Grand Prix Monako 2019

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez SkC N maja 26, 2019 20:06  Re: Grand Prix Monako 2019

Wyścig jak na Monako nawet całkiem niezły ale wielka szkoda, że Max nie odebrał zwycięstwa Hamiltonowi.
Jego jęki były bardzo irytujące, jednak wielkie brawa za dowiezienie do mety tej pozycji.
Obawiałem się tego wyścigu w wykonaniu Roberta a tymczasem był to jego najlepszy występ w tym sezonie. Rozmowa z inżynierem przez radio to kabaret, tam pracują chyba amatorzy na każdym szczeblu. Zamiast 5:1 mamy 6:0. Dobrze, że Robert uciekł od 2 dubla na samym końcu bo znowu byłyby gadania, że Russel zakończył wyścig okrążenie przed Kubica.

Mikołaj w studiu był pewny swego, że Leclerc obrócił się z powodu dodania gazu i nie widział, że zahaczył o barierę :twisted:

Anyway, Magnussen bez kary za ścięcie szykany przy walce z Perezem?
Avatar użytkownika
SkC
 
Dołączył(a): So kwi 25, 2009 20:01
Lokalizacja: WPY
GG: 1227011

Postprzez Kazik N maja 26, 2019 20:43  Re: Grand Prix Monako 2019

SkC napisał(a):Mikołaj w studiu był pewny swego, że Leclerc obrócił się z powodu dodania gazu i nie widział, że zahaczył o barierę :twisted:

Anyway, Magnussen bez kary za ścięcie szykany przy walce z Perezem?


Mniejsza z tym co widzial Mikołaj ale Charles jakby nie było zrobił to co obiecał przed wyścigiem. Powiedział, że będzie wyprzedzał nawet kosztem rozbicia bolidu i w końcu się to udało. 8-) (szkoda go dzisiaj oczywiście ).

Sytuacja Magnussen-Perez chyba nie była nawet rozpatrywana. Oni w tym miejscu czasami tłumaczą to ścięcie szykany względami bezpieczeństwa. (kiedyś Perez miał to samo z Alonso).

W końcówce wyścigu zaskoczył mnie trochę Daniel bo w momencie doliczania 5 s Romainowi on miał do niego chyba ok. 13 sek. straty więc sądziłem, że Groszek i tak dojedzie przed Danem.

W przypadku Williamsa nie za wiele mam do powiedzenia bo kolizję Roberta tak dobrze jadącego dzisiaj traktuję jako wybitnie niefortunny zbieg okoliczności (akurat w Monako niestety).
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez cwiek N maja 26, 2019 20:56  Re: Grand Prix Monako 2019

Dobrze, że Robert uciekł od 2 dubla na samym końcu bo znowu byłyby gadania, że Russel zakończył wyścig okrążenie przed Kubica.


Też o tym pomyślałem, jak zobaczyłem przed Hamiltonem RK. Zaraz znalazłby się jeden z drugim co by wciskał innym, że Russell zdublował Kubicę bo jeden ma +1 LAP a drugi +2 LAP (jak to twierdził Buxton bodajże po GP Bahrajnu).
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez rocque N maja 26, 2019 21:11  Re: Grand Prix Monako 2019

Kubica miał przewagę pozycji na torze nad Giovinazzim, Russellem i Hulkiem. Russell był ostatni (miał za sobą Hulka, który był po pit stopie i jechał na tym komplecie opon do mety), więc zamiast trzymać dwa bolidy w jednym pociągu ściągnęli go do boksu - rozdzielili strategie. Byli najwolniejsi - zmieniając opony w obydwu bolidach w czasie SC oddaliby jedyną przewagę w tym wyścigu i ścigaliby się sami ze sobą.
Norris na prośbę zespołu celowo spowalniał kierowców za sobą - grali na wynik Sainza.
Red Bull w 2017 wykonał nieudane podcięcie Maksa (P4) na Bottasie (P3), a ostatecznie na podium skończył Ricciardo, który zrobił overcut.
Typowa przypadłość Monako - pozycja na torze > tempo, ale jak ktoś lubi teorie spiskowe...

Miałem złe przeczucia po ataku Leclerca na Grosjeana i nie myliłem się. Charles rozwalił wyścig Hulkowi i cały wyścig pod kątem atrakcyjności - Hulkenberg spadł na koniec, a Ricciardo z Magnussenem zjechali dołączając do pociągu Norrisa.
Był jeszcze deszcz, który nigdy nie nadszedł (typowa przypadłość dzisiejszej F1) i tak w zasadzie skończyła się walka o punkty w midfieldzie, czyli - moim zdaniem - potencjalnie najciekawszy wątek wyścigu. Nie raz oglądałem nudne wyścigi i jakoś dało się to przełknąć, ale dzisiaj pierwszy raz wręcz żałowałem straconego popołudnia.
sneer napisał(a):
Simi napisał(a):@sneer
Co do porównania Ricciardo vs Hulkenberg - to nie jedyne takie starcie tej dwójki zakończone sukcesem Australijczyka. Tak jak pisałem wyżej, Hulk startował wyżej od Dana tylko w Australii, później stale przegrywał. Jest więc ostatecznie tak jak chyba większość przewidywała - Hulk daje radę, ale to Ricciardo przoduje w tym pojedynku.

Nie, tutaj były zupełnie odmienne opinie. Jak to Hulk zje Daniela na śniadanie.

Bardzo chętnie zobaczę gdzie :D
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez sneer N maja 26, 2019 21:16  Re: Grand Prix Monako 2019

rocque napisał(a):Bardzo chętnie zobaczę gdzie :D


Proszę bardzo: viewtopic.php?f=20&t=2911&start=645
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez rocque N maja 26, 2019 21:34  Re: Grand Prix Monako 2019

sneer napisał(a):
rocque napisał(a):Bardzo chętnie zobaczę gdzie :D


Proszę bardzo: viewtopic.php?f=20&t=2911&start=645

Widzę tylko: "jeśli", "zależy", "szansa", "ewentualne zwycięstwo". Jedna osoba napisała, że widzi go jako faworyta.
Dwie napisały zgodnie z prawdą, że przez pierwsze dwa weekendy Ricciardo był w lesie ze swoimi osiągami. Dalej nie wiem jak to wszystko ma się do:
sneer napisał(a):Nie, tutaj były zupełnie odmienne opinie. Jak to Hulk zje Daniela na śniadanie.
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez idylla N maja 26, 2019 22:05  Re: Grand Prix Monako 2019

@rocque
Nawet jeśli tłumaczyć zjazd RUS pod SC do boksu jako rozdzielenie strategii to brak zjazdu KUB po kolizji z GIO + trzymanie go na torze przez następne 11 jeśli się nie mylę kółek nie da się wytłumaczyć logicznie. Zagrali ewidentnie na RUS i tyle. Dlatego zachwyty Buxtona nad RUS są conajmniej śmieszne.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez Ralph1537 N maja 26, 2019 22:22  Re: Grand Prix Monako 2019

Z tą strategią, to czekali na deszcz, i pewnie dlatego nie zjeżdżali pod sc, zrobili odmienne strategie dla Rus i Kub, a nóż któraś zadziała, i na niekorzyść Roberta wyszło
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez tomek evo N maja 26, 2019 22:35  Re: Grand Prix Monako 2019

Kubicomaniak napisał(a):Ale chyba nie na każdym okrążeniu był przez kogoś dublowany ? Przecież były spore luki między grupami kierowców, no i Russell
tez był dublowany.
Czyli rozumiem że według Ciebie Kubica jeśli chodzi o tempo wyścigowe, jest lepszy od Russella ?

Bartoszcze ,wiem widziałem, ale może wytłumaczysz mi dlaczego tak było ?

down:
----------
przed dublowaniem


Tutaj widać, że w ogóle nie ogarniasz sytuacji na torze ale się wymądrzasz na temat tempa Kubicyi Russela nie mając faktycznego pojęcia jakie było w rzeczywistości.
tomek evo
 
Dołączył(a): Wt lip 04, 2017 14:45

Postprzez Wallchok Pn maja 27, 2019 0:06  Re: Grand Prix Monako 2019

To był dobry wyścig Roberta. Faktycznie na twardych przez długi czas było szybko i w miarę równo. Aż do zdublowania, które i tak nieźle odkładał w czasie. ( w 15 kółek Hamilton zyskał jakieś 7 sekund)
Faktycznie szkoda incydentu z GIO. Sytuacja z pitstopem trochę wątpliwa, ale do wybronienia. Z kolei TR to już trochę szopka, ale jak widzę ton Roberta w wywiadach, to mam też i do niego lekką pretensję.

Natomiast pianie z zachwytu nad tempem jest jednostronnym spojrzeniem. Tempo Russela (gdy RK założył hardy) faktycznie było dużo słabsze (nawet więcej niż mowił Mikołaj, bo poczatkowo to było 2-3 s. na okrążeniu), ale oczywiście z konkretnego powodu. George jechał w tym czasie w korku (tak, nawet williamsy mogą za kimś utknąć na Monaco). Pociąg chyba w tamtym czasie prowadził Kimi (ale nie jestem pewien), a GR regularnie jechał 1,5 sek. za swoim rywalem, tempem porównywalnym do całego pociągu. Jak już dostał wolną przestrzeń przed sobą to zdecydowaniu przyspieszył. Na czystym torze jechał nawet szybciej niż RK, ale był to też inny moment wyścigu, więc ciężko dokładnie porównać (mniej paliwa, ale bardziej zużyte opony, choć w twardych to chyba nie robi takiej rożnicy).

Ogólnie:
- forma RK na plus, uspokoiłem się trochę. fajny start, dobry instynkt, niezłe tempo. nawet jeśli jest wolniejszy od GR (co nie jest jednoznaczne jak 6:0 pokazuje), to nie znaczy, że jest słaby.
- sytuacja w RWR na minus, niestety. sam zespół tkwi mniej więcej w miejscu, ale sam wydźwięk RK w zespole wygląda coraz gorzej. a chyba niestety to bardziej wychodzi na zew. niż plusy, które wyłapałem w powyższym punkcie (a wyłapałem dlatego, ze sledzilem cały wyscig Roberta)
Avatar użytkownika
Wallchok
 
Dołączył(a): So mar 28, 2009 14:36
Lokalizacja: Chodzież

Postprzez F1V0 Pn maja 27, 2019 0:58  Re: Grand Prix Monako 2019

@SkC

Anyway, Magnussen bez kary za ścięcie szykany przy walce z Perezem?


@Kazik
Sytuacja Magnussen-Perez chyba nie była nawet rozpatrywana. Oni w tym miejscu czasami tłumaczą to ścięcie szykany względami bezpieczeństwa. (kiedyś Perez miał to samo z Alonso).


Magnussen po wyścigu dostał 5 sekund kary i 1 punkt karny
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez Ralph1537 Pn maja 27, 2019 4:09  Re: Grand Prix Monako 2019

Kubica mówił w wywiadzie, że byl szybszy albo podobne tempo miał jak Russel, mówił żeby nie patrzeć na czasy, bo nieodzwierciedlają nic, i że ludzie nie umieja z tego czytać, ja mu wierze, on wie co mówi, mądrze gada, pojawił sie starty dobry Robert sprzed lat, widać że twardo stąpa i wie o co chodzi, wie ze nie zawsze jest sens cisnąć na zbity ryj gdzie nic sie nieczyska i nie podnieca sie ze bedzie przedostatni, nie robi to mu roznicy, słusznie sie wkurzał na zespół, nic go nie sluchaja, i sie zachowyją jakby go olewali, mogli by sie troche skupic aby i jemu pomoc, a nie tylko Russelowi
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez step07 Pn maja 27, 2019 9:11  Re: Grand Prix Monako 2019

Co Wy na to żeby założyć nowy wątek: GP Monako 2019 - bez pisania o Kubicy i Russelu? Chciałem poczytać jakieś ciekawe opinie o wyścigu ale 90% komentarzy to czy Williams sabotuje Roberta, co by było gdyby ściągnęli go podczas sc, itd. itp.
Co do walki w czołówce kompletnie niezrozumiała dla mnie strategia średnich opon dla Lewisa podczas gdy cała reszta zmieniała na twarde. Nawet Anglik przez radio powiedział coś w stylu "co wy myśleliście zakładając mi mediumy!" Plusem tego na pewno była pewna dramaturgia do końca GP i ten atak Maxa na 2 okrążenia przed końcem. Ogólnie jak na Monako nie było źle. Na szczęście za dwa tygodnie Kanada :)
step07
 
Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 17:16

Postprzez sneer Pn maja 27, 2019 9:21  Re: Grand Prix Monako 2019

Więc tak:

Leclerca ewidentnie poniosło: Grosjean odpuścił, Hulkenberg nie. Próbował jazdy na "Maxa" i się nie udało.

Kimi zaskakująco słabo.

Renault i Haas - SC im zaszkodził. Byliby znacznie wyżej.

Max - cóź, pewnie znowu się odezwą obrońcy, ale moim zdaniem za numer w boksach zasłużył na czarną flagę. Niebezpieczne wypuszczenie z boksów tak, ale on doskonale wiedział, że straci dwie pozycje, więc wyrzucił Bottasa na ścianę. I niewiele brakowało, że jeszcze wyrzuciłby z wyścigu Lewisa. No, ale cwaniactwo i chamstwo jest na topie.

Poza tym - tylko jeden SC jak na Monaco to mało. Bo nawet kraksy jak były to jakieś takie mało widowiskowe i zasadniczo bez spektakularnych konsekwencji. :D :D :D
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez bartoszcze Pn maja 27, 2019 10:05  Re: Grand Prix Monako 2019

step07 napisał(a):Co Wy na to żeby założyć nowy wątek: GP Monako 2019 - bez pisania o Kubicy i Russelu?

Bez sensu, i tak większość pisze nie patrząc jaki to wątek. Jest cały dział o Kubicy, gdzie jest bajzel, którego część przenosi się do wątku Williamsa.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości