GP Włoch 2018

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez exxxile Pt wrz 07, 2018 13:58  Re: GP Włoch 2018

Fakt, Vettel miał mocny 2015 rok, ale też nie było za bardzo presji, bo Mercedes był nadal daleko z przodu i raczej nikt poważnie nie myślał o jakichkolwiek szansach na tytuł. Także to był taki miesiąc miodowy Seba i Ferrari.

Nie wiem natomiast czy Ricciardo ma spadek formy, nie powiedziałbym. Ewidentnie wierchuszka Red Bulla jest bardzo urażona decyzją Australijczyka. Pal licho odejście, ale odejście do tego okropnego Renault, z którym Red Bull wojuje przecież na gesty i słowa od 2014 roku? Daniel został odsunięty od prac w symulatorze i szczerze sądzę, że nikt tam specjalnie się teraz nie skupia na wsparciu tej strony garażu. To + awarie i wyniki są słabe, ale nie widzę w tym za bardzo winy kierowcy.

Vettel w pewnym stopniu znalazł się w 2014 w takiej sytuacji, w jakiej Alonso w 2007. Teoretycznie miał być liderem zespołu, ale Red Bull pozyskał nowego pupila, który okazał się naprawdę bardzo szybki, więc mogło im przestać zależeć na dopieszczaniu kapryśnego Seba. Tym bardziej, że zespół zaliczał nagły regres formy związany z rewolucją silnikową. Natomiast ta różnica punktowa była bardzo duża, do tego Dan wygrał 3 razy przy braku zwycięstw czterokrotnego, i nie do końca nazwałbym to "loterią". Ricciardo był po prostu w tamtym bolidzie dużo szybszy. Nawet jeżeli Niemcowi nie pasował nowy bolid, to jednak troszkę wstyd.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez pascal Pt wrz 07, 2018 14:05  Re: GP Włoch 2018

Nie chcę bronić Vettela, ale nie zdziwiłbym się gdyby słaba forma Vettela w stosunku do Ricardo nie była przypadkiem.
W RedBullu musieli już wiedzieć (albo podejrzewać), że Vettel odchodzi za rok. Trzeba było kreować nową rodzinną gwiazdę.

Idąc dalej tym tropem, nie zdziwiłbym się gdyby Riccardo podpisał kontrakt z Renault już rok temu.
Nie chciał jednak popełniać błędu Vettela i cała sprawa była utrzymana w ścisłej tajemnicy, tak żeby chociaż połowę tego sezonu mieć możliwość równej walki z Vestapenem.
Avatar użytkownika
pascal
 
Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 22:40

Postprzez Woolf Pt wrz 07, 2018 16:03  Re: GP Włoch 2018

Wówczas Renault nie negocjowałoby z Oconem, a Dan z McLarenem? Co najwyżej jakaś wstępna umowa.
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez slipstream Pt wrz 07, 2018 16:33  Re: GP Włoch 2018

qTeck napisał(a):
slipstream napisał(a):
Wywi napisał(a):Przy czym Riccardo wygrał z Vettelem w Red Bullu...
Ile można się podniecać tym że Ricciardo ograł Vettela. Przypomnę że był to sezon kiedy Seb grał na własne wyniki i rozwiązanie kontraktu mając już umowę z Ferrari na kolejny rok. Tak Australijczyk pokonał Niemca w sezonie w którym Vettela nie musiał nikomu ani sobie nic udowadniać...

Trochę słabe to usprawiedliwienie, zwłaszcza biorą pod uwagę istniejącą między nimi różnicę punktową.
Rzekomą klauzula osiągów pozwalające na rozstanie się bez żadnych konsekwencji z RedBullem określała poniżej ilu punktów w sezonie obie strony mogą się rozstać. Także ten. Oczywiście klauzuli nie znamy dokładnej, ale sytuacja kiedy kierowca przed rozpoczęciem sezonu się że to jego ostatni w zespole i ucieka do konkurencji nie była nigdy zbyt komfortowa dla obu stron. Nawet Alonso pomimo walki o tytuł z Renault mając kontakt z McLarenem coś tam mamrotał o spiskach zespołu po niedokręconym kole w czasie wyścigu.

Ja wiem że Vettelowi będzie się już wypominać też sezon z Ricciardo do końca jego kariery, ale jednak wg mnie działo się wtedy trochę dużo pozasportowych rzeczy, żeby traktować to tak wymiernie.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Jimmy0555 Pt wrz 07, 2018 16:42  Re: GP Włoch 2018

Tylko, ze Ricciardo nie ma wpływu na uszkodzenia jego bolidu, a takie zdarzały się nagminnie. Zresztą kontrakt z Renault został sfinalizowany niedawno, co potwierdziło samo Renault - byli nieźle zdziwieni...
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Jimmy0555
 
Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 13:15

Postprzez pascal Pt wrz 07, 2018 17:05  Re: GP Włoch 2018

Ja nie traktowałbym oficjalnych komunikatów zespołu jako prawdy objawionej.
Prędzej jestem w stanie uwierzyć, że Helmut był zdziwiony (a nie Renault), choć to też nie jest pewne.
Avatar użytkownika
pascal
 
Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 22:40

Postprzez Wywi Pt wrz 07, 2018 17:12  Re: GP Włoch 2018

baron napisał(a):Nie wiem, czy to zbieg okoliczności, ale zauważyliście spadek formy Ricciardo po ogłoszeniu odejścia z Red Bulla? I na dodatek te nieszczęsne awarie i w konsekwencji kary przesunięcia o prawie że na koniec stawki?

Tutaj raczej bym upatrywał winę Renault. Na Monzy u Hulkenberga założyli silnik specyfikacji B, u Riccardo specyfikacji C. C ponoć jest szybsza na Monzy o około 0,3s na okrążeniu, tylko jest strasznie awaryjna. Co wyszło w praniu...
Wywi
 
Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 8:22

Postprzez bartoszcze Pt wrz 07, 2018 17:18  Re: GP Włoch 2018

Wywi napisał(a): C ponoć jest szybsza na Monzy o około 0,3s na okrążeniu, tylko jest strasznie awaryjna. Co wyszło w praniu...

Ricciardo nie miał awarii silnika.

-- Pt wrz 07, 2018 17:18 --

Wywi napisał(a): C ponoć jest szybsza na Monzy o około 0,3s na okrążeniu, tylko jest strasznie awaryjna. Co wyszło w praniu...

Ricciardo nie miał awarii silnika.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Poprzednia strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości