Grande Prêmio Heineken do Brasil 2018

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez Pauree Wt lis 13, 2018 15:51  Re: Grande Prêmio Heineken do Brasil 2018

zobq napisał(a):@F1V0
Ja tam tego nie bronię, osobiście oglądam F1 dla rywalizacji, a nie dla show. Mogę w jakimś stopniu zrozumieć, że Verstappen dał się ponieść emocjom, ale tego nie pochwalam. Dostał dosyć symboliczną karę i kompletnie nie rozumiem jak ktoś może płakać o to, że dostał karę w ogóle.

Ale tego nikt nie broni. Też jestem raczej za tym, żeby chować negatywne emocje, no ale kurde... Robi się z tego skandal na miarę nie wiadomo czego... Gość parę razy delikatnie pchnął Ocona, nic się nikomu nie stało (to jest najważniejsze)... a potem sobie porozmawiali, uścisnęli sobie dłoń i tyle. Sytuację przeżyli, sprawy wyjaśnili, nie ma tematu. I też poniekąd dlatego ta kara jest śmieszna. Gdyby telewizja tego nie pokazała, sprawa przeszła by bez jakiegokolwiek rozgłosu i wszyscy mieli by to w... gdzieś by to mieli ;) I nikt by się nawet nie zorientował, że coś było po wyścigu nie tak.

Nagłaśniać się powinno naprawdę poważne sprawy... a nie, że ja godzinę po wyścigu widzę nagłówki w internecie "SKANDAL PO GP BRAZYLII!". No szturchnął się jeden z drugim i tyle. Żaden skandal.
Zanim rzucisz się komuś do gardła w obronie swoich racji, zastanów się czy zrobiłbyś to samo w realu... Na pewno byś tego nie zrobił - więc dlaczego chcesz robić to w internecie?
Avatar użytkownika
Pauree
 
Dołączył(a): Pn sty 01, 2018 12:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez zobq Wt lis 13, 2018 15:59  Re: Grande Prêmio Heineken do Brasil 2018

Ale tego nikt nie broni

Jak to nikt nie broni skoro uważasz, że cała ta sytuacja nie zasłużyła nawet na taką lekką karę (czyli na żadną karę nie zasłuża?), a @F1V0 twierdzi, że
Ludziom się to podoba to niech się dzieje. Zwykłe przepychanki nie są niczym złym
zobq
 
Dołączył(a): Śr wrz 06, 2017 17:31

Postprzez F1V0 Wt lis 13, 2018 16:07  Re: Grande Prêmio Heineken do Brasil 2018

@zobq
Mi to nie robi problemu jak raz na jakiś czas któryś kierowca da upust emocjom po jakiejś kontrowersyjnej sytuacji. Rzecz jasna jeśli idzie co najwyżej o jakieś lekkie przepychanki, a nie nawalanie się po mordach.
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez krzych Wt lis 13, 2018 16:12  Re: Grande Prêmio Heineken do Brasil 2018

Jakie to zabawne. Rozumiem, że wszyscy hejterzy Maxa to takie krystalicznie czyste, nieskazitelne i poprawne osobniki :???: Ludzie, człowiek jest tylko człowiekiem i choć nie popieram, to Maxa w pewnym stopniu rozumiem :-P Jak ktoś napisał, ta sytuacja przejdzie do kanonu F1 i dobrze, bo trochę takich sytuacji w ostatnich latach brakowało :D

Zaraz się na mnie rzucą.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Pauree Wt lis 13, 2018 16:16  Re: Grande Prêmio Heineken do Brasil 2018

zobq napisał(a):
Ale tego nikt nie broni

Jak to nikt nie broni skoro uważasz, że cała ta sytuacja nie zasłużyła nawet na taką lekką karę (czyli na żadną karę nie zasłuża?), a @F1V0 twierdzi, że
Ludziom się to podoba to niech się dzieje. Zwykłe przepychanki nie są niczym złym

Nie bronię samego zachowania -> nie pochwalam go, jednakowoż daleki jestem od wymierzania kar, kiedy sytuacja została opanowana i nic się nikomu złego nie dzieje.

To tak jak z kradzieżą - jeśli ktoś bardzo biedny potrzebuje jakiegoś lekarstwa, a go nie stać i je ukradnie, bo to uratuje komuś życie... to nazywa się coś takiego okolicznością łagodzącą. I dla mnie taką okolicznością łagodzącą jest fakt, że: była to tylko lekka przepychanka, oraz to, że nikomu nic się nie stało i odbyło się to świeżo po wyścigu, kiedy emocje jeszcze buzowały w Panu Verstappenie.

W obu sytuacjach nie popieram zachowań - kradzieży i przepychanek, jednakowoż jestem w stanie je po prostu zrozumieć w wyniku takich a nie innych okoliczności. Nie bronię zachowań, ale bronię okoliczności, które do nich doprowadziły, co na swój sposób powstrzymuje mnie przed karaniem za oba zdarzenia.

Jednakowoż... kara nie jest szczególnie wysoka, toteż nie zamierzam się z nikim zabijać o to, czyja racja jest bardziej czyjsza :)
Zanim rzucisz się komuś do gardła w obronie swoich racji, zastanów się czy zrobiłbyś to samo w realu... Na pewno byś tego nie zrobił - więc dlaczego chcesz robić to w internecie?
Avatar użytkownika
Pauree
 
Dołączył(a): Pn sty 01, 2018 12:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Saruto Wt lis 13, 2018 16:22  Re: Grande Prêmio Heineken do Brasil 2018

Damos napisał(a):
Saruto napisał(a):Takie sytuacje w F1 były na długo przed waszym zainteresowaniem tym sportem i mam nadzieję, że będą dalej.
W F1 mieliśmy również pijanych kierowców startujących w wyścigu. Mieliśmy brak jakichkolwiek systemów bezpieczeństwa. Mieliśmy celowe taranowanie przeciwników. Naprawdę chcesz powrotu tego wszystkiego?

Wiadomo doping i cała reszta powinna być zabroniona ;) ale takie przepychanki, to nic złego. Przecież nikt nie krwawił jak to się zdarza w NASCARze. Co do taranowania, to ciężko stwierdzić. Ocon jest zawodnikiem Mercedesa i dzięki niemu Lewis wygrał wyścig.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cwiek Wt lis 13, 2018 16:48  Re: Grande Prêmio Heineken do Brasil 2018

to nic złego.


Bez przesady, że nic złego. Nie jest to dobry przykład choćby dla dzieciaków, które mogą oglądać sport.
Jednakże też jestem daleki od kamieniowania Verstappena za to co zrobił. Nic nikomu się nie stało, dostał symboliczną karę, którą zaraz odpracuje i po krzyku.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez bartoszcze Wt lis 13, 2018 17:14  Re: Grande Prêmio Heineken do Brasil 2018

Saruto napisał(a):Co do taranowania, to ciężko stwierdzić.

To niesamowicie subtelny sposób taranowania - jechać jak najdalej od taranowanego i mieć nadzieję że w Ciebie wjedzie.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez F1V0 Wt lis 13, 2018 17:24  Re: Grande Prêmio Heineken do Brasil 2018

@bartoszcze
To nie przypadek, że kolizja miała miejsce na 44 okrążeniu. Może Mercedes użył fal radiowych na Maxa.
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez Arnulf Wt lis 13, 2018 17:49  Re: Grande Prêmio Heineken do Brasil 2018

Damos napisał(a):Nie. Skala problemu u Maxa Verstappena jest zupełnie inna. On wyrósł w domu w kulturze przemocy - był często bity przez ojca. Z resztą - nie tylko on. Był również świadkiem tego, jak ojciec bił jego matkę - co było podstawą do rozejścia się a Jos dostał sądowy zakaz zbliżania do niej. Mimo zakazu znów ją dopadł i pobił, co skończyło się wyrokiem w zawieszeniu i jakąś karą finansową.


Słyszałem o tym, że Jos był/jest wyrywny ale nie znałem tej historii. Co mnie dziwi to wyglądające na dość bliskie relacje na linii Jos - Max, skoro ojcu zdarzało się bić syna.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez F1V0 Wt lis 13, 2018 19:07  Re: Grande Prêmio Heineken do Brasil 2018

F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez sneer Wt lis 13, 2018 19:18  Re: Grande Prêmio Heineken do Brasil 2018

Ciekawe w takim razie jak porozumiewa się z Maxem. Pewnie przekazuje mu tylko polecenia. I jeszcze jedno: ten incydent będzie przyczynkiem do skasowania dublowania. Będzie tylko wyprzedzanie.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kazik Wt lis 13, 2018 20:53  Re: Grande Prêmio Heineken do Brasil 2018

Arnulf napisał(a):
Damos napisał(a):Nie. Skala problemu u Maxa Verstappena jest zupełnie inna. On wyrósł w domu w kulturze przemocy - był często bity przez ojca. Z resztą - nie tylko on. Był również świadkiem tego, jak ojciec bił jego matkę - co było podstawą do rozejścia się a Jos dostał sądowy zakaz zbliżania do niej. Mimo zakazu znów ją dopadł i pobił, co skończyło się wyrokiem w zawieszeniu i jakąś karą finansową.


Słyszałem o tym, że Jos był/jest wyrywny ale nie znałem tej historii. Co mnie dziwi to wyglądające na dość bliskie relacje na linii Jos - Max, skoro ojcu zdarzało się bić syna.

Te historie o starym Josie, o których wspomniał Damos są oczywiście prawdziwe.Oprócz tych pobić czy też przemocy stary dawał oznaki braku równowagi bo nawet opony pociął w aucie jednej z pań.
Gdy był kierowcą F1 nie dało się niczego negatywnego zauważyć bo też karierę miał wybitnie przeciętną i nie było podstaw do udowadniania czegokolwiek rywalom poza torem.
Z opinią na temat Maxa to bym się jednak jeszcze wstrzymał. Przede wszystkim to jeszcze młody "łepek" z nieukształtowanym charakterem jako człowiek. Nie koniecznie w/g mnie stary Jos musi być dla niego jedynym wzorcem od początku do końca.
Różnica zasadnicza między nimi jest taka, że Max ma talent Ayrtona (ten też nie był aniołkiem). Liczę na to, że z czasem okrzepnie idąc własną ścieżką.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez zobq Wt lis 13, 2018 21:27  Re: Grande Prêmio Heineken do Brasil 2018

Max ma talent Ayrtona


Ma szybkość Ayrtona, ale czy talent kierowcy to tylko szybkość? Ayrton potrafił wyrachowany, czy Verstappen kiedykolwiek zachował się wyrachowanie? Przed tym wyścigiem, po historii wszystkich kolizji Maxa, zastanawiałem się jak zachowa się Verstappen na torze, kiedy to on będzie miał coś do stracenia. Czy będzie umiał trochę odpuścić, nie dać się ponieść emocjom? No i ostatni wyścig dał mi odpowiedź.
zobq
 
Dołączył(a): Śr wrz 06, 2017 17:31

Postprzez F1V0 Wt lis 13, 2018 21:34  Re: Grande Prêmio Heineken do Brasil 2018

Wyrachowany to był Prost, a nie Senna.
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość

cron