Grand Prix Monako 2019

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez NICKski N maja 26, 2019 9:39  Re: Grand Prix Monako 2019

DBR napisał(a): Gdyby Polak zszedł z piedestału chwały minionej przełknął dumę i np. zastosował i ustawienia oraz postawę Anglika może byłoby lepiej niż jest.


Pociągnę dalej - gdyby Kubica był Russellem to wjeżdżaliby na metę równocześnie.
Who KERS?
Avatar użytkownika
NICKski
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 17:26
Lokalizacja: 3city

Postprzez tomek evo N maja 26, 2019 10:43  Re: Grand Prix Monako 2019

cwiek napisał(a):
RdQ_ napisał(a):Jakieś dowody na to, że Kubica jest sabotowany? Bo zaczyna się tu robić kolejny foliarski obóz jak u pana dziennikarza naczelnego.
Bo mi to wygląda na to, że po prostu jest wolniejszy od Russela, a ludzie nie potrafią się z tym pogodzić.


Obóz? Ja widzę jednego użytkownika który usilnie to wmawia innym. Poza nim chyba wszyscy zgadzają się, że RK jest wolniejszy od GR. Oczywiście jak ktoś wypisywał, że te 1,2 sekundy z Hiszpanii to realna różnica to przeginał w drugą stronę. Myślę, że te 0,3-0,4 s to faktyczna różnica pomiędzy nimi.


Ale jak już to tylko w tempie kwalifikacyjnym. W tempie wyścigowym moim zdaniem Robert nie odstaje od Geoga.

-- N maja 26, 2019 11:45 --

DBR napisał(a):Russel jest chyba po prostu mądrzejszy, do tego jak widać po komunikacji radiowej zespół mu pomaga nie w tej słynnej poprawie bolidu o której mówi Kubica a w pokonaniu partnera zespołowego. Gdyby Polak zszedł z piedestału chwały minionej przełknął dumę i np. zastosował i ustawienia oraz postawę Anglika może byłoby lepiej niż jest.


Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i się nad tym zastanów.
tomek evo
 
Dołączył(a): Wt lip 04, 2017 14:45

Postprzez idylla N maja 26, 2019 12:42  Re: Grand Prix Monako 2019

@DBR
Sorry, ale jakieś dowody na to, że KUB nie chce stosować ustawień RUS? Zresztą nasuwa się pytanie po co skoro mogą mieć odmienne style jazdy?
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez cwiek N maja 26, 2019 12:50  Re: Grand Prix Monako 2019

tomek evo napisał(a):
cwiek napisał(a):
RdQ_ napisał(a):Jakieś dowody na to, że Kubica jest sabotowany? Bo zaczyna się tu robić kolejny foliarski obóz jak u pana dziennikarza naczelnego.
Bo mi to wygląda na to, że po prostu jest wolniejszy od Russela, a ludzie nie potrafią się z tym pogodzić.


Obóz? Ja widzę jednego użytkownika który usilnie to wmawia innym. Poza nim chyba wszyscy zgadzają się, że RK jest wolniejszy od GR. Oczywiście jak ktoś wypisywał, że te 1,2 sekundy z Hiszpanii to realna różnica to przeginał w drugą stronę. Myślę, że te 0,3-0,4 s to faktyczna różnica pomiędzy nimi.


Ale jak już to tylko w tempie kwalifikacyjnym. W tempie wyścigowym moim zdaniem Robert nie odstaje od Geoga.



Przeanalizuj czasy z poprzednich weekendów. W Hiszpanii pod tym względem RK zdecydowanie odstawał, miewał szybsze okrążenia od rywala ale z tego co pamiętam miał ich ok. 20, Russell ok. 40. Spora różnica. W poprzednich wyścigach wyglądało to lepiej, jednak zawsze więcej razy szybszy był Brytyjczyk(na pojedynczych kółkach). Zobaczymy dzisiaj.

We mnie wczorajsze kwalifikacje wlały trochę optymizmu, tak jakby inżynierowie Williamsa wreszcie umieli dobrze ustawić auto i ono lepiej się prowadzi. A jak wróci pewność RK za kierownicą to może i będzie łatwiej zbliżyć się do Russella.
Choć z drugiej strony Monaco jest specyficzne, nie ma gwarancji na to, że na kolejnych torach będzie podobnie.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Kubicomaniak N maja 26, 2019 12:58  Re: Grand Prix Monako 2019

Sory nie mogłem się postrzymać:
Cytat ze sport.pl
Robert Kubica ma wyścig ostatniej szansy? Russell z powodu dobrej jazdy Polaka prawie rozbił bolid...


Nie wiem jak wy, ale ja ubawiłem się do łez...

tomek evo napisał(a):Ale jak już to tylko w tempie kwalifikacyjnym. W tempie wyścigowym moim zdaniem Robert nie odstaje od Geoga.


Taak ? To dlaczego w każdym wyścigu Russel ucieka Kubicy tak realnie na pół minuty ?
Kubicomaniak
 
Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:41
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Simi N maja 26, 2019 13:42  Re: Grand Prix Monako 2019

@sneer
Co do porównania Ricciardo vs Hulkenberg - to nie jedyne takie starcie tej dwójki zakończone sukcesem Australijczyka. Tak jak pisałem wyżej, Hulk startował wyżej od Dana tylko w Australii, później stale przegrywał. Jest więc ostatecznie tak jak chyba większość przewidywała - Hulk daje radę, ale to Ricciardo przoduje w tym pojedynku.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez cravenciak N maja 26, 2019 13:49  Re: Grand Prix Monako 2019

Kubicomaniak napisał(a):Taak ? To dlaczego w każdym wyścigu Russel ucieka Kubicy tak realnie na pół minuty ?


Tak realnie to mu nie ucieka, czy chcesz czy nie to w każdym wyścigu strategia działa na niekorzyść RK, niejednokrotnie zastanawialiśmy się tutaj, dlaczego WIlliams podejmuje takie, a nie inne decyzje dot. długości stintów i wyboru opon. Na szczęście gorliwsi użytkownicy podrzucali tabele porównawcze czasów GR i RK w zoptymalizowanych warunkach (często to tylko jeden stint i kilkanaście okrążeń), gdzie czasy mają prawie kropka w kropkę.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez sneer N maja 26, 2019 14:08  Re: Grand Prix Monako 2019

Simi napisał(a):@sneer
Co do porównania Ricciardo vs Hulkenberg - to nie jedyne takie starcie tej dwójki zakończone sukcesem Australijczyka. Tak jak pisałem wyżej, Hulk startował wyżej od Dana tylko w Australii, później stale przegrywał. Jest więc ostatecznie tak jak chyba większość przewidywała - Hulk daje radę, ale to Ricciardo przoduje w tym pojedynku.


Nie, tutaj były zupełnie odmienne opinie. Jak to Hulk zje Daniela na śniadanie.

-- N maja 26, 2019 14:10 --

cravenciak napisał(a):
Kubicomaniak napisał(a):Taak ? To dlaczego w każdym wyścigu Russel ucieka Kubicy tak realnie na pół minuty ?


Tak realnie to mu nie ucieka, czy chcesz czy nie to w każdym wyścigu strategia działa na niekorzyść RK, niejednokrotnie zastanawialiśmy się tutaj, dlaczego WIlliams podejmuje takie, a nie inne decyzje dot. długości stintów i wyboru opon. Na szczęście gorliwsi użytkownicy podrzucali tabele porównawcze czasów GR i RK w zoptymalizowanych warunkach (często to tylko jeden stint i kilkanaście okrążeń), gdzie czasy mają prawie kropka w kropkę.


I to się właśnie nazywa sabotaż.


BTW: wejdźcie na chat przez starą stronę. Fajnie jest jak na bieżąco się gada.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cwiek N maja 26, 2019 14:43  Re: Grand Prix Monako 2019

I niech ktoś powie że RK dzisiaj nie miał pecha...
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez kubas33 N maja 26, 2019 14:46  Re: Grand Prix Monako 2019

Po raz kolejny williams zrobił wszystko żeby Russel był przed Kubica
kubas33
 
Dołączył(a): N mar 28, 2010 7:25

Postprzez sneer N maja 26, 2019 14:48  Re: Grand Prix Monako 2019

Nie ma już żadnych wątpliwości. Ale na szczęście inni też to widzą.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kubas33 N maja 26, 2019 14:50  Re: Grand Prix Monako 2019

Robert niesamowicie wkurzony na zespół i swojego inżyniera przez team radio i nie ma się co dziwić.
kubas33
 
Dołączył(a): N mar 28, 2010 7:25

Postprzez cwiek N maja 26, 2019 14:56  Re: Grand Prix Monako 2019

Kazali Giovinazziemu wjechać w RK? :twisted: :twisted:
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez sneer N maja 26, 2019 14:57  Re: Grand Prix Monako 2019

Nie. Ale jakby go ściągnęli na SC, to by nie było go tam.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cwiek N maja 26, 2019 14:58  Re: Grand Prix Monako 2019

Gdyby babcia miała wąsy. Trzymał za sobą GIO więc nie chcieli tego tracić. Nie ma w tym nic dziwnego.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron