Czy tytuł Kimiego należy "przelożyc" na kolejny se

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez Spielberg Pt lip 15, 2005 16:34  

W napisał(a):Szturm z "delfinkami" to chwyt ponieżej pasa. Tor to tor. Na torze nie można Raikkonenowi nic zarzucić. Alfons jest na topie, więc prędzej, czy później paparazzi wykryją go w jakiejś wstydliwej sytuacji... Rolling Eyes


No a dla mnie chwytem poniżej pasa jest szturm z zachowaniem na podium. Rozumiemy się? Chodzi mi o to, żeby teraz się nie czepiać zachowań Alfonsa spoza wyścigu, spoza rywalizacji. Kiedy mówimy o zachowaniu na podium czy zabawie z delfinkami mówimy o kierowcy, jako człowieku. A MŚ nie musi być dobrym człowiekiem, ma być profesjonalnym i szybkim zawodnikiem.
1974 Emerson Fittipaldi;
1976 James Hunt;
1984 Niki Lauda;
1985-1986, 1989 Alain Prost;
1988, 1990-1991 Ayrton Senna da Silva;
1998-1999 Mika Hakkinen;
2008 Lewis Hamilton
...
Avatar użytkownika
Spielberg
 
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 12:16
Lokalizacja: Danzig

Postprzez W Pt lip 15, 2005 17:54  

Spielberg napisał(a):Chodzi mi o to, żeby teraz się nie czepiać zachowań Alfonsa spoza wyścigu, spoza rywalizacji.

:lol:
Jeszcze nie widziałem, żeby relację z któregokolwiek GP przerywano po dojechaniu ostatniego zawodnika do mety. Zachowanie na podium to zachowanie publiczne - oglądane przez kilkadziesiąt tysięcy ludzi na torze i kilkaset tysięcy przed telewizorami. Przygoda z delfinkiem była przygodą prywatną, na której ktoś zarobił, ponieważ zrobił takie, a nie inne zdjęcia. Według mnie to zasadnicza różnica.
Spielberg napisał(a): A MŚ nie musi być dobrym człowiekiem, ma być profesjonalnym i szybkim zawodnikiem.

Po opuszczeniu samochou to Alfons profesjonalny nie jest.

Miało być o Kimim, a wdałem się w dysputy o Byczku.
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez Ahmed Pt wrz 16, 2005 10:50  

Odświeżam ten temat, bo w sumie sprawa tytułu jest już rozstrzygnieta :(

Patrząc na cały sezon musze powiedzieć, że Ferdynandowi nalezy się ten tytuł. Ale gdyby popatrzeć na sezon z perspektywy pojedynczych wyscigow to Kimas wywarł na mnie o wiele lepsze wrażenie. Może w 2006 się uda... Patrząc tylko na jego umiejętności to jestem tego prawie pewien, ale dokładając do nich jeszcze bolid moje przekonanie o tym nie jest już takie pewne.
na urlopie ;)
Avatar użytkownika
Ahmed
 
Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 21:11
Lokalizacja: Wągrowiec

Postprzez Pieczar Pt wrz 16, 2005 11:38  

Ahmed napisał(a):Kimas wywarł na mnie o wiele lepsze wrażenie

Na mnie też - praktycznie od GP San Marino walczył cały czas o zwycięstwa, których miałby o wiele więcej, gdyby nie awarie. Ponieważ Mclaren w pierwszych 3 wyścigach nie był jeszcze tak dobry jak Renault, Alonso zrobił dużą przewagę nad Kimasem i w zasadzie przez cały sezon starał się ją tylko utrzymać. Kimi walczył w każdym wyścigu, żeby tylko choć trochę tą przewagę zmniejszyć. Niestety wszystko tak się potoczyło, że od tamtego wyścigu (GP San Marino) przewaga Alonso nad Raikkonenem ani razu nie spadła poniżej 20 punktów :? Kimas w dużej mierze za przegraną w tym sezonie może podziękować swojemu zespołowi.

Ahmed napisał(a):Patrząc tylko na jego umiejętności to jestem tego prawie pewien, ale dokładając do nich jeszcze bolid moje przekonanie o tym nie jest już takie pewne.

Dokładnie. Jeżeli tylko Mclaren będzie taki szybki jak obecnie i poprawią jeszcze niezawodność, to najprawdopobodniej to właśnie Kimi będzie mistrzem 2006. Jeżeli nie, to niech ucieka do Ferrari :?
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Ahmed Pt wrz 16, 2005 12:04  

Jednak jak pokazuje ten sezon Ferrari nie jest gwarantem zwycięstwa. Nie patrzac na poczatek sezonu to BAR wydaje sie niezlym rozwiazaniem problemow Maka i to rozwiazanie bym juz akceptował. Choć i tak musiał bym się przyzwyczaić :) Może powtwórka z Saubera 2001 :roll:

Jednak wolałbym aby został w Maku razem z Mentosem.

Panowie i oby czesciej takie widoki :)

Obrazek
na urlopie ;)
Avatar użytkownika
Ahmed
 
Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 21:11
Lokalizacja: Wągrowiec

Postprzez slipstream Pt wrz 16, 2005 12:14  

Ahmed napisał(a):Panowie i oby czesciej takie widoki Smile


Nie takie Ahmed, tylko odbicie w pionie :mrgreen: :mrgreen: - wtedy Montoya bedzie po prawicy Kimasa
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Ahmed Pt wrz 16, 2005 12:45  

ehhhh slipstream nikt tego nie mial zauwazyc :)

a dubletu jeszcze nie było :evil:
na urlopie ;)
Avatar użytkownika
Ahmed
 
Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 21:11
Lokalizacja: Wągrowiec

Postprzez KIU Pt wrz 16, 2005 14:17  

NIE JESZCZE NIE ALONSO ZAPOZNA SIE Z BANDA A KIMI SIE Z NIA POKŁUCIŁ WIEC KIMI WYGRA 3GP A ALONSO NIE DOJEDZIE NA ZADNYM :)
Avatar użytkownika
KIU
 
Dołączył(a): Śr lip 06, 2005 22:40
Lokalizacja: Poznan

Postprzez SPIDER Pt wrz 16, 2005 15:16  

Ahmed napisał(a):Patrząc tylko na jego umiejętności to jestem tego prawie pewien, ale dokładając do nich jeszcze bolid

I będzie coś podobnego jak sezon 2004 - czyli Schumi&Ferrari.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez chmiel Pt wrz 16, 2005 16:05  

Pieczar napisał(a):Jeżeli tylko Mclaren będzie taki szybki jak obecnie i poprawią jeszcze niezawodność, to najprawdopobodniej to właśnie Kimi będzie mistrzem 2006.


Jeżeli McLaren poprawi niezawodność i będzie szybki jak teraz to Kimi ma tytuł na 100% :D
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Bart Pt wrz 16, 2005 18:31  

chmiel napisał(a):Jeżeli McLaren poprawi niezawodność

W to nie wątpię, ale........
chmiel napisał(a):będzie szybki jak teraz

......to jest raczej nierealne, bo w przyszłym roku motorki bdą mieć o 2 cylindry mniej, więc utrata mocy będzie pokaźna. Wiem, że to tylko taka nieścisłość z Twojej strony chmiel.
Avatar użytkownika
Bart
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 20:45
Lokalizacja: Kąśna Dolna/Kraków
GG: 1284088

Postprzez SPIDER Pt wrz 16, 2005 19:03  

Bart napisał(a):to jest raczej nierealne

Zwróć na jedną rzecz uwagę Bart. Najpierw trzeba się zastanowić, jak na mocy zyskają (lub stracą) pozostałe teamy: Ferrari, Renault itd. Może Maki będą cały czas na szczycie, a może będą styłu. Ale tym będziemy się martwić w sezonie 2006.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez chmiel Pt wrz 16, 2005 19:23  

Bart napisał(a):Wiem, że to tylko taka nieścisłość z Twojej strony chmiel.


No właśnie chodziło o to, że będą tacy szybcy w stosunku do innych teamów, jak teraz. Pozdro
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez W Pn wrz 19, 2005 15:09  

Bart napisał(a):......to jest raczej nierealne, bo w przyszłym roku motorki będą mieć o 2 cylindry mniej, więc utrata mocy będzie pokaźna. Wiem, że to tylko taka nieścisłość z Twojej strony chmiel.

Czy będzie aż tak źle...?
Już teraz Toyota pokazuje, że nie będzie aż tak wolna ze swoim V8. :roll:
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez gregoff N wrz 25, 2005 14:42  

http://www.f1racing.net/en/news.php?newsID=99304

Podobna ta oferta od Ferrari została już zaklepana i Kimi będzie jeżdzil dla Ferrari. Wiadomość już na pół oficjalna 8)
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości