Pirelli dostawcą opon w latach 2011-2016

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez Karol Pn lis 02, 2009 8:47  Pirelli dostawcą opon w latach 2011-2016

Bridgestone wycofuje się z F1 po 2010 roku. Jakie będą tego konsekwencje? Monopol zostanie utrzymany? A co powiecie na powrót Michelin i mistrzowskich lat 05-06 Renault? :-)
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez slipstream Pn lis 02, 2009 9:07  Re: Bridgestone wycofuje się z F1 po 2010 roku. Kto następny?

Może źródło. A proszę http://www.autosport.com/news/report.php/id/79968

Czy Michelin. Michelin od zawsze powtarzał ze Monopole go nie interesują, tylko rywalizacja. Co oczywiście o niczym nie świadczy że zdanie mogą zmienić. Czy Japońce odwalili kawał dobrej roboty. Tak... w 1998 roku jedynie bijąc skostniałego Goodyeara.

Sam Monopol rzecz jasna musi zostać utrzymany dla idei ograniczenia kosztów, a w głównej mierze testów w trakcie sezonu.

Jacyś chętni? Zapewne niedługo zacznie się roić od przypuszczeń i spekulacji kto.

Szkoda tylko ze dla tak wielu szyderców odejdzie kolejny argument o faworyzowaniu Ferrari :-P
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Darth ZajceV Pn lis 02, 2009 9:24  Re: Bridgestone wycofuje się z F1 po 2010 roku. Kto następny?

Oj, a już liczyłem, że spokój a tu zaś zmiany i znowu będzie ruletka kto trafi w nowe opony, a kto nie. Najbardziej mi się marzy powrót Michelina z oponami zbudowanymi w oparciu o te z 2006 roku.
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez barteks Pn lis 02, 2009 9:43  Re: Bridgestone wycofuje się z F1 po 2010 roku. Kto następny?

Szkoda, że jeszcze rok trzeba się męczyć z tymi partaczami. Powrót Michelina byłby mile widziany, szczególnie biorąc pod uwagę Roberta w Renault ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez kemot Pn lis 02, 2009 9:58  Re: Bridgestone wycofuje się z F1 po 2010 roku. Kto następny?

Może Todt coś wymyśli i wprowadzi ograniczenie finansowe związane z rozwojem opon?
Co jak co, ale dwóch dostawców opon zwiększyłoby atrakcyjność wyścigów.
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez cichy Pn lis 02, 2009 10:12  Re: Bridgestone wycofuje się z F1 po 2010 roku. Kto następny?

wow, zszokowała mnie ta wiadomość.. a wczoraj tak sobie przypadkiem dumałem czy jest możliwe, że Goodyeary wrócą do F1 :grin: heh.

Nie dość, że mamy ruletkę z kierowcami, samymi teamami, zasadami to jeszcze teraz dojdą opony.. szykuje się bardzo stresujące 5 miesięcy :???: Równie dobrze niektóre teamy mogą mieć ogromne problemy po ogłoszeniu nowego dostawcy, tak jak to było w 2007. uch, uch.

Zastanawia mnie jeszcze powód odejścia.. z F1 odchodzą, zostają w GP2, Moto GP, GP2 Asia.. hmmm :shock:

P.S. Kocham tą podjarkę, że wrócą Michealiny i dzięki temu Kubica za rok będzie mistrzem :twisted: Ale żeby nie było to renault życzę jak najlepiej ;)
Ostatnio edytowano Pn lis 02, 2009 10:15 przez cichy, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez smylas Pn lis 02, 2009 10:15  Re: Bridgestone wycofuje się z F1 po 2010 roku. Kto następny?

Nie odchodzą tylko nie przedłużają kontraktu. W MotoGP mają kontrakt do 2011 i muszą się z niego wywiązać :-P
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Maly-boy Pn lis 02, 2009 10:19  Re: Bridgestone wycofuje się z F1 po 2010 roku. Kto następny?

cichy napisał(a):
Nie dość, że mamy ruletkę z kierowcami, samymi teamami, zasadami to jeszcze teraz dojdą opony.. szykuje się bardzo stresujące 5 miesięcy :???:


teraz ? toż to dopiero po kolejnym sezonie bridgestone odchodzi
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez cichy Pn lis 02, 2009 10:25  Re: Bridgestone wycofuje się z F1 po 2010 roku. Kto następny?

Maly-boy napisał(a):teraz ? toż to dopiero po kolejnym sezonie bridgestone odchodzi

chodziło mi tu o to, że w przerwie między wyścigami plotki są najpopularniejszą rzeczą.. a nie wierze żeby multum spekulacji na ten temat nie pojawił się do rozpoczęcia nowego sezonu!

smylas napisał(a):Nie odchodzą tylko nie przedłużają kontraktu. W MotoGP mają kontrakt do 2011 i muszą się z niego wywiązać :-P

a w GP2 do kiedy mają? :roll:
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez patgaw Pn lis 02, 2009 10:28  Re: Bridgestone wycofuje się z F1 po 2010 roku. Kto następny?

wiadomosc miesiaca :brawo: :woohoo: :ukłon:

Darth ZajceV napisał(a):Najbardziej mi się marzy powrót Michelina z oponami zbudowanymi w oparciu o te z 2006 roku.


I wywalenie zasady "musisz uzyc zlej opony" :dobrze:


z tym ze Michelin nie bedzie pewnie chcial byc monopolista, a FIA nie zgodzi sie na dwoch dostawcow. :zakrywa:
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Ramzi Pn lis 02, 2009 10:34  Re: Bridgestone wycofuje się z F1 po 2010 roku. Kto następny?

Mnie zszokowałą a jednocześnie bardzo ucieszyła ta wiadomość, jest dooooobrze :D
Ramzi
 
Dołączył(a): Pn lip 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Olsztyn
GG: 5171580

Postprzez rafaello85 Pn lis 02, 2009 11:06  Re: Bridgestone wycofuje się z F1 po 2010 roku. Kto następny?

Ja też jestem w szoku :-o Czyżby Bridgestone'a przestał już bawić monopol? Pewnie Japońce chcieliby rozwijać swoje ogumienie, a obecne przepisy im to uniemożliwiają.

Ktokolwiek zostanie wybrany na miejsce japońskiego producenta opon, na pewno będzie monopolistą. Sądzę, że z tego właśnie powodu Michelin nie będzie zainteresowany powrotem do F1.
Stawiam na GoddYear. Byli tyle lat w F1, odnosili sukcesy z najlepszymi zespołami w stawce. I chyba nawet czytałem newsa ( kilka miesięcy temu, bądź rok temu ) w którym ktoś od nich mówił, że rozważali możliwość powrotu do Królowej Sportów Motorowych :)
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Pieczar Pn lis 02, 2009 11:08  Re: Bridgestone wycofuje się z F1 po 2010 roku. Kto następny?

Szkoda, że jeszcze rok trzeba się męczyć z tymi partaczami.

Tiaaa. Jak wygrywali mistrzostwa z Ferrari to pewnie też byli partaczami. To, że opony są takie jakie są to przede wszystkim zasługa przepisów. Bridgestone się tylko dostosował. A to, że są takie różnice między mieszankami to zabieg celowy, a nie ich "partactwo". Ale co tam, lepiej sobie poużywać.

Najbardziej mi się marzy powrót Michelina z oponami zbudowanymi w oparciu o te z 2006 roku.

To znaczy chcesz powrotu opon rowkowanych :P

Goodyear raczej nie wróci, siedzą głęboko w NASCAR i pewnie tylko to ich interesuje. Prędzej Michelin, albo jakiś inny koncern (Yokohama, Pirelli, Dunlop).
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez RENO Pn lis 02, 2009 11:16  Re: Bridgestone wycofuje się z F1 po 2010 roku. Kto następny?

Tytoniowy napisał na innym forum, że po śmierci Edzia M. Michellin może być zainteresowany monopolem.
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez rafaello85 Pn lis 02, 2009 11:20  Re: Bridgestone wycofuje się z F1 po 2010 roku. Kto następny?

Ale Eduardo Michelin zmarł w maju 2006r, a monopol w F1 zaczął się dopiero od 2007r. Tak więc jego już wtedy nie było, a mimo to francuski producent nie był zainteresowany monopolem w F1.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Następna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron