Bahrain Virtual Grand Prix

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez Diego Pn mar 23, 2020 9:19  Bahrain Virtual Grand Prix

Ktoś oglądał? Jak wrażenia?

Atmosfera była bardzo luźna, zabawy trochę też było. Moim zdaniem jest potencjał, ale zorganizowanie tego w 2-3 dni okazało się jednak porażką na kilku frontach:

1) Kierowcy - zapraszanie celebrytów nieobytych w grze komputerowej powinni już sobie darować. 2 dni to za mało czasu, żeby nauczyć się jazdy w grze, więc udział powinny brać osoby, które jednak jakiś poziom prezentują. Taki Johnny Herbert wywołał sensację jedynie tym, jak się rozbijał i poszedł bez hamowania w pierwszym zakręcie. Jeżeli ktoś nie potrafi zapanować nad wirtualnym bolidem to po prostu nie powinien się za to zabierać, bo tylko generuje zamieszanie i wypadki, a moim zdaniem gdyby wybrać więcej takich graczy jak Norris, Vandoorne, Gutierrez, Zhou, czy Eng to dałoby się poważniej pościgać.

2) Kwestie techniczne - niestety, bolidy skaczące po torze z powodu jakiegoś opóźnienia obrazu, czekanie wiele minut aż uda się uruchomić wyścig, wyrzucanie graczy z serwera, Lando jako duch, to wszystko sprawia wrażenie strasznej amatorki. Rozumiem, że to był pierwszy wyścig, w dodatku przygotowany na szybko, ale mam nadzieję, że do następnego zdążą już ogarnąć kwestie serwera, stabilnego połączenia graczy, itd. Te problemy przekładają się też na jakość samego ścigania, bo nie wiesz na przykład gdzie dokładnie jest bolid, z którym za moment będziesz koło w koło.

Generalnie to może była jakaś ciekawa propozycja w czasie, gdy prawdziwej F1 nie możemy oglądać. Było parę naprawdę fajnych, w miarę czystych pojedynków, ale wystarczy popatrzeć na e-sportowe mistrzostwa, żeby wiedzieć, że to może wyglądać dużo lepiej i bardziej poważnie. Do takiego poziomu opanowania gry nie dojdziemy, ale przykład Hulkenberga, który grę trenował zaledwie kilka dni pokazuje, że zawodowcy szybko to łapią i wchodzą na sensowny poziom. Czekam na kolejny wyścig, może w lepszym składzie i z poprawionymi kwestiami technicznymi. Natomiast obawiam się trochę, że niektórzy kierowcy F1 widząc wczorajszy wyścig mogą nie być zainteresowani udziałem w czymś takim.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez Europejczyk Pn mar 23, 2020 9:36  Re: Bahrain Virtual Grand Prix

ja oglądałem, niezły kabaret :D

Jak podchodziłem mocno sceptycznie do tego, tak podczas oglądania zmieniłem zdanie. Jest dużo do poprawy - tak jak mówisz lepszy serwer i gracze, którzy jakikolwiek poziom sobą prezentują... Gdyby kierowcy znali chociaż w ogóle tor :evil: to zupełnie inaczej by się to oglądało. No i włączyłbym uszkodzenia 100%, dodałoby to nie tylko ciut więcej realizmu ale i sami kierowy by bardziej uważali... Dobrą zmianą było za to skrócenie wyścigu do 14 okrążeń.
Rozwaliło mnie jak Hulkenberg nawet w grze po Q był 5 i powiedział o nadziejach na wyścig "Kto nie ryzykuje, szampana nie pije" :???: :???:
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez rno2 Pn mar 23, 2020 9:55  Re: Bahrain Virtual Grand Prix

Mam nadzieję, że w kolejnych edycjach postawią wyłącznie na ludzi, którzy potrafią jeździć w grze od Codemasters, odpuszczą sobie celebrytów (BTW - Williams nawet w wirtualnej rzeczywistości nie jest w stanie obsadzić w fotelach ,,profesjonalistów :) ), składy będą stałe i poprawią aspekty techniczne.

Jak na pierwsze takie wydarzenie było całkiem ok, ale jeśli w kolejnych wyścigach nadal przeważał będzie show piosenkarzy robiących spiny co drugi zakręt, to jednak sobie odpuszczę i poczekam na realne GP Kanady :)
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez Pavlos Le Paul Pn mar 23, 2020 10:00  Re: Bahrain Virtual Grand Prix

Cóż, wyścig dał mi sporo śmiechu. Ten kto nie widział reakcji Lando i jego telefonów przed startem niech żałuje.

Widać że niektórzy bardzo do serca wzięli jazde for fun (patrz Herbert).

Niestety po raz kolejny ukazały się wady związane z grami F1 od codemasters. Niestety kwestie niestabilności rosną tam z każdą edycją i nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się w najbliższych odsłonach poprawić. O ile w oficjalnej serii esportowej grają na lanie i wszystko jest w porządku, tak w normalnym łączeniu przez sieć wszystko się będzie sypało. Niestety z jakiegoś powodu twórcy gry nie zdecydowali się dodać do swojej produkcji serwerów dedykowanych jak i innych usprawnień, dlatego też w kwestii technicznej trzeba zmusić studio robiące tę produkcję do poważniejszych działań.

Tak poza tym typowe multi w tej grze, więc w sumie typowo.
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Diego Pn mar 23, 2020 11:11  Re: Bahrain Virtual Grand Prix

Pavlos Le Paul napisał(a):Tak poza tym typowe multi w tej grze, więc w sumie typowo.


Masz rację :) W zasadzie serwer jak każdy inny, z tą różnicą, że stream poszedł na cały świat. A tak to standard: kilku ogarniających gości, paru przyzwoitych, ale nietrzymających ciśnienia i kilku agentów spinujących co chwila i powodujących wypadki.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez dszra Pn mar 23, 2020 12:07  Re: Bahrain Virtual Grand Prix

Ja jestem totalnie rozczarowany zarówno organizacją, jak i stawką kierowców. Liczyłem, że w wyścigu naprawdę wezmą udział kierowcy F1. Chciałem zobaczyć jakąś namiastkę rywalizacji na poziomie i wśród ludzi, którzy rywalizują ze sobą na co dzień na torze, a nie jakich celebrytów, co pierwszy raz starali się ścigać. Teraz rozumiem użycie minimalnych zniszczeń, kontrolę trakcji i ABS.
Realizacja też do kitu. Całkowite nietrzymanie się harmonogramu, wywalanie graczy. Szczególnie w kwali pokazywanie pomniejszonego ekranu z gościami w studiu i zmniejszanie ekranu z wyścigiem. Serio, tego typu wyścigów są setki na yt do oglądania. Bez problemu można też znaleźć lepsze wyścigi, gdzie biorą udział ludzie znający przynajmniej podstawy ścigania, czy wyścigi z Lando albo Maxem.
Pewnie obejrzę jeszcze kolejny wyścig, ale jak nie będzie poprawy, to więcej nie będę tracić czasu
dszra
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2018 14:32

Postprzez Kazik Pn mar 23, 2020 12:50  Re: Bahrain Virtual Grand Prix

Pavlos Le Paul napisał(a):Cóż, wyścig dał mi sporo śmiechu. Ten kto nie widział reakcji Lando i jego telefonów przed startem niech żałuje.

No właśnie Lando był największą i jedyną atrakcją tego "wyścigu" (zwłaszcza w rozmowie z Georgem). :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=5RZhu08g2uU
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Diego Pn mar 23, 2020 13:12  Re: Bahrain Virtual Grand Prix

dszra napisał(a):Ja jestem totalnie rozczarowany zarówno organizacją, jak i stawką kierowców. Liczyłem, że w wyścigu naprawdę wezmą udział kierowcy F1. Chciałem zobaczyć jakąś namiastkę rywalizacji na poziomie i wśród ludzi, którzy rywalizują ze sobą na co dzień na torze, a nie jakich celebrytów, co pierwszy raz starali się ścigać. Teraz rozumiem użycie minimalnych zniszczeń, kontrolę trakcji i ABS.
Realizacja też do kitu. Całkowite nietrzymanie się harmonogramu, wywalanie graczy. Szczególnie w kwali pokazywanie pomniejszonego ekranu z gościami w studiu i zmniejszanie ekranu z wyścigiem. Serio, tego typu wyścigów są setki na yt do oglądania. Bez problemu można też znaleźć lepsze wyścigi, gdzie biorą udział ludzie znający przynajmniej podstawy ścigania, czy wyścigi z Lando albo Maxem.
Pewnie obejrzę jeszcze kolejny wyścig, ale jak nie będzie poprawy, to więcej nie będę tracić czasu


Mam podobne odczucie i podobnie jak ty myślę, że dam im jeszcze jedną szansę. Liczę na to, że 2 tygodnie do kolejnego GP wystarczą, żeby się lepiej przygotować. Sam gram w F1 2019 na codzień i naprawdę momentami to wyglądało jak pierwsze lepsze uranked lobby, a to ściganie online przy ogarniętych graczach i choć trochę poważnym podejściu potrafi być emocjonujące i naprawdę na dobrym poziomie. Tutaj jakby trochę się wydawało, że sama obecność kilku prawdziwych kierowców zrobi robotę, a okazuje się, że to jednak za mało.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35


Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron