Tory wyścigowe

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez A.S. Śr kwi 20, 2005 8:09  Tory wyścigowe

Na pewno każdy kibic F1 ma swój ulubiony tor wyścigowy. Piszcie więc gdzie najchętniej lubicie oglądać swoich idoli.

Dla mnie nr 1 to Spa. Tor najdłuższy z obecnych (a ja lubie długie tory), do tego szybki i niebezpieczny, ze wspaniałymi zakrętami i szykanami, wymaga od kierowcy 100% koncentracji. Błąd może kosztować co najmniej utratę zdrowia, nie tak jak w przypadku nowoczesnych autodromów wylądowanie na zielonej trawce, czy poboczu. Ze względów historycznych: to tutaj McLaren wygrał 1 wyścig w F1, dokonał tego pan z mojego obrazka 9 czerwca 1968r.

Ze względu na szybkość bardzo lubię też Monzę i Hockenheim (przed przebudową)
Avatar użytkownika
A.S.
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 8:22
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez gregoff Śr kwi 20, 2005 8:27  

Ja uwielbiam Monze bo na tym torze wygrałem swój pierwszy wyścig w Lidze Gp3 :lol: :lol: A jeśli chodzi tory w realu to chyba Monte-Carlo (w deszczu) zawsze kojarzy mi się on z sukcesami Senny.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez sEB-q Śr kwi 20, 2005 8:45  

NIe mam jednego takiego toru, jest ich kilka ,i są to te prawdziwe tory wyścigowe, a nie te oblane dookoła asfaltem dzieła jednego niemca na które patrzeć nie mogę (typu bahrain,nowy hock,itp) wieć tak
najbardzej to lubie MONZA ,SPA,MONACO i koażdy tor który ma jakikolwiek wyraz .
Ayrton Senna - My name is legend
Avatar użytkownika
sEB-q
 
Dołączył(a): Wt kwi 19, 2005 15:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Ahmed Śr kwi 20, 2005 9:18  

Avatar użytkownika
Ahmed
 
Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 21:11
Lokalizacja: Wągrowiec

Postprzez Zidi Śr kwi 20, 2005 14:15  

Nie wiem, dlaczego ale zawsze miałem sentyment do torów ulicznych. Moje ulubione to między innymi...
Monte Carlo
Adelaide*
Long Beach
Albert Park*
I te de...

* chociaż nie są do końca torami ulicznymi, ale mają ich cechy.
Zidi
 

Postprzez mateusz Śr kwi 20, 2005 14:59  

Ja jestem fanem starych torów... których w F1 jest coraz mniej :( Uwielbiam też długie tory i dlatego stawiam na Spa
Avatar użytkownika
mateusz
 
Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 22:34
Lokalizacja: Szczucin

Postprzez kuba Śr kwi 20, 2005 17:03  

Ja bardzo lubię właśnie też Monze ,Spa ,stary Hockenheim,Monte-Carlo też bo tam Schummi również bardzo dużo wygrał, lubię także Indianapolis.
"Rób,albo nie rób...nie ma próbowania!!!"
Avatar użytkownika
kuba
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 13:31
Lokalizacja: Poznań

Postprzez A.S. Cz kwi 21, 2005 6:55  

sEB-q popieram cię w całe rozciągłości!
Szczyt stanowi tor w Bahrajnie, dobrze że w ogóle nie rozlali tam asfaltu na kilku hektarach i nie ustawili pachołków którendy jechać :lol:
Avatar użytkownika
A.S.
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 8:22
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez sEB-q Cz kwi 21, 2005 7:27  

A.S. tak naprawde to już niewiele im brakuje,hektar asfaltu + białe linie wyznaczające tor i czesc ....ehhh
Ayrton Senna - My name is legend
Avatar użytkownika
sEB-q
 
Dołączył(a): Wt kwi 19, 2005 15:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kuba Cz kwi 21, 2005 13:21  

I troszeczkę trawki na prostej startowej....podsumujmy -nowe tory są do dupy!Nie mają w sobie takiej duszy ,tego czegoś co np Spa i różne tego typu tory.Fakt ,że te nowe tory spełniają najnowsze wymogi bezpieczeństwa ,można na nich nieżle powyprzedzać ,ale są poprostu brzydkie.
"Rób,albo nie rób...nie ma próbowania!!!"
Avatar użytkownika
kuba
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 13:31
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Neuven Cz kwi 21, 2005 13:54  

zgadzam się z poprzednikami lecz dla mnie z tych przebudowanych i nowszych torów znaczy cos jeszcze Hockenheim. Podoba mi się no wiadomo oczywście Monte Carlo, Monza, Imola, a jak widzę jakieś GP Tilkego gdzie jeszcze Borowczyk i Skubis sie zachwycają tymi bezpiecznymi i "pięknymi nowymi torami" to się krew gotuje, a co do GP3 no to oczwiści Imola, Monza, Albert Park i jeszcze raz Monaco gdzie największą frajdę sprawia wyprzedzanie na parę centymetrów od krawężnika :twisted:

czy nie?
Neuven
 

Postprzez Spielberg Cz kwi 21, 2005 18:29  

No dokładnie. Ja bym był nawet za tym, zeby wiecej torów ulicznych dać w kalendarzu, jeszcze chociaż ze 2... Miło oglądać wyścig na Spa i na Monte Carlo, miał też coś w sobie stary, szybki Hockenheim. Ale ja jakoś najbardziej lubię Donnington. Nie widziałem nawet tego jedynego wyścigu F1, kiedy odbyło się tam GP (Jedynie jedno - za to najważniejsze:P - okrążenie), ale są tam zawody innych serii i mi się podoba. No io z geir komputerowych trochę ten tor znam :mrgreen: . Poza tym ledenda (rok 1993?) Senna slicki deszcz i popis Wielkiego Mistrza...
Avatar użytkownika
Spielberg
 
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 12:16
Lokalizacja: Danzig

Postprzez gregoff Cz kwi 21, 2005 19:56  

Jak chcesz to moge Ci podesłać ten wyścig. Mój brat ma go na kompie. Przy okazji kilka innych wyścigów też dało by się załatwić.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Mariusz Cz kwi 21, 2005 21:03  

1. Spa-Francorchamps
2. Monte Carlo
3. Monza
4. Hockenheim
5. Albert Park
6. Sepang
7. Catalunya
8. Suzuka
9. Silverstone
10. Indianapolis
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez ylid Wt cze 21, 2005 8:06  

Hungaroring - wszędzie same zakręty, można, nawet trzeba wjeżdżać z jednego w drugi - takie tory właśnie lubie, gdyby jeszcze prosta startowa była trochę krótsza - byłby ideałem.

Hungaroring dopiero na 11 miejscu z 8 głosami - hmm, czemu inni go nie lubią tak bardzo jak ja ?? Ciekawe.
Avatar użytkownika
ylid
 
Dołączył(a): Śr cze 15, 2005 9:11
Lokalizacja: Srebrne Miasto

Następna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron