GP Wielkiej Brytanii 2018

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez baron N lip 08, 2018 15:53  Re: GP Wielkiej Brytanii 2018

Hamilton spokojnie mógł wygrać. Miał świetne tempo i regularnie niwelował stratę do Vettela po wyprzedzeniu "maruderów". No ale cóż, takie są wyścigi. Kimi przedobrzył i skończyło się jak skończyło.

I tak Hamilton powinien być zadowolony z tego P2 po tak kosztownym incydencie. Na jego szczęście SC namieszał w stawce.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez bartoszcze N lip 08, 2018 15:54  Re: GP Wielkiej Brytanii 2018

Simi napisał(a):Czy Hamilton byłby w stanie pokonać Vettela, gdyby nie Raikkonen?

Gdyby mercedesy nie przyblokowały na starcie lepiej startującego Raikkonena, to Hamilton mógłby się znaleźć za dwójką Ferrari. I Ferrari chyba miało lepsze tempo, dla Mercedesa mogło być za ciepło.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez konchma N lip 08, 2018 15:56  Re: GP Wielkiej Brytanii 2018

Nie dał Martinowi wywiadu!!
Zaraz po wiścigu wołał go a on podszedł w długą.
Seb i Kimi dali.
Ostatnio edytowano N lip 08, 2018 16:01 przez konchma, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
konchma
 
Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 18:01

Postprzez Pauree N lip 08, 2018 15:58  Re: GP Wielkiej Brytanii 2018

Ale już nadrabia... :)

Panowie: są gdzieś statystyki, ile kibiców było na poszczególnych wyścigach, ilu wykupiło bilety? Tak żeby sprawdzić, gdzie przychodzi najwięcej kibiców w sezonie?
Zanim rzucisz się komuś do gardła w obronie swoich racji, zastanów się czy zrobiłbyś to samo w realu... Na pewno byś tego nie zrobił - więc dlaczego chcesz robić to w internecie?
Avatar użytkownika
Pauree
 
Dołączył(a): Pn sty 01, 2018 12:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Simi N lip 08, 2018 16:00  Re: GP Wielkiej Brytanii 2018

Ja tam się nie dziwię. Może tak czy siak by nie wygrał, a może jednak by mu się udało. Tak czy inaczej, nie z własnej winy nie miał właściwie szans powalczyć, bo od początku jego wyścig był po prostu swoistym "recovery drive". Oczywiście, i tak dobrze dla niego, że dojechał drugi, ale Raikkonen pozbawił go potencjalnej wygranej (jednak wprowadzili te Team Orders? :evil: ), a co najważniejsze - szansy do walki, a wyobrażam sobie, że dla kierowcy to najgorsze co może być.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez mariusz0608 N lip 08, 2018 16:04  Re: GP Wielkiej Brytanii 2018

BOT w tym wyścigu to jednak porażka.
mariusz0608
 
Dołączył(a): Pn sty 18, 2016 18:56

Postprzez Michal2_F1 N lip 08, 2018 16:05  Re: GP Wielkiej Brytanii 2018

Mógł lepiej wystartować, na samym starcie stracił Kimi dwa miejsca.

Sugerowanie nieczystej gry ze strony Ferrari, opuszczanie wywiadów, bardzo mały Lewisek. Gość wyszedł z P20 na P2 i płacze, co ma powiedzieć taki Hulkenberg.

FERRARI 1-3, piękny manewr Seba na Bottasie i świetna walka Maxa z Kimim. Grosjean niestety wrócił do formy z tego sezonu, Ericsson też musiał przypomnieć o swoim talencie.

mariusz0608 napisał(a):BOT w tym wyścigu to jednak porażka.

Nie miał opon. Znowu Mercedes zawalił strategię.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez bartoszcze N lip 08, 2018 16:06  Re: GP Wielkiej Brytanii 2018

Pauree napisał(a):Panowie: są gdzieś statystyki, ile kibiców było na poszczególnych wyścigach, ilu wykupiło bilety? Tak żeby sprawdzić, gdzie przychodzi najwięcej kibiców w sezonie?

Zajrzyj na cyrkf1.pl.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez IceMan11 N lip 08, 2018 16:06  Re: GP Wielkiej Brytanii 2018

Ja uważam, że to jednak Mercedes był dużo mocniejszy. VSC lub SC i znowu Bottas na P1... Myślałem, że mnie krew zaleje. Świetny manewr Sebastiana. Świetnie Lewis, ale ten znowu przez radio tylko marudzi. Jak nie jedzie 10s z przodu to tylko jego radio jest aktywne. Tak czy siak brawo. Raikkonen zawalił sobie wyścig, no i Max objechał go jak szczyla w tym kontrataku. Mimo wszystko Mercedes był tu szybszy. Spójrzcie na czasy Lewisa na mediumach. On odjechałby w siną dal gdyby nie start. Co ciekawe, tempo Bottasa za softach pod koniec stintu było lepsze, ale to pewnie przez zmieniony bieżnik.
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez Europejczyk N lip 08, 2018 16:09  Re: GP Wielkiej Brytanii 2018

Trochę się zawiodłem ba Bottasie... Spoko, Vettel go wyprzedził... ale miałem nadzieję, że utrzyma to drugie miejsce (Lewis by go na koniec przepuścił), ale żeby spaść poza podium... Szkoda
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez IceMan11 N lip 08, 2018 16:12  Re: GP Wielkiej Brytanii 2018

Europejczyk napisał(a):Trochę się zawiodłem ba Bottasie... Spoko, Vettel go wyprzedził... ale miałem nadzieję, że utrzyma to drugie miejsce (Lewis by go na koniec przepuścił), ale żeby spaść poza podium... Szkoda
Uważam, że Bottas nie ogarnął tematu żółtej flagi w S1. Znaczy się zwolnił, bo była żółta, ale Lewis był sprytniejszy i jak tylko poszła zielona flaga to ten przypuścił atak.
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez sneer N lip 08, 2018 16:15  Re: GP Wielkiej Brytanii 2018

Grosjean jak zwykle w formie. Co on jeszcze robi w F1 to nie wiem. :D :D :D :D
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Pauree N lip 08, 2018 16:29  Re: GP Wielkiej Brytanii 2018

sneer napisał(a):Grosjean jak zwykle w formie. Co on jeszcze robi w F1 to nie wiem. :D :D :D :D

Formę szlifuje :-)
Zanim rzucisz się komuś do gardła w obronie swoich racji, zastanów się czy zrobiłbyś to samo w realu... Na pewno byś tego nie zrobił - więc dlaczego chcesz robić to w internecie?
Avatar użytkownika
Pauree
 
Dołączył(a): Pn sty 01, 2018 12:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez sneer N lip 08, 2018 16:33  Re: GP Wielkiej Brytanii 2018

Pauree napisał(a):Formę szlifuje :-)


A powinien szlifować podłogi w ramach nowego zawodu :)
Ostatnio edytowano N lip 08, 2018 17:02 przez sneer, łącznie edytowano 1 raz
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez slipstream N lip 08, 2018 16:48  Re: GP Wielkiej Brytanii 2018

Gdyby to czy byłby... Przypominajmy że to Lewis zawalił na samym początku start znajdując się potem w takiej okoliczności, więc mimo wszystko odrobinę pretensji powinien mieć do siebie. A potem cóż, trochę widać było że Lewis odrobinę pękł po wyścigu, ale też dlatego że za dużą presję na siebie nakładał na to GP, no i kiedy po latach wygranych przyszła porażka zrobiło się nazbyt emocjonalnie.

Tak więc w gierkach emocjonalnych wydaje się że piłeczka jest po stronie Ferrari na ten moment.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość