Tory wyścigowe

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez slipstream Śr gru 28, 2005 17:31  

AMD napisał(a):a z którego roku wersja? bo jest troche tego (http://www.racingcircuits.net/Germany/)

Nie sądziłem że Kyaliami lezy w Niemczech http://www.racingcircuits.net/SouthAfrica/Kyalami.html
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez gregoff Śr gru 28, 2005 17:37  

Z roku 1979 było to Kyalami

Obrazek
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez AMD Śr gru 28, 2005 18:08  

slipstream napisał(a):AMD napisał:
a z którego roku wersja? bo jest troche tego (http://www.racingcircuits.net/Germany/)

Nie sądziłem że Kyaliami lezy w Niemczech http://www.racingcircuits.net/SouthAfrica/Kyalami.html

a bo patrzyłem akurat tam na tory a mi nie zawsze działa ctrl + c :/, ale ogólnie wiadomo o co chodzi
Avatar użytkownika
AMD
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 9:43
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez slipstream Śr gru 28, 2005 20:19  

AMD napisał(a):ale ogólnie wiadomo o co chodzi


a jak nie wiadomo, to wiadomo że o kasę :wink:
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Nelson Piquet Pn sty 02, 2006 22:59  

dodaje Adelaide w Australii!
główną zaletą tego toru jest to iż produkował niesamowite wyścigi - mrożący krew w żyłach finał 1986 ,deszczyki 89 i 91 , i klasyki "ostatnie wygrane" 1993 i 1994. i fajne połączenie toru z codziennymi drogami.
ale Melbourne jest godnym następcą.

zimą porą uświadomiłem sobie piękno Estoril, Jerez i Barcelony.
przecie tam jest ciepło i ..plaże hiszpańske i w ogóle to już ogromna zaleta.
pod względem położenia walory miało też na pewno Rio de Janeiro(Jacarepagua)- praktycznie wyścigi przy plaży :) i Long Beach!- super racing w 83!

a jeszcze musze dodać do Adelaide zapomniany troche wypadek senny i mansella w 1992.
Nelson Piquet
 

Postprzez SirKamil Pn sty 02, 2006 23:15  

hmmmm

Najbardziej cenie Stary Nurburgring- Nordschleife.

Poza tym podoba mi się:

Monaco za klimat i brak wiejsca na błędy.
Spa i A1 Ring za... co ja będe pisał za to co większość z Was.
hmmm... Istambuł za, to że nie stał się kolejnym Tilkedromem.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Pieczar Wt sty 03, 2006 0:02  

Nelson Piquet napisał(a):dodaje Adelaide w Australii!

Świetny tor. Jakoś bardziej mi się podoba od Melbeourne. I zauważyłem ciekawą rzecz na tym torze - często tam zwyciężali, lub byli blisko zwycięstwa kierowcy, jeżdżący w słabych bolidach - 1987 - zwycięstwo Bergera w nienajlepszym Ferrari, 1990 - Piquet w Benettonie, 1992 - bardzo wyrównana walka między Senną a Mansellem, mimo ogromnej dominacji Williamsa, 1993 - wygrana Senny, 1994 - Hill dotrzymywał kroku Schumacherowi, co było dosyć rzadkie w tamtym sezonie. Szkoda że już nie ma tego toru w kalendarzu :-(
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Bart Wt sty 03, 2006 17:24  

Nelson Piquet napisał(a):Adelaide w Australii!

Znam ten tor z GP2. Bardzo dobrze mi się na nim jeździło. Polecam do obejrzenia jakiegoś wyścigu lub zagrania na tym tracku.
Avatar użytkownika
Bart
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 20:45
Lokalizacja: Kąśna Dolna/Kraków
GG: 1284088

Postprzez viertolcia Wt sty 03, 2006 21:48  

Patrząc na strone którą podał AMD http://www.racingcircuits.net/SouthAfrica/Kyalami.html to wynikało by że w latach 1930-1933 w II RP odbywały się wyścigi GP (Lemberg GP) Czy były one zaliczane do Mistrzostw Europy (bo patrząc na zwycięsców można odnieśc takie wrażenie, w końcu Stuck i Caracciola nie ścigali sie w pucharze Koziej Wulki)
KIMI RAIKKONEN FIA FORMULA 1 2007 WORLD CHAMPION
Avatar użytkownika
viertolcia
 
Dołączył(a): Pt sie 26, 2005 18:45
Lokalizacja: Kraków

Postprzez nickolas Cz sty 05, 2006 20:06  

Mój faworyt to tor który mi się przysnił :grin: jakieś 10 lat temu.
I zapewniam Was jak będę miał $, to go zbuduję :-D
Póki co, zrobiłem zaledwie marną wersję na kompie, która w ogóle nie wygląda, ale na rysunkach to...
...jest w nim coś z Hockenheimringu (starego), Laguna Seca, SPA...

Zawsze podobały mi się ciekawe leśne drogi, a więc i tory drogowe cenie najbardziej: od siebie dorzucam piekielnie długą pętle na wyspie MAN (można zagrać w GPL)
Z komputerowch wersji nie wiedzieć czemu, ale najlepiej mi się jeździło na Węgrzech. Być może zapamiętałem te zwycięstwa/podium okupione bólem palców i nadgarstków ;)
Avatar użytkownika
nickolas
 
Dołączył(a): So sie 20, 2005 16:25

Postprzez Bart Cz sty 05, 2006 20:19  

Może się pochwalisz swoim dziełem nickolas?
Avatar użytkownika
Bart
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 20:45
Lokalizacja: Kąśna Dolna/Kraków
GG: 1284088

Postprzez odiss So sty 21, 2006 14:30  

nie nie nie ! nie mowcie mi tu takich rzeczy. Jak nie bedzie w kalendarzu Monte Carlo, to ja sie wypisuje z tego biznesu.

a tak poważnie to mam nadzieje ze SPA zostanie, - tez jestem z tych optymistycznych :)
odiss
 

Postprzez SPIDER So sty 21, 2006 14:32  

Pieczar napisał(a):przestaje się opłacać organizacja 2 wyścigów (coraz mniej kibiców)

Schumi przestałwygrywać, i od rzzu są tego efekty :-(.

odiss napisał(a):Jak nie bedzie w kalendarzu Monte Carlo

To by był szczyt chamstwa :eek:.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez RENO So sty 21, 2006 14:52  

SPIDER napisał(a):To by był szczyt chamstwa .


Otóż to ale chyba jednak Monte nie wyrzucą na rzecz jakiegos tam azjatyckiego wyścigu bo Monte to LEGENDA!!!
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Daniel So sty 21, 2006 18:44  

RENO napisał(a):bo Monte to LEGENDA!!!

To jedyny tor uliczny a tego nie można wyemilinować z kalendarza, jeden z najlepszych i najciekawszych torów. Nie mogą wywalić no bo tylko raz w roku odbywa sie GP. No bo jak można wyobrazić sobie testy w jakiś tam dzień roku i zobaczyć bolidy omijajace samochody turystyczne. :D Swoją drogą to by bylo bardzo ciekawe widowisko.
Avatar użytkownika
Daniel
 
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 18:20
Lokalizacja: Kalisz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości