Grand Prix Abu Dhabi 2018

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez rocque N lis 25, 2018 18:08  Re: Grand Prix Abu Dhabi 2018

Michal2_F1 napisał(a):
rocque napisał(a):Mógł ściąć tor i #27 pojechałby dalej, ale chyba doszedł do wniosku, że jak znowu mają zebrać baty od Renault to w sumie nie ma nic do stracenia i nawet mu się udało...

Incydent wyścigowy, nie zawsze musi być winny, którego trzeba linczować.

Grosjean jechał na wprost po tarce i patrząc na specyfikę zakrętu (kąt i pomarańczowy krawężnik w wierzchołku) nie było możliwości aby razem przejechali ten zakręt bez kolizji - szczególnie, że Hulk nie kwapił się do robienia miejsca.
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez sneer N lis 25, 2018 18:10  Re: Grand Prix Abu Dhabi 2018

Ja bym się nie obraził gdyby jeden kierowca zdominował F1....pod warunkiem, że będzie to Kubica :lol:
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez bartoszcze N lis 25, 2018 18:12  Re: Grand Prix Abu Dhabi 2018

Michal2_F1 napisał(a):miejmy nadzieję, że wraz z przyjściem RK skończy się romans Hamiltona/Mercedesa z V6 i wygrywanie połowy wyścigów i 80% mistrzostw przez jednego kierowcę.

Correlation is not causation :)
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Diego N lis 25, 2018 18:33  Re: Grand Prix Abu Dhabi 2018

idylla napisał(a):VER kolejny raz utwierdza mnie w przekonaniu, że jest idotą, ktoś powinien mu uprzytomnić, że wyprzedzanie nie polega na "waleniu kogoś" i liczeniu że ten ktoś odpuści. Nie chce się bawić w czarnowidztwo, ale ten gość zrobi komuś , kiedyś krzywdę na torze.


Dochodzę do wniosku, że on się nigdy nie nauczy walki fair. Ja naprawdę rozumiem, że kierowca wyścigowy musi być egoistą i zawsze iść po swoje, ale Verstappen innych kierowców na torze ma po prostu za nic i to jest największy problem. Gość rozpycha się łokciami, wjeżdża w luki, które nie istnieją, wymusza na innych kierowcach uniki i spośród kierowców z czołówki jest najczęstszym uczestnikiem kolizji. Ciekawe też, że w tych kolizjach stosunkowo rzadko to jego spotykają konsekwencje w postaci uszkodzeń. Szkoda w tym wszystkim pozostałych kierowców, którzy starają się podjąć rozsądną walkę, ale jako priorytet przyjmują jednak znalezienie się w jednym kawałku na mecie. Dzisiaj miałem nadzieję, że Ocon mu nie odpuści i pojedzie twardo, ale Francuz pewnie nie chciał zaliczać wypadku w drugim kolejnym wyścigu i w swoim ostatnim GP przed przerwą chciał przejechać pełen dystans. Z resztą znając szczęście Verstappena to pojechałby dalej, a Ocon skończyłby na poboczu z dziurą w sidepodzie.

rocque napisał(a):
Michal2_F1 napisał(a):
rocque napisał(a):Mógł ściąć tor i #27 pojechałby dalej, ale chyba doszedł do wniosku, że jak znowu mają zebrać baty od Renault to w sumie nie ma nic do stracenia i nawet mu się udało...

Incydent wyścigowy, nie zawsze musi być winny, którego trzeba linczować.

Grosjean jechał na wprost po tarce i patrząc na specyfikę zakrętu (kąt i pomarańczowy krawężnik w wierzchołku) nie było możliwości aby razem przejechali ten zakręt bez kolizji - szczególnie, że Hulk nie kwapił się do robienia miejsca.


Też mi się wydaje, że tam po prostu nie było miejsca na 2 bolidy. Hulk pojechał bardzo optymistycznie, a Romek musiałby dosłownie objechać wierzchołek z jakimś absurdalnym marginesem, żeby Renault Niemca mogło się tam zmieścić. To była z resztą dość błaha sytuacja na torze, z której wyszedł wyjątkowo spektakularny wypadek.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez cwiek N lis 25, 2018 19:03  Re: Grand Prix Abu Dhabi 2018

Gszegosz napisał(a):
Michal2_F1 napisał(a):Koniec sezonu, miejmy nadzieję, że wraz z przyjściem RK skończy się romans Hamiltona/Mercedesa z V6 i wygrywanie połowy wyścigów i 80% mistrzostw przez jednego kierowcę.

Ja rozumiem że hypetrain zasuwa z prędkością światła, ale dajmy najpierw wykazać się Robertowi podczas pełnego weekendu, a potem wsadzajmy go do Merca czy Ferrari. Dmuchanie balonika zostawmy mediom i kanapowcom. :wink:


Myślę, że Michal2_F1 nie chodziło o to, że RK przyjdzie, pozamiata i będzie koniec z dominacją Hamiltona a bardziej myślenie życzeniowe, że skoro już będziemy mieli RK znowu w F1 to fajnie jakby przy okazji skończyła się dominacja :)
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Poprzednia strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron