GP Singapuru 2019

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez Kazik N wrz 22, 2019 16:24  Re: GP Singapuru 2019

Znasz sneer znaczenie swojego nicka więc nie trzeba się tłumaczyć. Też często mnie słabisz tutaj pomimo sympatii za "turnieje rycerskie".
https://pl.bab.la/slownik/angielski-polski/sneer
Wyścig fajny tzn. rezultat końcowy raczej fajny. Charles "lekko" przesadza z niedowartościowaniem. To zwycięstwo było dobre dla Seba i tylko się zastanawiałem czy w Ferrari czegoś nie przedobrzą dla "dobra zespołu" ale na szczęście nie. :dobrze: Tym razem trzeba czapki z głów przed Ferrari. :wink:
Ostatnio edytowano N wrz 22, 2019 16:31 przez Kazik, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Phaedra N wrz 22, 2019 16:28  Re: GP Singapuru 2019

sneer to trzeba było sprostować błędne założenie.
As long as the car is not red, I wish you the best! - Alonso - Monza 2006 r.
Avatar użytkownika
Phaedra
 
Dołączył(a): Śr lis 30, 2005 21:45
Lokalizacja: HRUBIESZÓW

Postprzez Michal2_F1 N wrz 22, 2019 16:34  Re: GP Singapuru 2019

slipstream napisał(a):No ciekawe. Ostatnimi laty GP Singapuru było często spektakularnym wstępem do Azjatyckiej katastrofy Ferrari, kiedy to znacząco gubili punkty do Mercedesa. W tym roku mamy raczej spektakularne przełamanie tego schematu.

To prawda, sytuacja zupełnie odwrotna w tym roku, oby passa trwała dalej. Szkoda jedynie, że po mistrzostwach.

Brawo Ferrari :) Choć to Charles bardziej zasłużył na wygraną. Wystarczyło żeby Mercedes ściągnął wtedy Hamiltona i nie było zwycięstwa. Także trudno mówić że to było lepsze z ich punktu widzenia. Po prostu się udało. Wyścig pod wieloma względami przypomniał mi Monako 2017. Też dublet Ferki na ulicznym torze z Vettelem kontrowersyjnie wygrywającym (choć uważam, że wtedy zasłużenie, był szybszy), serią kolizji po spokojnym początku i Mercedesem poza pudłem.

Hulk przesadził dzisiaj z atakiem na Sainza. Trzeci raz pecha ma Hiszpan. Z kolei pozostałe starcia to wg mnie RA.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez Phaedra N wrz 22, 2019 16:47  Re: GP Singapuru 2019

Michal2_F1 napisał(a):Brawo Ferrari :) Choć to Charles bardziej zasłużył na wygraną.

Na wygraną zasłużyła pierwsza czwórka (piątka) a wygrała strategia. Było na żyletki, przy odrobinie szczęścia i Max mógł być na P1. Oby Charles zrozumiał sytuacje i nie drążył tematu bo już słyszę na TT sugestie, że to celowa zagrywka celem odbudowania Seba.
As long as the car is not red, I wish you the best! - Alonso - Monza 2006 r.
Avatar użytkownika
Phaedra
 
Dołączył(a): Śr lis 30, 2005 21:45
Lokalizacja: HRUBIESZÓW

Postprzez bartoszcze N wrz 22, 2019 16:53  Re: GP Singapuru 2019

Michal2_F1 napisał(a): to Charles bardziej zasłużył na wygraną

Patrzę w dane, patrzę... i jedyny punkt w którym Charles przegrał te wyścig, to zbyt wolne okrążenie (1:49,6) w momencie, kiedy Seb zjeżdżał. Pitstop nieco szybszy, inlap niemal identyczny co Seba...
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Michal2_F1 N wrz 22, 2019 17:18  Re: GP Singapuru 2019

Właśnie też się zastanawiałem czy Charles czasem nie pojechał zbyt konserwatywnie in-lapu bądź out-lapu. Grafika sugerowała, że Hamilton może go nawet łyknąć mimo zjazdu kółko później, a przecież Vettel nadrobił nad nim bardzo dużo czasu. Tylko nie wiem na ile można wierzyć tym przewidywaniom.

Binotto twierdzi, że nie spodziewali się iż undercut będzie tak silny, rozważali zamianę i wciąż nie są pewni czy dobrze postąpili nie zamieniając kolejności.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez sneer N wrz 22, 2019 17:21  Re: GP Singapuru 2019

Może to kosztować Charlesa wicemistrzostwo.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez F1V0 N wrz 22, 2019 17:29  Re: GP Singapuru 2019

Nie wydaje mi się żeby go to obchodziło czy będzie 2, 3 czy 4. Jego cel to bycie mistrzem.
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez sneer N wrz 22, 2019 17:53  Re: GP Singapuru 2019

Tak, ale Ferrari powinno obchodzić.

I update: Groszek bez kary. Widać na sędziów też coś ma, nie tylko na Steinera. Tam muszą zbiorowe orgie po wyścigach odchodzić, a on je organizuje a potem nagrywa :D :D :D
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kazik N wrz 22, 2019 18:22  Re: GP Singapuru 2019

Antonio jakaś kara? Nie mam pełnego dostępu do autosportu. 8-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Pavlos Le Paul N wrz 22, 2019 18:23  Re: GP Singapuru 2019

Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez krzych N wrz 22, 2019 18:31  Re: GP Singapuru 2019

sneer napisał(a):Tak, ale Ferrari powinno obchodzić.

I update: Groszek bez kary. Widać na sędziów też coś ma, nie tylko na Steinera. Tam muszą zbiorowe orgie po wyścigach odchodzić, a on je organizuje a potem nagrywa :D :D :D


Jak dla mnie to Russel (przy całej niechęci do Groszka) sam się wyeliminował. Pojechał jakby Groszek miał rozpłynąć się w powietrzu.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez sneer N wrz 22, 2019 18:41  Re: GP Singapuru 2019

@krzych

Russela niespecjalnie lubię, ale jak dla mnie 100% winy Grosjeana, który po prostu na chama w niego wjechał. Oczywiście znane przysłowie (parafraza lekka z powrotu) głosi: Romaina puścisz - pierwszy dojedziesz, i tutaj rzeczywiście ktoś bardziej doświadczony by kretyna puścił, ale to nie zmienia faktu, że kamikadze znowu był w akcji. Zapewne dziękując za możliwość pozostania w F1.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pawel92setter N wrz 22, 2019 18:45  Re: GP Singapuru 2019

O czym Wy gadacie? Przecież to był podręcznikowy RA. Russell trochę źle ocenił sytuację i wszedł w zakręt nieco za szybko. Bolidy F1 mają to do siebie, że jeśli nie jesteś ofermą to po złożeniu się w zakręt nie bardzo możesz cokolwiek zrobić. Jedynie poszerzyć linię przejazdu, ale w tym przeszkadzała banda.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez krzych N wrz 22, 2019 18:46  Re: GP Singapuru 2019

https://www.formula1.com/en/video/2019/ ... ision.html

Tak tylko wklejam dla tych co nie widzieli i kończę temat.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron