Zmiany w F1 → planowane, jak i wprowadzone

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez JQ77777 Pn paź 14, 2019 17:19  Re: Zmiany w F1 → planowane, jak i wprowadzone

Co do Lando i hamulców oraz onboardu Hamiltona dostającego elementami to w sumie racja. Mi nie chodziło o wybór walk, mi chodziło o brak powtórek wielu wyprzedzeń lub zdarzeń gdy nie działo się praktycznie nic i oglądaliśmy jadącego Bottasa, Vettela czy Hamiltona. I to nie tylko w Japonii, co wyścig wchodzę na r/formula1 albo nawet oficjalne Best Onboards i widzę kilka zdarzeń których nie widziałem w wyścigu, a wg. mnie był na nie czas antenowy gdy nie działo się nic, oczywiście zdarza się umknięcie jakiejś rzeczy ale przez sezon zbiera się tego trochę za dużo IMO.

"walka na górze powinna być bardziej interesująca niż walka w środku [...]" Z tym się oczywiście zgadzam również, widziałem wiele skarg jak to we Francji nie pokazano na żywo Norrisa i Ricciardo, a pokazano Leclerca który nie zmienił nawet swojej pozycji. Leclerc całkiem szybko zbliżał się do Bottasa i na ostatnim okrążeniu był naprawdę blisko, i tu realizator zrobił dobrze jak dla mnie.

Pokazanie zwycięzcy to wiadomo, mi chodziło jak Hamilton był na ostatnim (de facto już nieważnym :shock: ) okrążeniu i był blisko Vettela i nagle przez kilka sekund widzieliśmy pusty ostatni zakręt, ale to w sumie był chyba zwykły błąd w realizacji w stylu włączenia nie tej kamery co trzeba.
Avatar użytkownika
JQ77777
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 8:01

Postprzez exxxile Wt paź 15, 2019 8:37  Re: Zmiany w F1 → planowane, jak i wprowadzone

rno2 napisał(a):
JQ77777 napisał(a):I czemu oglądaliśmy na ostatnim okrążeniu pusty ostatni zakręt zamiast Hamiltona atakującego Vettela

Co by się nie działo na torze, zawsze pokazuje się zwycięzcę wjeżdżającego na metę wyścigu.


Kurczę, a jeszcze pamiętam jako dziecko na takim małym telewizorku unitra w kuchni, że już wtedy umieli nałożyć na siebie dwa ujęcia - tym sposobem moglibyśmy zobaczyć mały ekranik z emocjonującym jakże wjazdem Valtteriego na metę wyścigu, A TAKŻE ciekawą walkę w środku stawki na dużym podglądzie.

Transmisje to jest dramat od lat, ja wiem, że to jest bardzo duże i trudne przedsięwzięcie, ale jednak mówimy o elicie sportu i oprawy tv. Rozumiem też, że nie wszystko da się wyłapać na żywo, ale nawet powtórki są dobierane w sposób co najmniej zastanawiający.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez bartoszcze Cz paź 31, 2019 10:00  Re: Zmiany w F1 → planowane, jak i wprowadzone

Dziś o 17 czasu polskiego mają być oficjalnie ogłoszone zasady na 2021.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez manieq Cz paź 31, 2019 17:22  Re: Zmiany w F1 → planowane, jak i wprowadzone

768 kg :-?
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez slipstream Cz paź 31, 2019 17:41  Re: Zmiany w F1 → planowane, jak i wprowadzone

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak dla mnie jedna z najdziwniejszych do przyzwyczajenia zmian, to te nisko prowadzone nosy. Ale to chyba zmiana i możliwość w konsekwencji stosowania halo, bo dawniej wysokość nosa miała związek z "przestrzenią przeżycia" jaki tworzył najwyższy punkt nosa na wysokości przedniej osi z wlotem airboxa.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Kazik Cz paź 31, 2019 18:19  Re: Zmiany w F1 → planowane, jak i wprowadzone

slipstream napisał(a):
Jak dla mnie jedna z najdziwniejszych do przyzwyczajenia zmian, to te nisko prowadzone nosy

Dla mnie koła (wizualnie). A tak w ogóle to jak Wy się zapatrujecie na te zmiany, które mają przecież poprawić widowisko? Uda się czy nie? :) Ja trochę zdezorientowany jestem ale...może to dobrze, że coś się dzieje. :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Pieczar Cz paź 31, 2019 18:20  Re: Zmiany w F1 → planowane, jak i wprowadzone

O ile sama sylwetka bolidu wygląda świetnie tak nie podobają mi się tylne skrzydła. Szkoda, że nie poszli w stronę tego co było w CART w latach 90, gdzie tylne skrzydło miało mocowanie tylko po środku i boczne płaty były znacznie mniejsze. Myślę, że o wiele lepiej by to wyglądało.

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez rno2 Cz paź 31, 2019 18:49  Re: Zmiany w F1 → planowane, jak i wprowadzone

Dla mnie in minus: końcówki przedniego skrzydła, te płaty nad przednimi kołami, no i te ,,kołpaki".
Ogólnie doborze, z czasem się przyzwyczaimy, tak jak to bywało w przeszłości
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez slipstream Cz paź 31, 2019 18:51  Re: Zmiany w F1 → planowane, jak i wprowadzone

Tzn ja mam jedną kluczową obawę. Bo wizualizacje Liberty wizualizacjami, ale to jak zinterpretują sobie te przepisy zespoły to inna sprawa. Przypomina się 2014 rok i niesławne kulfony...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Arnulf Cz paź 31, 2019 18:58  Re: Zmiany w F1 → planowane, jak i wprowadzone

Zmiany zmiany. Jakbym był w 2007/2008, podczas ogłaszania przepisów na 2009. Też miała być poprawa jazdy w brudnym powietrzu, co da bliższą walkę między bolidami na torze.
Do tego limity budżetowe, zrównujące stawkę pod względem możliwości finansowych.
Wyszło średnio, zwłaszcza z budżetami.
Dlatego póki nie wejdzie to faktycznie w życie, nie uwierzę :D.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez MarcinN Cz paź 31, 2019 19:26  Re: Zmiany w F1 → planowane, jak i wprowadzone

Te 'błotniki' nad przednimi kołami - to proszenie się o kłopoty. W przypadku przebicia opony i dojeżdżaniu na flaku do boksu - te błotniki pójdą w drzazgi.
MarcinN
 
Dołączył(a): N kwi 19, 2009 11:19
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez rocque Cz paź 31, 2019 19:28  Re: Zmiany w F1 → planowane, jak i wprowadzone

Kazik napisał(a): A tak w ogóle to jak Wy się zapatrujecie na te zmiany, które mają przecież poprawić widowisko? Uda się czy nie? :)

Limit wydatków w ramach przygotowania do nowych regulacji nie istnieje.
Propozycja przesunięcia rewolucji technicznej na 2022 została odrzucona.
Świetny prognostyk na start.
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez Ralph1537 Cz paź 31, 2019 21:21  Re: Zmiany w F1 → planowane, jak i wprowadzone

Nie ma w koncu tych kulfonów na końcu nosa, tylko pytanie co z szybkościa, bo pewnie beda wolniejsze, i nie wiem po co wagę jeszcze powiekszyli, kierowcy narzekali że obecnie sa za ciężkie
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez manieq Cz paź 31, 2019 22:01  Re: Zmiany w F1 → planowane, jak i wprowadzone

Pieczar napisał(a):O ile sama sylwetka bolidu wygląda świetnie tak nie podobają mi się tylne skrzydła. Szkoda, że nie poszli w stronę tego co było w CART w latach 90, gdzie tylne skrzydło miało mocowanie tylko po środku i boczne płaty były znacznie mniejsze. Myślę, że o wiele lepiej by to wyglądało.

[img]

Wydaje mi się, że kształt który zastosowali też ma za zadanie zredukować turbulencje.

slipstream napisał(a):Tzn ja mam jedną kluczową obawę. Bo wizualizacje Liberty wizualizacjami, ale to jak zinterpretują sobie te przepisy zespoły to inna sprawa. Przypomina się 2014 rok i niesławne kulfony...

Okolice przedniego skrzydła, jak i tylnego wydają się być bardzo mocno zamrożone. Magia ma się dziać tylko wewnątrz tych maszyn przepływowych. Wlot i wylot ma być w zasadzie taki sam dla wszystkich, w celu zapanowania nad wpływem slipstreamu ;) .
Przykład poniżej. Zmiany możliwe w okolicach sidepodów, dzisiejszych deflektorów (ale nie za dużo), airboksie. Był jeszcze jedne przykład ale nie moge znaleźć. Prezentował on sidepody na zasadzie STR 2011 i airbox jak Ferrari 2019.
https://twitter.com/AlbertFabrega/statu ... 8945022980

Ralph1537 napisał(a):Nie ma w koncu tych kulfonów na końcu nosa, tylko pytanie co z szybkościa, bo pewnie beda wolniejsze, i nie wiem po co wagę jeszcze powiekszyli, kierowcy narzekali że obecnie sa za ciężkie

3-3,5 s mówili. Powrót do 2016 mówili. Znając kreatywność zespołów pewnie będzie koło 2s (nie wliczając Williamsa).
Waga wzrosła, nad czym bardzo ubolewam. Niestety nie wiem co z wymiarami, pomóżcie.


Na renderach jak i prototypie widać, ze halo zyskało trochę bardziej opływowy kształt. Kształt i wzrokowa lekkość konstrukcji sugeruje, że być może będzie wykonane z kompozytów. Jakbyście znaleźli info to podrzućcie proszę.

BTW, coś o czym już rozmawialiśmy. Moim zdaniem, przy tak wielu ograniczeniach konstrukcyjnych, aerodynamicznych i budżetowych mogli sobie odpuścić minimalną wagę bolidu na rzecz minimalnej wagi kierowcy i jednostki.
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez cwiek Pt lis 01, 2019 9:10  Re: Zmiany w F1 → planowane, jak i wprowadzone

Nie ma w koncu tych kulfonów na końcu nosa,

To, że nie ma na początkowych wizualizacjach nie oznacza, że zespoły nie znajdą jakiejś luki w przepisach i takie kulfony na nosie czy gdzie indziej na bolidzie się nie pojawią.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron