Grand Prix Australii 2019

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez patgaw N mar 17, 2019 13:39  Re: Grand Prix Australii 2019

Byla powtorka startu po paru okr. Bylo z boku widac ta sytuacje, dla mnie typowy RA, nikogo nie mozna winic. Za to Vettel dobrze zaczal sezon, bo juz na 1 zakrecie wypchnal swojego kolege z zespolu na trawe, ale w sumie mogl go nie widziec. 8-)
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Kazik N mar 17, 2019 13:54  Re: Grand Prix Australii 2019

W pierwszym zakręcie zawsze jest ciasno. Seb jechał swoją linią a Charles po prostu próbował i w ten sposób znalazł się za Maxem. Ale jakby nie było to ciekawi mnie "współpraca" kierowców Ferrari w dalszej części sezonu.
Ostatnio edytowano N mar 17, 2019 14:19 przez Kazik, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez slipstream N mar 17, 2019 14:05  Re: Grand Prix Australii 2019

Mnie tam Leclerc wygląda na rozsądnego człowieka. Wie że młody i cała kariera przed nim, a Vettel ma więcej do stracenia, to spokojnie przyjmie rolę drugiego an tyle żeby pokazać że jest dość szybki, ale bez "udowadniania". Coś jak dzisiaj zresztą. To Vettel ma praktycznie ostatni rok żeby udowodnić wszystkim. Leclerc ma przed sobą zbyt wiele lat kariery, żeby ryzykować to stawianiem się i robieniem kwasów. A w każdym razie ja bym nie chciał żeby tak to się potoczyło na ostro.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Saruto N mar 17, 2019 14:09  Re: Grand Prix Australii 2019

Kazik napisał(a):A ma ktoś może riplaya z tego kontaktu Gasly-Kubica? Wyścig oglądałem ale na ten moment sę nie natknąłem...
Przy okazji podpowiem, że gdyby ktoś oglądał dziś przez chwilę wyścig na Tvp sport (tak jak ja od 55 min.) to dowiedziałby się, że stary Jos (kamera go akurat pokazała) jest ojcem Kevina Magnussena, który też jeździł kiedyś w F1 ale bez żadnych rezultatów. 8-) Polecam ten kanał. :wink:

Kubica przejechał 58 okrążeń według nich :) Pewnie w wiadomościach stwierdzą, że wygrał wyścig :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Michal2_F1 N mar 17, 2019 15:29  Re: Grand Prix Australii 2019

Gwoli ścisłości to przejechał - 55 wyścigowych + instalacyjne + formujące + zjazdowe :evil:

Posłuchałem chwilę i ignorancja walki VET z VER już dużo mówi. Mieli podstawową teoretyczną wiedzę, którą przytaczali, gorzej jednak z samym relacjonowaniem wyścigu. Stąd, mimo moich uwag do komentatorów Eleven, przynajmniej starają się ogarniać co się dzieje na torze, a nie dookoła niego jak czynił Borowczyk. Choć zostawić ich bez Sokoła na wielopostojowy wyścig z początków ery Pirelli to kto wie czy by wiedzieli o co chodzi :D
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez cwiek N mar 17, 2019 15:37  Re: Grand Prix Australii 2019

Panowie na TVP korzystali w ogóle z LT? Słuchałem tylko przez moment, więc pytam :P Mam co prawda nagrany wyścig z TVP Sport, ale nie wiem czy chce się katować :D

Choć zostawić ich bez Sokoła na wielopostojowy wyścig z początków ery Pirelli to kto wie czy by wiedzieli o co chodzi :D


Myślę, że nie byłoby tak źle. Mi np. komentarz Gąsiorowskiego bardzo pasuje, błędy mu się zdarzają ale generalnie dobrze się go słucha. Razem z Sokołem tworzą niezły duet.
Irytuje mnie czasami Kapica, ale też da się przeżyć.

Żeby nie było OT, też rozumiem Leclerca, że nie chciał od razu na początku współpracy zagęszczać wokół siebie atmosfery. Myślę, że z czasem, jeśli będą z Vettelem na podobnym poziomie w punktacji, Monakijczyk nie będzie tak grzeczny jak dzisiaj :)
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez bartoszcze N mar 17, 2019 15:44  Re: Grand Prix Australii 2019

Prawda jest też taka, że niezależnie od tego które Ferrari było na P4 a które na P5, to i tak o nic nie walczyli poza dowiezieniem punktów do mety. Mało prawdopodobne żeby w perspektywie 20 wyścigów któremuś tych 2 pkt do czegokolwiek ważnego zabrakło.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Michal2_F1 N mar 17, 2019 15:47  Re: Grand Prix Australii 2019

Nie no Gąsior się wyrobił, jak tylko wyeliminują sensacjonalizm to dość przyjemnie się słucha. Zwłaszcza jak przypomnę sobie duet Borowczyk - Kochański. O ludziach z Eurosportu nie wspominając.

Każdy punkt cenny, ale prawdopodobieństwo, że bardziej przydadzą się Vettelowi jest większe niż Leclerkowi :)
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez Mariusz N mar 17, 2019 15:51  Re: Grand Prix Australii 2019

Honda w jednym tylko otwierającym sezon 2019 wyścigu zebrała połowę punktów względem tego, co zgromadziła w całym sezonie 2018 i w całym sezonie 2017.

Ja się niesamowicie cieszę ze startu i finiszu Kubicy. Wygrałem zakład sprzed 8 lat, bo wierzyłem, że facet wystartuje jeszcze w wyścigu F1.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Gie N mar 17, 2019 15:53  Re: Grand Prix Australii 2019

Kazik napisał(a):A ma ktoś może riplaya z tego kontaktu Gasly-Kubica?

Tylko takie coś jest póki co.
https://streamable.com/cvflu
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez slipstream N mar 17, 2019 15:54  Re: Grand Prix Australii 2019

No ja tam życzę raczej takiego sezonu, żeby po jego zakończeniu móc wracać do pierwszych wyścigów sezonu i zastanawiać się czy warto było powalczyć, komu okazało się przydatne i itd., bo zwyczajnie będzie to oznaczało zacięty sezon do końca. Oby.

Cieszy natomiast to, że w czasie transmisji wpadli na pomysł stałego oznaczenia tego który kierowca ma najszybsze okrążenie, co uważam w kontekście walki o ten jeden punkt jest pomocne w trakcie oglądania.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez bartoszcze N mar 17, 2019 16:00  Re: Grand Prix Australii 2019

Gie napisał(a):
Kazik napisał(a):A ma ktoś może riplaya z tego kontaktu Gasly-Kubica?

Tylko takie coś jest póki co.
https://streamable.com/cvflu

Można porównać z liniami przejazdu trójki VER/VET/LEC.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Wywi N mar 17, 2019 21:27  Re: Grand Prix Australii 2019

Gąsiorowski dzisiaj tylko na samym starcie powiedział, że Sainz wyjechał z toru, a chodziło o akcję Riccardo. Ale tak to duet Sokół - Gąsiorowski jest naprawdę ok. Szacun dla Sokoła, że na starcie patrzył i komentował walkę z przodu, a raczej odjazd Bottasa, gdzie ja non stop byłem wpatrzony gdzie jest RK.
Wywi
 
Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 8:22

Postprzez mich909090 N mar 17, 2019 23:17  Re: Grand Prix Australii 2019

@Endrju Szopen
Dlaczego fanpejdż CG jest według ciebie śmieszny? Gościa w sumie przyjemnie się słucha na tych Vlogach...;)
Vettel: ,,that was close''
Hamilton: ,, I lifted, that's why you were close.'' Belgia 2017
#44 #1
Avatar użytkownika
mich909090
 
Dołączył(a): N lut 26, 2012 17:00

Postprzez RdQ_ N mar 17, 2019 23:21  Re: Grand Prix Australii 2019

mich909090 napisał(a):@Endrju Szopen
Dlaczego fanpejdż CG jest według ciebie śmieszny? Gościa w sumie przyjemnie się słucha na tych Vlogach...;)

Jakby nie słuchać tego co on tam mówi to może byłoby przyjemnie. CG potrafi w ciągu kilku dni całkowicie sobie zaprzeczyć i potem jeszcze oburzyć się, że ktoś mu to wytknie.
Avatar użytkownika
RdQ_
 
Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 22:36

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości