Williams z Cosworthem - i kto w nim?

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez JB Śr lip 27, 2005 20:27  Williams z Cosworthem - i kto w nim?

Ciekawie bedzie się działo w Williamsie. Szczerze wątpię w mozliwosc osiągnięcia sukcesu przez ten team, ale bardziej interesuje mnie rozegranie sprawy Jensona przez BAR. Czy ktos się orientuje - czy on podpisał z FW jakąs umowę w zeszłym roku, że od sezonu 2006 przechodzi do Williamsa?

Na jego miejscu trzymałbym się BAR Hondy, a facet jest naprawdę zdolny.. jedyny zawodnik który goni, a jesli ktoś pamięta Monte Carlo 2004 to przyzna mi rację.. w Niemczech ośmieszył SZU, oby tak dalej :D

pozdrawiam!
JB
 

Postprzez slipstream Śr lip 27, 2005 21:05  

jak zdobedzie mniej niż 75% punktów lidera mistrzostw...

Ale BAR chce go odkupić za kase i Davidsona - co uważam byłoby sensowne skoro Frank traci darmowe ponoć silniki Lexusa
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez gregoff Śr lip 27, 2005 22:10  

slipstream napisał(a):Ale BAR chce go odkupić za kase i Davidsona - co uważam byłoby sensowne skoro Frank traci darmowe ponoć silniki Lexusa


A ja czytałem, żę BAR nie ma zamiaru się mieszać w sprawy Buttona i Williamsa. Mają to sami załatwić między sobą. Dla mnie cała sytuacja jest bezsensu, Button sam jest sobie winny. BAR przy wsparciu Hondy będzie miało konkurencyjny samochód w przyszłym sezonie. Williams tego nie gwarantuje :cry:
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Ave Cz lip 28, 2005 7:45  

Licze na udany powrot Coswortha do czolowki F1- ten wybor to jedyne sensowne rozwiazanie. Pozostaje rzecz najwazniejsza: odpowiednia konstrukcja bolidu. Webber pozostaje niezagrozony. Gdzie bedzie Button? On sam nawet o tym nie wie :roll:
Avatar użytkownika
Ave
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 18:39
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez slipstream Cz lip 28, 2005 8:58  

Ciekawe tylko jak sie zachowa Frank gdy okaże się że Cosworthy należą do top czołówki - bo ma to byc tylko przejściowe rozwiazanie do Lexusa
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Majster Cz lip 28, 2005 9:35  

hmmm ja bym chętnie zobaczył Buttona i Webbera w Williamsie w przyszłym roku :P Ciekawe czy zmienią się barwy Williamsa?? Mclaren bodajrze zmienił jak przeszedł na Mercedesa.
Avatar użytkownika
Majster
 
Dołączył(a): Pt cze 03, 2005 16:28
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez slipstream Cz lip 28, 2005 9:42  

McLaren zmienił jak odszedł MARLBORO (bo chyba rok ze starym malowaniem z silnikami Merca jeździli), aczkolwiek tonację Niebiesko-białą Williamsa narzuciło BMW - wszystko zależy teraz jacy sponsorzy odejdą a jacy zostaną (o ile się nie myle HP też jest biało-niebieskie)
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez falconf1 Cz lip 28, 2005 11:13  

Myślę, że w Williamsie będzią jeździli Button i Webber, Heidfeld przejdzie do BMW. A odnośnie tego malowania to ciekawa sprawa, ale myślę, że BMW wejdzie z nowymi barwami a Williamsy pozostaną takie jak są.
Cuore Sportivo
Avatar użytkownika
falconf1
 
Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mariusz Cz lip 28, 2005 13:08  

Ave napisał(a):Licze na udany powrot Coswortha do czolowki F1- ten wybor to jedyne sensowne rozwiazanie.


Też mam taką nadzieję i podzielam Twój pogląd.

slipstream napisał(a):McLaren zmienił jak odszedł MARLBORO (bo chyba rok ze starym malowaniem z silnikami Merca jeździli), aczkolwiek tonację Niebiesko-białą Williamsa narzuciło BMW - wszystko zależy teraz jacy sponsorzy odejdą a jacy zostaną (o ile się nie myle HP też jest biało-niebieskie)


Przez wiele lat Mclaren jeździł w barwach biało-czerwonych, jako że głównym sponsorem był koncern Phlip Morris, reklamujący swój produkt Marlboro. Tak było do 1996 roku. Jeszcze w pierwszym sezonie swoich startów po opuszczeniu zespołu Williams-Renault David Coulthard (tam spędził 3 lata, początkowo był testerem, po śmierci Artona Senny zastąpił jego miejsce w zespole) nosił biało-czerwony kombinezon z logo m.in. Marlboro i (chyba) Shell. Wtedy Mclareny napędzane były już silnikami Mercedesa. W 1997 roku początkowo bolidy McLarena były pomarańczowe, ale na GP Australii i kolejne eliminacje startowały już jako "srebrne strzały" w barwach z reklamami West i Mobil. tak jest do dziś. Kwestia malowania pojazdów McLaren była już jednak poruszana na forum, więc się nie będę rozpisywał o tym ponownie. Wracając do zasadniczego zagadnienia, obecne barwy Williamsa to przede wszystkim zasługa BMW, HP i Allianz. Teraz BMW sie wycofa, HP też ma zmniejszyć podobno wkład to pewnie zmiany bedą i w barwach na samochodach Williams. Oby tylko nie takie, jakie widzieliśmy w 1998-1999 roku, bo to mi się nie podobało.

falconf1 napisał(a):Myślę, że w Williamsie będzią jeździli Button i Webber, Heidfeld przejdzie do BMW.

To było by bardzo dobre rozwiązanie: Webber i Button. Nie byłoby chyba wyraźnego lidera w zespole i to mogłoby zwiększać rywalizację i pobudzać ich do walki na torze, coś jak Ralf Schumacher i Juan Pablo Montoya do niedawna... A Quick Nick pewnie prejdzie do BMW, bo niemcy bedą zapewne dążyć do tego, by w ich zespole był kierowca z niemieckim paszportem. A Nick ma talent i doświadczenie.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Pieczar Cz lip 28, 2005 15:59  

Williams mógłby powrócić do starych żółto-niebieskich barw, jakoś wtedy mi się najbardziej podobał :mrgreen:

falconf1 napisał(a):Myślę, że w Williamsie będzią jeździli Button i Webber

Ciężka sprawa z tym Buttonem - cytat ze światF1:
Jenson Button stwierdził po raz kolejny, że chce pozostać z zespołem BAR Honda w przyszłym sezonie, ponieważ daje mu to najlepszą okazję spełnienia swojego marzenia zostania Mistrzem Świata F1.

Dla magazynu Autosport Button powiedział: „Rozumiem sytuację Williamsa, ale Frank musi również zrozumieć moją. Żeby być konkurencyjnym w przyszłym roku, każdy zespół musi być z producentem, który jest w pełni zaangażowany [w Formułę 1]. Sytuacja w Williamsie zmieniła się znacznie od ostatniego roku. Kariera kierowców wyścigowych jest krótka, więc trzeba wykorzystać ją w najlepszy możliwy sposób.”
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez gregoff Cz lip 28, 2005 19:19  

Button nie chce do Williamsa (nie dziwię sie mu :wink: ) ale czy "żelażny" Frank go puści do BAR-u, coś mi się nie chce w to wierzyć :mrgreen:
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Bart Cz lip 28, 2005 19:20  

Mam tylko nadzieję, że znowu nie rozgorzeje "Buttongate", bo to może tylko zrobić gorzej zawodnikowi. A Williams? Gdyby odszedł Heidfeld, a nie przyszedł Button, to mogą otrzymać Davidsona albo szukać kogoś innego. A współpraca z Coswothem na przyszły sezon to wg mnie bardzo dobre rozwiązanie.
Avatar użytkownika
Bart
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 20:45
Lokalizacja: Kąśna Dolna/Kraków
GG: 1284088

Postprzez slipstream Cz lip 28, 2005 19:23  

A jesli Button w Williamsie to Davidson może w końcu w BARze :mrgreen:
Webber prawdę mówiąc nie miał okazji pokazać na co go stać w Willaimsie, a Heidfelda (jako rodowitego niemca) napewno (a przynajmniej tak obstawiam) weźmie BMW które napewno bedzie chciało mieć jakiegoś rodaka w swoim zespole.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Pieczar Cz lip 28, 2005 22:17  

Bart napisał(a):Mam tylko nadzieję, że znowu nie rozgorzeje "Buttongate"

No to wtedy trzeba będzie zwołać kolejną komisję śledczą :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Majster Pt lip 29, 2005 19:23  

A ja chce aby Williams miał dalej swoje barwy takie jak teraz. Podoba mi się i tyle piękny bolid wszczególnosci te kły morsa których już nie ma :/ .A co do Buttona... Do Williamsa!!!!!!!
Avatar użytkownika
Majster
 
Dołączył(a): Pt cze 03, 2005 16:28
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości