Sezon ogórkowy 2020

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez cwiek Wt wrz 17, 2019 13:18  Re: Sezon ogórkowy 2020

Ja nie uważam, że byłoby szokiem. Jednak OBECNIE nic na to nie wskazuje. Plotkuje się o Hulku, plotkuje się o pozostaniu Ro-Gro. Nigdzie nie pada nazwisko Kubicy.
Ostatnio edytowano Wt wrz 17, 2019 15:39 przez cwiek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Pawcioco Wt wrz 17, 2019 14:33  Re: Sezon ogórkowy 2020

Odnośnie RK w Haasie to M. Barszczak dał podobny tweet, ale jasno zaznacza że nie będzie on o Polaku w amerykańskim zespole.
https://twitter.com/MacBarszczak/status/1173904755539791879?s=20
Pawcioco
 
Dołączył(a): Pt mar 25, 2016 13:41

Postprzez Matthias Wt wrz 17, 2019 14:41  Re: Sezon ogórkowy 2020

Lepsze wieści, hę? Rozumiem, że autor nie traktuje DTMów ani innej serii jako lepsze wieści ... to by oznaczało Alfę, która wydaje mi się realna tylko w przypadku w którym Seb faktycznie wraca do Milton Keynes.
Matthias
 
Dołączył(a): N maja 06, 2018 10:26

Postprzez idylla Wt wrz 17, 2019 15:09  Re: Sezon ogórkowy 2020

W ten sposob to mozna przerobic jeszcze str i sf, pan dziennikarz pewnie wie tyle co wszyscy czyli nic.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez bartoszcze Wt wrz 17, 2019 15:27  Re: Sezon ogórkowy 2020

cwiek napisał(a):Ja nie uważam, że byłoby szokiem. Jednak OBECNIE nic na to nie wskazuje. Plotkuje się o Hulku, plotkuje się o pozostaniu
Ro-Gro. Nigdzie nie pada nazwisko Kubicy.

Cytując Steinera "Kubica musiałby się najpierw zdecydować czego chce".
Momentami brzmiało jakby Orlen chciał bardziej.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez slipstream Wt wrz 17, 2019 15:31  Re: Sezon ogórkowy 2020

Ja tam mam nadal wrażenie, że temat Kubica w Haasie powstał na bazie chochoła. Chochoła którym jest teza że "Haas potrzebuje pieniędzy i wsparcie Orlenu będzie kluczowe". Czy Haas mówił że ma problemy finansowe? Gene powiedział że chciałby dokładać mniej do zespołu, ergo żeby zespół zaczął zarabiać. Ale czy to w ogóle oznacza kłopoty finansowe żeby desperacko sięgać już po paydriverów. Nie sądzę. No ale taki chochoł powstał i poszedł w świat, a po odejściu Rich Energy to w ogóle Haas upadnie jak nie przytuli pieniędzy z Orlenu. A ja tak przeszukuje internet i żadnych wieściach o potencjalnych problemach finansowych Haas nie widzę.

Tym bardziej że i wsparcie Rich jak się mówiło było wręcz symboliczne jak za tak ekspozycję. Ile to było 15 mln? Coś koło tego, ale podobno połowę mniej niż za podobną usługę chciał Williams. A mówimy tui o sponsorze tytularnym nadającym barwy całej ekipie gdzie jeszcze nie dawno Ron Dennis wyceniał taki sponsoring na 100 mln. Jakby tak u Haasa było coraz gorzej, to trudno żeby za taki bezcen oddawał tytuł i barwy zespołu.

Niektórzy nazywają to wszystko logicznym myśleniem, a dla mnie ta cała historia to właśnie taki chochoł który zaczął żyć własnym życiem. Nawet na tyle że i sam Orlen mógł to podłapać że Haas desperacko przyjmie taki sponsoring. A chyba jednak Haas w takiej desperacji nie jest i nie daje żadnych oznak tego, że dołącza do zespołów balansujących na granicy egzystencji, Zaliczyli słaby sezon, ale trudno poddawać się i kończyć po jednym takim sezonie... Tym smutniejszym, że nikt nie rozpatruje tutaj Kubicy jako umiejętności ze wsparciem finansowym, a jako wsparcie finansowe z jako takimi umiejętnościami kierowcy. Kwestia priorytetu, że to pieniądze są właśnie kluczowym argumentem, a nie jedynie wspierającym.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Matthias Wt wrz 17, 2019 15:46  Re: Sezon ogórkowy 2020

To było zależnie od źródeł 10 mln bądź 35 za trzy sezony.
Matthias
 
Dołączył(a): N maja 06, 2018 10:26

Postprzez bartoszcze Wt wrz 17, 2019 16:02  Re: Sezon ogórkowy 2020

slipstream napisał(a):Ja tam mam nadal wrażenie, że temat Kubica w Haasie powstał na bazie chochoła. Chochoła którym jest teza że "Haas potrzebuje pieniędzy i wsparcie Orlenu będzie kluczowe".

Inaczej. Jakieś rozmowy (nieważne w jakim charakterze) na linii Haas-Orlen miały miejsce i temat nagrzała TVP.
A później faktycznie wśród powrutowców dorobiono do tego ideologię "bez Orlenu/Rich Energy to Haas zaraz na prund i wodę nie będzie mieć", podczas gdy Haas być może chętnie by jakiegoś tytularnego przytulił, ale nie za wszelką cenę (oferta łączona Orlen+Kubica mogła z jakiegokolwiek powodu nie być dość atrakcyjna).

PS RE miało płacić Haasowi pomiędzy 10 a 15 mln funtów za sezon, w zależności od roku, tak wynikało z wezwania jakie Haas skierował do Storeya.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Kazik Wt wrz 17, 2019 16:05  Re: Sezon ogórkowy 2020

slipstream napisał(a):Ja tam mam nadal wrażenie, że temat Kubica w Haasie powstał na bazie chochoła. Chochoła którym jest teza że "Haas potrzebuje pieniędzy i wsparcie Orlenu będzie kluczowe". Czy Haas mówił że ma problemy finansowe? Gene powiedział że chciałby dokładać mniej do zespołu, ergo żeby zespół zaczął zarabiać. Ale czy to w ogóle oznacza kłopoty finansowe żeby desperacko sięgać już po paydriverów. Nie sądzę. No ale taki chochoł powstał i poszedł w świat, a po odejściu Rich Energy to w ogóle Haas upadnie jak nie przytuli pieniędzy z Orlenu. A ja tak przeszukuje internet i żadnych wieściach o potencjalnych problemach finansowych Haas nie widzę.

Chochoł powstał u nas ale tak na prawdę nie poszedł w świat a funkcjonuje jedynie u nas dzięki min. TVP. Zagraniczne media "nie znają" tematu Orlenu i Kubicy. Nie wiem oczywiście jak będzie ale być może szybko się to zakończy po jakimkolwiek ogłoszeniu Haasa w sprawie drugiego kierowcy.
Tak jak mówisz sam zespół narzeka na brak przychodu a nawet rozważa odejście z F1 po 2020 (tutaj to już nie jestem pewien czy słowa Gene Haasa, które cytowałem kiedyś z jakiegoś linka są prawdziwe) to jednak oni nie są na żadnym dnie i oczekiwanie na "wybawcę" z Polski dla mnie też jest...kolokwialnie mówiąc...lipne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez qTeck Śr wrz 18, 2019 9:56  Re: Sezon ogórkowy 2020

slipstream napisał(a):Ja tam mam nadal wrażenie, że temat Kubica w Haasie powstał na bazie chochoła. Chochoła którym jest teza że "Haas potrzebuje pieniędzy i wsparcie Orlenu będzie kluczowe". Czy Haas mówił że ma problemy finansowe? Gene powiedział że chciałby dokładać mniej do zespołu, ergo żeby zespół zaczął zarabiać. Ale czy to w ogóle oznacza kłopoty finansowe żeby desperacko sięgać już po paydriverów. Nie sądzę. No ale taki chochoł powstał i poszedł w świat, a po odejściu Rich Energy to w ogóle Haas upadnie jak nie przytuli pieniędzy z Orlenu. A ja tak przeszukuje internet i żadnych wieściach o potencjalnych problemach finansowych Haas nie widzę.

Tym bardziej że i wsparcie Rich jak się mówiło było wręcz symboliczne jak za tak ekspozycję. Ile to było 15 mln? Coś koło tego, ale podobno połowę mniej niż za podobną usługę chciał Williams. A mówimy tui o sponsorze tytularnym nadającym barwy całej ekipie gdzie jeszcze nie dawno Ron Dennis wyceniał taki sponsoring na 100 mln. Jakby tak u Haasa było coraz gorzej, to trudno żeby za taki bezcen oddawał tytuł i barwy zespołu.

Niektórzy nazywają to wszystko logicznym myśleniem, a dla mnie ta cała historia to właśnie taki chochoł który zaczął żyć własnym życiem. Nawet na tyle że i sam Orlen mógł to podłapać że Haas desperacko przyjmie taki sponsoring. A chyba jednak Haas w takiej desperacji nie jest i nie daje żadnych oznak tego, że dołącza do zespołów balansujących na granicy egzystencji, Zaliczyli słaby sezon, ale trudno poddawać się i kończyć po jednym takim sezonie... Tym smutniejszym, że nikt nie rozpatruje tutaj Kubicy jako umiejętności ze wsparciem finansowym, a jako wsparcie finansowe z jako takimi umiejętnościami kierowcy. Kwestia priorytetu, że to pieniądze są właśnie kluczowym argumentem, a nie jedynie wspierającym.

Podzielam ten sceptycyzm, mam tylko trzy uwagi.
1. Temat nie poszedł w świat bo istnieje niemal wyłącznie w polskich mediach. Zagraniczne media nie wspominają o nim co jest bardzo znamienne.
2. Co do stosunków Hass-RE: generalna zasada jest taka, że im jesteś silniejszy tym więcej możesz żądać za powierzchnie na swoich autach i kombinezonach.
3. Co do recepcji osoby Kubicy - takie są realia już od 2017, można się już było przyzwyczaić. Sam jego wybór i sposób selekcji do Williamsa był jednoznaczny.
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez bartoszcze Śr wrz 18, 2019 12:47  Re: Sezon ogórkowy 2020

Sokół informując o konferencji kierowców przed wyścigiem sugeruje że Grosjean zostaje.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez tomek evo Śr wrz 18, 2019 13:06  Re: Sezon ogórkowy 2020

Jak Romek zostaje to ja nie mam pytań. Romek od 2 sezonów robi naprawdę wiele aby z F1 wylecieć. W przypadku RK nadal jest wiele niewiadomych i niestety nie da się jednoznacznie stwierdzić jaka jest jego faktyczna forma sportowa a oceny tej formy mogą być skrajnie różne i każda w jakiś sposób uzasadniona. To bardziej kwestia wiary niż suchych wyników. W przypadku Grosjana to nie ma za bardzo co snuć domysłów. Jaki jest koń każdy widzi. Razi przede wszystkim brak skuteczności, brak opanowania oraz proste błędy. Magnussen wypada dużo lepiej a nie jest to zawodnik najwyższego formatu, choć jest naprawdę dobry i chyba nieco niedoceniany. Tempem jakoś Roman zbytnio nie odstaje ale nijak nie przekłada się to na punkty i to jest największy problem. Rozumiałbym gdyby za Romkiem stał jakiś potężny sponsor ale jeśli faktycznie Romek zostaje to chyba faktycznie Hass ma za dużo kasy a Staniner lubi się stresować. Zresztą wybór pary Hulk-Magnussen też zwiastuje moim zdaniem prędzej czy później kłopoty. Ale wybór Hulka jest ze względów sportowych zupełnie zrozumiały natomiast zostawiając Grosjana ten zespół zmierza donikąd.
tomek evo
 
Dołączył(a): Wt lip 04, 2017 14:45

Postprzez sneer Śr wrz 18, 2019 13:40  Re: Sezon ogórkowy 2020

Jeden z szefów RP był w Orlenie.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Pawcioco Śr wrz 18, 2019 14:10  Re: Sezon ogórkowy 2020

bartoszcze napisał(a):Sokół informując o konferencji kierowców przed wyścigiem sugeruje że Grosjean zostaje.

W takim razie gdzie Hulk?
Pawcioco
 
Dołączył(a): Pt mar 25, 2016 13:41

Postprzez lolek99 Śr wrz 18, 2019 14:12  Re: Sezon ogórkowy 2020

Formuła E,a może do SMP?
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron