Witamy oficialnie nowy zespół Squadra Toro Rosso

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez slipstream Cz lis 03, 2005 21:37  

Kurcze w F1r zrobili symulację jakby tak Maka na złoto w kolorach Johnego - niezły bajer ale mało realny...

[mod="Ahmed"]Przypominam, że to temat o Squadra Toro Rosso :? [/mod]
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez SirKamil N lis 06, 2005 0:16  

Zastanawiałem się gdzie napisać ten post, tutaj czy na sezonie 2006. Zdecydowałem zrobić to tutaj ponieważ dotyczy on Squadra Toro Rosso oraz odpowiada na moje wcześniejsze pytanie.

Jak wiadomo od przyszłego sezonu zaczyna obowiązywać przepis o stosowaniu silników V8 lub obecnych V10 do 3000 cm3 z ogranicznikiem obrotów. Prawo do V10'tek wywalczył były właściciel biedaka F1- Stody.
Dziś okazuje się jednak, że na początku sezonu V10 do 17500 rpm moga być mocniejsze od V8 reszty stawki... reszty stawki poza BMW? które też myśli nad pozostaniem z dziesięciocylindrowcem! Czyżby teamu obstawiene jako okupanci ostatnich miejsc zrobią niespodzianke i zacznął walczyć o zwycięstwa 8) :-P
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez MarekW N lis 06, 2005 11:43  

Hmm, nie wiem co napisać SirKamil...
Nie mam pojęcia skąd wytrzasnąłeś informację, że V10 z ogr. obr. będą mocniejsze niż V8-ki. Jeśli by tak było, FIA na pewno by interweniowała, dalszym obniżeniem mocy - więc o to możemy być spokojni.
Myślę również, że spokojni możemy być o BMW. Na pewno wystawią bolidy z nowymi V8-kami. Kiedyś rozważali taką opcję, ale teraz... W końcu testowali już nowy silnik w bolidzie Williams FW27B, aby (cytuję)
...sprawdzić jak systemy olejowy i paliwowy sprawują się pod przeciążeniem wzdłużnym i bocznym

(wypowiedź dr Mario Theissena dla "F1 Racing")
MarekW
 
Dołączył(a): Pn kwi 18, 2005 20:44
Lokalizacja: Poznań

Postprzez chmiel N lis 06, 2005 11:47  

Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez SirKamil N lis 06, 2005 12:09  

No i niestety pamiętam, że wyniki testów nie napawały optymizmem. FW27B były koszmarnie wolne... na tle Toyoty TF V8... A do tego awaryjne.
Na łamach F1R dr. Mario Theissen nie potwierdził też ilości cylindrów na sezon '06. Może być różnie :shock:

MarekW napisał(a):Nie mam pojęcia skąd wytrzasnąłeś informację, że V10 z ogr. obr. będą mocniejsze niż V8-ki. Jeśli by tak było, FIA na pewno by interweniowała, dalszym obniżeniem mocy - więc o to możemy być spokojni.


Sam tego nie wymyśliłem, ale technicznie to dość prawdopodobne.

FIA nie może ograniczać mocy w nieskończoność. Odprężone V10, jeśli nawet będą dysponowały mocą równą z ich 0,6 dm3 mniejszymi braćmi będą miały większy moment oraz lepszy przebieg paramentów mocy i momentu.
Dodatkowo pojawia się kwesta trwałości. Z wysilonymi do granic możliwości nie do końca dopracowanymi jeszcze na początku sezonu V8'kami może być różnie. W gorącym Bahrajnie, Malezji decydującym czynnikiem może okazać się właśnie żywotność jednostki napędowej.

To byłą by niespodzianka. Minardi/Suadra Toro Rosso w punktowanej 8 po odpadnięciu pewnego % reszty stawki 8)

Oczywiście nie jest wizja która mnie cieszy! Uważam, że warunkiem przyzwoitości był by zakup dla STR V8 Cossie ...Red Bulla raczej na to stać.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Iza N lis 06, 2005 12:30  

W gorącym Bahrajnie, Malezji decydującym czynnikiem może okazać się właśnie żywotność jednostki napędowej.

No to ja czarno widze McLareny, jeszcze okarze się, że z tego powodu Suadra Toro Rosso będzie od Maców lepszy :evil: Nie!!!! :-o
Avatar użytkownika
Iza
 
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 14:21

Postprzez SirKamil N lis 06, 2005 12:48  

odważne teorie, owszem mające szanse na zrealizowanie się w praktyce ale spokojnie... pozostaną to zawsze tylko i wyłącznie teorie a szanse są małe.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez MarekW N lis 06, 2005 19:49  

Przyznam Sir Kamil, że w pewnym sensie możesz mieć rację.
SirKamil napisał(a):Odprężone V10 (...) będą miały większy moment oraz lepszy przebieg paramentów mocy i momentu; dodatkowo pojawia się kwesta trwałości

No, niestety myślę, że to prawda. Dlatego trzeba się nad tym zastanowić. Przecież STR nie ma najmniejszych problemów finansowych, dlaczego więc nie mogliby kupować nowych V8 Coswortha?
A może nie będzie tak? Może V8-ki będą zawsze mocniejsze, lepsze niż przerabiane, stare 3-litrówki?
Najlepiej by było gdyby wszystkie jednostki walczyły na równi.
Iza napisał(a):No to ja czarno widze McLareny, jeszcze okarze się, że z tego powodu Suadra Toro Rosso będzie od Maców lepszy. Nie!!!!

Spokojnie Iza, tak źle nie będzie...
MarekW
 
Dołączył(a): Pn kwi 18, 2005 20:44
Lokalizacja: Poznań

Postprzez chmiel N lis 06, 2005 23:29  

MarekW napisał(a):Najlepiej by było gdyby wszystkie jednostki walczyły na równi.


Zawsze jest najlepiej, gdy wszystkie zespoły mają równe szanse.

MarekW napisał(a):tak źle nie będzie...


Aha, tak źle nie będzie, czyli i tak będzie źle :-P
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Iza Pn lis 07, 2005 14:53  

tak źle nie będzie...

ale ja nie chce, żeby TAK źle nie było :? ja chceby, żeby w ogóle źle nie było :-?
Avatar użytkownika
Iza
 
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 14:21

Postprzez Daniel Pn lis 07, 2005 19:56  

Ciekawe jak się sprawdzi ten nowy zespół Red Bulla Squadra Toro Rosso będzie pewnie się dobrze spisywał przecież to brat Red Bulla a ten zespół odniósł nezły wynik jako swój pierwszy sezon w F1 a więc miejmy nadzieję że da radę :smile:
Avatar użytkownika
Daniel
 
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 18:20
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez slipstream Pn lis 07, 2005 20:30  

Daniel napisał(a):Red Bulla a ten zespół odniósł nezły wynik


Bazujac w zasadzie na zeszłorocznych Jaguarach które jak wiadomo marnie przędły, a skoro Squadra Torro bazuje na minardi to też może awansowac w zasadzie tylko na przejęciu "aktywów"
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Pieczar Pn lis 07, 2005 21:14  

STR będzie miał silniki V10 - tu będzie ich przewaga nad innymi. Coś czuje, że FIA znowu zmieni przepisy pod koniec sezonu i pozwoli na stosowanie V10 z ograniczymi obrotami :?
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez MarekW Wt lis 08, 2005 17:02  

Ostatnio przeglądałem Internet i na oficjalnej stronie redbull.com można znaleźć znaczek/logo/obrazek nowego zespołu Squadra Toro Rosso:
Obrazek
Co ciekawe mimo, iż jest podobny do logo firmy Red Bull i logo Red Bull Racing jest też oryginalny, a to nie zdarza się często. Więcej możecie przeczytać tutaj

[mod]Temat zamykam z dniem 17 VI 2006.[/mod]
MarekW
 
Dołączył(a): Pn kwi 18, 2005 20:44
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron