Nowy pomysł Mosleya

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez tominho Cz lut 16, 2006 18:06  

Oooooo... Nelson a mogę spytać skąd mianowicie masz tą informację że szef FIA pracuje gratis? :-) To w takim razie z czego żyje? (poza przyjaźnią z Berniem...)
"McLaren jest jak... Kreml - bezduszny, bez poczucia humoru, skryty, zdyscyplinowany i cholernie groźny."
Avatar użytkownika
tominho
 
Dołączył(a): Cz lut 09, 2006 10:00

Postprzez W Cz lut 16, 2006 18:11  

tominho napisał(a):To w takim razie z czego żyje? (poza przyjaźnią z Berniem...)

On żyje przyjaźnią z Ferrari.
:evil:
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez tominho Cz lut 16, 2006 18:17  

No chyba.... Chociaż przychodzi mi do głowy przyjażń np. z niejaką firmą Bridgestone... :-D
"McLaren jest jak... Kreml - bezduszny, bez poczucia humoru, skryty, zdyscyplinowany i cholernie groźny."
Avatar użytkownika
tominho
 
Dołączył(a): Cz lut 09, 2006 10:00

Postprzez Daniel Cz lut 16, 2006 18:50  

Mosley znowu wymyśla jakieś nowe przepisy dotyczące silników. Dobrze, że to propozycja jak narazie. :? A oto wiadomość z serwisu:
"Tym razem proponuje radykalne przepisy dotyczące silników. Mimo, iż w tym roku po raz pierwszy ujrzymy silniki V8, Mosley wpadł na pomysł, aby w przyszłości umożliwić używanie każdego rodzaju silnika w F1, ale dać zespołom ograniczenie w postaci maksymalnej ilości paliwa do zużycia w każdym wyścigu."
Wypowiedź Mosleya:
"„Wszystkie rodzaje silników będą dozwolone”, powiedział Mosley włoskiej Gazzetta dello Sport. „Ale każdy samochód będzie miał taką samą ilość paliwa do zużycia. Tak więc regulacje dotyczące silnika będą oparte na zużyciu paliwa. Zwycięzcą wyścigu będzie ten, kto w najlepszy sposób wykorzysta dostępną ilość paliwa”. "
Co o tym sądzicie bo moim zdaniem to znowu debilny pomysł. :evil:
2 Fast + 2 Furious = F1
Avatar użytkownika
Daniel
 
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 18:20
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez Mariusz Cz lut 16, 2006 19:24  

Nelson Piquet napisał(a):Taki przepis był przecież w F1 w erze turbo


Spójrzmy na to z innej strony: do roku 1995 obowiazywały w F1 silniki V8, V10 i V12 i bez żadnych ograniczeń. Nikt nie narzekał. A teraz?
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez nickolas Cz lut 16, 2006 20:51  

Wtedy jeszcze nikt nie potrafił syntetyzować różnych lekkich pierwiastków np stopy Berylowe.
Obecnie gdyby nie przepisy silniki ważyłyby dużo poniżej 95kg
Avatar użytkownika
nickolas
 
Dołączył(a): So sie 20, 2005 16:25

Postprzez Nelson Piquet Cz lut 16, 2006 21:29  

Daniel napisał(a):Wszystkie rodzaje silników będą dozwolone”, powiedział Mosley włoskiej Gazzetta dello Sport. „Ale każdy samochód będzie miał taką samą ilość paliwa do zużycia. Tak więc regulacje dotyczące silnika będą oparte na zużyciu paliwa. Zwycięzcą wyścigu będzie ten, kto w najlepszy sposób wykorzysta dostępną ilość paliwa”. "


ciekawe kto pierwszy skonstruuje silnikczek na prąd? heh


Mariusz napisał(a):do roku 1995 obowiazywały w F1 silniki V8, V10 i V12 i bez żadnych ograniczeń. Nikt nie narzekał


Mariusz w pełni się z Tobą zgadzam! było a wiele ciekawiej technicznie i na torze i te V12 Ferrari ... Ale moim zdaniem dziadek max z tym paliwkiem w przyszłości powinen sobie odpuścić, bo pamiętam oglądałem wywiady z tych czasów -gdy był ten przepis kierowcy bardzo marudzili (zazwyczaj kończyło im sie paliwo na last lap... ,ale z drugiej strony stawka była wyjątkowo wyrównana w turbo czasach)

tominho napisał(a):Oooooo... Nelson a mogę spytać skąd mianowicie masz tą informację że szef FIA pracuje gratis?


właściwie nie wiem z czego ludzik się utrzymuje ,za FIA nie dostaje na pewno żadnych $$$ -to funkcja "społeczna"(chyba ,że :evil: łapówy ..od czerwonych) ,to prawnik emeryt zna ponoć kilka języków (ja słyszałem jak mówił po niem. w tv), Churchill to była jakaś rodzinka jego i chyba nie biedny ród Mosleyów który odgegrał raczej negatywną rolę w Anglii -tata Maksia był faszystą brytyjskim. :grin:

jak tam słucham Maxa to chyba chodzi o powrót do swojej młodości lat 70-tych, był wtedy bo drugiej stronie prywaciarzem (March ; potem miał też związki z Simtek Research) -te propozycje to takie gadugadu pewnie potem 20% wejdzie w życie.
Nelson Piquet
 

Postprzez Witek Cz lut 16, 2006 21:36  

tata Maksia był faszystą brytyjskim.


Oooo!!! :shock: :evil: :x
Avatar użytkownika
Witek
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2005 10:53
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Pieczar Pn lut 20, 2006 23:28  

Nie wiedziałem gdzie to umieścić, ale chyba to jest najodpowiedniejsze miejsce:
F1 Racing.net napisał(a):F1 boss Bernie Ecclestone says the engine rule changes for 2006 which have seen 3-litre V10 engines replaced by 2.4-litre V8s. Ecclestone believes the change has been a costly mistake for the sport but that the teams have only themselves to blame.


Ecclestone believes the same goals could have been achieved for far less cost by limiting the revs on the current breed of V10 engines - in a similar way to what Scuderia Toro Rosso will do this year.

"I don't like the rule," Ecclestone told Autosprint magazine. "It wasn't necessary because they could have reached the same goal by limiting the power of the old V10s. the new V8s cost a fortune and eventually we'll probably end up limiting their revs because they will become too powerful."

"By just limiting the V10s we could have saved lots of money," he added. "There was a meeting with all the teams to discuss reducing costs and it went badly. The main idea was that by limiting engine capacity by 20 per cent we'd have seen a similar reduction in costs and power - but that was complete nonsense. The constructors later realised what costs they would face when it was too late."


:o
Czy jemu już całkiem padło na mózg :shock: Najpierw wprowadza razem z Maxem ten przepis, a teraz, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, twierdzi że to był błąd. Po prostu brak słów...

PS. Od początku twierdziłem, że ograniczone V10 będą lepsze od V8, ale coniektórzy twierdzili, że to debilny pomysł...
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez nickolas Wt lut 21, 2006 0:22  

Pieczar napisał(a):coniektórzy twierdzili, że to debilny pomysł...

OWI niektórzy to m.in. Toyota...
Jak uczy (albo nie) historia, zmiany w działającym systemie wprowadzane są tylko tak dla 'zamieszania w garnku',bo chęć eksperymentowania (w zamyśle ulepszania) prowadzi na ogół do punktu wyjścia (tzn. trzeba później wszystko odkręcać).
Tylko że ochota na mieszanie niektórym wcale nie mija :???:
A F1 może zabraknąć czasu na chybione pomysły :x
Avatar użytkownika
nickolas
 
Dołączył(a): So sie 20, 2005 16:25

Postprzez Pieczar Wt lut 21, 2006 10:04  

nickolas napisał(a):OWI niektórzy to m.in. Toyota...

Akurat miałem na myśli osoby z tego forum ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Mariusz Wt lut 21, 2006 15:17  

Nelson Piquet napisał(a):zazwyczaj kończyło im sie paliwo na last lap...

I dzięki temu paliwożerne V12 Ferrari często nie dojeżdżały do linni mety prowadząc wyścig lub będąc w czołówce.
Nelson Piquet napisał(a):tata Maksia był faszystą brytyjskim

To akurat wiedziałem wcześniej. Ale należy odróżnić faszyzm z początków jego istnienia od tego, co było później w latach 30-tych XX wieku oraz od nazizmu. Poza tym nie widzę związku miedzy funkcją ojca Maxa Mosleya, a tym co robi teraz jego syn. W Polcse też byli i są nadal faszyści.
nickolas napisał(a):bo chęć eksperymentowania (w zamyśle ulepszania) prowadzi na ogół do punktu wyjścia (tzn. trzeba później wszystko odkręcać).

Do niedawna F1 była postrzegana raczej jako sport konserwatywny, teraz to się zmieniło... wystarczyło tylko kilka lat. Fakt, może sykcesy Ferrari przyspieszyły zmiany, ale co za dużo to nie zdrowo. Lepsza jest ewolucjia niż rewolucja, tak uważam.
Pieczar napisał(a):Akurat miałem na myśli osoby z tego forum

Bez nazwisk proszę hehehe.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Daniel Śr lut 22, 2006 15:37  

Kolejny durny pomysł FIA:
"Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) wystosowała dzisiaj zaproszenie dla firm zainteresowanych opracowaniem ujednoliconej elektroniki do bolidów Formuły 1. Tym samym FIA przybliżyła się do realizacji swoich planów związanych z wprowadzeniem jednakowych ECU (Electronic Control Unit) dla wszystkich zespołów od 2008 roku. "
To już jest bezsens usunąć kontrolę trakcji i system wspomagania startów. Dla tych gorszych kierowców to makabra, nie będą mogli wstanie dobrze kierować bolidem bo zaliczą zaraz bandę albo trawnik, lub Takuma Sato inne bolidy. :D Usunięcie wspomagania startów no to jeszcze rozumiem ale to drugie to poprostu powarjowali, tak wogulę nikt nie będzie mógł rozwijać elektroniki w bolidzie. Zamiast iść z technologią na przód zaczną się cofać. :???: :evil:
2 Fast + 2 Furious = F1
Avatar użytkownika
Daniel
 
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 18:20
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez tominho Śr lut 22, 2006 15:39  

Ciekawe (znając Maxa i Berniego...) czy ujednolicona elektronika będzie pochodzić z Ferrari? :shock:
"McLaren jest jak... Kreml - bezduszny, bez poczucia humoru, skryty, zdyscyplinowany i cholernie groźny."
Avatar użytkownika
tominho
 
Dołączył(a): Cz lut 09, 2006 10:00

Postprzez woyteck Śr lut 22, 2006 15:43  

Uważam, że usunięcie kontroli trakcji jest niezłym pomysłem, bo pozwoliłoby dobrym kierowcom zaprezentować prawdziwe umiejętności. Pytanie czy realizacja tego pomysłu w zaproponowany sposób ma szanse zdać egzamin... :hmm:
Avatar użytkownika
woyteck
 
Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 14:35
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron