Tory wyścigowe

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez lolek99 Pn lut 17, 2020 12:45  Re: Tory wyścigowe

Od wczoraj w Internecie huczą plotki, że Imola byłaby zainteresowana terminem GP Chin, to rodzi moje pytanie: czy jest jakaś szansa, że w ogóle Liberty Media się może zgodzić?
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez bartoszcze Pn lut 17, 2020 12:56  Re: Tory wyścigowe

Skoro takie pytanie już padło: Liberty na pewno wolałoby mieć sezon z zaplanowaną liczbą wyścigów.
Gdyby jednak Imola miała wskoczyć do tegorocznego kalendarza, to wtedy musi zaistnieć jedno z 2 następujących zdarzeń:
- GP Chin zostaje definitywnie odwołane (co IMO i tak jest tylko formalnością), albo
- wszystkie zespoły zgadzają się na ewentualne powiększenie kalendarza.

Osobna sprawa to logistyka wszystkiego - o ile podpisanie umowy na warunkach standardowych może nie trwać długo (pytanie czy Imola jest w stanie zapłacić jakąś sensowną stawkę), to jednak trzeba zorganizować na miejscu samą imprezę (na co jest 2 miesiące) ze wszystkimi zezwoleniami, ochroną, sprzedażą biletów... Trzeba załatwić zakwaterowanie dla wszystkich, trzeba załatwić transport opon na tor, trzeba zorganizować od nowa transport wszystkiego... Nie wiem na ile to jest wykonalne, gdyby nawet decyzje zostały podjęte błyskawicznie.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez lolek99 Pn lut 17, 2020 13:03  Re: Tory wyścigowe

Czyli raczej nie możliwe, zważywszy, że termin jest 19.04.
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez rno2 Pn lut 17, 2020 13:15  Re: Tory wyścigowe

Sami organizatorzy raczej nie wierzą w wykonalność tego zadania.

A przede wszystkim GP Chin zostało odroczone, a nie odwołane, więc teoretycznie doprowadziłoby to do rozszerzenia kalendarza do 23 GP, na co na pewno nie zgodzi się żaden zespół...
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez manieq Wt cze 02, 2020 10:39  Re: Tory wyścigowe

Czy w planowanych dogrywkach w Austrii i GB wpadł ktoś na pomysł rewersu?
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez rno2 Wt cze 02, 2020 11:52  Re: Tory wyścigowe

Silverstone chyba wykluczało taką możliwość - pamiętajmy, że przy odwróconej pętli zupełnie zmieniają się wymogi bezpieczeństwa.
BTW - Z tego co kojarzę, to Singapur miał pierwotnie mieć nitkę toru zgodną z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, ale brak odpowiedniej przestrzeni na strefę bezpieczeństwa przy ostatnich zakrętach (które pierwotnie miały być ostatnimi) spowodował, że kierowcy ścigają się w odwrotną stronę.
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez Kazik Wt cze 02, 2020 13:45  Re: Tory wyścigowe

Jeżeli manieq pytał o rewers czyli odwróconą kolejność na starcie (ostatnio była o tym mowa) to ja takiej nie chcę na żadnym torze. :wink: Już sam wyścig bez publiczności niech będzie "dodatkową atrakcją" a sezon po prostu ruszy w końcu.
A jazda w drugą stronę to faktycznie raczej odpada ze względu na bezpieczeństwo jak mówisz rno2.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez manieq Wt cze 02, 2020 14:34  Re: Tory wyścigowe

Chodziło mi o odwrócenie pętli. Może rzeczywiście użyłem złego slowa, bo temat odwracania stawki niestety faktycznie się pojawił :( .
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez TimOOv Pt cze 05, 2020 7:28  Re: Tory wyścigowe

brak odpowiedniej przestrzeni na strefę bezpieczeństwa przy ostatnich zakrętach (które pierwotnie miały być ostatnimi)

Ostatni będą ostatnimi... czy jakoś tak, wiem czepiam się :P

Z innej beczki kojarzy ktoś jakiś tor w którym odbywały się GP w dwóch różnych kierunkach rok po roku?

Z ciekawości chcę porównać czasy okrążeń.
Jeżeli z przeczytaniem tego tekstu miałeś jakiekolwiek problemy udaj się do okulisty po okulary
TimOOv
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 23:33
Lokalizacja: I tak nie wiecie gdzie to jest

Postprzez fordern Pt cze 05, 2020 12:26  Re: Tory wyścigowe

Wydaje mi się, że żaden - i to właśnie przez strefy bezpieczeństwa na wyjściu z zakrętu. :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez TimOOv N cze 07, 2020 9:40  Re: Tory wyścigowe

Tylko dobrze wiemy jakie było podejście do bezpieczeństwa dziesiąt lat temu... :)
Jeżeli z przeczytaniem tego tekstu miałeś jakiekolwiek problemy udaj się do okulisty po okulary
TimOOv
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 23:33
Lokalizacja: I tak nie wiecie gdzie to jest

Postprzez lolek99 Pt lip 24, 2020 22:33  Re: Tory wyścigowe

Mamy takie potwierdzenie, a tu taka cisza?

Formuła 1 potwierdziła dodanie do kalendarza wyścigów o Grand Prix Eifelu na Nurburgringu, Grand Prix Portugalii na Algarve oraz Grand Prix Emilii-Romanii na Imoli.
Cieszycie się na powrót Imoli i Nurburgringu?
Jak zapatrujecie się na debiut Algavre, będzie potężne ściganie, czy procesja jak na Hungaroringu?
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez baron So lip 25, 2020 17:47  Re: Tory wyścigowe

Z tegorocznej stawki chyba tylko Kimi i Hamilton(GP2) mieli "oficjalnie" styczność z Imolą? Ciekawie będzie zobaczyć teraźniejsze bolidy F1 na tych klasykach.

Algavre nie wyróżnia się niczym szczególnym poza dłuuuugim 15 zakrętem(wyjście na prostą start/meta). Otoczką przypomina mi trochę tor w Katalonii. Ważne, że są miejsca gdzie da się wyprzedzać(m.in 1 i 6 zakręt).
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez TimOOv Pn lip 27, 2020 9:08  Re: Tory wyścigowe

A jakie szanse widzisz na wyprzedzanie w zakręcie 11 który składa się w sumie z dwóch zakrętów? jednego delikatnego i drugiego 90stopni?
Jeżeli z przeczytaniem tego tekstu miałeś jakiekolwiek problemy udaj się do okulisty po okulary
TimOOv
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 23:33
Lokalizacja: I tak nie wiecie gdzie to jest

Postprzez fordern Pn lip 27, 2020 11:01  Re: Tory wyścigowe

baron napisał(a):Z tegorocznej stawki chyba tylko Kimi i Hamilton(GP2) mieli "oficjalnie" styczność z Imolą? Ciekawie będzie zobaczyć teraźniejsze bolidy F1 na tych klasykach.


Max Verstappen nawet tam wygrywał w Europejskiej F3 w 2014, a jechali tam także Esteban Ocon, Antonio Giovinazzi, oraz Nicholas Latifi, a z kolei w 2016 Lance Stroll i George Russell ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość