Grand Prix Belgii 2020

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez konchma So sie 29, 2020 15:58  Re: Grand Prix Belgii 2020

Seb w czepku urodzony :D
Nie musi sie u Czerwonych długo męczyć.
Ostatnio edytowano So sie 29, 2020 16:10 przez konchma, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
konchma
 
Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 18:01

Postprzez Kazik So sie 29, 2020 16:10  Re: Grand Prix Belgii 2020

Więc pozostaje tylko kwestia czy jutro będzie padać (mokro-zapowiadano) bo wtedy sytuacja może się "nieco" zmienić. Na dziś jest jasna i klarowna bo było sucho. Zobaczymy...bo ciekawie jest. Renault mnie podbudowało trochę w dzisiejszym qualu bo zwyżka formy była spodziewana ale w/g mnie nie aż taka. :dobrze:
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Kulfon00 So sie 29, 2020 16:40  Re: Grand Prix Belgii 2020

xdomino996 napisał(a):Największa kara za kombinacje przy silniku w 2019 roku to postawa ferrari w tym roku.
Smuci mnie to czym Leclerc i Vettel muszą teraz jeździć i jest mi ich szkoda, ale w głębi jest lekki uśmiech, gdyż byłem zwolennikiem Arrivabene. Chłop miał łeb na karku i wiedział jak ogarnąć zespół, jego "porażki" przy obecnej postawie to jak noc do dnia. Tak się kończy zmienianie szefow jak rękawiczki.


A co sądzicie o opcji, że Ferrari już zdecydowało o kompletnym zaniechaniu tej generacji samochodu i całkowicie przerzuciło wszystkie siły na rok 2022? Nie mogę do tego oficjalnie się przyznać, bo takie "odpuszczanie" będzie źle postrzegane marketingowo, więc wszystko jest tłumaczone "niewyjaśnionymi problemami z silnikiem". Do tej wersji skłania mnie tajemnicza ugoda z FIA i fakt zawarcia wieloletniego porozumienia z Charlesem, na zasadzie "Charlie, teraz przejeździsz z nami kilka chudych lat, ale nigdy w tym okresie nie powiesz nic złego na zespół, a potem spodziewamy się zwycięstw bazując na Tobie".
Avatar użytkownika
Kulfon00
 
Dołączył(a): N kwi 16, 2017 7:01

Postprzez xdomino996 So sie 29, 2020 17:22  Re: Grand Prix Belgii 2020

Zdecydowanie to byłaby chybiona decyzja zważywszy, że w 2021 też będą te same bolidy. Taki zespół nie może sobie pozwolić na 2 lata jazdy w drugiej dziesiątce, tam dwoja się i troja, żeby coś wymyśleć, ale bolid jest słaby, a silnik jeszcze gorszy.
Muszą coś wymyślić na 2021 rok, aby chociaż to Q3 było stabilne, bo dzisiejsza forma to dopiero wstęp do drugiej części kalendarza i szybkich torów.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez sneer So sie 29, 2020 17:33  Re: Grand Prix Belgii 2020

idylla napisał(a):Przy rządach Arrivabene miałem wrażenie, że potrafi ująć zespół w karby.


Wszedł do nowego biznesu dla siebie (był szefem w koncernie tytoniowym) i na dzień dobry został zrobiony w bambuko. Składem kierowców. Na papierze było świetnie: dwóch MŚ, z czego jeden zdobył ostatni tytuł dla Ferrari, a drugi czterokrotny, który miał zdobyć tytuł nr 5. Wszystko dla osoby z zewnątrz wyglądało fantastycznie. I tu się schody zaczęły: Kimi się wywiązał, miał być skrzydłowym, to był. A szkoda, bo może by Vettela pokonał. Vettel jak wiemy się nie wywiązał, zawodząc prawie za każdym razem w krytycznych sytuacjach.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez marrak So sie 29, 2020 20:20  Re: Grand Prix Belgii 2020

Obrazek
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez Kazik So sie 29, 2020 20:32  Re: Grand Prix Belgii 2020

sneer napisał(a): I tu się schody zaczęły: Kimi się wywiązał, miał być skrzydłowym, to był. A szkoda, bo może by Vettela pokonał. Vettel jak wiemy się nie wywiązał, zawodząc prawie za każdym razem w krytycznych sytuacjach.

I tutaj "wyjątkowo" się zgadzam bo Alonso był tym pierwszym, któremu się nie udało w Ferrari chociaż w/g mnie zrobił wszystko co mógł ale Seb...tutaj nadzieje u czerwonych były większe (lub co najmniej takie same) i przesłanki ku temu też ale kierowca raczej zawiódł i nigdy nie będzie mistrzem w tym zespole. Muszą wszystko postawić na Charlesa obecnie i w najbliższej przyszłości. I tak mają szczęście, że im się taki trafił.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez rno2 N sie 30, 2020 7:51  Re: Grand Prix Belgii 2020

Kulfon00 napisał(a):A co sądzicie o opcji, że Ferrari już zdecydowało o kompletnym zaniechaniu tej generacji samochodu i całkowicie przerzuciło wszystkie siły na rok 2022?

Do końca tego roku zabronione są jakiekolwiek prace nad samochodem na rok 2022.
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez sneer N sie 30, 2020 15:51  Re: Grand Prix Belgii 2020

Ferrari to już nawet nie jest dramat, tylko kopanie dołów w dnie. George przeszedł dzisiaj chrzest bojowy. Antonio dołączył do ellitarnego grona kierowców (np. Kimiego, Grosjeana, czy Sutila), którzy potrafią rozbić się sami z siebie na prostej drodze. Renault pięknie. Pierre lepiej niech zostanie tam gdzie jest, drugi kierowca w RB jest przedmiotem eksperymentów. Dominacja Mercedesa jest nudna. Ale mogliby przynajmniej zrobić jak Ferrari w 2005 i powalczyć o vice dla Bottasa też. Tyle w temacie, GP do zapomnienia.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Pavlos Le Paul N sie 30, 2020 15:58  Re: Grand Prix Belgii 2020

Wyścig na który ciężko mi wydać dłuższy komentarz. Kompletna nuda z czołu. Świetne Renault, dobrze Gasly i dramatyczne Ferrari.
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez konchma N sie 30, 2020 16:00  Re: Grand Prix Belgii 2020

Właściwie można już napisać, że Carlos i Charles są wielkimi przegranymi tego sezonu :D
Avatar użytkownika
konchma
 
Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 18:01

Postprzez xdomino996 N sie 30, 2020 16:08  Re: Grand Prix Belgii 2020

Słaby wyścig dla fanów F1. Sporo walki w środku ale trochę słabo jak na SPA. Może brakowało deszczu :) .
Ferrari jak coś robić ale to wszystko, forma żałosna, na torze przegrali z Alfa, a mało tego pitstopy były straszne, ten drugi to ewidentnie były dodatkowe pracę przy aucie, ale tych 10 wekund to szkoda komentować.
Kibicowałem Oconowi i Norrisowi, szkoda że tylko Esteban zdążył łyknąć Red Bulla. Bardzo dobry występ Ricciardo, ale o podium jest ciężko bez problemów z top3. Trochę nudne to top3 się zrobiło :-(
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez sneer N sie 30, 2020 17:43  Re: Grand Prix Belgii 2020

Vettel powiedział, że w przyszłym roku chce walczyć w czołówce. Znaczy, że marzy mu się jeszcze łomot od Maxa :D :D :D :D
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Wywi N sie 30, 2020 21:09  Re: Grand Prix Belgii 2020

Tak w ogóle na powtórce drugiego pit stopu Leclerca jeden z mechaników wetknął coś za chłodnicą w bolid. Co to miało na celu?
Wywi
 
Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 8:22

Postprzez Mr President Pn sie 31, 2020 0:00  Re: Grand Prix Belgii 2020

Wyjątkowo niewielka degradacja opon, wyścig można było przejechać nawet z jednym pit stopem i kombinacją miękkie+średnie, co negatywnie wpływa na widowisko. Była jedna, zwycięska strategia i wszyscy w taki sposób pojechali. Myślę, że problem z oponami Pirelli jest taki, że grożą rozpadnięciem się, zanim następuje przejście do skrajnie niewielkiej przyczepności. Jeszcze kilka lat temu można było zobaczyć kierowców, którzy zbyt długo pozostawali na jednym komplecie, z wielkim wysiłkiem utrzymujących bolid w torze. W tym roku nawet bardzo zużyte opony zapewniają możliwą do dalszej jazdy przyczepność, a zamiast poślizgów, przekroczenie granicy wytrzymałości grozi kraksą. Na takie tory jak Spa, zdecydowanie potrzebne są bardziej miękkie mieszanki dające szansę opcji dwóch pit stopów, a może nawet trzech.
Avatar użytkownika
Mr President
 
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 11:04
GG: 2897060

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron