GP Kanady 2018

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez Indy N cze 10, 2018 22:50  Re: GP Kanady 2018

bartoszcze napisał(a):
Michal2_F1 napisał(a):Wszystko jedno kto zawinił, sam pomysł wprowadzania celebrytów uważam za bardzo słaby, ale to Liberty, jeszcze zatęsknimy za Bernim w tych kwestiach. Szef Liberty marzy o glamurze, nie o ściganiu.

Bo jak Pele za czasów Berniego miał machać flagą i się zagapił, to nie był celebrytą.


Dzisiejsze Grand Prix jakieś wyjątkowo odmóżdżające musiało być bo co chwilę niezłe kwiatki wychodzą:

myślenie, że celebrytka sama decyduje kiedy machać flagą;

myślenie, że Di Resta i Valsecchi to jacyś ludzie z przypadku, nie mający pojęcia o ściganiu i że sami decydują jakie pytania zadawać;

myślenie, że Bernie nie uwielbiał celebrytów i glamour'u tak samo albo jeszcze bardziej niż Liberty.

Aż szkoda iść spać bo ciekawość zżera co jeszcze wymyślą :D
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Michal2_F1 N cze 10, 2018 23:03  Re: GP Kanady 2018

Wiadomo, że lubił i taki Pele też się przewinął i źle pomachał (abstrahując czy to jego wina czy nie), co nie znaczy, że to był dobry zwyczaj i należy go kontynuować i się z tego cieszyć. Liberty z pewnością od niego nie odbiega i kto wie co jeszcze tam wymyślą. Nawet Bernie nie wymyślił światełek z Heinekenem. Nadzieje związane z tą firmą, że będzie inaczej, coraz szybciej znikają.

https://www.pitpass.com/61823/F1-is-abo ... berty-boss
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez bartoszcze N cze 10, 2018 23:10  Re: GP Kanady 2018

Michal2_F1 napisał(a):Nadzieje związane z tą firmą, że będzie inaczej, coraz szybciej znikają.

Nie wiem kto miał na co nadzieje, ale akurat ciężko powiedzieć, że nie jest inaczej.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Indy N cze 10, 2018 23:15  Re: GP Kanady 2018

Michal2_F1 napisał(a):Wiadomo, że lubił i taki Pele też się przewinął i źle pomachał (abstrahując czy to jego wina czy nie), co nie znaczy, że to był dobry zwyczaj i należy go kontynuować i się z tego cieszyć. Liberty z pewnością od niego nie odbiega i kto wie co jeszcze tam wymyślą. Nawet Bernie nie wymyślił światełek z Heinekenem. Nadzieje związane z tą firmą, że będzie inaczej, coraz szybciej znikają.


Ja tam do celebrytów nic nie mam, nie przeszkadzają mi. Raczej na plus jak zobaczę jakąś znaną mi twarz (Serge Ibaka z NBA dzisiaj to fajna niespodzianka). Z flagą sprawę spieprzyli oficjele a ta dziewczyna z chorobą skóry nie miała nic do gadania.

Moje nadzieje raczej Liberty spełnia, dużo więcej fajnych materiałów w internecie (chociaż to się chyba zaczęło od umowy z Heinekenem, tak podejrzewam), pomysły z limitami budżetowymi też są spoko. Co do halo to chyba nie mieli nic do gadania. Wolę Liberty od Berniego z ostatnich lat.
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Michal2_F1 N cze 10, 2018 23:19  Re: GP Kanady 2018

Umowa z Heinekenem chyba była podpisana dwa lata temu w Kanadzie jeszcze za starych włądz. Co do materiałów internetowych nie ma porównania, jest gigantyczny postęp, natomiast realizacja TV i takie wypowiedzi jak szefa Liberty Media to już inna para kaloszy i w nich kontynuują złe praktyki poprzedników, chwilami nawet starają się ich przewyższyć.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez patgaw Pn cze 11, 2018 14:13  Re: GP Kanady 2018

bartoszcze napisał(a):
Michal2_F1 napisał(a):Wszystko jedno kto zawinił, sam pomysł wprowadzania celebrytów uważam za bardzo słaby, ale to Liberty, jeszcze zatęsknimy za Bernim w tych kwestiach. Szef Liberty marzy o glamurze, nie o ściganiu.

Bo jak Pele za czasów Berniego miał machać flagą i się zagapił, to nie był celebrytą.


Dlatego Kimi nie byl na prezentacji Pelego z pewnych ezgledow :-D
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez manieq Pn cze 11, 2018 15:38  Re: GP Kanady 2018

bartoszcze napisał(a):
Michal2_F1 napisał(a):Wszystko jedno kto zawinił, sam pomysł wprowadzania celebrytów uważam za bardzo słaby, ale to Liberty, jeszcze zatęsknimy za Bernim w tych kwestiach. Szef Liberty marzy o glamurze, nie o ściganiu.

Bo jak Pele za czasów Berniego miał machać flagą i się zagapił, to nie był celebrytą.

John Travolta jak wymachiwał batona też nie był celebrytą.
https://www.youtube.com/watch?v=j7ynUPZxpfI
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez Endrju Szopen Pn cze 11, 2018 16:10  Re: GP Kanady 2018

1/3 sezonu za nami, więc odfajkuję teraz kilka punktów, które wiemy w tym momencie. Wybaczcie, będą to istotne punkty, dlatego nie poruszę tematu Grid Girls lub celebrytów machających flagą :twisted: Do tego większość z tych rzeczy jest pewnie większości z Was dobrze znana, ale chciałem tak po krótce podsumować to w jednym miejscu. Zaklepuję sobie prawo do mylenia się w poniższych przemyśleniach, jestem tylko maluczkim człowiekiem.

*Biorąc pod uwagę gdybanie, Ferrari z Vettelem na czele z łatwością mogliby mieć w tym momencie pięć zwycięstw na siedem (no, może nawet i sześć, chociaż w Chinach Bottas z Mercedesem popisali się taktycznie dlatego to nie byłoby takie pewne) jeśli patrzeć na tempo i wyłączając z równania zdarzenia przypadkowe; natomiast Mercedes na talerzu miał właściwie dwa pewniaki (Australia i Hiszpania), z czego wszedł im jeden, ale karma przyszła w Azerbejdżanie i wyszli na swoje. Dodając do tego GP Kanady, gdzie do tej pory Mercedes był dominujący od 2014 jeśli chodzi o tempo i mamy obraz obecnej sytuacji i potencjalnej dalszej części sezonu, gdzie Mercedes może mieć problemy z równym nawiązaniem walki z Ferrari, oprócz pojedynczych przypadków. Nawet jeśli dostaną nową wersję silnika, bo 1) Ferrari miało nad nimi przewagę ze swoją starą jednostką 2) z tego co dowiedział się Ted Kravitz, ta nowa jednostka Mercedesa wcale takiej dużej różnicy miała nie wnieść.

*Dodatkowo, Hamilton nie dominuje nad Bottasem tak często jak moglibyśmy się tego spodziewać, oprócz pojedynczych przypadków. Ich średnia różnica w kwalifikacjach to 0.05s, a Lewis wygrywa "tylko" 4-3 w kwalach i wyścigach.

*Chciałbym napisać coś o Red Bullu, ale tutaj albo się trafi, albo nie. Bo mają naprawdę dobre auto i nawet mogliby się pokusić i walczenie o mistrza. Ale ich wszelkie przygody czy problemy techniczne zadają kłam takiemu założeniu. I weź tu bądź mądry.

*Renault już wyprzedziło McLarena w klasyfikacji generalnej; brytyjski zespół miał dużo szczęścia (i Alonso) w pierwszej części sezonu, ale nie zdziwię się, jeśli złapie się za nich jeszcze Force India oraz Haas i zakończą rok na siódmym miejscu. Do tego awaria, której uległ Fernando podczas GP Kanady już chyba adekwatnie pokazuje, że w kolaboracji McLaren-Honda nie było tylko jednego złoczyńcy (i chodzi mi tu bardziej o upasowanie wszystkiego w samochodzie, niźli o aerodynamikę).

*Gdzie jest Haas, się pytam? Świetny start sezonu, ale w tym momencie giną gdzieś w środku stawki, a do tego Grosjean bez punktów. Gdybanie - jeśli Romain zdobyłby taką samą ilość punktów co Kevin, a do tego dokończyliby wyścig w Australii, to zamiast okupować ósme miejsce, na spokojnie na piątym miejscu walcząć z Renault o czwarte. Natomiast w obecnej formie (GP Monako i Kanady) trudno im będzie walczyć nawet z Force India, które ma czkawkę po 2017.

*Aczkolwiek FI ową czkawkę ma dużo mniejszą niż się zapowiadało.

*A do tego Renault jest najbardziej konsekwentym zespołem spoza Wielkiej Trójki jeśli chodzi o punktowanie i chyba ich kilkuletni plan wspinania się w stawce zbiera niezłe owoce i przy utrzymaniu takiego tempa możemy spodziewać się zdobycia pierwszego podium przez Hulkenberga w 2019 roku.

*Dlatego też - podsumowując cztery powyższe punkty - Renault do końca sezonu może bezpiecznie zbierać punkciki na czwarym miejscu, a za nimi bić się będą McLaren, Force India, Toro Rosso i Haas (z większym wskazaniem na Force India i Haasa).

*Jest kilku wyróżniających się panów w stawce, którzy definitywnie w większości przypadków dominują w zespole: Alonso (kwal: 7-0, wyś: 5-2), Vettel (kwal: 6-1, wyś: 5-2), Hulkenberg (kwal: 5-2, wyś: 5-2), Ocon (kwal: 5-2, wyś: 4-3), Magnussen (kwal: 5-1, wyś: 5-2) i Leclerc (kwal: 5-2, wyś: 4-3). I w sumie jak po Alonso czy Vettelu tego można było się spodziewać, tak reszta imponuje mi jeszcze bardziej.
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Michal2_F1 Pn cze 11, 2018 16:59  Re: GP Kanady 2018

Konkurencyjność Ferrari i Mercedesa jest w tym roku odwrócona. w 2017 Merc nie pozostawił Ferrari złudzeń w Baku i Kanadzie, z kolei w Australii i Hiszpanii lepiej prezentowali się zespół z Maranello, a w 2018 odbiegali tempem. Różnicę robi lepszy silnik, na którym czerwoni trochę tracili w poprzednim sezonie, i wydłużony rozstaw osi, dzięki czemu Scuderia nie miała już takiej przewagi w Monako i Red Bull staje się wielkim faworytem na wolnych torach jak Singapur czy Hungaro.

Nie zapominajmy też, że Mercedes mógł wygrać w Bahrajnie i Chinach.

Co do reszty mam podobne opinie, może poza Haasem bo to wciąż mocna ekipa (P5 w Bahrajnie, zdominowali środek stawki w Hiszpanii, a Grosjean oscylował się w granicach Hulka/Ocona w treningach, wyraźnie przed Magnussenem). Na torach, gdzie aero odgrywa większą rolę spodziewają się przyspieszyć.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Poprzednia strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron