Tory wyścigowe

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez W Wt cze 21, 2005 9:10  

Dziwi mnie wasza niechęć do Bahrajnu... To przecież tor na pustyni...
Co mieli zrobić...?
Mieli zostawić piasek wkoło toru...?
Trawę musza podlewać chyba przez całą noc, o ile nie rozkładają jej przed samym wyścigiem. Betonowe wybiegi, które Wam się tak nie podobają, nie są takie tragiczne. Bahrajn wybacza dzięki nim wiele błędów kierowcy. Wyjechanie poza tor na zakręcie nie oznacza końca wyścigu.

Bahrajn mi się bardzo podoba.
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez Pieczar Wt cze 21, 2005 14:50  

ylid napisał(a):Hungaroring dopiero na 11 miejscu z 8 głosami - hmm, czemu inni go nie lubią tak bardzo jak ja ?? Ciekawe.


Hmm pewnie dlatego że wyścigi tam raczej nie należą do ciekawych. Właśnie dlatego że tor jest taki kręty.
ylid napisał(a):gdyby jeszcze prosta startowa była trochę krótsza - byłby ideałem.

Gdyby prosta startowa była jeszcze krótsza to ja sobie nie wyobrażam wyścigu na nim. Dobrze że niedawno ją przedłużyli, bo tak naprawdę to jest jedyne miejsce do wyprzedzania.
Ja mam jakoś sentyment do starych torów: Spa, Silverstone, Monza, Monaco, stare Hockenheim. Na tych torach jest "zapisana" cała historia F1. Jeszcze przydała by się do tego północna pętla Nurburgring - ale niestety jest zbyt niebezpieczna :(.
Niestety jeszcze pare lat i wyścigów już nie będzie na tych torach - zakaz reklam papierosów - i pozostanie nam oglądać wyścigi na torach made in Tilke. Plusem tych torów jest chociaż to, że tam się coś dzieje, często dochodzi do wyprzedzania, ale mógłby powstać jakiś tor, zrobiony przez kogoś innego. Każdy tor zrobiony przez pana Tilke charakteryzuje się długą prostą i ostrym nawrtoem na końcu. Powoli staje się to nudne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez ylid Wt cze 21, 2005 17:10  

Pieczar napisał(a):Ja mam jakoś sentyment do starych torów

Tak, stare tory mają "duszę" jak Stradivariusy, bo były tworzone przez ludzi, którzy nie byli skrępowani przepisami BHP i zaleceniami FIA, nie musieli się liczyć ze sponsorami, itd., itp. Tor miał być miejscem widowiska i tak był projektowany, jak arena dla gladiatorów. Teraz wszystko sie pozmieniało i taki tor jak w Spa, czy Imola sprzed '94 nie zostałby odebrany do użytku prze FIA. A przecież stare tory i tak musiały przejść modernizację, a mimo to niektóre z nich odpadły/odpadną z kalendarza. Nowe są takie "sterylne", takie "czyste" jak od linijki, mnóstwo miejsca, mnóstwo możliwości - są doskonałe technicznie. Ale czuje się że to już nie to samo. A wracając do Hungaroringu pamiętam jak kiedyś Damon Hill ('97 rok) siedząc za sterami Arrowsa płynął po zakrętach i tylko dlatego że Villeneuve siedział w Williamsie był w stanie go wyprzedzić. Jak sam mówił po wyscigu jechał jakiś czas za Damonem i podziwiał jak płynnie jedzie, z zakrętu w zakręt, z zakrętu w zakręt. Potem się ocknął i go wyprzedził - Hill miał tylko 9 sek straty, i gdyby miał lepszy samochód... no ale nie miał i zajął drugie miejsce. Dlatego ten tor tak mi się podoba tak prawie nie ma gdzie wyprzedzić, trzeba jechać bardzo miękko, bardzo płynnie żeby równie płynnie wyprzedzić, opóźnienie hamowania i wepchnięcie się komuś z boku jest zbyt ryzykowne. Piekny tor, zawsze czekam na ten jeden wyścig w sezonie.
Avatar użytkownika
ylid
 
Dołączył(a): Śr cze 15, 2005 9:11
Lokalizacja: Srebrne Miasto

Postprzez Damos Śr cze 22, 2005 7:57  

Pieczar napisał(a):Każdy tor zrobiony przez pana Tilke charakteryzuje się długą prostą i ostrym nawrtoem na końcu. Powoli staje się to nudne
Ostry zakret po prostej to sposob na zwolnienie bolidow. W Indianalopis mamy lagodny luk pokonywany z duza predkoscia i... skandal :)
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Bart Śr cze 22, 2005 14:04  

Damos napisał(a):W Indianalopis mamy lagodny luk pokonywany z duza predkoscia i... skandal

Ale to już nie sprawka pana Tilke.
Avatar użytkownika
Bart
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 20:45
Lokalizacja: Kąśna Dolna/Kraków
GG: 1284088

Postprzez gregoff Śr cze 22, 2005 14:40  

No i dlatego SKANDAL :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Bart Śr cze 22, 2005 18:36  

gregoff napisał(a):No i dlatego SKANDAL

Hehehe! Jednak to jest zbyt poważna sprawa, aby ją bagatelizować, ale troszkę ironii nie zaszkodzi. Pomyśleć, że taki skandal odciśnie piętno na F1, być może ją zniszczy, ale to już inna historia.
Avatar użytkownika
Bart
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 20:45
Lokalizacja: Kąśna Dolna/Kraków
GG: 1284088

Postprzez gregoff Śr cze 22, 2005 20:46  

No ja nie widzę już innej drogi dla F1 jak jej zakończenie :cry: Smutne ale prawdziwe :cry:
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez ylid Śr cze 22, 2005 21:30  

gregoff napisał(a):No ja nie widzę już innej drogi dla F1 jak jej zakończenie

Nie no, nie tak od razu. Pewnie o tym myśleli, chociaż teraz to już niewiele tylko trzeba, żeby wypięto się na FIA, i stworzono własny serial wyścigowy - zasady kwalifikacji i wyścigu optymalizowane dla widowiska, tanie licencje dla TV, bilety w rozsądnej cenie. Kierowcy sie znajdą, torów nie brakuje. Wystarczy tylko impuls - kto wie może sam Berni skrzesa iskrę ??? A wtedy powróci dawna F1 tylko będzie się pewnie inaczej nazywać. Ale nazwa nie będzie już tak isotna.
Avatar użytkownika
ylid
 
Dołączył(a): Śr cze 15, 2005 9:11
Lokalizacja: Srebrne Miasto

Postprzez gregoff Cz cze 23, 2005 11:36  

No zobaczymy, ale to już nie będzie F1 :cry:
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Fonsitos N lip 17, 2005 17:04  

Monza, Hockenheim, Catalunya i Spa. Mozna i Hockenheim za predkość, Catalunya bo najlepiej mi sie kojarzy (tor testowy McL) i Spa - przez Hakkinena.
Fonsitos
 

Postprzez slipstream N lip 17, 2005 19:33  

Spa, Silverstone, Monza, a z gier to zawsze lubiałem ścigać się w Jerez (sam zresztą nie wiem dlaczego).

Zgodzę sie z Yildem, nazwa nioe będzie istotna i nie bedą przenosić sie do takich wyjałowionych miejsc jak Bahrain czy reszta her.Hermana tylko dlatego że Panu Berniemu E. nie podoba się to że w tym miejscu nie można reklamować tego czy innego.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez PABLO Pn lip 18, 2005 12:55  

Ulubiony tor wyścigowy :?:

- Spa Francorchamps i Monte Carlo. :D
PABLO
 

Postprzez SPIDER So sie 06, 2005 11:32  

Hmmm.
Moje ulubione tory to: Monte Carlo, Spa Francorchamps i Szanghaj.
Monte Carlo - jest w F1 od początku. GP jest tam najlepsze.
Spa Francorchamps - lubię go m.in. za zakręty Eau Rouge i La Suorce. ale poza tym cały tor robi ogromnie wrażenie.
Szanghaj - te dwie długie długie proste robią wrażenie. Ale tor jest w ogółe fajny.

Podoba mi się też tor w Bahrajnie. Jego projektanci zostali postawieni przed trudnym zadaniem i zrobili. Mamy w kalendarzu tor na pustyni.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez slipstream So sie 06, 2005 11:52  

Ja tam jeszcze lubię Suzukę - o której sam nie wiem czemu zapomniałem, a ma chyba najbardziej klasyczne "eski" - i ten nawrót, i Spoon Corner
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron