Grand Prix Abu Zabi 2019

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez baron N gru 01, 2019 16:12  Re: Grand Prix Abu Zabi 2019

Dzisiejszy wyścig idealnie podsumowuje ten sezon, czyli słaby z kilkoma przebłyskami.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez bartoszcze N gru 01, 2019 16:34  Re: Grand Prix Abu Zabi 2019

Ano.
I Hulkenberg kierowcą dnia, tuż po tym jak na ostatnim okrążeniu wypuścił pożegnalny punkt na rzecz Sainza :)
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Kazik N gru 01, 2019 17:21  Re: Grand Prix Abu Zabi 2019

A co z tym paliwem? Jeszcze tylko tego by brakowało na koniec...
Wyniki wyścigu mi pasują (spodziewane były). :???:
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez slipstream N gru 01, 2019 18:42  Re: Grand Prix Abu Zabi 2019

I Hulkenberg kierowcą dnia,

Akcja wybrania kierowcą dnia Hulkenberga na jego pożegnanie wygrała z akcją wybrania Kubicy...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez sneer N gru 01, 2019 18:49  Re: Grand Prix Abu Zabi 2019

No cóż, jak Polacy wybiorą Kubka kierowcą dnia to anulują. Jak Niemcy wybierają miernego kierowcę, marnującego każdą szansę na sukces, to jest ok. Cóż, takie życie.

Osobiście dla mnie jeden z najgorszych sezonów F1 jaki oglądałem. Przez Williamsa.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kazik N gru 01, 2019 18:59  Re: Grand Prix Abu Zabi 2019

sneer napisał(a):
Osobiście dla mnie jeden z najgorszych sezonów F1 jaki oglądałem. Przez Williamsa.

Ale to tylko w Polsce ten sezon był nieciekawy (u niektórych). Gdzieś na świecie nie był oglądany przez pryzmat Williamsa -ostatniego zespołu w stawce i raczej był ciekawy. Dla mnie też był ciekawy... :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Pawcioco N gru 01, 2019 19:10  Re: Grand Prix Abu Zabi 2019

Dla mnie ten sezon uratowała sytuacja kierowców w Ferrari (głównie wyczyny Leclerca), postęp pakietu Red Bull Honda i dwa szalone GP (Niemiec, Brazylii). Jeśli chodzi o walkę o tytuł mistrzowski to od pierwszych GP było wiadomo że jeśli Bottas się zepnie to może będzie coś ciekawego, ale tak się nie stało i w zasadzie przed przerwą wakacyjną można było stawiać w ciemno kto zostanie mistrzem. W tym aspekcie obecny sezon wypadł znacznie gorzej w porównaniu do poprzedniego.
Pawcioco
 
Dołączył(a): Pt mar 25, 2016 13:41

Postprzez bartoszcze N gru 01, 2019 19:18  Re: Grand Prix Abu Zabi 2019

50 tysięcy kary dla Ferrari i sezon zakończony.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Kazik N gru 01, 2019 19:27  Re: Grand Prix Abu Zabi 2019

I finito. :dobrze: Niech tak zostanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez sneer N gru 01, 2019 19:51  Re: Grand Prix Abu Zabi 2019

@ Kazik

Wiem. Trochę walki było, ale generalnie sezon był powtórką poprzednich. Dominacja Mercedesa, nieudolność Ferrari i podgryzający ich Red Bull. Tory na których zasadniczo było z góry wiadomo kto wygra z pierwszej trójki (fakt, Maxio trochę namieszał swoją głupotą w Meksyku). Miło mimo wszystko jest zobaczyć Maksa na trzecim miejscu, ale nie oszukujmy się: stało się tak przez ego Vettela, a nie przez duże zmniejszenie dystansu do Ferrari. Leclerc wniósł trochę świeżego powietrza, choć nie sądzę, że spuszczony ze smyczy Kimi byłby dużo gorszy.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Van_Helsing N gru 01, 2019 21:32  Re: Grand Prix Abu Zabi 2019

W ramach ciekawostki, końcowe klasyfikacje F1"B" ;) :
Obrazek
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Van_Helsing
 
Dołączył(a): So sie 28, 2010 11:47

Postprzez baron N gru 01, 2019 22:44  Re: Grand Prix Abu Zabi 2019

Mclaren zdominował, a Perez zmasakrował Lance "cholernie szybkiego" Strolla. Kiedy ludzie przejrzą na oczy, że jest on przereklamowany?
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez manieq Pn gru 02, 2019 0:05  Re: Grand Prix Abu Zabi 2019

Warto też zwrócić uwagę na Torpedę. Jak się zsumuje Gasliego i Albona to dopiero są w stanie przeskoczyć Kvyata. Nie pomaga im też fakt, że przez połowę sezonu mieli bolid klasy A.
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez sneer Pn gru 02, 2019 7:10  Re: Grand Prix Abu Zabi 2019

baron napisał(a):Mclaren zdominował, a Perez zmasakrował Lance "cholernie szybkiego" Strolla. Kiedy ludzie przejrzą na oczy, że jest on przereklamowany?


Stroll? W sumie nie wiadomo. Przy akcjach Williamsa to nawet Pastor wygląda na ich ofiarę. Ale następny sezon powinien go już w całości zweryfikować.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez tomek evo Pn gru 02, 2019 7:33  Re: Grand Prix Abu Zabi 2019

Pawcioco napisał(a):Dla mnie ten sezon uratowała sytuacja kierowców w Ferrari (głównie wyczyny Leclerca), postęp pakietu Red Bull Honda i dwa szalone GP (Niemiec, Brazylii). Jeśli chodzi o walkę o tytuł mistrzowski to od pierwszych GP było wiadomo że jeśli Bottas się zepnie to może będzie coś ciekawego, ale tak się nie stało i w zasadzie przed przerwą wakacyjną można było stawiać w ciemno kto zostanie mistrzem. W tym aspekcie obecny sezon wypadł znacznie gorzej w porównaniu do poprzedniego.

Akurat Bottas to się w tym roku solidnie spiął ale samego siebie a tym bardziej Hamiltona w formie po prostu nie przeskoczy. Ferrari tym razem miało gorszy bolid (uważam, że w zeszłym roku mieli porównywalny z Mercem), Leclerc nagubił w pierwszej części sezonu wiele punktów (z winy błędów własnych ale również zespołu) a Vettel nawet w dużo lepszym bolidzie nie dawał rady Hamiltonowi wiec nie był w stanie podjąć walki o tytuł.
Pamięta ktoś kiedy Ferrari ostatni raz nie maiło kierowcy w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej? Chyba przed Schumim?
tomek evo
 
Dołączył(a): Wt lip 04, 2017 14:45

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron