Czy FIA dobrze zrobiła zakazując zmian opon podczas wyścigu?

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Czy jesteś za lub przeciw

za
12
23%
przeciw
41
77%
nie mam zdania
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 53

Postprzez nietoperz25 Śr kwi 27, 2005 19:24  Czy FIA dobrze zrobiła zakazując zmian opon podczas wyścigu?

Czy to jest jedyny sposób na ograniczenie prędkości i nie tylko, moim zdanie f1 starciła tą bardzo efektowną część wyścigu czyli roszady w boksach hehe pozdrawiam
nietoperz25
 

Postprzez kuba Śr kwi 27, 2005 19:45  

Jeśli mam być szczery to powiem ,że to najbardziej albo przynajmniej jeden z najbardziej kretyńskich pomysłów.Teraz kierowcy oszczędzają opony ,mamy mniej walki (z pewnymi wyjątkami) i poza tym boksy teraz słuzą tylko tankowaniu.Śmiesznie wygląda jak bolid zjeżdża do boksu a tam czeka na niego kilkunastu kolesi ,którzy przyglądają się jego oponom.
"Rób,albo nie rób...nie ma próbowania!!!"
Avatar użytkownika
kuba
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 13:31
Lokalizacja: Poznań

Postprzez nietoperz25 Śr kwi 27, 2005 19:59  

Ciekawe co chłopaki wymyślą na przyszły sezon może będą montować silniki od kosiarek hehe
nietoperz25
 

Postprzez Mariusz Śr kwi 27, 2005 20:25  

Jestem zdecydowanie za przywróceniem zmiany opon w czasie GP.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Ahmed Śr kwi 27, 2005 20:25  

kuba, bo oni siła woli je oczyszczają ;) no wiesz, takie małe voodoo
na urlopie ;)
Avatar użytkownika
Ahmed
 
Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 21:11
Lokalizacja: Wągrowiec

Postprzez A.S. Cz kwi 28, 2005 6:52  

Mi też się nie podoba brak możliwości zmiany opon, był to jakiś dodatkowy element widowiska, który był w F1 od zawsze.
Avatar użytkownika
A.S.
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 8:22
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez zoon Cz kwi 28, 2005 7:52  

Teraz wzrosła rola kierowcy. Muszą oni nie tylko jechać, ale także myśleć. To od kierowcy zależy jakie będzie miał opony pod koniec wyścigu i jak będzie szybki. Jestem raczej za.
Avatar użytkownika
zoon
 
Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 21:08
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postprzez nietoperz25 Cz kwi 28, 2005 14:43  

Jestem przeciwnikiem obciążania kierowców dodatkowymi zadaniami, kierowca ma jechać jak szybko się da aby zdobyć upragnione pierwsze miejsce resztą powinni zająć się mechanicy, brak możliwości zmian opon może być troche stresujący w decydujących momentach wyścigu .... pozdrawiam
nietoperz25
 

Postprzez kuba Cz kwi 28, 2005 16:26  

A.S>to prawda ,że to dodatkowy element widowiska...oprócz tego zdarzyło się chyba ,że przykładowo mechanik żle przykręcił koło ,które odpadło.Pamiętam jakiś wyścig co w boksie Ferrari ...to było w 1999 ,wtedy zamiast Schumiego jechał Salo ,w każdym razie kierowca już miał ruszać z boksu kiedy okazało się ,że nie ma prawego tylniego koła.To było wręcz śmieszne.Czas leci i nagle biegnie....nadchodzi mechanik z kołem i prawie pierdyknął i znowu by czas stracili :lol: :lol: ale na szczęście nie stało się tak.Albo jak na Silverstone 1999 Hakkinenowi odpadło koło.To było ciekawe ,a teraz.
"Rób,albo nie rób...nie ma próbowania!!!"
Avatar użytkownika
kuba
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 13:31
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Mariusz Cz kwi 28, 2005 18:59  

Kolego kuba to co napisałeś powyżej można przez analogię odnieść do tankowania. Jak pamiętam od sezonu '94 można ponownie tankować paliwo podczas jazdy. A ile przez te 12 lat było wypadków w boksach podczas procesu tłoczenia paliwa do baku bolidu? Mało to razy było tak, że ato coś z zaworem nie tak, a to wtrysk sie zablokował... A były też i groźniejsze sytuacje, chociażby Verstappen w Benettonie w '94 w jedym z wyścigów mało nie spłonął. Konkludując: Twoje argumenty uważam za bezpodstawne.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez kuba Cz kwi 28, 2005 22:27  

Po pierwsze nie kumam nic z tym tankowaniem ,a po drugie to nie są żadne argumenty (te w moim drugim poście) tylko wspominałem sobie stare czasy.Nawet nie miałem na myśli tymi .....(jak chcesz to sobie nazwij)udowadniać co i jak.trochę żle mnie zrozumiałeś ,ale to nic.
"Rób,albo nie rób...nie ma próbowania!!!"
Avatar użytkownika
kuba
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 13:31
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Mariusz Pt kwi 29, 2005 0:08  

Możliwe, że ja źle zinterpretowałem Twój komunikat. W końcu jestem tylko człowiekiem...

Ja to się chyba starzeję, bo chciałbym aby F1 była taka jak w połowie lat 90. mam na myśli kwalifikacje (1 lub 2 dniowe) po 12 okrążeń, sesję war-up, 8, 10, 12 cylindorowe silniki, a do tego zmiana opon i silnika wedle własnego uznania.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez A.S. Pt kwi 29, 2005 10:12  

Jedno trzeba przyznać na podsumowanie tej dyskusji.
Pośrednio poprzez zakaz wymiany opon pojawiło nam się na torze więcej walki, a mniej wyczekiwania na pit - stop przeciwnika, by go łyknąć.
Ale i tak wolałem jak były zmiany. Kurcze niektórzy robili to tak szybko, że czasami gdzieś mi to potrafiło umknąć - myślałem co holera nie zmienił gum, a później patrzę , a mechanicy wtaczają stare do boksów - czad.
Avatar użytkownika
A.S.
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 8:22
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Neuven Pt kwi 29, 2005 11:15  

ja jestem na razie za (ewentualne zmiany jezeli juz wprowadzać to po tym sezonie) na rzaie jest dobrze więcej walki na torze (a o to przeciez chodzi)
tak więc uważam że trzeba oba rozwiązania przetestowac a potem ewentualnie zmiany wprowadzac THE END
Neuven
 

Postprzez Zidi Pt kwi 29, 2005 14:44  

A skąd wiecie, że ci mechanicy tylko się oponom przyglądają? Może to tylko tak wygląda i wymieniają je w ułamku sekundy :D

A teraz na poważnie; co do tegorocznych przepisów to uważam, że to jeden wielki niewypał i jestem jak najbardziej za, żeby przyrócić wymianę opon.
Zidi
 

Następna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość