Fisi bez prawka!

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez Guard Pn lis 21, 2005 15:38  Fisi bez prawka!

Sympatyczny Giancarlo jest bez prawka.Możesz o tym przeczytać TUTAJ Ciekawe czy jest to zapowiedź jego przyszłorocznej szybkości :)
Avatar użytkownika
Guard
 
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 14:49
Lokalizacja: SRC

Postprzez Bart Pn lis 21, 2005 16:20  

Superlicencji mu chyba nie wezmą. :-P Ale jakby wzięli, to by się miejsce zwolniło (Robert? Heikki?).
Avatar użytkownika
Bart
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 20:45
Lokalizacja: Kąśna Dolna/Kraków
GG: 1284088

Postprzez W Pn lis 21, 2005 17:10  

No ładnie...
:evil:

250% dopuszczalnej prędkości...
Wszystko zależy od włoskiego prawa. Historia zna już takie przypadki. Superlicencja jest ważna tylko jeśli kierowca ma prawo jazdy lub go nigdy nie miał. Odebranie prawa jazdy oznacza odebranie superlicencji.
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez Iza Pn lis 21, 2005 17:52  

Gdy ma prawo jazdy lub gdy go nigdy nie miał??? :-o Kolejny "mądry" przepis FIA :?
Avatar użytkownika
Iza
 
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 14:21

Postprzez Daniel Pn lis 21, 2005 17:54  

W saumie racja że zatrzymali w polsce pewnie zrobili by to samo a może daliby tylko dużo punktów karnych noi wysoko karę pieniężną ale prawka by było we Włoszek też tak powinni zrobić Fisicheli ale przecieź jechał do chorego dziecka powinni dać mu wysoką karę ale zwrócić prawko.
Avatar użytkownika
Daniel
 
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 18:20
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez W Pn lis 21, 2005 18:42  

Daniel napisał(a):W saumie racja że zatrzymali

Przesadził chłopak.

Daniel napisał(a):w polsce pewnie...

Poprosiliby o autograf i pomachali na do widzenia.

Daniel napisał(a):przecieź jechał do chorego dziecka

Cel uświęca środki...?
Rzym nie ma powierzchni Rosji.

Daniel napisał(a):nie renomowany kierowca

Jeśli jechał 150 km/h na drodze, gdzie jest ograniczenie do sześciesiątki, to ja go nie "renomuję".

Daniel napisał(a):powinni dać mu wysoką karę ale zwrócić prawko

To niby dlaczego...?
Jeśli takie jest prawo - owszem. Nie powinno być jednak taryfy ulgowej.
To jest osoba publiczna, więc tym bardziej nie powinna dawać złego przykładu.
Niech pokazuje, co umie, na torze, a nie ulicy gdzie jest ograniczenie prędkości do 60 km/h.
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez PABLO Pn lis 21, 2005 19:56  

Ah ten Fisico, myślałem, że to pomyłka, przecież On taki spokojny facet, do tej pory łapali Ralfa i Montoye, a teraz On dołączył do tej niechlubnej listy. :roll:

Ale i tak go lubię. :D
PABLO
 

Postprzez SPIDER Pn lis 21, 2005 20:05  

Bardzo dobrze, że mu zabrali prawko :evil:.
Po co tak mu się spieszy :? :???:. Ma teraz nauczkę :D.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Ave Pn lis 21, 2005 20:09  

W napisał(a):Jeśli jechał 150 km/h na drodze, gdzie jest ograniczenie do sześciesiątki, to ja go nie "renomuje".

Bez przesady. Gdyby respektowac wszelkie bezsensowne ograniczenia predkosci, to po co kupowac samochody rozwijajace chociazby te 150 km/h :?: Przeciez nawet z ta predkoscia nie mozna swobodnie jezdzic po drogach publicznych. Gdzie sens zatem?:)
Avatar użytkownika
Ave
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 18:39
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez W Pn lis 21, 2005 20:20  

Ave napisał(a):Gdyby respektowac wszelkie bezsensowne ograniczenia predkosci

To by był taki odsetek ofiar śmiertelnych, ile jest w Szwecji. 8)

Ave napisał(a):Gdzie sens zatem?

Nigdzie. Prędkość maksymalna ma się nijak do prędkości użytkowej, jest nieekonomiczna i zwyczajnie niepraktyczna.
Sens polega głównie na działaniu marketingowym.
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez chmiel Pn lis 21, 2005 20:48  

SPIDER napisał(a):Po co tak mu się spieszy

Jeżeli się śpieszył do chorego dziecka to go rozumiem, jednak to nie jest usprawiedliwienie.

W napisał(a):Daniel napisał:
w polsce pewnie...

Poprosiliby o autograf i pomachali na do widzenia.

Niestety taka prawda :evil:

Iza napisał(a):Gdy ma prawo jazdy lub gdy go nigdy nie miał??? Kolejny "mądry" przepis FIA

No "trochę" bez sensu.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Ave Pn lis 21, 2005 21:05  

W napisał(a):
Ave napisał(a):Gdyby respektowac wszelkie bezsensowne ograniczenia predkosci

To by był taki odsetek ofiar śmiertelnych, ile jest w Szwecji. 8)

Przestan wprowadzac entymologie Fiata 126p. Rzecz nie we wlasnych umiejetnosciach, lecz w tych na przeciwleglym pasie- tym nie ufam wcale a wcale - sobie odrobine. Problem lezy w tych ktorzy powoduja wypadki nie przekraczajac dozwolonej predkosci i typowych burakach bez wyobrazni (jako takiej orientacji w przestrzeni - wymuszanie, wtyk na 3-go i takie tam sytuacje odbierajace zycie).
W napisał(a):
Ave napisał(a):Gdzie sens zatem?

Nigdzie. Prędkość maksymalna ma się nijak do prędkości użytkowej, jest nieekonomiczna i zwyczajnie niepraktyczna.
Sens polega głównie na działaniu marketingowym.

Tu sie nie zgodze. Jest pewna zaleznosc miedzy moca autka a predkoscia max. Im wiecej mocy w silniku tym mniej czasu potrzebujesz przy wyprzedzaniu - predkosc uzytkowa w jednym z zastosowan:)
Ps. Czy w Szwecji tez zakupiono milion 10 letnich szrotow, a prawko sie kupuje za grosze :patelnia:
Avatar użytkownika
Ave
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 18:39
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez Krzyżu Pn lis 21, 2005 21:18  

Nawet jeśli mu zabrali te prawko to licencji nie zabiorą. Już Flavio zadziała tam gdzie trzeba :evil: .
Krzyżu
 

Postprzez W Pn lis 21, 2005 21:27  

Chyba mnie Ave do końca nie zrozumiałeś. 8)

Ave napisał(a):Przestan wprowadzac entymologie Fiata 126p.

Nie rozumiem tego stwierdzenia. Entymologia to nauka o pierwotnym znaczeniu wyrazów i nie wiem, jaki ma to związek z Fiatem 126p i ze mną.


Ave napisał(a):Jest pewna zaleznosc miedzy moca autka a predkoscia max.

Na pewno...? A ograniczenia komputerowe...?
O ile się nie mylę to istnieje niepisana umowa o nie przekraczaniu 250 km/h pośród kilku topowych marek. Paradoks. Bardzo wiele koni - ograniczona prędkość.

Ave napisał(a):Im wiecej mocy w silniku tym mniej czasu potrzebujesz przy wyprzedzaniu - predkosc uzytkowa w jednym z zastosowan

Do myślnika się zgadzam, ale podczas wyprzedzania wykorzystujesz moc silnika, a prędkość jest drugoplanowa. Możesz do setki rozpędzać się pół dnia, a możesz 5 sekund. To jest idea bezpiecznego wyprzedzania.

Ave napisał(a):Ps. Czy w Szwecji tez zakupiono milion 10 letnich szrotow, a prawko sie kupuje za grosze

Przykład Szwecji przytoczyłem z uwagi na przepisy drogowe i ich restrykcyjność.

Krzyżu napisał(a):Nawet jeśli mu zabrali te prawko to licencji nie zabiorą. Już Flavio zadziała tam gdzie trzeba

Oby się nie przeliczył...
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez MarekW Pn lis 21, 2005 21:32  

W napisał(a):Superlicencja jest ważna tylko jeśli kierowca ma prawo jazdy lub go nigdy nie miał. Odebranie prawa jazdy oznacza odebranie superlicencji

Szczerze mówiąc, W nie wiem skąd masz te informacje. O ile wiem, że w rajdach WRC tak jest, to w F1 nie jestem do końca przekonany. Na F1Racing.net nic nie pisze o utracie Superlicencji FIA. Mało tego, w konkurencyjnym polskim serwisie znalazłem informację:
Fisichella może się tylko cieszyć, że nie jest kierowcą rajdowym - wtedy brak prawa jazdy mógłby być bardziej dotkliwy

(Autoklub.pl)

Ale być może jestem w błędzie. Jeśli tak jest, to mnie poprawcie.
MarekW
 
Dołączył(a): Pn kwi 18, 2005 20:44
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron