Grand Prix Francji 2019

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez F1V0 N cze 23, 2019 20:09  Re: Grand Prix Francji 2019

@Kazik
Tarki to nie część toru. Liczy się linia.
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez mariusz0608 N cze 23, 2019 20:25  Re: Grand Prix Francji 2019

Tarki nie są częścią toru...?
Czego zatem są częścią ?
Garaży w pit lane ?
mariusz0608
 
Dołączył(a): Pn sty 18, 2016 18:56

Postprzez Kazik N cze 23, 2019 20:26  Re: Grand Prix Francji 2019

Kurcze, coś nie mogę wrzucić fotki (fotosik się zacina) ale chodziło mi o to, że w całej tej akcji Kimi też w pewnym momencie był czterema kołami poza torem (skoro tarki to nie tor). :wink: Oczywiście nie chciałem żeby Kimi też dostał strzała od stewardów bo dość sporo tego ostatnio niestety.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez fordern N cze 23, 2019 20:29  Re: Grand Prix Francji 2019

Najbardziej boli mnie to, że Ricciardo zrobił dokładnie to samo z Grosjeanem, i wtedy przymknięto na to oko, trochę brak konsekwencji. Wiadomo, Ricciardo nikt nie lubi, to wszyscy machnęli ręką.

Kara jak najbardziej słuszna - co z tego, że wyprzedził przed wejściem w zakręt - to było dohamowanie do tego zakrętu, a więc integralna część tego zakrętu. Wypchnął Norrisa, i przez to ten stracił jeszcze dwie dodatkowe pozycje - na rzecz Kimiego, oraz Hulkenberga. Pierwsze 5 sekund rozłożone.

W drugiej sytuacji nie mam aż takiego ultra przekonania, ale też myślę że kara słuszna. Przypomniała mi się sytuacja z Bahrajnu 2012, kiedy to Rosberg wypychał poza tor Alonso i Hamiltona, i wtedy Hamilton wyprzedził Rosberga poza torem. Kary wtedy jednak nie było, bo Rosberg wypychał. Teraz nie mogę nawet 1% przypisać po stronie Raikkonena, który twardo trzymał się linii, aby uniemożliwić atak po wewnętrznej do następnego zakrętu. Dlatego kara mimo wszystko też słuszna, ale trzeba przemyśleć czy nie ukarać też włodarzy toru Paul Ricard, myślę że 5 sekund również załatwi tu temat. :-P
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez F1V0 N cze 23, 2019 20:39  Re: Grand Prix Francji 2019

@mariusz0608
Radzę się zapoznać z regulaminem FIA. Limity toru wyznaczają linie, a nie tarki. Przykład USA 2017.
https://www.youtube.com/watch?v=rP6zj5_igiE
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez Kazik N cze 23, 2019 20:43  Re: Grand Prix Francji 2019

Obrazek

Więc jeszcze raz Kimi. Correct?
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez F1V0 N cze 23, 2019 20:45  Re: Grand Prix Francji 2019

Na tym ujęciu tak. Koła mają kontakt z linią.
Ostatnio edytowano N cze 23, 2019 20:49 przez F1V0, łącznie edytowano 1 raz
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez DBR N cze 23, 2019 20:48  Re: Grand Prix Francji 2019

Z uwagi na autostradowe pobocza przed weekendem podkreślano surowość w karaniu w wyjeżdżaniu poza tor i jeśli uznać, że Fin coś na tym zyskał powinna być kara. Jak równo to równo.
DBR
 
Dołączył(a): Wt mar 18, 2014 21:27

Postprzez F1V0 N cze 23, 2019 21:01  Re: Grand Prix Francji 2019

Wg regulaminu Kimi nie zrobił niczego za co powinien zostać ukarany. Pojechał na limicie, ale tylne koło miało kontakt z białą linią.
27.3 Drivers must make every reasonable effort to use the track at all times and may not
deliberately leave the track without a justifiable reason.
Drivers will be judged to have left the track if no part of the car remains in contact with it and,
for the avoidance of doubt, any white lines defining the track edges are considered to be part
of the track but the kerbs are not.
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez Arnulf N cze 23, 2019 23:03  Re: Grand Prix Francji 2019

Kazik napisał(a):Weź już przestań baron marudzić. Jeżeli masz taką dyscyplinę sportową, w której podczas jednego "iwentu" są tylko same fajerwerki to w niej trwaj. Ci którzy wychowali się na F1 i tak pozostaną przy tym co wcale nie jest dla nich takie "słabe" od początku sezonu.


Ale ten sezon jest słaby. Osobiście uważam, że najgorszy od wielu lat. Nie ma nic, walki o mistrzostwo, wygrane, podia. Nawet środek stawki jakiś taki nijaki. Mieliśmy już dominacje jednego zespołu, ale nawet w latach 2014-16 była jednak rywalizacja Hamiltona z Rosbergiem, która często dodatkowo wychodziła poza tor, dzięki czemu człowiek się nie nudził.
Bottas zgasł całkowicie po dobrym początku sezonu. Ferrari chyba samo nie wie co robi. Vettel ma już wszystkiego serdecznie dość i mam wrażenie, że motywacja u niego pikuje w dół. Verstappen ściga się sam ze sobą, w poprzednim sezonie miał jeszcze Ricciardo do rywalizacji.
Reszta stawki nawet nie może pomarzyć o podium bez jakiegoś demolition derby w czołówce na starcie.
A komentarze Hamiltona po takim wyścigu - "wcale nie było łatwo" - tylko irytują. Jak nie było łatwo? Skończył wyścig 18 sekund przed resztą stawki, nie niepokojony przez nikogo.
Ogólnie jestem niezwykle rozczarowany tym sezonem. I zanim ktoś mi zarzuci marudzenie i zasugeruje zmianę dyscypliny to od razu uprzedzę... w jakiś sposób płacę za ten produkt. Czy to wyjazdem na wyścig, za koszulkę czy pośrednio wykupując dostęp do F1 za pomocą Eleven. Oglądnąłem kilkanaście sezonów, więc mam porównanie i mam prawo oceniać aktualną rywalizację. A jej po prostu nie ma.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Kazik Pn cze 24, 2019 0:20  Re: Grand Prix Francji 2019

Arnulf napisał(a):Ogólnie jestem niezwykle rozczarowany tym sezonem. I zanim ktoś mi zarzuci marudzenie i zasugeruje zmianę dyscypliny to od razu uprzedzę... w jakiś sposób płacę za ten produkt. Czy to wyjazdem na wyścig, za koszulkę czy pośrednio wykupując dostęp do F1 za pomocą Eleven. Oglądnąłem kilkanaście sezonów, więc mam porównanie i mam prawo oceniać aktualną rywalizację. A jej po prostu nie ma.

Ależ ja to rozumiem Arnulf, że sezon może w tej chwili nie należeć do porywających ale właśnie jak ktoś tych sezonów oglądał co najmniej kilkanaście to nie widział , że były gorsze? No i owszem dominacja Merca jest (tak jakby Ferrari kiedyś latami nie dominowało) ale na drugim planie chyba coś się dzieje przecież. Stawka jest bardziej zbita i mniej przewidywalna poza czołową trójką, która zresztą też tak do końca nie zawsze jest czołowa (bo Gasly wymięka :wink: ). Tyle się wyścigów w swojej karierze naoglądałem gdzie wszyscy jak wystartowali tak potem jak po sznurku dojechali, że "płacz" na obecną F1 zupełnie nie ma sensu. Albo się tym pasjonuję i "płacę" (jak mówisz) albo po prostu nie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez bartoszcze Pn cze 24, 2019 7:27  Re: Grand Prix Francji 2019

F1V0 napisał(a):tylne koło miało kontakt z białą linią

Aż przypomnę kwalifikacje na Silverstone 2016.
https://szku.home.blog/2016/07/10/biegn ... nning-man/

-- Pn cze 24, 2019 7:37 --

Arnulf napisał(a):Nie ma nic, walki o mistrzostwo, wygrane, podia.

E. W Bahrajnie i Kanadzie nie mieliśmy walki o wygrane?
Z punktu widzenia walki o tytuły mamy oczywiście dominację Mercedesa (i w tej chwili już Hamiltona, nie ma co się oszukiwać), którzy jest w zasadzie perfekcyjny (w sezonach 2014-16 taki nie był, przez co inne zespoły wykorzystywały pojedyncze szanse).
W środku stawki niby jest ciekawie, ale to jak pasjonowanie się klasą LMP2 w WEC, tylko bez osobnej klasyfikacji.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez qTeck Pn cze 24, 2019 8:27  Re: Grand Prix Francji 2019

Po tym weekendzie:
- Mercedes zdobywa 107. pole position (47 więcej niż Red Bull) zrównując się tą liczbą z Lotusem z tym, że Merc ma średnią 54,31% pp w przeliczeniu na liczbę startów,
- Mercedes zdobywa 50. dublet,
- Hamilton po raz 18. prowadzi w wyścigu nieprzerwanie od startu do mety - rekordzista w tej kategorii, Senna, miał na swoim koncie 19 takich wyścigów więc ta statystyka najpewniej pęknie w tym roku.
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez F1V0 Pn cze 24, 2019 14:55  Re: Grand Prix Francji 2019

@bartoszcze
Aż przypomnę kwalifikacje na Silverstone 2016.
https://szku.home.blog/2016/07/10/biegn ... nning-man/


W przypadku Raikkonena sprawa jest oczywista. W tym z Silverstone to raczej sędziowie popełnili błąd, bo kontaktu nie było.
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez bartoszcze Pn cze 24, 2019 15:22  Re: Grand Prix Francji 2019

F1V0 napisał(a):W przypadku Raikkonena sprawa jest oczywista.

Oczywiście, K-Maga pokazywałem jako przykład dużo bardziej stykowy.
W tym z Silverstone to raczej sędziowie popełnili błąd, bo kontaktu nie było.

To zdjęcie wtedy pokazywano jako decydujące, a na nim kontakt jest.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron