Grand Prix Australii 2019

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez predkosc Śr mar 20, 2019 23:10  Re: Grand Prix Australii 2019

JQ77777 napisał(a):Nie wiem czy wy sobie żartujecie czy nie, ale jest nawet nad filmikiem napisane "Pierre Gasly wasn't able to see lights at the start", ten sam problem miał Kubica, tylnie skrzydła zasłaniały im światła

Nie wiem czy sobie żartujesz czy nie, ale po bokach też są światła startowe, na podstawie których Kubica ruszył lepiej od Russela.
Avatar użytkownika
predkosc
 
Dołączył(a): Pn lip 13, 2009 20:28

Postprzez J.P.S. Śr mar 20, 2019 23:41  Re: Grand Prix Australii 2019

Nie wydaje wam się, że Kubek przesadził i pojechał za szeroko w pierwszym zakręcie i przez to ten problem z Gaslym? Z tej kamery z helikoptera to widać.
J.P.S.
 
Dołączył(a): Pn lut 09, 2009 14:46

Postprzez Damos Cz mar 21, 2019 0:46  Re: Grand Prix Australii 2019

J.P.S. napisał(a):Nie wydaje wam się, że Kubek przesadził i pojechał za szeroko w pierwszym zakręcie

Nie.
Nie pojechał za szeroko.
Gasly musiał uciec w prawo - stąd cała akcja. Incydent wyścigowy.
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez bartoszcze Cz mar 21, 2019 7:17  Re: Grand Prix Australii 2019

To się może wydawać że pojechał "za szeroko", bo na wyjściu ma trajektorię jakby łapał podsterowność w Gasly'ego - ale tak naprawdę wyjeżdżał z tego zakrętu najciaśniej z całej stawki. Tyle że po drugiej stronie toru Sainz wchodził w T2 unikając tarek na wewnętrznej, szeroko jak nikt, i dlatego trzy samochody się nie pomieściły.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez LeVi_ Cz mar 21, 2019 11:50  Re: Grand Prix Australii 2019

Nikt chyba nie zwrócił uwagi na fantastyczny start Hulkenberga - czysto przeszedł 3 (prawie 4) pozycje do przodu.
LeVi_
 
Dołączył(a): Śr sty 29, 2014 15:48

Postprzez Darth Tom So mar 23, 2019 13:26  Re: Grand Prix Australii 2019

Pierwsze "koty za płoty ... "

Raczej nie powinno się wyciągać wniosków po pierwszym GP ale zawsze coś już tam wiemy ...

Postawa Bottasa (gdyby tak trwało to cały sezon) budzi nadzieję że ciekawą sytuację w Mercedesie.

Ferrari ... nie wiem co napisać - pewnie jak większość fanów tego zespołu. Ale może, inaczej niż w dwóch poprzednich sezonach najpierw problemy, a potem sukcesy - chociaż widok RB-Honda "śmigającego" Ferrari boli ... :(

Środek stawki - pozwala założyć że walka o pkt w tej części stawki może się zaostrzyć.

O Williamsie naprawdę ciężko coś napisać (jestem świeżo po lekturze książki Marka Webbera i jego opisy sytuacji w tym teamie pozwalają domyślać się że nie jest wesoło) Swoją przygodę z F1 zacząłem w 1996 roku i Williams Damon Hilla już wtedy nastrajał mnie pesymistycznie :P

Pewnie jak większość z jednej strony cieszy powrót Roberta do stawki, a z drugiej strony to co odwala zespół drugi sezon z rzędu woła o pomstę do nieba ...

Czekam na Bahrajn ...
Avatar użytkownika
Darth Tom
 
Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 8:44
Lokalizacja: Słupsk

Poprzednia strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron