Najlepsi oraz najgorsi w 2019. Spekulacje :)

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez konchma N sty 06, 2019 16:51  Re: Najlepsi oraz najgorsi w 2019. Spekulacje :)

konchma napisał(a):Na plus wiadomo Vettel na minus Kubica.

Niech zgadnę, bo Heidfeld w 2007.... ?[/quote]



"Na plus wiadomo, że Kubica...
Na minus Vettel, Albon"
Po prostu dla zachowania równowagi "biologicznej" :D
Avatar użytkownika
konchma
 
Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 18:01

Postprzez AutoryteT N sty 06, 2019 21:52  Re: Najlepsi oraz najgorsi w 2019. Spekulacje :)

To ja sprowokuję trochę inną dyskusję :) Który z teamów wg. was ma najlepszy skład na sezon 2019, a który najgorszy?
Gdyby ktoś miał jakieś zaćmienie to tutaj może sobie odświeżyć składy:
https://f1wm.pl/php/news_id-44342.html

Wg. mnie najlepszy skład na przyszły sezon ma Renault. Dwóch moim zdaniem świetnych kierowców. Nie sądzę, żeby Hulkenberg odstawał od Ricciardo. Oczywiście można też przywołać Hamiltona i Bottasa, ale Bottas jest taką.. ciepłą kluchą dla mnie, jakoś nie przekonuje swoim talentem.
Najgorszy skład dla mnie McLaren - Sainz został objechany przez Hulkenberga bez większych problemów, nie widzę w nim kierowcy, który może coś zwojować. Norris? Obiecujący kierowca, ale to nie będzie debiut, ani kierowca na miarę Leclerca.
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez bartoszcze N sty 06, 2019 23:26  Re: Najlepsi oraz najgorsi w 2019. Spekulacje :)

Kto ma najgorszy skład... o tyle ciężko mówić, że dopiero sezon będzie weryfikować kierowców, ale widzę 4 kandydatów (kolejność nieznacząca): Haas, McLaren, Toro Rosso i Williams. Trzy ostatnie mają w składach debiutantów, dwa ostatnie - kierowców powracających, którzy będą walczyć o pokazanie, że ich powrót miał sens. Skład pierwszych - wiadomo że dwóch średnich kierowców, o niestabilnej formie.

A najlepszy skład... nie wiem czy jednak mimo wszystko nie Ferrari :)
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez tomek evo N sty 06, 2019 23:40  Re: Najlepsi oraz najgorsi w 2019. Spekulacje :)

konchma napisał(a):Na plus wiadomo Vettel na minus Kubica.


Dziś 3 Króli anie prima aprilis :D

-- Pn sty 07, 2019 0:44 --

vandisel1 napisał(a):A Leclerciem będzie jak z Ricardo - obnaży Vettela i pokaże, że nigdy nie był wybitnym kierowcą, a jego umiejętności nijak się mają do Hamiltona czy Alonso. Leclerc będzie walczył o tytuł z Hamiltonem.

Stroll, Red Bull i McLaren - o nich usłyszymy sporo negatywnych wiadomości.


Też spodziewam się, że Leclerc obnaży Vettela ale nie sądzę aby był na tyle dobry aby już w przyszłym sezonie walczyć na serio o tytuł z Hamiltonem i w generalce nie musi być przed Sebastianem bo jednak brak mu doświadczenia co może mieć znaczenie.

-- Pn sty 07, 2019 0:59 --

pawel92setter napisał(a):Realistycznie patrząc, największą szansę na kompromitację ma Robert Kubica. Jest największą niewiadomą, a z uwagi na jego przeszłość są wobec niego największe oczekiwania. Nie może skompromitować się ten, o którym powszechnie uważa się, że jest znacznie słabszy od kolegi zespołowego (Stroll).


Nie zgadzam się, że wobec Roberta są największe oczekiwania. Jak by tak było to by była po niego kolejka chętnych. Realnie patrząc to chyba niewielu w paddocku oczekuje, że Kubica będzie tak konkurencyjny jak w 2010 roku wiec nie może być wielkiego zawodu.

Z oceną Strolla bym się wstrzymał i z góry nie zakładał, ze dostanie mocne bęcki od Pereza. Moim zdaniem różnica między nimi może być mniejsza niż sie większości wydaje.
Wg. mnie in minus może wypaść Giovinazzi oraz Albon a także Norris może nie spełnić pokładanych w nim naprawdę sporych oczekiwań. Jeśli jest talentem porównywalnym z najlepszymi w F1 to powinien wypaść lepiej od Sainza dla którego będzie to też sezon na poprawienie podupadłej reputacji. Ciekawe będzie porównanie Hulka z Riccardo i mam nadzieję, ze bolid umożliwi w końcu Hulkowi okazjonalną walkę o podium.
Trudno będzie ocenić formę Kubicy na tle Russela i Russela na tle Kubicy. Po Hamiltonie też się nikt nie spodziewał, ze z marszu będzie tak dobry jak Alonso i jak by Alonso wcześniej nie pokazał na co go stać to drzwi do najlepszych zespołów zostały by mu jak nie zamknięte to mocno przymknięte.
tomek evo
 
Dołączył(a): Wt lip 04, 2017 14:45

Postprzez mariusz0608 Wt sty 08, 2019 20:33  Re: Najlepsi oraz najgorsi w 2019. Spekulacje :)

Leclerc nie ogra Vettela w tym roku.
Jest zaczynem na przyszłego mistrza, ale trochę więcej potrzeba mu doświadczenia.
Trochę za wcześnie na to by podołał VET w tym roku.
Tak uważam.
mariusz0608
 
Dołączył(a): Pn sty 18, 2016 18:56

Postprzez kermit01 Wt sty 08, 2019 20:34  Re: Najlepsi oraz najgorsi w 2019. Spekulacje :)

Biorąc pod uwagę, ze nowy szef Ferrari był dużym zwolennikiem leclerca, wszystko może się wydarzyć...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kermit01
 
Dołączył(a): N lip 09, 2017 8:03

Postprzez AutoryteT Wt sty 08, 2019 22:38  Re: Najlepsi oraz najgorsi w 2019. Spekulacje :)

mariusz0608 napisał(a):Leclerc nie ogra Vettela w tym roku.
Jest zaczynem na przyszłego mistrza, ale trochę więcej potrzeba mu doświadczenia.
Trochę za wcześnie na to by podołał VET w tym roku.
Tak uważam.

Wiesz, być może Leclerc jest kierowcą lepszym albo na miarę Hamiltona, który gdyby nie jego pech i troche głupota to zdobyłby tytuły w debiucie :) także nie wykluczałbym tak Charlesa :)
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez Gszegosz Wt sty 08, 2019 22:59  Re: Najlepsi oraz najgorsi w 2019. Spekulacje :)

AutoryteT napisał(a):
mariusz0608 napisał(a):Leclerc nie ogra Vettela w tym roku.
Jest zaczynem na przyszłego mistrza, ale trochę więcej potrzeba mu doświadczenia.
Trochę za wcześnie na to by podołał VET w tym roku.
Tak uważam.

Wiesz, być może Leclerc jest kierowcą lepszym albo na miarę Hamiltona, który gdyby nie jego pech i troche głupota to zdobyłby tytuły w debiucie :) także nie wykluczałbym tak Charlesa :)

Po tym co pokazał w seriach juniorskich i zeszłym sezonie za sterami Saubera papiery na mistrza jak najbardziej ma. Wszystko wskazuje na to że zarząd za nim stoi. Leclerc to dla Ferrari powiew świeżości i szansa na "wyprodukowanie" najmłodszego mś w historii. Czy będzie szybszy od Seby? Do Melbourne możemy tylko wróżyć z fusów.

Jeżeli chodzi o składy to Haas jest dla mnie kompletnym kuriozum. Dwaj szybcy lecz popełniający mnóstwo błędów kierowcy, Totalnie nie wyciągają wniosków. zupełnie jakby ich doświadczenie szło w piach. Już debiutanci w pozostałych zespołach wyglądają bardziej perspektywicznie, no może poza Toro Rosso, bo to duża niewiadoma. Najlepszy skład? Ferrari, o ile młody udźwignie presję a Vettel przestanie się obracać. :D
Avatar użytkownika
Gszegosz
 
Dołączył(a): Cz maja 09, 2013 18:23

Postprzez LeVi_ Cz sty 24, 2019 18:26  Re: Najlepsi oraz najgorsi w 2019. Spekulacje :)

Przepraszam, ale mam wrażenie, że bardzo dużo osób nie docenia tutaj Vettela. OK, ja też uważam, że nie jest najwybitniejszym kierowcą w historii, ale trzeba mu oddać to co jego. Wydaje mi się, mogę się mylić, ale Leclerc wcale nie zje go na śniadanie i jeśli pokona go powiedzmy 6-7 razy w kwalifikacjach to będzie to bardzo duży sukces. Czym innym jest jeżdżenie w środku stawki, gdzie tak jak w przypadku Gasly'ego wystarczy zrobić dwa, trzy super wyniki w ciągu sezonu i już się jest ocenianym bardzo dobrze. Walka o tytuł to niesamowita presja w każdych kwalifikacjach, każdym okrążeniu wyścigu, a nawet w każdym treningu (w przypadku ważnych GP). I nie wiem ile raz można przypominać, że Ricciardo (którego oceniam jako bardzo dobrego kierowcę) pokonał go głównie z powodów kontraktowych, a nie sportowych!
LeVi_
 
Dołączył(a): Śr sty 29, 2014 15:48

Postprzez macieiii So sty 26, 2019 16:17  Re: Najlepsi oraz najgorsi w 2019. Spekulacje :)

co do oceny wielu kierowców z czołówki można powiedzieć, że różnice są, ale zjadanie na śniadanie... F1 to same koty, wiadomo że Bottas nie wygra z Hamiltonem. Drugi pewnik to Stroll przegrywający z Perezem, chyba że "drugi Verstappen" będzie miał niepsujący się bolid względem rywala.
Cytując Roberta "kierowców F1 jest mniej niż astronautów" oczywiście pay driver też jest nazywany kierowcą F1, ale mowa o tych, którzy zasmakowali zwycięstwa nawet dodając Maldonado na siłę, jest niewielu.
"and we have just one world, but we live in diffrent ones"
macieiii
 
Dołączył(a): N mar 21, 2010 1:01

Postprzez Aeromis Wt sty 29, 2019 22:53  Re: Najlepsi oraz najgorsi w 2019. Spekulacje :)

Na minus.
Tak czytałem, ale jednak padło to nazwisko dzięki @LeVi_ - Gasly. Właśnie po nim spodziewam się największej niespodzianki in minus.
Nie sądzę aby możliwa była takowa w przypadku Kubicy, prędzej na plus. Jego rywalem będzie młody i niedoświadczony kierowca, który nie ma żadnej przewagi. W przypadku Roberta obawiam się nieco o wagę bolidu, mam wrażenie że bolidy czy też samochody WRC te lżejsze pasują mu bardziej. Z drugiej strony jeśli moc i być może mniejszy docisk spowoduje więcej oczekiwań od kierowcy to powinno być to na korzyść Kubicy - a przynajmniej takiego jakim był wcześniej.
Vettel tym najgorszym? To raczej sprawa skomplikowana i niekoniecznie zależąca od samych kierowców. Seba jest bardzo szybki, acz niestabilny. Jeśli bolid pozwoli to może być w stanie zdobyć tytuł, jeśli będzie się męczyć to może się okazać że Leclerc obnaży jego ułomności.

Wśród tych potencjalnie najsłabszych stawiam jednoznacznie na Gasly'ego.

Na plus.
Nie spodziewam się przełomów formy, chyba że Bottas się ocknie, lub mocno na prowadzenie wyjdzie któryś z dwójek HUL-RIC i GRO-MAG. Bardziej upatruje tu emocje w nowych i powracających (Kubica, Kwiat) i to chyba oni, lub choć jeden z nich powinien zdziałać najwięcej, bo jest dużo do udowodnienia, a do stracenia wszystko.
Ostatnio edytowano Śr sty 30, 2019 13:17 przez Aeromis, łącznie edytowano 1 raz
Aeromis
 
Dołączył(a): Wt wrz 28, 2010 9:42

Postprzez F1V0 Śr sty 30, 2019 5:53  Re: Najlepsi oraz najgorsi w 2019. Spekulacje :)

Co do Leclerca to będzie musiał się poprawić w kwalifikacjach. Chociaż te statystyki nie odwzorowują sytuacji 1 do 1.
https://www.motorsport.com/f1/news/vett ... 86/?nrt=54
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Poprzednia strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości