Grand Prix Monako 2019

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez lg2000 N maja 26, 2019 16:20  Re: Grand Prix Monako 2019

daijiro napisał(a):Wrócił stary Borówa i poziom komentarza na łeb na szyje.
Dobry jest dla lamerów. Nadał by się w TVP o ile tam jeszcze puszczają końcówki wyścigów? Tej telewizji nie oglądam, ale słyszałem że taką transmisję dla gawiedzi mieli kupić.
Avatar użytkownika
lg2000
 
Dołączył(a): Cz gru 06, 2007 18:46

Postprzez kubas33 N maja 26, 2019 16:24  Re: Grand Prix Monako 2019

Gdyby go ściągneli pod SC to my incydentu nie było.
kubas33
 
Dołączył(a): N mar 28, 2010 7:25

Postprzez cwiek N maja 26, 2019 16:27  Re: Grand Prix Monako 2019

No tak, bo Williamsie wiedzieli, że GIO wjedzie w KUB i specjalnie go zostawili byle wjechał.

Co do wyścigu, nienajgorszy. Liczyłem na Maxa pod koniec ale jednak Lewis dotrwał.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez KORraN N maja 26, 2019 16:31  Re: Grand Prix Monako 2019

bartoszcze napisał(a):Boszeeee, Wam się naprawdę wydaje że strategia RWR miała jakieś znaczenie po tym jak GIO obrócił KUB? :D :D :D
A czy ściągnięcie RUS zamiast KUB pod SC było słuszną decyzją - porównajcie pozycję końcową MAG i GRO.

Jak dobrze pamiętam to zaraz po wznowieniu wyścigu GR był 10s za RK. W tym momencie Robert by musiał ostro cisnąć, żeby zrobić sobie dodatkowe 12-13s przewagi, żeby po pit stopie wyjechać przed Georgem (który miał w tym momencie świeże opony, choć fakt, że twardsze). IMO nierealna opcja.

Z kolei pościg na trochę świeższych oponach był realniejszą opcją, ale co z tego, skoro pozycja w Monaco jest wszystkim i nie dałby pewnie rady wyprzedzić Anglika na torze?

No i "szczęście" RK - gdyby zjechał do boksów to nie byłoby sytuacji z GIO.

O ile wcześniej strategie dla GR i RK były mniej lub bardziej do dyskusji wg mnie, tak tutaj zdecydowanie preferencyjną strategię dostał GR...
KORraN
 
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 12:43
Lokalizacja: Poznań

Postprzez cwiek N maja 26, 2019 16:35  Re: Grand Prix Monako 2019

Dostał inną. Czy preferencyjną? Spójrz na Magnussena.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez bartoszcze N maja 26, 2019 16:40  Re: Grand Prix Monako 2019

KORraN napisał(a):Z kolei pościg na trochę świeższych oponach był realniejszą opcją

Była jeszcze opcja deszczu/kolejnego SC. Wiem, nie zdarzyło się, ale strategia polega też na przewidywaniu że coś się może zdarzyć. IMHO Williams rozdzielił strategię. Gdyby zrobił to odwrotnie, pewnie byliby na mecie na odmiennych pozycjach, nie analizowałem jak hipotetycznie układałby się ten wyścig.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez KORraN N maja 26, 2019 16:40  Re: Grand Prix Monako 2019

W pierwszym akapicie opisałem sytuację. Poza tym, porównujesz MAG, który był w walce z innymi kierowcami i momentami tempo ograniczali mu kierowcy przed nim do Williamsa, który jest zawalidrogą i w żadnym momencie wyścigu nie był zwalniany przez kierowców z przodu, a jedynie przez dublujących?
KORraN
 
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 12:43
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kubas33 N maja 26, 2019 16:43  Re: Grand Prix Monako 2019

Sam RK powiedział wprost co myśli o strategii Wiliiamsa, ale widzę że wy wiecie lepiej.
kubas33
 
Dołączył(a): N mar 28, 2010 7:25

Postprzez idylla N maja 26, 2019 17:22  Re: Grand Prix Monako 2019

Jak pech to pech, to o GIO. Co do strategii to trudno uznać, że RWR błysnął, po pierwsze mogli ściągnąć KUB pod SC, a po drugie po obrocie przy alei serwisowej po puknięciu przez GIO. Trzymali go jeszcze 10 kółek na torze aż starta do poprzedzającego bolidu wyniosła 20s. Co do samego tempa, przed dublowaniem robiło wrażenie.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez kubas33 N maja 26, 2019 17:39  Re: Grand Prix Monako 2019

Dodatkowo od połowy pierwszego okrążenia RK jechał z uszkodzonym przednim skrzydłem. Więc tym bardziej wielki ukłon za tempo.
kubas33
 
Dołączył(a): N mar 28, 2010 7:25

Postprzez pawel92setter N maja 26, 2019 17:42  Re: Grand Prix Monako 2019

Szkoda, że Mercedes nie dał szansy Bottasowi na to żeby powalczyć. Dostali prezent od Red Bulla w postaci pit stopu Gasly'ego i patrząc na tempo Francuza Bottas wróciłby za plecy Vettela na jakieś 6-7 okrążeń przed końcem. Z przewagą ok. 5 sekund na okrążeniu byłoby łatwiej powalczyć.

Trochę zadrżałem, gdy zobaczyłem kontakt Verstappena z Hamiltonem. Lewis miał szczęście, że nie rozerwał mu opony. (W odróżnieniu od Bottasa ;) ) Dzięki temu ma już komfortowe prowadzenie w mistrzostwach i jeśli jego bolid utrzyma niezawodność na poziomie Bottasa, to będzie baardzo trudno Finowi się zbliżyć.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez pascal N maja 26, 2019 17:47  Re: Grand Prix Monako 2019

Z twittera Aldony:
Robert Kubica: Właściwie to wyścig zaczął się dla nas całkiem dobrze. Zyskałem dwie pozycje, pierwszą na dojeździe do pierwszego zakrętu, drugą na wyjściu. Potem, gdy wyjechał samochód bezpieczeństwa, byłem pewny, że zjadę do boksów, ale tak się nie stało.
Avatar użytkownika
pascal
 
Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 22:40

Postprzez Gie N maja 26, 2019 17:52  Re: Grand Prix Monako 2019

Kubica się nie zna. Przecież ten zjazd i tak nic by mu nie dał. Zostało to naukowo udowodnione na forum. :)
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez kubas33 N maja 26, 2019 18:04  Re: Grand Prix Monako 2019

Dodatkowo to RK poinformował swojego inżyniera, że jest SC bo ten widocznie tego nie ogarnął początkowo.
kubas33
 
Dołączył(a): N mar 28, 2010 7:25

Postprzez MarcinN N maja 26, 2019 18:06  Re: Grand Prix Monako 2019

Dobry wyścig Kubicy. Bardzo dobre tempo Williamsów - nie odstawały aż tak od innych zespołów.

Czy zmiana opon w pierwszej kolejności Russelowi było jego faworyzowaniem? Nie. Kubica miał 15 pozycję, całkiem świeże żółte i realne szanse odjechać Russelowi na 30 sekund zanim sam zmieniłby opony.

Dziwne natomiast było to, że po kontakcie z Alfą tak długi Kubicy nie zdjęli. W sumie nie miałoby to dużego znaczenia, ale pokazuje, że chyba niezbyt ogarniają, co się dzieje. Kierowca mówi wprost, że jest źle - a oni nie widzą tego na swoim ekranie?

Tempo Kubicy na białych - znakomite. Wiele okrążeń porównywanych z Hamiltonem (oczywiście Hamilton jechał "delikatnie").
Kubica doganiał Russela o 1-2 sekundy na okrążeniu.

Szkoda, że tak źle to wyszło

Borowczyk komentując sytuację nawet nie zauważył, co jest grane. Kompletnie nie rozumie, co się dzieje. Ten drugi, który mu towarzyszy - też nie lepszy. Czy nie ma lepszych komentatorów w Polsce?
MarcinN
 
Dołączył(a): N kwi 19, 2009 11:19
Lokalizacja: Gdynia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron