GP Włoch 2018

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez Woolf N wrz 02, 2018 22:26  Re: GP Włoch 2018

Trzymał się tyle, na ile pozwoliły mu opony. Hamilton miał 8 okrążeń młodsze gumy.
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez maciotacio Pn wrz 03, 2018 10:49  Re: GP Włoch 2018

A opony na mecie wyglądały tak:
Obrazek

Wyścig przedni, dawno nie pamiętam tak emocjonującej Monzy i tak walecznego Kimiego :)
Lewis klasa, w pełni zasłużone zwycięstwo, po profesorku objechał Ferrari na ich ziemi.
Bottas kolejny bezbarwny wyścig. Niemiłosiernie męczył się z Maxem.
Sebcio znowu w gorącej wodzie kąpany, jak powiedział Rosberg taką jazdą nie zapewni sobie 5 tytułu mistrzowskiego.
Kto by jeszcze 10 lat temu o tym pomyślał, ale w tegorocznej batalii zdecydowanie kibicuje Lewisowi. :warrior:
Avatar użytkownika
maciotacio
 
Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 12:20

Postprzez bartoszcze Pn wrz 03, 2018 10:57  Re: GP Włoch 2018

Hamilton o sytuacji z pierwszego okrążenia: "na miejscu Seba zrobiłbym dokładnie to samo".
(za Hughesem)
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez qTeck Pn wrz 03, 2018 11:11  Re: GP Włoch 2018

Woolf napisał(a):Trzymał się tyle, na ile pozwoliły mu opony.

Hamilton po wyścigu przyznał, że jadąc za Kimim widział jak Fin zajeżdża swoje opony na wyjściach z Lesmo i Parabolici.
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez kubusiowy Pn wrz 03, 2018 13:12  Re: GP Włoch 2018

Po pierwsze: Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że to Mercedes jest mimo wszystko lepszym bolidem niż SF??

Niby człowiek przeczuwał, że HAM wygra na Monzy ale jednak się łudził, że "tym razem będzie inaczej".
Kibicowanie Ferrari to nie na moje nerwy, już wolałbym gdyby o tytuł z Lewisem walczyły RedBulle.
Po wczorajszych kwalifikacjach zamiast radości w mojej głowie był tylko jeden obrazek - Singapur 2017... i dużo się nie pomyliłem. Jak się patrzy na obrazki z paddocku to się wydaje, że Maurizio to gość z "jajami" i jest szefem pełną gębą (nie to co Stefano) ale jakoś trudno mu ustawić swoich kierowców, żeby potrafili obaj jechać po pierwsze dla zespołu, a w podziękowaniu zespół "zaopiekuje" się kolejnością na mecie kiedy największe zagrożenie będzie w bezpiecznej odległości.
Sam pojedynek VET i HAM na pierwszym okrążeniu to dla mnie RA (bo obaj mogli zrobić trochę więcej aby uniknąć kolizji) ale VET bez sensu próbował atakować RAI zamiast przede wszystkim blokować HAM przed wciskaniem się po zewnętrznej.
Avatar użytkownika
kubusiowy
 
Dołączył(a): Wt cze 29, 2010 14:08
Lokalizacja: Łódź
GG: 2581849

Postprzez slipstream Pn wrz 03, 2018 13:22  Re: GP Włoch 2018

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że to Mercedes jest mimo wszystko lepszym bolidem niż SF?


Ja nie mam. Mercedes nie ma lepszego bolidu, Mercedes ma lepszego kierowcę i strategów niż SF.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Damian375 Pn wrz 03, 2018 13:25  Re: GP Włoch 2018

Vettel jest idealnym przykładem na to, że mając dużo szczęścia w życiu i podejmując odpowiednie decyzję można osiągnąć bardzo wiele bez wymaganych do tego celu umiejętności.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez tomek evo Pn wrz 03, 2018 15:07  Re: GP Włoch 2018

W mojej opinii Ferrari miało o jakieś 0,2-0,3 sek szybszy bolid na Monzy. Tylko nie potrafili tego należycie wykorzystać. A Mercedes ma najlepszego obecnie kierowce w stawce (pomijam temat Alonso) i to on zrobił różnicę.
tomek evo
 
Dołączył(a): Wt lip 04, 2017 14:45

Postprzez Damos Pn wrz 03, 2018 15:28  Re: GP Włoch 2018

kubusiowy napisał(a):Po pierwsze: Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że to Mercedes jest mimo wszystko lepszym bolidem niż SF??
Ja nie mam żadnych wątpliwości. Jestem całkowicie przekonany, że SF ma lepszy bolid niż Mercedes. To, z jakimi błędami Vettel wywalczył P2 - jednoznacznie pokazuje, czyj bolid jest lepszy.
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kamikadze2000 Pn wrz 03, 2018 17:01  Re: GP Włoch 2018

Hamilton w tegorocznym sezonie może już nie ma przewagi sprzętowej, jak choćby w zeszłym, ale za to sporo szczęścia. W Bahrajnie nic nie stracił na kolizji z Verstappenem (to ten drugi przebił oponę), tu zaryzykował i to rywal się obrócił. W Baku wygrał dzięki SC i po pechu Bottasa, w Chinach SC zapobiegło odskoczenie w generalce Vettela. W Wielkiej Brytaniii Kimi go obrócił, ale "talent" Ericssona dał o sobie znać i powrócił "do żywych". W zeszłym roku punktem kulminacyjnym sezonie okazał się Singapur i słynny karambol. Mam nadzieje, że w tym karta się odwróci na korzyść Vettela. Niemiec (jak dla mnie) był najlepszym zawodnikiem ubiegłego sezonu - w tym, nawet przy zdobyciu majstra, nie będzie nawet w trójce. Ilość błędów poraża, ale 30 pkt jest do odrobienia. Jedna awaria Hamiltona i wraca. ;)

-- Pn wrz 03, 2018 11:03 --

Damos napisał(a):
kubusiowy napisał(a):Po pierwsze: Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że to Mercedes jest mimo wszystko lepszym bolidem niż SF??
Ja nie mam żadnych wątpliwości. Jestem całkowicie przekonany, że SF ma lepszy bolid niż Mercedes. To, z jakimi błędami Vettel wywalczył P2 - jednoznacznie pokazuje, czyj bolid jest lepszy.


Różnice są kosmetyczne i wiele zależy od toru. Ferrari żadnej specjalnej przewagi nie posiada. Ale fakt faktem... Vettel marnuje swoje szanse.
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez idylla Pn wrz 03, 2018 17:36  Re: GP Włoch 2018

Na dzień dzisiejszy Merc jest wolniejszy i w tempie kwalifikacyjnym i w tempie wyścigowym, niedużo, ale jest. Wczoraj Ferrari zupełnie niepotrzebnie ściągnęlo RAI na pit stop tak wcześnie. Może kwestia braku danych z piątku może podpalenie się "ruchem mechaników" Mercedesa. Dlatego końcówka była jaka była. Opony zostały zarżnięte jazdą za BOT, tyle że gdyby pierwszy postój był opóźniony to RAI miałby dużo większe szanse na obronę przed Lewisem.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez bartoszcze Pn wrz 03, 2018 17:43  Re: GP Włoch 2018

idylla napisał(a):Opony zostały zarżnięte jazdą za BOT

W sumie ciekawe, bo Hughes uważa że zostały zarżnięte podczas niepotrzebnego powiększania przewagi nad Hamiltonem po stopie.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez idylla Pn wrz 03, 2018 18:00  Re: GP Włoch 2018

@up
Co znaczy "niepotrzebnego powiększania przewagi"? W któym momencie przed zjazdem BOT( podczas próby dojścia Fina) czy po jego zjeździe? Nie bardzo rozumiem tok myślenia Hughesa?
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez bartoszcze Pn wrz 03, 2018 18:25  Re: GP Włoch 2018

Hughes ma na myśli okrążenia, na których RAI po zmianie opon zmniejszał różnicę do HAM - z 22,5 sekundy na koniec L21 (wyjazdowe) do 18,2 na końcu L27 (ostatnie przed zjazdem HAM), 2,6 sekundy za BOT. Że niby niepotrzebnie cisnął kiedy było wiadomo, że Lewis i tak wyjedzie za nim.

Nie żebym czuł się bardzo przekonany, bo tempo Kimiego w tej fazie nie było olśniewające, zwłaszcza w porównaniu do tego, jakie pokazał Lewis po swojej zmianie.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez idylla Pn wrz 03, 2018 18:35  Re: GP Włoch 2018

@up
No dlatego właśnie nie rozumiem jego toku myślenia. Miał się położyć i czekać żeby Lewis był zdolny do wypracowania przewagi i wyjechał przed nim po swoim pit stopie? Zrozumiałe że musiał cisnąć i lczyć że wyprzedzi BOT w miarę szybko i zbuduje przewagę nad HAM.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości