Przed sezonem 2020

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez idylla Pn mar 16, 2020 12:32  Re: Przed sezonem 2020

Jak dojdziemy do w miare normalnego funkcjonowania pid koniec czerwca to bedzie dobrze. I raczej naszym najwiekszym problemem nie bedzie wtedy to czy sezon sie rozpicznie tylko to co bedziemy jesc i jak splacac kredyty i zobowiazania dla duzej grupy obywateli te najbardziej podstawowe.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez Endrju Szopen Śr mar 18, 2020 18:14  Re: Przed sezonem 2020

Letnie zamknięcie fabryk przesunięte na marzec/kwiecień i wydłużone z 14 na 21 dni; tym samym F1 robi sobie furtkę na zmieszczenie kilku rund w sierpniu.
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez wogx Cz mar 19, 2020 10:24  Re: Przed sezonem 2020

.
Ostatnio edytowano Pn sie 09, 2021 19:46 przez wogx, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
wogx
 
Dołączył(a): Wt lut 02, 2016 19:49

Postprzez IceMan11 Cz mar 19, 2020 11:58  Re: Przed sezonem 2020

Przejrzałem od razu kilka okrążeń Lewisa z sezonu 2018 i wygląda na to, że użył tego tylko na Węgrzech. Ogólnie ciekawe.
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez Pavlos Le Paul Cz mar 19, 2020 19:28  Re: Przed sezonem 2020

Próbowałem oglądać to wiele razy i dla mnie tam cały czas jest kropla.

Btw, nie wierzyłem że dożyję sezonu bez Monako w kalendarzu. :sad:
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez mariusz0608 Cz mar 19, 2020 20:30  Re: Przed sezonem 2020

Pavlos Le Paul
Wstawiam link tego filmika w lepszej rozdzielczości (wideo nie chce wejść)
Ewidentnie załamanie światła w kroplach wody na kamerze.
https://youtu.be/uE7CNFsgtNM
mariusz0608
 
Dołączył(a): Pn sty 18, 2016 18:56

Postprzez krzych So mar 21, 2020 15:32  Re: Przed sezonem 2020

Nie wiem czy to dobry wątek na takie informacje, ale na oficjalnym kanale F1 na YouTube będzie można zobaczyć całe GP Brazylii 2016. To tak na otarcie łez z powodu odwołanych wyścigów 2020.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kazik Pn mar 23, 2020 15:56  Re: Przed sezonem 2020

Dzisiaj pojawiła się informacja, że Azerbejdżan jednak nie będzie pierwszym wyścigiem sezonu 2020 z wiadomego powodu. Następny "prawdopodobny" punkt rozpoczęcia to niby Kanada ale przecież powszechnie wiadomo, że oni mają również bardzo dużo przypadków epidemii w tej chwili (znacznie więcej niż Azerbejdżan). Ciężko w tej sytuacji powiedzieć czy ten sezon w ogóle się rozpocznie...
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Diego Wt mar 24, 2020 11:24  Re: Przed sezonem 2020

Kazik napisał(a):Ciężko w tej sytuacji powiedzieć czy ten sezon w ogóle się rozpocznie...


To jest kwestia dynamiki i kierunku rozwoju sytuacji, ale niestety obstawiam, że możemy jeszcze długo poczekać. Mi się wydaje, że świat będzie miał bardzo duże parcie, żeby szybko wrócić do normalności, natomiast na ten moment nie sposób zgadnąć, czy za 3 miesiące na ziemi w ogóle będzie jakieś całkowicie bezpieczne miejsce. Nawet jeżeli będą kraje, które względnie sobie z wirusem poradzą to w dalszym ciągu trzeba będzie bardzo uważać, żeby ktoś nie przywiózł znowu wirusa z zewnątrz. Przy takim objazdowym cyrku jak F1 największym problemem jest ciągłe przemieszczanie setek osób z różnych miejsc świata. Może jak sytuacja się unormuje to powstaną jakieś procedury, może opcja komercyjnego przebadania całej ekipy F1 przed wjazdem do kraju i to ewentualnie pozwoli rozgrywać wyścigi. W każdym razie wydaje mi się, że kraje będą wolały podjąć ewentualne ryzyko o tydzień za późno, niż o 1 dzień za wcześnie, a dokładając do tego czas wymagany do przygotowania Grand Prix to ja gdzieś optymistycznie liczę, że może ruszy ta europejska część sezonu od GP Francji.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez Saruto Wt mar 24, 2020 16:35  Re: Przed sezonem 2020

Nawet jeśli za 3 miesiące będzie bezpieczniej, to na pewno do końca roku w większość państw będzie zakaz organizowania imprez masowych. Więc w tym roku raczej można zakończyć sezon.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez exxxile Wt mar 24, 2020 19:14  Re: Przed sezonem 2020

Akurat F1 można sobie wyobrazić bez publiczności, biorąc pod uwagę pieniądze leżące w TV. Tylko Liberty musiałoby pójść na rękę organizatorom jeżeli chodzi o ich koszty. Ale myślę, że będzie im na tym zależało, żeby cokolwiek za ten sezon zarobić.

Za trzy miesiące może się okazać na przykład, że jest szczepionka, i zespoły sportowe będą mogły sobie pozwolić na przygotowanie swoich ekip do wznowienia wyjazdów. Może się też okazać, że będzie gorzej niż teraz. Ale nie zakładałbym już teraz, że do końca roku nie będzie imprez masowych, bo państwa będą chciały ratować gospodarkę.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Saruto Wt mar 24, 2020 19:29  Re: Przed sezonem 2020

exxxile napisał(a):Akurat F1 można sobie wyobrazić bez publiczności, biorąc pod uwagę pieniądze leżące w TV. Tylko Liberty musiałoby pójść na rękę organizatorom jeżeli chodzi o ich koszty. Ale myślę, że będzie im na tym zależało, żeby cokolwiek za ten sezon zarobić.

Wymień jednego organizatora w Europie, który zrobi Ci GP bez kibiców? W MotoGP już mówią, że nie ma wyścigów bez kibiców i nie będą nic na siłę organizować.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez J.P.S. Wt mar 24, 2020 22:48  Re: Przed sezonem 2020

Tyle, że Moto GP to sport mocno niszowy.
J.P.S.
 
Dołączył(a): Pn lut 09, 2009 14:46

Postprzez dszra Śr mar 25, 2020 0:51  Re: Przed sezonem 2020

exxxile napisał(a):Za trzy miesiące może się okazać na przykład, że jest szczepionka

Bardzo prawdopodobne, że szczepionka już istnieje, tylko przejście badań klinicznych i zatwierdzeń, zajmie tyle czasu, że w tym roku na pewno nie trafi na rynek. Ten wirus nie jest na tyle śmiertelny, żeby mieli wprowadzać szczepionkę mogącą w inny sposób zagrażać człowiekowi.

Ja uważam, że w maju, maksymalnie w czerwcu minie ta panika związana z wirusem. Nawet jak będzie on nadal obecny, będą pojawiać się nowe zarażenia, to ludzie i tak wrócą do normalnego funkcjonowania. Ten wirus nie jest bardzo śmiertelny, obecnie szacuje się, że w przypadku hospitalizacji umiera niecały 1% zarażonych, 5% ląduje na OIOMie, a 10% wymaga hospitalizacji. Nie są to duże liczy, szczególnie ta śmiertelności. Gdyby wszyscy zarażeni wymagający hospitalizacji takową otrzymali, to teraz nie byłoby prawie 19 tysięcy zgonów, tylko niecałe 3 tysiące. Problem jest jednak taki, że przy takiej liczbie zarażonych szpitale po prostu nie mają gdzie hospitalizować ludzi i stąd rośnie śmiertelność nawet do prawie 10%. Najlepiej to widać na przykładzie Włoch, które przez brak miejsca w szpitalach odpuściły leczenie starszych pacjentów, skupiając się przede wszystkim na młodych. Pomimo mniejszej liczby zarażonych niż w Chinach, zmarło dwukrotnie więcej ludzi. Obecnie jest najlepszy moment do roznoszenia się wirusa, temperatura jaka mu odpowiada, wysoka wilgotność powietrza i dlatego trwa walka żeby zarażeń było jak najmniej, żeby szpital to wytrzymały. Latem już nie będzie takiej paniki. Zresztą ludzie już teraz mają problem wysiedzieć w domach, to co by było jakby mieli tak siedzieć przez kilka miesięcy.
Dlatego, wracając do F1, według mnie w lipcu ruszy sezon i to ruszy z kibicami na trybunach. Co najwyżej jakieś pojedyncze kraje zdecydują się jeszcze na zakazy imprez masowych. Jednak przyjdzie moment, kiedy wirus się uspokoi, a wtedy politycy i firmy zaczną przykładać mniejszą uwagę do niego, a bardziej zaczną myśleć żeby utrzymać gospodarkę. Sport na świecie w krajach rozwiniętych niemal wszędzie odpowiada za dość spory udział w PKB i kraje po prostu nie mogą sobie go odpuścić, szczególnie kiedy trzeba będzie ratować gospodarkę na wszelkie możliwe sposoby. Za jakiś czas zacznie się robienie wszystkiego żeby tylko ludzie wydawali pieniądze, żeby nie trzymali oszczędności, bo tylko to będzie nadzieją, że gospodarka nie runie, a sport może w tym bardzo pomóc
dszra
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2018 14:32

Postprzez Saruto Śr mar 25, 2020 10:44  Re: Przed sezonem 2020

J.P.S. napisał(a):Tyle, że Moto GP to sport mocno niszowy.

Niszowy sport ma więcej kibiców w mediach społecznościowych? Dość ciekawe stwierdzenie ;) Pozdrawiam serdecznie
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron