GP Hiszpanii 2019

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez cwiek N maja 12, 2019 15:56  Re: GP Hiszpanii 2019

Na tym torze taka chyba była realna różnica pomiędzy RK a GR. Obydwaj przejechali czysty wyścig, gdyby zsumować stratę przed i po SC wyszłoby ok. 30 sekund, czyli te 0,5 s na kółko.

Poza tym, wyścig do zapomnienia. Jedynie Grosjean dał nam mały show :D
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez psz N maja 12, 2019 16:03  Re: GP Hiszpanii 2019

Jednak Hamilton pokazał trochę Bottasowi miejsce w szeregu. Ferrari wygląda beznadziejnie, jak na pokładane w nich oczekiwania. Oni nigdy nie wiedzą, jaką taktykę przyjąć. Takie robią przynajmniej wrażenie.

Za to trzeba oddać Sainzowi, że z przeciętnego tempa McLarena wycisnął w domowym wyścigi, co się da, z pomocą zresztą Norrisa i Strolla :wink: Oby to napędzało ekipę z Woking do robienia istotnych postępów!

Poza tym wreszcie Haas jako tako wypadł, choć Grosjean jakby znowu trochę nie wytrzymał presji.

Odnośnie Roberta, to niestety dość wyraźnie odstawał w wyścigu od Russela.

Poza tym wyścig pokazał, że Catalunya może bez żalu z kalendarza zniknąć.
Avatar użytkownika
psz
 
Dołączył(a): Wt cze 06, 2017 20:19

Postprzez bartoszcze N maja 12, 2019 16:10  Re: GP Hiszpanii 2019

Obudźcie mnie w 2020.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez baron N maja 12, 2019 16:51  Re: GP Hiszpanii 2019

Niezły z Ciebie optymista
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Kazik N maja 12, 2019 16:58  Re: GP Hiszpanii 2019

psz napisał(a):
Poza tym wreszcie Haas jako tako wypadł, choć Grosjean jakby znowu trochę nie wytrzymał presji.

Poza tym wyścig pokazał, że Catalunya może bez żalu z kalendarza zniknąć.

Romain w sumie wytrzymał pomimo wytrącenia z równowagi przez sympatycznego kolesia z zespołu. Punkty mogły być trochę lepsze dla Haasa ale cóż...
A sam wyścig na tym torze faktycznie do porywających nie należał. Myślę już o Monako bo mnie tam kilka rzeczy interesuje.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez MarcinN N maja 12, 2019 18:23  Re: GP Hiszpanii 2019

Mam wrażenie, że Kubica za dużo traci do Russella w czasie dublowania. Przyglądałem się powtórkom i te 20 sekund straty do Russela przed SC to chyba głównie te dublowania. No i same miękkie opony są kulą u nogi Kubicy. Russel "na czerwonych" wydaje się wyraźnie szybszy od Kubicy.

Nie zmienia to jednak faktu, że Kubica tracił też na żółtych - co było widać na ostatnich okrążeniach: obaj mieli nowe opony, obaj mieli czysty tor (nikt ich nie dublował), a i tak prawie 0.5 sekundy średnio na okrążeniu było.

Pytanie z regulaminu: czemu Williams nie dostał zgody, żeby zniwelować oba stratne okrążenia w czasie neutralizacji? A może dostał, tylko ich zespół nie zna przepisów?
MarcinN
 
Dołączył(a): N kwi 19, 2009 11:19
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez bartoszcze N maja 12, 2019 18:29  Re: GP Hiszpanii 2019

MarcinN napisał(a):czemu Williams nie dostał zgody, żeby zniwelować oba stratne okrążenia w czasie neutralizacji?

Bo ten przepis nie służy odzyskiwaniu utraconych szans, tylko temu, żeby zdublowani nie zawadzali szybszym przy restarcie.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Anderis Pn maja 13, 2019 7:08  Re: GP Hiszpanii 2019

Mieliśmy 5 wyścigów w tym sezonie a tylko 2 różnych kierowców finiszowało do tej pory w czołowej dwójce i tylko 5 różnych kierowców w czołowej piątce. Można się zastanawiać po co w ogóle oglądać wyścigi w tym roku skoro i tak już wiemy kto przyjedzie w czołówce. :twisted:
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez Diego Pn maja 13, 2019 8:47  Re: GP Hiszpanii 2019

Dramatycznie nudny wyścig. Poza startem, kolizją Norrisa i Strolla i kilkoma okrążeniami walki Grosjeana nie działo się absolutnie nic. Trudno uznać taktyczną szamotaninę Ferrari za element interesujący, raczej było to godne politowania. Ten tor może jest dobry do testowania, ale rozgrywanie na nim wyścigów całkowicie mija się z celem. Jak wypadnie z kalendarza to nie będzie żalu. Pod względem wyprzedzania gorsze jest chyba tylko Monako.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez qTeck Pn maja 13, 2019 9:20  Re: GP Hiszpanii 2019

Anderis napisał(a):Mieliśmy 5 wyścigów w tym sezonie a tylko 2 różnych kierowców finiszowało do tej pory w czołowej dwójce i tylko 5 różnych kierowców w czołowej piątce. Można się zastanawiać po co w ogóle oglądać wyścigi w tym roku skoro i tak już wiemy kto przyjedzie w czołówce. :twisted:

Przy obecnym układzie stawki, tj. różnicę top 3 do reszty i różnicę tempa Maxa do Gasly'ego można by się spodziewać śrubowania tego rekordu gdyby nie fakt, że najbliższy wyścig jest w Monako a potem Montreal. Oba tory są dość nietypowe i mają tendencję do mieszania w stawce więc obie passy mają duże szanse na przerwanie.
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez idylla Pn maja 13, 2019 13:06  Re: GP Hiszpanii 2019

Wyścig był jak na Barcelonę przystało. Trochę szkoda, że po 5tym dublecie Mercedesa robi się powoli po mistrzostwach.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez leni93 Pn maja 13, 2019 16:48  Re: GP Hiszpanii 2019

Powoli? Sądzisz, że jest jakakolwiek szansa na zwrot akcji? Ja nie sądzę i myślę, że to będzie rekordowy rok Mercedesa. Mają za dużą przewagę. Jedynie Bahrajn nie poszedł tak jak chcieli, ale to chyba bardziej trzeba traktować jako wypadek przy pracy. Reszta wyścigów to brak odpowiedzi ze strony innych zespołów. Zawsze te nieparzyste lata wg mnie są słabsze niż parzyste i w tym roku jest to samo.
Avatar użytkownika
leni93
 
Dołączył(a): Cz gru 11, 2008 22:23
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
GG: 7937112

Postprzez bartoszcze Pn maja 13, 2019 17:02  Re: GP Hiszpanii 2019

Hm. 2017 wydaje mi się znacznie lepszym sezonem od 2018.
2014 i 2016 o tyle tylko były lepsze od 2015, że wewnętrzna walka w Mercedesie trwała do ostatniego wyścigu - w 2019 niestety zanosi się na powtórkę z 2014, w najlepszym wypadku.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez THC-303 Pn maja 13, 2019 17:12  Re: GP Hiszpanii 2019

leni93 napisał(a):Zawsze te nieparzyste lata wg mnie są słabsze niż parzyste i w tym roku jest to samo.

2003?
1999???
Rodolfo Speedy Gonzalez
VENEZUELA
Avatar użytkownika
THC-303
 
Dołączył(a): So lip 17, 2010 14:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez lolek99 Pn maja 13, 2019 17:23  Re: GP Hiszpanii 2019

2007 i 2009 to też były nudne :evil:
Spokojnie Mercedes, ale nie wydaje mi się, że będą faworytami do wygrania w Monako.
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron