył tytułu MŚ, bo zabrakło kilku punktów. Z drugiej strony sytuacja z GP Australii '98, kiedy to Szkot "pozwolił" wygrać Hakkinenowi. Bardzo dobre zachowanie ze strony Coultharda (biorąc pod uwagę umowę, jaka miała być zawarta pomiędzy tymi dwoma zawodnikami).

Poza tym celowo napisałem wcześniej, że "u większości znawców ze światka F1" Hill nie zdobył miana dżentelmena. To samo tyczy się Coultharda, choć cenię sobie tego zawodnika. Bardzo sympatyczny i utalentowany kierowca. Są na świecie ludzie, którzy dużo lepiej niż ja znają się na F1 i mają na ten temat więcej do powiedzenia.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Neuven So kwi 16, 2005 12:20  

Umowa umową, ale jest to tylko cześc przepychanki miedzy FIA i dziewiątką, a jeżli ten dziesiąty zespół przekroczy, no to zobaczymy chociaż ja myślę że jest 80% szans na to że zespoły które będą chcieć walczyc o mistrzostwo przekroczą limit wmawiając nam że kiedy Ferrari przekorczylo limit no to ich nie obowiązuje tez itd itp
Neuven
 

Postprzez Ave N kwi 17, 2005 18:51  

He,he. A mnie sie podobalo kiedy D.C. wystawil fakulca M.Schumacherowi przy okazji pewnej kolizji :lol: Uczynil to z wielka gracja,a nie jak jacys tam blokersi. Pod tym i nie tylko wzgledem D.C. nalezy do grona dżentelmenowcow :P
Avatar użytkownika
Ave
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 18:39
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez mazi6622 Cz kwi 21, 2005 22:40  

Co do DC to nie wiem czy pamiętacie ale sam DC powiedział że poszedł do JV bo chciał wiedzieć czy może z nim jeszcze po tej sytuacji lecieć jego prywatnym odrzutowcem gdzieś do Europy. Muszę powiedzieć że DC można zaliczyć do dżentelmenów. Ale nie o tym to forum więc co do testów to myśle że BAR,Renault, McLaren i Williams przkroczą te liczbę napewno i nie bedzie między nimi dużej różnicy. Ale zawsze póżniej można powiedzieć że umowa nie obowiązywała bo Ferrari sie nie zgodziło.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mazi6622
 
Dołączył(a): Wt kwi 19, 2005 10:21
Lokalizacja: Ostrzeszów

Postprzez Neuven Cz kwi 28, 2005 17:32  

No ładnie sie tu nas z DC zachowuje :lol:
Neuven
 

Postprzez Ahmed Cz kwi 28, 2005 19:10  

Tak jak napisałem już w komentarzu - coraz bardziej lubie DC :twisted:
na urlopie ;)
Avatar użytkownika
Ahmed
 
Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 21:11
Lokalizacja: Wągrowiec

Następna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron